Results courtesy of Ray Guzy (raymon1969@gmail.com)

       SAGINAW WHITE PINE MIDDLE SCHOOL INVITATIONAL AT WHITE PINE MS CAMPUS--10/20/11

 

                                       GIRLS TEAM SCORES

    1. Saginaw White Pine                   17     5. Midland Bullock Creek               142

    2. Hemlock                              80     6. Bay City Handy                      151

    3. Auburn Bay City Western              89     7. Saginaw Arts and Sciences           174

    4. Mount Pleasant West Intermediate    102

 

  FIN   NAME                     TEAM                                     NUM    RESULTS   PTS

    1.  Rebecca Gordon (8)       White Pine MS                            838    13:03.0     1

    2.  Lauren Wellman (8)       White Pine MS                            837    13:03.7     2

    3.  Hannah Friedrichs (7)    Midland Fleet Feet                       797    13:19.3     -

    4.  Ashleigh Bicknell (8)    White Pine MS                            839    13:21.1     3

    5.  Rebecca Estep (8)        Bay City Western                         740    13:39.5     4

    6.  Grace Wellman (8)        White Pine MS                            841    13:40.5     5

    7.  Megan Sullivan (8)       White Pine MS                            840    13:58.9     6

    8.  Laura Estrada (8)        Bay City Western                         741    14:00.7     7

    9.  Meghan Matekel (8)       St. Thomas Aquinas                       869    14:04.8     -

   10.  Leigha White (8)         White Pine MS                            842    14:08.1     P

   11.  Isabella Turner (7)      Hemlock                                  781    14:10.6     9

   12.  Kamryn Matthews (8)      Midland Fleet Feet                       798    14:10.9     -

   13.  MyKenzie Garza (7)       Swan Valley                              832    14:17.9     -

   14.  Sarah Shapley (8)        White Pine MS                            849    14:19.9     P

   15.  Olivia Weber (7)         White Pine MS                            854    14:22.6     -

   16.  Maddie Brown (8)         Mt. Pleasant West Intermediate           799    14:31.5    11

   17.  Jordan Hyames (8)        Mt. Pleasant West Intermediate           810    14:33.0    12

   18.  Sarah LaClair (7)        Hemlock                                  775    14:38.9    13

   19.  Rene Taylor (7)          White Pine MS                            845    14:43.1     -

   20.  Skyllar Urban (8)        Bay City Handy                           736    14:45.5    14

   21.  Rachael King (7)         Midland Bullock Creek                    789    14:48.1    15

   22.  Marlee Curnutt (8)       White Pine MS                            844    14:51.6     -

   23.  Grace Kemerer            Saginaw Arts & Sciences Academy          826    14:54.4    16

   24.  Sierra Grodsinsky (8)    Hemlock                                  770    14:59.7    17

   25.  Angie Lenon (7)          Midland Bullock Creek                    792    15:09.5    18

   26.  Taylor Myers (7)         White Pine MS                            848    15:12.0     -

   27.  Chloe Kubacki (7)        White Pine MS                            846    15:16.7     -

   28.  Kylie Keyser (8)         White Pine MS                            843    15:18.5     -

   29.  Mehgan DuRussel (7)      Swan Valley                              831    15:18.9     -

   30.  Sarah Kempf (8)          White Pine MS                            847    15:24.9     -

   31.  Haleigh Anderson (8)     White Pine MS                            850    15:26.4     -

   32.  Paris Damore (7)         White Pine MS                            851    15:28.0     -

   33.  Erin Hacker (7)          Bay City Western                         742    15:32.8    19

   34.  Hunter Berger (8)        Hemlock                                  766    15:33.5    20

   35.  Stephanie Kariuki (7)    Hemlock                                  774    15:34.9    21

   36.  Jenna Howe (7)           Hemlock                                  772    15:40.9     P

   37.  Samantha Derdowski       Saginaw Arts & Sciences Academy          825    15:42.0    23

   38.  Jericho Beck (7)         Hemlock                                  764    15:47.8     P

   39.  Cassidy Lewis (7)        Hemlock                                  776    15:53.8     -

