Orthopaedic Rehab Rose Run 5K run and 5K walk

age group results

June 11, 2011, at Jackson, MI


Results by: Michigan Running Foundation

5K run

Overall Female Open Winner

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Julie Bloomfield                                        168   42       23        21:13.6      6:51/M

Overall Male Open Winner

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Christopher Kelly                                        62   20        1        16:50.6      5:26/M

Overall Female Master Winner

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Debbie Wobrock                                          161   42       36        23:04.0      7:26/M

Overall Male Master Winner

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Dale Hool                                               194   51        9        18:44.8      6:03/M

Overall Female Grandmaster Winner

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Sheri Bush                                               24   51       50        24:01.1      7:45/M

Overall Male Grandmaster Winner

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Paul Bapst                                               49   55       13        19:26.3      6:16/M

Female 12 and under

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Dakota Diefenthaler                                      69   12      106        30:42.1      9:54/M
       2    Takumi Uneyama                                          174    9      117        33:23.6     10:46/M

Female 13 to 14

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Kaelyn Madery                                           240   13       42        23:35.1      7:36/M

Male 13 to 14

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Drew Monroe                                              45   14       22        21:09.5      6:49/M
       2    Graham Peterson                                          60   14       56        24:59.4      8:04/M

Female 15 to 17

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Marlena Mobley                                          109   15      121        34:27.6     11:07/M

Male 15 to 17

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Bryce Stroede                                            97   16        3        16:58.4      5:28/M
       2    Matthew Kelly                                            61   16        6        18:05.9      5:50/M
       3    Dalton Moulton                                          206   17        8        18:37.2      6:00/M
       4    Kyle Allen                                              208   15       10        19:11.4      6:11/M
       5    Zachery Schramm                                          67   16       11        19:18.8      6:14/M
       6    Karl Berkemeier                                         154   15       21        21:03.4      6:47/M
       7    Tanner Williams                                          17   17       24        21:15.9      6:51/M
       8    Garret Collier                                          233   15       28        21:59.8      7:05/M

Female 18 to 24

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Lauren McUmber                                           76   20       32        22:44.3      7:20/M
       2    Joanna Balcom                                            52   19       44        23:48.7      7:41/M
       3    Ashley Gardynik                                           9   23       47        23:55.8      7:43/M
       4    Sarah O'Connell                                          86   24       54        24:14.0      7:49/M
       5    Susan O'Connell                                          85   20       59        25:23.7      8:11/M
       6    Becca Rudey                                             229   24       62        25:38.6      8:16/M
       7    Cari Cook                                               212   20       65        26:02.8      8:24/M
       8    Nicole Arnold                                           224   24       69        26:14.4      8:28/M
       9    Mia Schiappacasse                                       242   21       82        27:16.1      8:48/M
      10    Jeni Lindamood                                          241   21       83        27:16.4      8:48/M
      11    Whitney Pelton                                           88   24       93        28:19.9      9:08/M
      12    Jessica Page                                             25   23       99        29:12.3      9:25/M
      13    Julia Steines-Berkemeier                                150   19      109        31:20.1     10:06/M
      14    Arika Miller                                            155   22      118        33:25.9     10:47/M

Male 18 to 24

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Peter Konieczki                                         228   21        2        16:56.3      5:28/M
       2    Daniel Meloy                                            247   21       26        21:28.9      6:55/M
       3    Dan Rutting                                             246   20       37        23:08.3      7:28/M
       4    Kyle Hoeft                                               46   22       46        23:55.3      7:43/M
       5    Adam Raut                                               239   23      102        29:37.8      9:33/M

Female 25 to 29

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Megan Mickels                                           114   25       51        24:01.4      7:45/M
       2    Karen Gaston                                            244   29       57        25:14.2      8:08/M
       3    Jenny Phelan                                            230   26       61        25:38.2      8:16/M
       4    Laura Van Eyck                                          217   27       68        26:11.9      8:27/M
       5    Brandy Norton                                            36   27       72        26:31.6      8:33/M
       6    Jennifer Squires                                         57   27       76        26:58.1      8:42/M
       7    Erica Bills                                               3   28      104        30:30.4      9:50/M
       8    Emily Eggleston                                         153   26      107        30:52.6      9:57/M
       9    Joanna Bolton                                            12   29      116        33:18.0     10:45/M
      10    Jennifer Edwards                                        250   27      120        33:57.2     10:57/M
      11    Dawn Verscellus                                         106   29      124        35:12.6     11:21/M

