CMAC Jamboree #1

September 19, 2012, at Saranac


Results by: Michigan Running Foundation (blockc@lcc.edu)

Table of Contents

Finish List - Girls - Girls 5K
Team Summary - Girls - Girls 5K
Finish List - Boys - Boys 5k
Team Summary - Boys - Boys 5k
Top

Overall Finish List - Girls

Girls 5K


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    337  Moriah Hill-Green     Potterville                             19:45.5  6:22/M    11
    2      2    231  Annie Fanta           Bath                                    20:01.8  6:27/M    10
    3      3    309  Betsy Arens           Pewamo-Westphalia                       20:09.0  6:30/M    11
    4      4    224  Alyssa Abendroth      Bath                                    20:23.7  6:35/M    12
    5      5    295  Julia Angst           Laingsburg                              20:43.1  6:41/M    9 
    6      6    235  Gabrielle Labioda     Bath                                    20:48.6  6:43/M    12
    7      7    265  Kieren Becker         Fowler                                  20:53.2  6:44/M    12
    8      8    333  Lauren Coffman        Potterville                             20:55.8  6:45/M    12
    9      9    226  Faith Brown           Bath                                    21:05.2  6:48/M    9 
   10     10    300  Madeline Johnson      Laingsburg                              21:09.0  6:49/M    11
   11     11    351  Ashley Antles         Saranac                                 21:12.1  6:50/M    12
   12     12    321  Leanna Schafer        Pewamo-Westphalia                       21:42.1  7:00/M    10
   13     13    339  Danielle Koepke       Potterville                             21:44.1  7:01/M    11
   14  (< 5)    255  Emily Foster          Dansville                               21:46.1  7:01/M    10
   15     14    319  Audrey Pohl           Pewamo-Westphalia                       21:47.5  7:02/M    9 
   16     15    230  Samantha Evans        Bath                                    22:01.3  7:06/M    10
   17     16    322  Jenna Thelen          Pewamo-Westphalia                       22:06.7  7:08/M    11
   18     17    236  Melissa Schott        Bath                                    22:12.5  7:10/M    9 
   19     18    361  Madelyn Miller        Saranac                                 22:15.7  7:11/M    9 
   20     19    391  Aurora Smith          St Patrick                              22:35.9  7:17/M    11
   21     20    311  Brooke Bengel         Pewamo-Westphalia                       22:40.6  7:19/M    10
   22     21    298  Emily Garner          Laingsburg                              22:43.5  7:20/M    10
   23     22    227  Lindsey Brown         Bath                                    22:44.0  7:20/M    9 
   24     23    302  Linay Torok           Laingsburg                              22:46.2  7:21/M    11
   25  (> 7)    237  Kwyn Trevino          Bath                                    22:50.4  7:22/M    11
   26     24    362  Miriam Price          Saranac                                 22:55.1  7:24/M    10
   27  (> 7)    225  Delaney Abendroth     Bath                                    22:57.4  7:24/M    9 
   28     25    387  Tori Goodrich         St Patrick                              23:10.1  7:28/M    12
   29  (> 7)    234  Marisa Hilts          Bath                                    23:19.9  7:31/M    11
   30     26    320  Jessica Schafer       Pewamo-Westphalia                       23:24.5  7:33/M    9 
   31  (> 7)    229  Jena Burley           Bath                                    23:31.8  7:35/M    9 
   32  (< 5)    259  Michaella Stone       Dansville                               23:37.7  7:37/M    12
   33     27    338  Savanna Keasler       Potterville                             23:47.1  7:40/M    11
   34     28    314  Tawni Klein           Pewamo-Westphalia                       23:51.6  7:42/M    12
   35     29    350  Morgan Allen          Saranac                                 23:53.7  7:42/M    12
   36     30    352  Aubrey Antles         Saranac                                 24:01.0  7:45/M    12
   37     31    266  Savannah Boak         Fowler                                  24:03.1  7:45/M    9 
   38     32    271  Brooke Vanells        Fowler                                  24:19.5  7:51/M    11
   39     33    336  Paige Groom           Potterville                             24:44.0  7:59/M    12
   40     34    355  Karina Carle          Saranac                                 24:50.8  8:01/M    9 
   41  (> 7)    315  Ashley Nurenberg      Pewamo-Westphalia                       24:56.4  8:03/M    11
   42     35    334  Cecilia Corbin        Potterville                             25:03.2  8:05/M    11
