Cruisin' For A Cure 5k
Grand Ledge, MI
10/8/2011
[Overall Male Winner] [Male 10 and under] [Male 11 - 14] [Male 15 - 19] [Male 20 - 24] [Male 30 - 34] [Male 35 - 39] [Overall Male Masters Winner] [Male 40 - 44] [Male 45 - 49] [Male 50 - 54] [Male 55 - 59] [Male 60 - 64] [Male 65 - 69] [Male 70 and over]
[Overall Female Winner] [Female 10 and under] [Female 25 - 29] [Female 30 - 34] [Female 35 - 39] [Overall Female Masters Winner] [Female 40 - 44] [Female 45 - 49] [Female 50 - 54] [Female 60 - 64] [Female 70 and over]

Overall Male Winner
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
1
1
197   Tom Mills  
55
21:00.62  6:46.65

Overall Female Winner
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
17
1
181   Rachel Kuntzsch  
37
25:29.05  8:13.24

Male 10 and under
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
55
35
207   Quinton Croley  
10
34:25.82  11:06.39

Female 10 and under
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
29
7
202   Lauren Dowler  
8
27:46.64  8:57.63

Male 11 - 14
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
6
6
185   Ryan Schroeder  
11
21:37.93  6:58.69
2
9
9
189   Nick Starr  
11
22:53.22  7:22.97
3
11
11
203   Mason Dowler  
11
23:11.83  7:28.98

Male 15 - 19
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
25
22
141   Eric Bayley  
18
27:00.61  8:42.78

Male 20 - 24
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
5
5
177   Patrick Martin  
24
21:36.76  6:58.31
2
7
7
195   Kegan Taylor  
20
22:28.01  7:14.84

Female 25 - 29
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
19
2
198   Jenna Sawdy  
27
25:39.42  8:16.59
2
28
6
183   Amanda Rosen  
29
27:35.83  8:54.14

Male 30 - 34
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
20
18
172   Matthew Scheel  
30
25:51.23  8:20.40
2
41
30
196   Tim Hay  
34
30:39.22  9:53.30
3
44
32
167   Steve Wright  
32
30:43.05  9:54.53

Female 30 - 34
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
24
3
162   Megan Thrum  
31
26:54.37  8:40.76
2
38
9
156   Shawn Panter  
32
29:27.23  9:30.07
3
39
10
159   Mindi Stevens  
31
29:44.14  9:35.53
4
40
11
199   Jenifer Hay  
34
30:24.08  9:48.41
5
43
12
164   Julie Waldrop  
34
30:41.94  9:54.17
6
53
19
206   Jaime Lee  
34
34:10.04  11:01.30

Male 35 - 39
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
2
2
191   John Wood  
37
21:06.52  6:48.55
2
3
3
182   Ivan Hay  
38
21:23.74  6:54.11
3
8
8
179   Gary Branch  
39
22:31.46  7:15.95
4
18
17
208   Dallas Tatman  
37
25:38.97  8:16.44
5
23
21
193   Justin Spenski  
36
26:22.96  8:30.63
6
35
27
166   Rob Wood  
35
29:13.86  9:25.76
7
37
29
155   Bret Panter  
35
29:26.86  9:29.95

Female 35 - 39
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
26
4
157   Cheri Schopp  
35
27:05.25  8:44.27
2
33
8
165   Kristen Wilson  
36
28:06.09  9:03.90
3
48
15
204   Amelia Williams  
36
32:21.61  10:26.33
4
51
17
161   Maria Saez Tatman  
36
33:22.39  10:45.93
5
56
21
201   Latina Dowler  
39
35:01.38  11:17.86
6
58
22
194   Stacy Cardwell  
37
36:01.90  11:37.39

Overall Male Masters Winner
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
4
4
187   Steve Zabaskie  
52
21:34.02  6:57.43

Overall Female Masters Winner
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
27
5
152   Lisa Letarte  
45
27:20.37  8:49.15

Male 40 - 44
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
14
14
186   Michael Eacker  
42
25:19.22  8:10.07
2
15
15
190   Chadwick Phillips  
40
25:20.52  8:10.49
3
21
19
184   David Kuntzsch  
40
25:57.22  8:22.33
4
46
33
175   Jeffrey Thompson  
41
31:38.41  10:12.39

Female 40 - 44
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
47
14
174   Tina Thompson  
42
31:38.65  10:12.47
2
49
16
143   Tanya Charlow  
40
32:39.88  10:32.22
3
63
26
176   Wendy Fuller  
40
43:50.32  14:08.49

Male 45 - 49
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
16
16
140   Chris Bayley  
48
25:26.32  8:12.36
2
32
25
148   Terry Johnson  
45
27:54.32  9:00.10
3
57
36
200   William Binion  
45
35:01.54  11:17.92

Female 45 - 49
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
59
23
158   Andrea Schray  
45
37:24.09  12:03.90

Male 50 - 54
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
60
37
150   Frank Koenigsknecht  
54
38:11.13  12:19.07

Female 50 - 54
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
45
13
146   Gerri Guild  
54
30:48.60  9:56.32
2
52
18
168   Cynthia Zerbe  
54
33:25.74  10:47.01
3
54
20
153   Sharon McGee  
50
34:16.39  11:03.35
4
61
24
151   Theresa Koenigsknecht  
52
38:11.81  12:19.29

Male 55 - 59
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
30
23
149   John Karlen  
59
27:51.66  8:59.25
2
34
26
169   Neal Zuzga  
59
28:13.50  9:06.29
3
36
28
205   Dennis Fedewa  
59
29:23.75  9:28.95
4
50
34
142   Mike Charlow  
58
32:40.22  10:32.33

Male 60 - 64
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
10
10
178   Charlie Ross  
62
23:08.09  7:27.77
2
12
12
188   Tom Stumpfig  
60
23:45.43  7:39.82
3
13
13
171   Michael Largo  
62
24:04.19  7:45.87

Female 60 - 64
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
64
27
170   Sharon Zuzga  
63
47:41.76  15:23.15
2
65
28
192   Christine Walker  
62
47:42.49  15:23.38

Male 65 - 69
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
22
20
180   Jack Carlton  
69
26:12.53  8:27.27
2
31
24
147   Tom Hay  
65
27:53.86  8:59.95

Male 70 and over
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
42
31
173   Donald Hough  
74
30:40.08  9:53.57

Female 70 and over
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
62
25
145   Carol Coscarelli  
70
38:24.75  12:23.47