Logo
MIDEAST BOYS QUALIFIER--Nov. 14, 2010, at Ella Sharp Park,  Jackson, MI
NOTE: Top 12 finishers advance to the MidEast Cross Country Championships
on Saturday, Nov. 20, in Kettering, Ohio. (girls race at 11 a.m., boys at 11:30)
place. name school time
1. Austin Whitelaw Monroe 15.56
2. Jeff Sattler Byron Center 16.05
3. Nick Culberston Macomb Dakota 16.07
4. Colin Creagh Macomb L'anse Creuse North 16.12
5. Spencer Pageau Jackson Lumen Christi 16.13
6. Nick Kaiser Temperance Bedford 16.13
7. Cameron Dobson Croswell-Lexington 16.14
8. Taylor Compton Hamilton 16.15
9. Blake Bither Grand Rapids Kenowa Hills 16.15
10. Blake Yard South Lyon 16.30
11. Jordan Staley Macomb Dakota 16.32
12. Andrew Alvarez Hillsdale Academy 16.38
13. Justin Krauss Perry 16.43
14. Stuart Crowell Parchment 16.48
15. Andrew Cusmano Warren DeLaSalle 16.48
16. Ben Zank Midland Dow 16.54
17. Timothy Simon Richland Gull Lake 16.56
18. David Torres Ann Arbor Pioneer 16.58
19. Blake Garver Napoleon 17.01
20. Kodiak Kollmeyer Midland Dow 17.02
21. Andrew Smith Ann Arbor Huron 17.15
22. Andrew Dilernia Potterville 17.16
23. Zach Cornell Jackson Lumen Christi 17.28
24. Spencer Schott Grosse Pointe North 17.39
25. Sean Gray Flushing 17.43
26. Greg unknown unknown 17.48
27. Chris Craig Bloomfield Hills Lahser 18.03
28. Ian Miller Concord 18.23
29. Mark Wright Linden 18.24
30. Jeremy Shinn Croswell-Lexington 18.27
31. Aaron Mountain Adrian Madison 18.27
32. Kyle Lamb Potterville 18.39
33. Chase Vear Hillsdale Academy 18.48
34. Kevin Scharer Potterville 19.07
35. Michael Savage Ann Arbor Huron 19.15
36. Steven Peterson St. Johns 19.26
37. Caleb Koepke Potterville 20.14
38. Mark Havens Linden 20.39
MIDEAST GIRLS QUALIFIER--Nov. 14, 2010, at Ella Sharp Park,  Jackson, MI
NOTE: Top 12 finishers advance to the MidEast Cross Country Championships
on Saturday, Nov. 20, in Kettering, Ohio. (girls race at 11 a.m., boys at 11:30)
place. name school time
1. Alissa Williams East Kentwood 18.23
2. Megan Heeder Lansing Catholic 18.36
3. Anna Pasternak Hartland 18.38
4. Taylor Smith Otsego 18.52
5. Teha Ames Shepherd 18.54
6. Chloe Gilbert Owosso 18.58
7. Bianca Kubicki Canton 18.59
8. Emily Short Tawas 19.07
9. AnnMarie Arseneau Sturgis 19.08
10. Shivani Kaushai Grand Blanc 19.11
11. Jacquee Overbeek Hamilton 19.19
12. Megan Wixson Remus Chippewa Hills 19.24
13. CallyAnne Wyma St. Louis 19.32
14. Caci Dishman Dexter 19.38
15. Libby Salemi St. Johns 19.56
16. Becca Peacock St. Johns 20.01
17. Courtney Rouse Midland 20.03
18. Chantelle Fondren Chesaning 20.09
19. Sydney Tremaine Leslie 20.18
20. Emily Allen Ravenna 20.24
21. Leah Shepherd East Kentwood 20.35
22. Abbey Schudlich Sterling Heights Stevenson 20.41
23. Mary Lehman Jackson Northwest 20.45
24. Victoria Tripp Canton Salem 20.57
25. Dayle Micale Macomb Dakota 21.01
26. Elizabeth Whalen Hillsdale Academy 21.16
27. Erica Hippe East Kentwood 21.47
28. Jessica Thus Cedar Springs 21.52
29. Mehgan Ott Flushing 22.13
30. Sara Baguzis Macomb Dakota 22.16
31. Noelle Savage Livonia Stevenson 22.21