   40.  Daisja Huell (8)         White Pine MS                            856    15:54.1     -

   41.  Mariah Goecker (8)       Mt. Pleasant West Intermediate           806    16:06.9    25

   42.  Ashley Schafer (8)       Mt. Pleasant West Intermediate           818    16:13.4    26

   43.  Leandra Estep (6)        Bay City Western                         753    16:14.0    27

   44.  Lindsay Moore (7)        Mt. Pleasant West Intermediate           814    16:16.4    28

   45.  Megan  Nalazek (7)       White Pine MS                            853    16:18.5     -

   46.  Anecia Eurich (8)        White Pine MS                            864    16:21.2     -

   47.  Anastasia Ibanez (8)     Bay City Handy                           731    16:24.4    29

   48.  Amber Schneider (8)      White Pine MS                            852    16:29.1     -

   49.  Olivia Payton (8)        Mt. Pleasant West Intermediate           815    16:31.5     P

   50.  Elizabeth Garner (7)     White Pine MS                            855    16:32.9     -

   51.  Kaylee Pierce (7)        White Pine MS                            863    16:35.5     -

   52.  Katey Dast (8)           Mt. Pleasant West Intermediate           802    16:38.4     P

   53.  Jennifer McNeal (8)      Mt. Pleasant West Intermediate           813    16:42.4     -

   54.  Rebecca Tessin (8)       Hemlock                                  780    16:49.2     -

   55.  Sophia Grossnickle (7)   Mt. Pleasant West Intermediate           807    16:56.1     -

   56.  Kendall Perdue (6)       Bay City Western                         754    16:56.9    32

   57.  Kayla Schisler (7)       Bay City Handy                           735    17:05.6    33

   58.  Harleigh Bell (7)        Hemlock                                  765    17:06.4     -

   59.  Gillian Seabase (7)      Midland Bullock Creek                    794    17:08.8    34

   60.  Alex Lazarony (7)        Midland Bullock Creek                    791    17:16.7    35

   61.  Madison Krieger (8)      Swan Valley                              833    17:21.2     -

   62.  Sabrina Hoelbl (8)       White Pine MS                            858    17:21.5     -

   63.  Hannah Duncan (8)        White Pine MS                            859    17:22.3     -

   64.  Rebekah Grossmeyer (7)   Hemlock                                  771    17:22.6     -

   65.  Emilee Kennedy (7)       White Pine MS                            861    17:24.3     -

   66.  Haley Galer (8)          White Pine MS                            860    17:26.2     -

   67.  Kaitlyn Wilson (7)       White Pine MS                            862    17:28.3     -

   68.  Mariana Flores (7)       Hemlock                                  769    17:29.2     -

   69.  Jordan Heinrich (8)      Mt. Pleasant West Intermediate           809    17:32.9     -

   70.  Danielle James (7)       Hemlock                                  773    17:33.2     -

   71.  Larissa Kalnowski (7)    Bay City Western                         744    17:38.3     P

   72.  Hannah Benemann (7)      Swan Valley                              830    17:51.8     -

   73.  Shannon Conachan (8)     Bay City Handy                           727    17:52.4    37

   74.  Aubrey Cogswell (8)      Mt. Pleasant West Intermediate           800    17:57.8     -

   75.  Amanda Guthrie (7)       Mt. Pleasant West Intermediate           808    17:59.8     -

   76.  Katie Schroeder (7)      Hemlock                                  779    18:03.1     -

   77.  Mariah Curtiss (7)       Hemlock                                  767    18:04.7     -

   78.  Abigail Doran (7)        White Pine MS                            865    18:05.9     -

   79.  Belle Andrews (7)        White Pine MS                            867    18:07.7     -

   80.  Ashley Craven (7)        Mt. Pleasant West Intermediate           801    18:08.7     -

   81.  Ashlyn Koth (8)          Bay City Handy                           732    18:09.5    38

   82.  Allison Shoebottom (7)   Mt. Pleasant West Intermediate           819    18:10.9     -

   83.  Megan Nalazek (7)        Bay City Western                         745    18:19.6     P

   84.  Mariah Shann (7)         Bay City Western                         749    18:20.7     -