Male 25 to 29

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Dan Omo                                                 235   28        7        18:28.7      5:57/M
       2    Adam Amble                                              237   27       25        21:19.3      6:53/M
       3    Thadd Martin                                            169   29       30        22:17.8      7:11/M
       4    Jason Richards                                          204   26       35        23:01.9      7:25/M
       5    Greg Dutton                                             207   26       39        23:14.0      7:30/M
       6    David Richardson                                        185   26       41        23:26.4      7:34/M
       7    Nathan Edwards                                          162   27       49        24:00.0      7:45/M
       8    Justin Shuberg                                           48   28       58        25:21.0      8:11/M
       9    Brandon Casler                                           72   29       64        25:51.0      8:20/M
      10    Lawrence Cornell                                         37   28       73        26:42.3      8:37/M
      11    Jacob Stressman                                         159   27       79        27:07.7      8:45/M
      12    Erald Gaqi                                               91   28       89        27:48.0      8:58/M

Female 30 to 34

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Melissa Williams                                        108   32       27        21:35.7      6:58/M
       2    Jessica Grant                                           214   33       48        23:57.4      7:44/M
       3    Kim Otto                                                232   30       60        25:27.0      8:13/M
       4    Erin Rendel                                              82   32       71        26:31.2      8:33/M
       5    Eunice Mygrants                                         215   32       97        28:46.3      9:17/M
       6    Cortney Shepherd                                        163   30      103        29:40.0      9:34/M
       7    Kimberly Brown                                          156   30      110        31:40.3     10:13/M
       8    Melissa Easter                                           78   34      111        31:49.8     10:16/M
       9    Sally Beltz                                             127   33      113        32:18.6     10:25/M
      10    Angela Shepherd                                          83   30      134        39:25.3     12:43/M

Male 30 to 34

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Randy Andrews                                            42   32       12        19:22.0      6:15/M
       2    Aaron Shepherd                                           71   32       19        20:42.0      6:41/M
       3    Jeffery Bendfield                                       227   30       43        23:42.2      7:39/M
       4    Travis Holeman                                          112   31       87        27:36.0      8:54/M

Female 35 to 39

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Christine Palmer                                         53   35       34        22:56.6      7:24/M
       2    Jill Dobbin                                             124   37       67        26:05.3      8:25/M
       3    Melissa Mellinger                                       253   37       74        26:49.5      8:39/M
       4    Angie Hall                                              220   36       77        27:05.2      8:44/M
       5    Andrea Conway                                           158   35       85        27:27.0      8:51/M
       6    Claudia Collins                                         222   36       95        28:34.3      9:13/M
       7    Christine Welch                                         152   36      125        35:16.7     11:23/M
       8    Bethany Duncan                                          221   35      133        38:02.3     12:16/M

Male 35 to 39

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Mark Good                                               102   37        4        17:34.8      5:40/M
       2    David Jordon                                             87   39        5        17:47.0      5:44/M
       3    Scott Vogt                                              248   39       20        20:50.5      6:43/M
       4    Kelly Kendall                                            54   36       29        22:06.3      7:08/M
       5    Jason Steffes                                            56   37       38        23:13.2      7:29/M
       6    Matthew Doggett                                         231   39       40        23:18.8      7:31/M
       7    Jason Covalle                                           182   38       45        23:53.9      7:42/M

Female 40 to 44

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Cathy Brubaker                                           55   42       55        24:16.7      7:50/M
       2    Suzanne Nye                                              73   41       91        28:00.9      9:02/M
       3    Rebecca Inman                                           101   42      100        29:19.7      9:27/M
       4    Patricia Ashby                                           94   42      105        30:32.9      9:51/M
       5    Marilynn Fryer                                          100   42      131        37:35.7     12:07/M
       6    Heather Cordell                                          74   41      132        37:37.0     12:08/M

Male 40 to 44

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Joshua Donnelly                                         225   40       15        20:03.3      6:28/M
       2    Gary Schuette                                           170   40       52        24:05.0      7:46/M
       3    Kevin Snow                                               81   41       86        27:31.1      8:53/M
       4    Kevin "kip" Cunningham                                   23   44       88        27:41.8      8:56/M
       5    Robert Ashby                                             95   43       96        28:43.2      9:16/M
       6    Joseph Levy                                              80   43      127        35:52.8     11:34/M

Female 45 to 49

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Jodie McCravey                                          176   45       70        26:22.8      8:30/M
       2    Kay Bishop                                               47   48      115        32:46.8     10:34/M
       3    Sheila McEldowney                                        41   45      123        34:35.7     11:09/M

Male 45 to 49

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Jeff Gluer                                              234   45       16        20:13.5      6:31/M
       2    John Kelly                                               63   49       17        20:17.0      6:33/M
       3    Chris Burdette                                            8   49       31        22:34.7      7:17/M
       4    Reggie Coleman                                          216   47       80        27:10.6      8:46/M
       5    Eric White                                              103   49       92        28:17.3      9:07/M
       6    Jim Watson                                                7   46      112        31:54.5     10:17/M

