Regional 31-4 Boys (2010)

Overall Finish List

October 25, 2010


Results by Hickman Race Services LLC

X-C

    Place*    Name                    Team              Age     Age Group        Time      Pace
       1    Kyle Tait               Big Rapids Crossroa 12     1 M  0-12      16:09.1    5:13/M
       2    Matt Peacock            Hesperia            12     2 M  0-12      16:12.9    5:14/M
       3    Nick Vanderkooi         Fremont Providence  10     3 M  0-12      16:34.6    5:21/M
       4    Aaron Tait              Big Rapids Crossroa 12     4 M  0-12      16:44.6    5:24/M
       5    Casey Voisin            Mt. Pleasant Sacred 11     5 M  0-12      16:44.9    5:24/M
       6    Ryan O'Keefe            North Muskegon      12     6 M  0-12      16:55.3    5:27/M
       7    Mathias Waterstradt     North Muskegon      11     7 M  0-12      17:01.4    5:29/M
       8    Alex Benham             North Muskegon      11     8 M  0-12      17:02.5    5:30/M
       9    Jacob Chovaz            North Muskegon      10     9 M  0-12      17:03.5    5:30/M
      10    Jeff Cherry             Hesperia            11    10 M  0-12      17:03.7    5:30/M
      11    Joe Potter              North Muskegon      12    11 M  0-12      17:14.8    5:34/M
      12    Charlie Clark           Beal City           10    12 M  0-12      17:17.9    5:35/M
      13    Chris Denman            Vestaburg           12    13 M  0-12      17:28.5    5:38/M
      14    Cooper Terry            Mt. Pleasant Sacred  9    14 M  0-12      17:34.1    5:40/M
      15    Kyle Gulick             Breckenridge        10    15 M  0-12      17:44.7    5:43/M
      16    Thayer Lowe             North Muskegon      11    16 M  0-12      17:46.3    5:44/M
      17    Nate Partee             Breckenridge        10    17 M  0-12      17:49.8    5:45/M
      18    Jesse Corbat            Breckenridge        10    18 M  0-12      17:51.0    5:45/M
      19    Jake Grimm              Ravenna             11    19 M  0-12      17:54.0    5:46/M
      20    Heath Ahlers            Mt. Pleasant Sacred 11    20 M  0-12      17:54.2    5:46/M
      21    Michael Bolton          Hesperia            11    21 M  0-12      17:55.3    5:47/M
      22    Jeff Rumsey             Hesperia             9    22 M  0-12      17:55.8    5:47/M
      23    Peter Wissink           Big Rapids Crossroa 11    23 M  0-12      17:58.2    5:48/M
      24    Kurt Gulick             Breckenridge        10    24 M  0-12      18:06.3    5:50/M
      25    Andrew Mumford          Mt. Pleasant Sacred 11    25 M  0-12      18:11.7    5:52/M
      26    Abe Gillis              Breckenridge        11    26 M  0-12      18:15.0    5:53/M
      27    Travis Smith            Hesperia             9    27 M  0-12      18:25.7    5:56/M
      28    Nick Neilson            Hesperia            11    28 M  0-12      18:27.4    5:57/M
      29    Elton Clark             Beal City           10    29 M  0-12      18:29.6    5:58/M
      30    Zach Reiber             Breckenridge        11    30 M  0-12      18:38.0    6:01/M
      31    Ben Schilling           Mt. Pleasant Sacred 11    31 M  0-12      18:41.3    6:02/M
      32    Zach Buter              Western Michigan Ch 12    32 M  0-12      18:49.6    6:04/M
      33    Dillon Cook             Hesperia            10    33 M  0-12      18:52.7    6:05/M
      34    Caleb Garner            Montabella          12    34 M  0-12      19:00.1    6:08/M
      35    David Dantuma           Big Rapids Crossroa 11    35 M  0-12      19:02.1    6:08/M
      36    Lucas Crandle           Western Michigan Ch 11    36 M  0-12      19:03.1    6:09/M
      37    Shaun Collin            Mt. Pleasant Sacred 10    37 M  0-12      19:05.9    6:09/M
      38    Parker Eldred           Montabella          10    38 M  0-12      19:08.9    6:10/M
      39    Harry Greer             Ravenna             10    39 M  0-12      19:10.8    6:11/M