   85.  Keira Damaska (7)        Bay City Western                         739    18:22.3     -

   86.  Krista Fairchild (7)     Mt. Pleasant West Intermediate           805    18:23.6     -

   87.  Jasmin Escamilla (7)     Mt. Pleasant West Intermediate           804    18:32.7     -

   88.  Marissa Lashuay (8)      Midland Bullock Creek                    790    18:33.5    40

   89.  Kayleen Kindy (8)        Midland Bullock Creek                    788    18:48.3     P

   90.  Katey Lynch (8)          Mt. Pleasant West Intermediate           812    18:56.4     -

   91.  Laura Valliere (7)       Midland Bullock Creek                    796    18:58.5     P

   92.  Alexis Thompson          Saginaw Arts & Sciences Academy          829    19:17.7    43

   93.  Sara Bolzman (7)         St. Thomas Aquinas                       896    19:20.9     -

   94.  Lydia Mehlhose (8)       Bay City Handy                           733    19:23.2     P

   95.  Rhianna Reeder           Saginaw Arts & Sciences Academy          827    19:40.0    45

   96.  Jessica Smith (7)        White Pine MS                            866    19:40.8     -

   97.  IIse Smilo-Morgan (8)    Mt. Pleasant West Intermediate           820    19:47.3     -

   98.  Mikala Hildebrandt (7)   Bay City Handy                           729    19:47.7     P

   99.  Ashley McCollum (7)      Midland Bullock Creek                    793    19:49.3     -

  100.  Cailynn Aumock (7)       Bay City Western                         738    19:49.9     -

  101.  Alicia Wenglikowski (8)  Bay City Western                         751    20:22.1     -

  102.  Morgan Wise (8)          Bay City Western                         752    20:23.9     -

  103.  Dakota Wenglikowski (8)  Bay City Western                         750    20:28.8     -

  104.  Zoe Defeyter (8)         Mt. Pleasant West Intermediate           803    20:33.6     -

  105.  Morgan Sotzen (7)        Mt. Pleasant West Intermediate           821    20:46.5     -

  106.  Nicole Horn (7)          Bay City Handy                           730    21:24.7     -

  107.  Jenna Richard (7)        Bay City Handy                           734    22:31.5     -

  108.  Hannah Lockwood (7)      Hemlock                                  777    22:49.4     -

  109.  Julianna Shrier          Saginaw Arts & Sciences Academy          828    23:20.8    47

  110.  Therese Erskine (7)      Hemlock                                  768    23:22.2     -

  111.  Rachael Paddock (7)      Hemlock                                  778    23:23.1     -

  112.  Emily Lukens (7)         Mt. Pleasant West Intermediate           811    23:27.1     -

  113.  Vanessa Therrell (7)     Mt. Pleasant West Intermediate           824    23:49.2     -

  114.  Larisa Pulley (8)        Mt. Pleasant West Intermediate           817    23:49.9     -

 

         TEAM                                     NAME                    FIN    RESULTS    PTS

 

     1.  Saginaw White Pine                       Rebecca Gordon (8)        1      13:03      1

                                                  Lauren Wellman (8)        2      13:03      2

                                                  Ashleigh Bicknell (8)     4      13:21      3

                                                  Grace Wellman (8)         6      13:40      5

                                                  Megan Sullivan (8)        7      13:58      6

                                                  Leigha White (8)         10      14:08

                                                  Sarah Shapley (8)        14      14:19

 

                                                  ** TEAM TOTAL **               1:07:05     17

 

     2.  Hemlock                                  Isabella Turner (7)      11      14:10      9

                                                  Sarah LaClair (7)        18      14:38     13

                                                  Sierra Grodsinsky (8)    24      14:59     17

                                                  Hunter Berger (8)        34      15:33     20

                                                  Stephanie Kariuki (7)    35      15:34     21

                                                  Jenna Howe (7)           36      15:40

                                                  Jericho Beck (7)         38      15:47

 

