d’Ear Trail 10k
Haslett, MI
11/5/2011
[Overall Male Winner] [Male 13 - 19] [Male 20 - 29] [Male 30 - 39] [Overall Male Masters Winner] [Male 40 - 49] [Overall Male Grand Masters Winner] [Male 50 - 59] [Male 60 - 69]
[Overall Female Winner] [Female 13 - 19] [Female 20 - 29] [Female 30 - 39] [Overall Female Masters Winner] [Female 40 - 49] [Overall Female Grand Masters Winner] [Female 50 - 59]

Overall Male Winner
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
1
1
124   David Wisner  
43
40:16.96  6:29.83

Overall Female Winner
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
13
1
143   Jessica Poort  
29
50:39.98  8:10.32

Male 13 - 19
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
11
11
141   Sean Fitzgerald  
19
49:10.00  7:55.81

Female 13 - 19
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
30
12
118   Kari Edington  
19
59:39.97  9:37.41

Male 20 - 29
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
2
2
134   Christian Suero  
21
41:45.24  6:44.07
2
10
10
135   Jeremy Cronk  
20
48:43.07  7:51.46
3
17
14
102   Justin Thomas  
29
53:11.27  8:34.72

Female 20 - 29
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
26
9
113   Beth Spinner  
24
57:50.32  9:19.73
2
33
15
112   Erin Minnema  
27
1:02:10.30  10:01.66

Male 30 - 39
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
3
3
126   Joe Dauer  
32
41:57.28  6:46.01
2
4
4
137   Adam Plumb  
31
42:49.73  6:54.47
3
9
9
106   Chris Todd  
30
47:27.68  7:39.30
4
12
12
138   Elijah Gregg  
37
49:57.80  8:03.52
5
29
18
136   Allan Ross  
37
58:37.90  9:27.40

Female 30 - 39
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
15
3
127   Jenny Dauer  
34
52:23.13  8:26.96
2
25
8
114   Tina Coyer  
39
56:57.17  9:11.16
3
34
16
111   Pam Comer  
33
1:02:10.48  10:01.69

Overall Male Masters Winner
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
5
5
100   Geoff Rook  
51
42:51.62  6:54.78

Overall Female Masters Winner
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
14
2
132   Marjorie Verrell  
40
51:22.07  8:17.11

Male 40 - 49
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
6
6
101   Michael Van Oss  
45
44:10.40  7:07.48
2
21
15
108   George Ayers  
42
53:46.20  8:40.35
3
22
16
122   Rick O'Connell  
44
54:03.22  8:43.10
4
37
19
139   Kevin Schoen  
40
1:07:58.32  10:57.79

Female 40 - 49
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
18
4
116   Jennifer Nichols  
40
53:11.56  8:34.77
2
19
5
125   Jacquie Swanton  
47
53:22.19  8:36.48
3
20
6
115   Michelle Stoimenoff  
44
53:30.44  8:37.81
4
23
7
107   Debra Rojewski  
46
54:11.33  8:44.41
5
27
10
119   Kim Winston  
45
57:54.75  9:20.44
6
32
14
103   Christa Lininger  
41
1:01:49.49  9:58.30
7
35
17
104   Diane Mills  
47
1:04:06.31  10:20.37

Overall Male Grand Masters Winner
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
7
7
129   Gerard Wilbrink  
58
45:20.01  7:18.71

Overall Female Grand Masters Winner
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
28
11
130   Jenny Transue  
50
58:09.76  9:22.86

Male 50 - 59
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
24
17
109   Todd Culver  
50
56:42.24  9:08.75

Female 50 - 59
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
31
13
140   Rebecca Harris  
51
1:01:22.33  9:53.92
2
36
18
123   Judy Peterson  
53
1:05:11.81  10:30.94
3
38
19
133   Ann Chlebnik  
58
1:09:14.72  11:10.12
4
39
20
142   Julie Creamers  
50
1:12:20.96  11:40.15
5
40
21
128   Beth Conquest  
55
1:14:59.69  12:05.76

Male 60 - 69
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
8
8
131   Allan Richens  
67
46:46.26  7:32.62
2
16
13
121   Jim Windsand  
61
53:01.96  8:33.22