Origami 5k
Mason, MI
8/13/2011
[Overall Male Winner] [Male 12 and under] [Male 12 - 19] [Male 20 - 29] [Male 30 - 39] [Male 40 - 49] [Male 50 - 59] [Male 60 and over]
[Overall Female Winner] [Female 12 and under] [Female 12 - 19] [Female 20 - 29] [Female 30 - 39] [Female 40 - 49] [Female 50 - 59] [Female 60 and over]

Overall Male Winner
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
1
1
399   Drew Farrington  
24
18:25.20  5:56.52

Overall Female Winner
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
5
1
453   Audrey Tremaine  
17
19:47.32  6:23.01

Male 12 and under
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
31
23
467   Noah Schon  
11
27:03.34  8:43.66
2
49
30
348   Colin Bradley  
11
31:54.64  10:17.63
3
62
33
464   Derek Bocek  
8
44:48.51  14:27.26

Female 12 and under
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
53
21
351   Kelsey Cook  
12
34:40.73  11:11.20

Male 12 - 19
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
4
4
471   Eric Bickerstaff  
18
19:26.63  6:16.33
2
10
8
455   Garrett Tremaine  
15
21:12.04  6:50.34
3
15
11
474   Michael Schon  
18
22:49.10  7:21.65
4
16
12
473   Abraham Schon  
15
22:49.85  7:21.89
5
28
20
437   Joel Sheuffer  
16
26:28.77  8:32.51

Female 12 - 19
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
5
1
453   Audrey Tremaine  
17
19:47.32  6:23.01
2
7
2
446   Leanne Leuthard  
16
20:32.78  6:37.67
3
12
3
448   Abrianna Soule  
15
21:18.48  6:52.41
4
13
4
454   Sydney Tremaine  
18
21:40.09  6:59.38
5
23
5
436   Rochelle Radawiec  
16
25:38.36  8:16.25
6
34
10
468   Amelia Schon  
16
27:48.27  8:58.15
7
53
21
351   Kelsey Cook  
12
34:40.73  11:11.20

Male 20 - 29
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
1
1
399   Drew Farrington  
24
18:25.20  5:56.52
2
2
2
460   Kyle Snell  
25
18:43.09  6:02.29
3
14
10
418   Tony Pyle  
25
22:19.85  7:12.21
4
19
15
432   Robert Cross  
26
23:59.23  7:44.27
5
25
19
465   Dominique Jones  
20
25:59.11  8:22.94

Female 20 - 29
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
27
8
417   Danielle Pyle  
24
26:19.56  8:29.54
2
39
13
415   Jennifer Pascoe  
29
28:57.30  9:20.42
3
44
17
433   Lisa Cross  
28
30:31.40  9:50.77
4
55
23
422   Kara Seehase  
27
35:21.40  11:24.32

Male 30 - 39
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
9
7
439   Stephen Sinas  
30
21:11.56  6:50.18
2
11
9
456   Chris Cleveland  
37
21:17.78  6:52.19
3
17
13
457   Carmen Crist  
39
22:51.83  7:22.53
4
30
22
463   Mike Bocek  
37
26:37.96  8:35.47
5
45
28
423   Mike Vincent  
37
31:37.21  10:12.00
6
46
29
405   Mike Joseph  
30
31:48.08  10:15.51
7
52
32
401   Eric Hannah  
36
34:23.16  11:05.54

Female 30 - 39
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
24
6
413   Megan Merrill  
30
25:43.57  8:17.93
2
26
7
400   Jodie Fowler  
33
26:06.68  8:25.38
3
33
9
414   Danielle Mulka  
30
27:33.57  8:53.41
4
38
12
346   Kimberly Betts  
39
28:56.72  9:20.23
5
40
14
452   Danielle Dahlgren  
31
29:08.11  9:23.91
6
48
19
411   Janet Mendez  
38
31:54.08  10:17.45
7
59
27
461   Tricia Bradford  
39
38:43.92  12:29.65
8
60
28
350   Erica Cook  
35
39:06.13  12:36.82
9
61
29
349   Shannon Branstner  
39
44:38.38  14:23.99

Male 40 - 49
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
3
3
462   Joe Strummer  
40
19:08.77  6:10.57
2
6
5
458   Marty Alward  
46
20:24.20  6:34.90
3
8
6
466   Michael VanOss  
45
21:04.86  6:48.02
4
32
24
431   Jon Daniels  
46
27:17.38  8:48.19
5
36
25
459   Bob Finger  
42
28:50.28  9:18.15
6
37
26
424   Karl Wilhelm  
49
28:54.88  9:19.64
7
43
27
412   Gaspar Mendez  
40
29:46.90  9:36.42

Female 40 - 49
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
41
15
421   Stephanie Radawiec  
49
29:22.08  9:28.41
2
56
24
434   Beth Smith  
47
35:28.29  11:26.55
3
57
25
472   Wendy Hubbard  
45
36:03.71  11:37.97

Male 50 - 59
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
18
14
438   Steve Schon  
50
23:25.56  7:33.41
2
20
16
396   Rich Curle  
54
24:35.00  7:55.81
3
22
18
398   Mark Engstrom  
51
24:42.66  7:58.28
4
63
34
451   Casey Kern  
56
48:18.04  15:34.85

Female 50 - 59
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
35
11
470   Jane Bickerstaff  
52
28:27.72  9:10.88
2
42
16
430   Nancy Hamlin-Anderson  
55
29:30.65  9:31.18
3
47
18
0   Cynthia Lucas  
50
31:51.69  10:16.67
4
50
20
347   Brenda Bradford  
50
32:46.07  10:34.22
5
58
26
435   Martha McCartee  
53
37:20.38  12:02.70
6
64
30
416   Mary Beth Pifer  
53
48:19.89  15:35.45
7
65
31
450   Ann McCarthy  
56
48:20.42  15:35.62
8
67
32
427   Julie Yonnick  
54
54:07.68  17:27.64

Male 60 and over
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
21
17
397   Tim Donovan  
60
24:39.96  7:57.41
2
29
21
447   Terry Gawel  
61
26:34.57  8:34.38
3
51
31
402   Mike Hannah  
60
34:22.93  11:05.46
4
66
35
428   Duane Yonnick  
62
53:56.62  17:24.07

Female 60 and over
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
54
22
425   Bonnie Wilson  
66
35:04.16  11:18.76