                                                  ** TEAM TOTAL **               1:14:54     80

 

     3.  Auburn Bay City Western                  Rebecca Estep (8)         5      13:39      4

                                                  Laura Estrada (8)         8      14:00      7

                                                  Erin Hacker (7)          33      15:32     19

                                                  Leandra Estep (6)        43      16:14     27

                                                  Kendall Perdue (6)       56      16:56     32

                                                  Larissa Kalnowski (7)    71      17:38

                                                  Megan Nalazek (7)        83      18:19

 

                                                  ** TEAM TOTAL **               1:16:21     89

 

     4.  Mount Pleasant West Intermediate         Maddie Brown (8)         16      14:31     11

                                                  Jordan Hyames (8)        17      14:33     12

                                                  Mariah Goecker (8)       41      16:06     25

                                                  Ashley Schafer (8)       42      16:13     26

                                                  Lindsay Moore (7)        44      16:16     28

                                                  Olivia Payton (8)        49      16:31

                                                  Katey Dast (8)           52      16:38

 

                                                  ** TEAM TOTAL **               1:17:39    102

 

     5.  Midland Bullock Creek                    Rachael King (7)         21      14:48     15

                                                  Angie Lenon (7)          25      15:09     18

                                                  Gillian Seabase (7)      59      17:08     34

                                                  Alex Lazarony (7)        60      17:16     35

                                                  Marissa Lashuay (8)      88      18:33     40

                                                  Kayleen Kindy (8)        89      18:48

                                                  Laura Valliere (7)       91      18:58

 

                                                  ** TEAM TOTAL **               1:22:54    142

 

     6.  Bay City Handy                           Skyllar Urban (8)        20      14:45     14

                                                  Anastasia Ibanez (8)     47      16:24     29

                                                  Kayla Schisler (7)       57      17:05     33

                                                  Shannon Conachan (8)     73      17:52     37

                                                  Ashlyn Koth (8)          81      18:09     38

                                                  Lydia Mehlhose (8)       94      19:23

                                                  Mikala Hildebrandt (7)   98      19:47

 

                                                  ** TEAM TOTAL **               1:24:15    151

 

     7.  Saginaw Arts and Sciences                Grace Kemerer            23      14:54     16

                                                  Samantha Derdowski       37      15:42     23

                                                  Alexis Thompson          92      19:17     43

                                                  Rhianna Reeder           95      19:40     45

                                                  Julianna Shrier         109      23:20     47

 

                                                  ** TEAM TOTAL **               1:32:53    174

 

     8.  Midland Fleet Feet                       Hannah Friedrichs (7)     3      13:19

                                                  Kamryn Matthews (8)      12      14:10

 

                                                  ** TEAM TOTAL **                 27:29

 

     9.  Saginaw Swan Valley                      MyKenzie Garza (7)       13      14:17

                                                  Mehgan DuRussel (7)      29      15:18

                                                  Madison Krieger (8)      61      17:21

                                                  Hannah Benemann (7)      72      17:51

 

                                                  ** TEAM TOTAL **               1:04:47

 

    10.  St. Thomas Aquinas                       Meghan Matekel (8)        9      14:04

                                                  Sara Bolzman (7)         93      19:20

 

                                                  ** TEAM TOTAL **                 33:24

 

 

       SAGINAW WHITE PINE MIDDLE SCHOOL INVITATIONAL AT WHITE PINE MS CAMPUS--10/20/11

 

                                       BOYS TEAM SCORES

    1. Saginaw White Pine                   27     4. Mount Pleasant West Intermediate     96

    2. Auburn Bay City Western              52     5. Saginaw Arts and Sciences           131

    3. Hemlock                              80     6. Midland Bullock Creek               170

 