      40    Chaz Sadenwater         Walkerville         12    40 M  0-12      19:11.9    6:11/M
      41    Christian Watson        Montabella           9    41 M  0-12      19:18.0    6:14/M
      42    Kyle Campbell           Mt. Pleasant Sacred 10    42 M  0-12      19:18.9    6:14/M
      43    Jeremy Bos              North Muskegon       9    43 M  0-12      19:20.4    6:14/M
      44    Niel Wilds              Ravenna              9    44 M  0-12      19:23.6    6:15/M
      45    Seth Carrier            Ravenna              9    45 M  0-12      19:24.7    6:15/M
      46    Jacob Grover            Vestaburg           10    46 M  0-12      19:27.1    6:16/M
      47    Brian Normandin         Western Michigan Ch 12    47 M  0-12      19:32.0    6:18/M
      48    Sam Sweet               Walkerville          9    48 M  0-12      19:37.1    6:20/M
      49    Keegan Krapohl          Breckenridge        12    49 M  0-12      19:38.9    6:20/M
      50    Andrew Kettner          Big Rapids Crossroa 11    50 M  0-12      19:51.2    6:24/M
      51    Travis Blake            Big Rapids Crossroa 12    51 M  0-12      19:55.6    6:25/M
      52    Brian Brook             Western Michigan Ch 11    52 M  0-12      19:55.9    6:25/M
      53    Cody Williamson         Vestaburg           11    53 M  0-12      20:05.2    6:29/M
      54    Alex Wagner             Pentwater           10    54 M  0-12      20:09.1    6:30/M
      55    Patrick Kettner         Big Rapids Crossroa  9    55 M  0-12      20:09.9    6:30/M
      56    Cody O'Donald           Ravenna             11    56 M  0-12      20:27.7    6:36/M
      57    Dakoda Lobert           Montabella           9    57 M  0-12      20:32.4    6:37/M
      58    Rob Lawrence            Ravenna             10    58 M  0-12      20:40.5    6:40/M
      59    Hunter Maniez           Fulton-Middleton    11    59 M  0-12      20:42.9    6:41/M
      60    Thomas Ranney           Montabella          11    60 M  0-12      20:45.1    6:42/M
      61    Christ Boonstra         Ravenna              9    61 M  0-12      20:48.6    6:43/M
      62    Patrick Crawford        Montabella          11    62 M  0-12      20:58.4    6:46/M
      63    Austin Garner           Montabella          10    63 M  0-12      21:09.9    6:49/M
      64    Wyatt Richardson        Vestaburg           11    64 M  0-12      21:15.4    6:51/M
      65    Anthony Waterbury       Fulton-Middleton    11    65 M  0-12      21:16.9    6:52/M
      66    MacKenzy Blair          Fulton-Middleton    11    66 M  0-12      21:18.6    6:52/M
      67    Zach Bates              Fulton-Middleton     9    67 M  0-12      21:23.4    6:54/M
      68    Dylan Guernsey          Fulton-Middleton    11    68 M  0-12      21:50.1    7:03/M
      69    Steven Houston          Walkerville         10    69 M  0-12      21:58.2    7:05/M
      70    Keifer Richardson       Vestaburg           10    70 M  0-12      22:00.4    7:06/M
      71    Spencer Vershueren      Walkerville         12    71 M  0-12      22:08.8    7:08/M
      72    Kyle Peasley            Vestaburg           10    72 M  0-12      22:22.0    7:13/M
      73    Gideon Hanes            Western Michigan Ch 11    73 M  0-12      22:28.4    7:15/M
      74    Isaac Hanes             Western Michigan Ch  9    74 M  0-12      22:30.0    7:15/M
      75    Derrick Hambright       Pentwater           12    75 M  0-12      23:08.7    7:28/M
      76    Matt Richards           Walkerville         11    76 M  0-12      23:10.7    7:28/M
      77    Isaac Oxendale          Western Michigan Ch 12    77 M  0-12      23:33.9    7:36/M
      78    Lucas Hawley            Pentwater           12    78 M  0-12      24:20.7    7:51/M
      79    Kyle Emery              Pentwater           11    79 M  0-12      26:37.6    8:35/M

*Overall place among males only