Female 50 to 54

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Andrea Poxson                                           203   50       63        25:40.7      8:17/M
       2    Sharon Fielder                                           64   53       90        27:54.9      9:00/M
       3    Jane Poole                                               19   53       94        28:29.3      9:11/M

Male 50 to 54

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Dan Lukasik                                             171   51       14        20:01.5      6:27/M
       2    Richard White                                           113   50       18        20:22.8      6:34/M
       3    Dave Kloack                                              96   52       53        24:07.9      7:47/M
       4    Kim Shepherd                                             70   54       75        26:51.9      8:40/M
       5    Bob Stuard                                              252   51      128        35:58.8     11:36/M
       6    Timothy Zeller                                          104   50      130        36:37.4     11:49/M

Female 55 to 59

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Mary Reynolds                                           218   56       98        28:54.2      9:19/M

Male 55 to 59

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Randy Fielder                                            65   59       78        27:05.9      8:44/M
       2    Steve McLear                                            111   57       84        27:22.9      8:50/M
       3    Rick Zantop                                             249   55      119        33:34.7     10:50/M
       4    Ken Berger                                              110   57      122        34:31.6     11:08/M
       5    Jim Matthews                                             28   55      126        35:41.0     11:31/M

Male 60 to 64

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Bruce Andrews                                            43   62       33        22:50.1      7:22/M
       2    Tom Ferguson                                             44   63      108        30:55.0      9:58/M

Female 65 to 69

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Shirley Torrance                                        236   65      114        32:25.3     10:27/M
       2    Betty Lathrop                                           238   67      129        36:32.9     11:47/M

Male 65 to 69

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Ronald Worden                                            75   68       66        26:03.1      8:24/M
       2    Edward Peterson                                          59   65       81        27:14.3      8:47/M
       3    Dave Blough                                              35   65      101        29:20.6      9:28/M

5K walk

Overall Female Open Winner

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Janet Scott                                             243   47        2        34:45.7     11:13/M

Overall Male Open Winner

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Ray Drysdale                                            226   69        1        34:06.5     11:00/M

Overall Female Master Winner

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Robin Brigham                                            34   55        3        35:32.3     11:28/M

Overall Male Master Winner

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Dan McCloskey                                             1   60        4        36:29.6     11:46/M

Overall Female Grandmaster Winner

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Linda Rowley                                             26   60        5        36:45.4     11:51/M

Overall Male Grandmaster Winner

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    James Sleight                                            40   58        7        38:20.1     12:22/M

Female 12 and under

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Sidnee Swarts                                            58   10       27        46:22.3     14:57/M
       2    Olivia Miller                                           181   12       41        50:40.3     16:21/M

Male 12 and under

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Brendan Myers                                            31   10       36        48:04.4     15:30/M

Female 25 to 29

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Brock Angela                                            186   28       15        41:19.3     13:20/M
       2    Lynn Beilfuss                                            18   26       29        46:45.3     15:05/M

Female 35 to 39

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Lori Schmidt                                            223   36        6        38:00.3     12:15/M
       2    Cyndi Kizer                                              15   38       21        44:56.9     14:30/M
       3    Jennifer Smith                                          151   35       30        46:46.4     15:05/M
       4    Rebecca Miller                                          179   39       43        51:29.9     16:36/M
       5    Rhonda Cheny                                            255   38       45        56:20.8     18:10/M

Male 35 to 39

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Howard Miller                                           180   38       42        51:29.5     16:36/M

Female 40 to 44

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Laurie Smith                                            175   43       11        39:18.9     12:41/M
       2    Jackie Kizer                                             13   42       22        45:29.6     14:40/M
       3    Mieko Uneyama                                           173   40       26        46:21.8     14:57/M
       4    Christy Grimm                                            14   44       34        47:22.4     15:17/M
       5    Tiffany Myers                                            30   40       39        49:37.4     16:00/M

Male 40 to 44

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Hiroshi Uneyama                                         172   40       25        45:36.4     14:43/M
       2    Jeffrey Myers                                            29   43       38        48:52.2     15:46/M

Female 45 to 49

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Janet Fater                                             202   48        8        38:42.4     12:29/M
       2    Jacquie Melling                                         189   45       19        43:57.3     14:11/M

Female 50 to 54

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Cerisse Gallant                                           2   51       18        43:53.2     14:09/M
       2    Annette Ott                                              99   50       28        46:23.4     14:58/M
       3    Morgan Lapan                                            166   52       44        54:15.0     17:30/M

Male 50 to 54

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Doran Winchell                                           39   52       16        41:29.1     13:23/M