  FIN   NAME                     TEAM                                     NUM    RESULTS   PTS

    1.  Matt Beaudin (8)         White Pine MS                            968    11:43.9     1

    2.  Tom Yura (8)             White Pine MS                            967    11:50.9     2

    3.  Brendan Nesbitt (7)      Bay City Western                         890    11:54.2     3

    4.  Evan Vorwerck (7)        Bay City Western                         897    12:17.0     4

    5.  Landon Honsinger (8)     Hemlock                                  911    12:18.6     5

    6.  Kurt Sollner (8)         Hemlock                                  915    12:23.7     6

    7.  Jude Sorenson (8)        White Pine MS                            971    12:26.7     7

    8.  Ryan Laorr (8)           White Pine MS                            973    12:37.1     8

    9.  Brennan Senkowski (7)    White Pine MS                            974    12:42.2     9

   10.  Jordan Eisengruber (7)   White Pine MS                            975    12:43.4     P

   11.  Danny Noller (8)         White Pine MS                            969    12:43.8     P

   12.  Clay Charbeneau (7)      White Pine MS                            970    12:44.7     -

   13.  Kyle Montgomery (8)      Mt. Pleasant West Intermediate           938    12:46.7    12

   14.  Gannon Foley (7)         Bay City Western                         883    12:50.9    13

   15.  Connor Lavigne (8)       White Pine MS                            976    12:55.3     -

   16.  Taylor Lutz (8)          White Pine MS                            978    12:57.9     -

   17.  James Stewart (8)        White Pine MS                            972    13:01.8     -

   18.  Collin Krygier (7)       Bay City Western                         887    13:08.4    14

   19.  Connor Blue              Saginaw Arts & Sciences Academy          953    13:11.0    15

   20.  Blaine Thompson (7)      Swan Valley                              966    13:14.9     -

   21.  Lucas Raycraft (8)       Hemlock                                  914    13:16.1    16

   22.  Jack Kea (8)             Mt. Pleasant West Intermediate           934    13:20.4    17

   23.  Matt Koenig (8)          Bay City Western                         886    13:22.1    18

   24.  Connor Fiolek (8)        Mt. Pleasant West Intermediate           927    13:23.3    19

   25.  Alex Wallace             Saginaw Arts & Sciences Academy          962    13:35.1    20

   26.  Mathew Billette (7)      Bay City Western                         876    13:35.4     P

   27.  Cole McGregor (8)        White Pine MS                            984    13:36.9     -

   28.  Julian Acosta (7)        White Pine MS                            979    13:43.1     -

   29.  Brian Mahfoud (8)        White Pine MS                            980    13:48.5     -

   30.  Connor Hill (8)          White Pine MS                            982    13:50.1     -

   31.  Tyler Punke (7)          Mt. Pleasant West Intermediate           944    13:51.1    22

   32.  Aaron Esparza (8)        White Pine MS                            981    13:53.6     -

   33.  Hunter Irish (8)         Hemlock                                  912    13:56.5    23

   34.  Dominic Vega (8)         White Pine MS                            983    13:58.3     -

   35.  Eliseo Vasquez-Landin(7) Bay City Western                         896    14:01.7     P

   36.  Nathan Malott (7)        Swan Valley                              964    14:13.5     -

   37.  Austin Boks (8)          Bay City Western                         877    14:14.2     -

   38.  Brandon Bruman (7)       Midland Bullock Creek                    918    14:21.4    25

   39.  Alex Malott (7)          Swan Valley                              965    14:27.5     -

   40.  Andrew Withrow (8)       White Pine MS                            987    14:27.9     -

   41.  Brenden Cashen (7)       Mt. Pleasant West Intermediate           925    14:28.8    26

   42.  Quinn Humphrey (7)       Mt. Pleasant West Intermediate           932    14:29.1     P

   43.  Max Ketelhut (8)         White Pine MS                            985    14:31.5     -

   44.  Jacob Wojciechowski (8)  Bay City Western                         899    14:35.2     -

   45.  Josh Schafer (8)         Mt. Pleasant West Intermediate           947    14:36.7     P

   46.  Sam Berry (8)            Bay City Western                         875    14:38.5     -

   47.  John McCarthy (8)        Mt. Pleasant West Intermediate           937    14:40.8     -

   48.  Mike Powers              Saginaw Arts & Sciences Academy          958    14:43.6    29

   49.  Joe Lockwood (7)         Hemlock                                  913    14:43.8    30

   50.  Edgar Peters (7)         Mt. Pleasant West Intermediate           941    14:54.5     -

   51.  Brennan Baldwin (7)      Bay City Western                         874    14:56.2     -

   52.  Chandler Jones (7)       White Pine MS                            995    14:58.6     -

   53.  Tyler Schneider (7)      White Pine MS                            986    14:59.3     -

   54.  Karl Herrmann (8)        White Pine MS                            990    15:00.2     -

   55.  Bobbie Burdick (8)       Midland Bullock Creek                    919    15:05.5    31

   56.  Lucas Prin (8)           Mt. Pleasant West Intermediate           943    15:13.8     -

   57.  Reid Sladek (7)          Mt. Pleasant West Intermediate           949    15:14.4     -

   58.  Eric Pololsky (7)        Mt. Pleasant West Intermediate           942    15:15.2     -

   59.  Jacob Yura (7)           White Pine MS                            989    15:16.8     -

   60.  Brennon Meinhold (7)     White Pine MS                            993    15:24.0     -

   61.  Michael Hoffman (8)      Hemlock                                  910    15:27.5     P

   62.  Jon Inman (7)            White Pine MS                            988    15:32.6     -

   63.  Ron Willig (8)           Bay City Western                         898    15:41.5     -

   64.  Nick Colucci (7)         White Pine MS                            992    15:43.3     -

   65.  Gavin Shrestha           Saginaw Arts & Sciences Academy          960    15:53.0    33

   66.  Ryan Johns (8)           Mt. Pleasant West Intermediate           933    15:55.7     -

   67.  Tyler Funnell (8)        Mt. Pleasant West Intermediate           930    16:01.6     -

   68.  Sam Veverka              Saginaw Arts & Sciences Academy          961    16:09.4    34

   69.  Drew Patton (7)          Mt. Pleasant West Intermediate           940    16:10.4     -

   70.  Nathan Richards (7)      Bay City Western                         892    16:13.4     -

   71.  Gabe Bruzewski (7)       Bay City Western                         878    16:16.2     -

   72.  Joseph Cooley (8)        Bay City Western                         880    16:16.6     -

   73.  Brendan Calahan (8)      Bay City Handy                           873    16:17.1     -

   74.  Sloan Felton (7)         Mt. Pleasant West Intermediate           926    16:17.7     -

   75.  Branon Simon (7)         Bay City Western                         894    16:21.3     -

   76.  David Baldwin (7)        White Pine MS                            994    16:34.4     -

   77.  Wylie Joynt (8)          White Pine MS                            991    16:34.8     -

   78.  David Murillo (7)        White Pine MS                            996    16:36.0     -

   79.  Ethan Coder (8)          Bay City Western                         879    17:00.4     -

   80.  Sammy Shamlin (7)        Mt. Pleasant West Intermediate           948    17:01.4     -

   81.  Darren Young (7)         White Pine MS                            999    17:15.7     -

   82.  Gavin Roupe (8)          Mt. Pleasant West Intermediate           946    17:26.3     -

   83.  Jevyn Glick (7)          White Pine MS                            997    17:26.6     -

   84.  Jacob McAllister (8)     Mt. Pleasant West Intermediate           936    17:38.0     -

   85.  Drew Kubiak (7)          White Pine MS                            998    17:42.7     -

   86.  Danny Krebs              Saginaw Arts & Sciences Academy          955    17:53.1     P

   87.  Asher Watters (8)        Mt. Pleasant West Intermediate           951    17:58.8     -

   88.  Warren Ricketts (8)      Mt. Pleasant West Intermediate           945    17:59.5     -

   89.  Jacob Gemeinhardt (7)    Hemlock                                  909    18:02.5     P

   90.  Seth Taylor (7)          Bay City Western                         895    18:31.8     -

   91.  Evan Sherwood (7)        Midland Bullock Creek                    923    18:36.8    37

   92.  Jaden Baine (7)          Midland Bullock Creek                    916    18:43.2    38

   93.  Jacob Shabluk (7)        Bay City Western                         893    18:50.5     -

   94.  Connor Ware (8)          Mt. Pleasant West Intermediate           950    18:56.1     -

   95.  Luke Worgess (7)         Mt. Pleasant West Intermediate           952    18:59.3     -

   96.  Quinn Klein (7)          Mt. Pleasant West Intermediate           935    19:45.4     -

   97.  Alex Fuja (7)            Mt. Pleasant West Intermediate           929    19:51.3     -

   98.  DJ Parkinson (7)         Midland Bullock Creek                    922    20:28.8    39

   99.  Randy Calkins (7)        Midland Bullock Creek                    920    20:36.9     P

  100.  Jake O'Brien (8)         Mt. Pleasant West Intermediate           939    27:57.9     -

 

         TEAM                                     NAME                    FIN    RESULTS    PTS

 

     1.  White Pine MS                            Matt Beaudin (8)          1      11:43      1