Male 55 to 59

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Curtis Fater                                            201   55        9        38:42.9     12:29/M
       2    Bob Jones                                                21   58       10        38:46.1     12:30/M

Female 60 to 64

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Cathy Osborn                                             20   62       14        40:24.1     13:02/M
       2    Mary Belknap                                            107   61       20        44:55.6     14:29/M
       3    Judy Kizer                                               16   64       35        48:04.0     15:30/M

Male 60 to 64

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Dennis Cough                                             32   60       17        42:28.7     13:42/M
       2    Jeff Guillemette                                         50   61       31        46:48.7     15:06/M

Female 65 to 69

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Jan Guillemette                                          51   65       32        47:09.6     15:13/M

Male 65 to 69

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Dave Delaet                                              22   66       12        39:31.0     12:45/M

Female 70 to 74

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Judie Swank                                              93   70       13        39:56.3     12:53/M
       2    Carol Maynard                                           165   70       33        47:10.0     15:13/M

Male 70 to 74

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Larry Maynard                                           164   71       24        45:32.1     14:41/M

Male 75 to 79

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Clifford Maxerov                                        183   77       23        45:30.2     14:41/M
       2    Elwin Skinkle                                           245   76       37        48:44.7     15:43/M
       3    James O'Connor                                           90   77       40        49:37.7     16:00/M

Orthopaedic Rehab Rose Run 5 Mile Hybrid Run

age group results

June 11, 2011, at Jackson, MI


Results by: Michigan Running Foundation (blockc@lcc.edu)

Overall Female Open Winner

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Lindsey Burdette                                        125   17        3        31:52.0      6:22/M

Overall Male Open Winner

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Taylor Heath                                            187   18        1        28:17.0      5:39/M

Overall Female Master Winner

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Ruth Sleight                                            118   49       16        51:19.0     10:16/M

Overall Male Master Winner

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Jeffery Heath                                           188   49        6        36:59.0      7:24/M

Overall Female Grandmaster Winner

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Mary Reynolds                                           219   56       18        54:57.0     10:59/M

Overall Male Grandmaster Winner

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Ron Carpenter                                           213   61        8        38:12.0      7:38/M

Male 12 and under

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Chase Swope                                             116   12       14        44:29.0      8:54/M

Male 15 to 17

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Kim O'Connell                                           160   15        7        37:53.0      7:35/M

Female 18 to 24

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Samantha Hein                                           130   20       22      1:07:59.0     13:36/M

Male 25 to 29

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    William Sbach                                           131   26        2        31:03.0      6:13/M

Female 30 to 34

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Lanette Drummond                                        126   33       12        40:59.1      8:12/M
       2    Nichole Wheaton                                         119   33       19        56:08.0     11:14/M
       3    Brianna Jagger                                          120   33       21        58:44.0     11:45/M

Male 30 to 34

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Todd Crall                                              121   34        4        35:44.0      7:09/M
       2    Wiilliam Besson                                         105   30        5        35:58.0      7:12/M

Female 35 to 39

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Dawn Monroe                                             123   35       20        58:44.0     11:45/M

Male 35 to 39

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Michael Monroe                                          122   37       15        49:10.0      9:50/M

Female 40 to 44

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Susan Furman                                            129   40       23      1:07:59.0     13:36/M

Male 40 to 44

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Andrew Reigle                                           157   42       11        40:50.0      8:10/M

Male 50 to 54

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Rick Doyle                                              251   51        9        40:17.0      8:03/M
       2    Tom Fenton                                              254   51       10        40:29.0      8:06/M
       3    Rick Swope                                              117   54       13        41:39.1      8:20/M
       4    Rick Zenz                                               115   50       17        53:48.0     10:46/M



Orthopaedic Rehab Rose Run 5 Mile Team

Overall Finish List

June 11, 2011


Results by: Michigan Running Foundation


female finishers

                                                                                                 Total  
    Place    Name                              Team               Bib No  Age Gend                Time  
       1    Kayla Piloske                     Aka Runners           191    15   F               38:21.0
       2    Jen Wolf                          Team Sbc              132    35   F               49:04.0
 
 

male finishers

                                                                                                  Total  
    Place    Name                              Team               Bib No  Age Gend                Time  
       1    Matthew Kelly                     Team Roy              135    16   M               30:04.0
       2    Greg Dutton                       Naptown               210    26   M               33:19.0
       3    Jade Melling                      Just Be Sweet         200    13   M               38:21.0
       4    David White                       Team White            140    12   M               39:48.0
       5    Garrett Melling                   Team Melling          190     9   M               40:59.0
       6    Ryan Cook                         Team True Grit        145    20   M               42:34.0
       7    Evan White                        Team NW White         142    10   M               53:36.0