                                                  Tom Yura (8)              2      11:50      2

                                                  Jude Sorenson (8)         7      12:26      7

                                                  Ryan Laorr (8)            8      12:37      8

                                                  Brennan Senkowski (7)     9      12:42      9

                                                  Jordan Eisengruber (7)   10      12:43

                                                  Danny Noller (8)         11      12:43

 

                                                  ** TEAM TOTAL **               1:01:18     27

 

     2.  Auburn Bay City Western                  Brendan Nesbitt (7)       3      11:54      3

                                                  Evan Vorwerck (7)         4      12:17      4

                                                  Gannon Foley (7)         14      12:50     13

                                                  Collin Krygier (7)       18      13:08     14

                                                  Matt Koenig (8)          23      13:22     18

                                                  Mathew Billette (7)      26      13:35

                                                  Eliseo Vasquez-Landin(7) 35      14:01

 

                                                  ** TEAM TOTAL **               1:03:31     52

 

     3.  Hemlock                                  Landon Honsinger (8)      5      12:18      5

                                                  Kurt Sollner (8)          6      12:23      6

                                                  Lucas Raycraft (8)       21      13:16     16

                                                  Hunter Irish (8)         33      13:56     23

                                                  Joe Lockwood (7)         49      14:43     30

                                                  Michael Hoffman (8)      61      15:27

                                                  Jacob Gemeinhardt (7)    89      18:02

 

                                                  ** TEAM TOTAL **               1:06:36     80

 

     4.  Mount Pleasant West Intermediate         Kyle Montgomery (8)      13      12:46     12

                                                  Jack Kea (8)             22      13:20     17

                                                  Connor Fiolek (8)        24      13:23     19

                                                  Tyler Punke (7)          31      13:51     22

                                                  Brenden Cashen (7)       41      14:28     26

                                                  Quinn Humphrey (7)       42      14:29

                                                  Josh Schafer (8)         45      14:36

 

                                                  ** TEAM TOTAL **               1:07:48     96

 

     5.  Saginaw Arts and Sciences                Connor Blue              19      13:11     15

                                                  Alex Wallace             25      13:35     20

                                                  Mike Powers              48      14:43     29

                                                  Gavin Shrestha           65      15:53     33

                                                  Sam Veverka              68      16:09     34

                                                  Danny Krebs              86      17:53

 

                                                  ** TEAM TOTAL **               1:13:31    131

 

     6.  Midland Bullock Creek                    Brandon Bruman (7)       38      14:21     25

                                                  Bobbie Burdick (8)       55      15:05     31

                                                  Evan Sherwood (7)        91      18:36     37

                                                  Jaden Baine (7)          92      18:43     38

                                                  DJ Parkinson (7)         98      20:28     39

                                                  Randy Calkins (7)        99      20:36

 

                                                  ** TEAM TOTAL **               1:27:13    170

 

     7.  Bay City Handy                           Brendan Calahan (8)      73      16:17

 

                                                  ** TEAM TOTAL **                 16:17

 

         Saginaw Swan Valley                      Blaine Thompson (7)      20      13:14

                                                  Nathan Malott (7)        36      14:13

                                                  Alex Malott (7)          39      14:27

 

                                                  ** TEAM TOTAL **                 41:54