   43     36    269  Gabby Horak           Fowler                                  25:04.8  8:05/M    9 
   44     37    296  Amy Babinski          Laingsburg                              25:07.2  8:06/M    12
   45     38    365  Megan Wolters         Saranac                                 25:15.4  8:09/M    11
   46  (> 7)    310  Emma Arens            Pewamo-Westphalia                       25:18.4  8:10/M    9 
   47  (> 7)    312  Kara Hengesbach       Pewamo-Westphalia                       25:27.5  8:13/M    9 
   48     39    268  Danielle Goerge       Fowler                                  25:30.8  8:14/M    12
   49     40    392  Brittni Wilcox        St Patrick                              25:31.9  8:14/M    10
   50     41    388  Shelby Miller         St Patrick                              25:33.0  8:15/M    10
   51  (> 7)    317  Katie Nurenberg       Pewamo-Westphalia                       25:47.2  8:19/M    11
   52     42    283  Taylor Bolinger       Fulton                                  26:07.7  8:25/M    11
   53     43    285  Katlyn Dennis         Fulton                                  26:15.5  8:28/M    10
   54     44    299  Katie Hummel          Laingsburg                              26:15.7  8:28/M    10
   55  (> 7)    357  Kaci Granum           Saranac                                 26:25.6  8:31/M    12
   56  (> 7)    360  Kristi Mileski        Saranac                                 26:43.9  8:37/M    11
   57  (> 7)    356  Cheyenne Dubois       Saranac                                 26:54.2  8:41/M    10
   58  (> 7)    353  Ali Beckhorn          Saranac                                 27:16.9  8:48/M    11
   59     45    297  Tressa Borris         Laingsburg                              27:19.0  8:49/M    12
   60     46    335  Tarah Gates           Potterville                             27:22.0  8:50/M    9 
   61     47    267  Jeannie Esch          Fowler                                  27:55.0  9:00/M    12
   62  (> 7)    354  Andrea Borup          Saranac                                 27:58.9  9:01/M    12
   63  (> 7)    358  Sydney Klutman        Saranac                                 28:12.3  9:06/M    11
   64  (< 5)    257  Katherine Lober       Dansville                               28:33.1  9:13/M    11
   65  (> 7)    363  Tori Ruid             Saranac                                 28:56.4  9:20/M    10
   66     48    390  Morgan Schrauben      St Patrick                              29:58.6  9:40/M    12
   67  (> 7)    301  Tessah Sperry         Laingsburg                              30:06.6  9:43/M    9 
   68  (> 7)    364  Sarah Traill          Saranac                                 30:21.6  9:47/M    12
   69     49    286  Morgan Jernstedt      Fulton                                  30:22.0  9:48/M    11
   70     50    389  Lily Pung             St Patrick                              31:05.5 10:02/M    11
   71  (> 7)    304  Irene Jasmin KleinebreLaingsburg                              31:55.2 10:18/M    9 
   72     51    287  Annebelle Kesterson   Fulton                                  32:35.3 10:31/M    10
   73     52    284  Amanda Craig          Fulton                                  33:01.6 10:39/M    11
   74     53    386  Katie Davis           St Patrick                              33:49.2 10:55/M    12
   75  (> 7)    385  Morgan Bengel         St Patrick                              38:30.4 12:25/M    12
Top

Team Summary Report - Girls

Girls 5K


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Bath                                   36               2   4   6   9  15  17  22         
        Top  5 Times: 1:44:20.8
        Average Time: 20:52.1

    2 Pewamo-Westphalia                      65               3  12  14  16  20  26  28         
        Top  5 Times: 1:48:26.0
        Average Time: 21:41.2

    3 Potterville                            82               1   8  13  27  33  35  46         
        Top  5 Times: 1:50:56.7
        Average Time: 22:11.3

    4 Laingsburg                             96               5  10  21  23  37  44  45         
        Top  5 Times: 1:52:29.2
        Average Time: 22:29.8

    5 Saranac                               112              11  18  24  29  30  34  38         
        Top  5 Times: 1:54:17.8
        Average Time: 22:51.5

    6 Fowler                                145               7  31  32  36  39  47             
        Top  5 Times: 1:59:51.7
        Average Time: 23:58.3

    7 Portland St. Patrick                  173              19  25  40  41  48  50  53         
        Top  5 Times: 2:06:49.7
        Average Time: 25:21.9

    8 Fulton                                237              42  43  49  51  52                 
        Top  5 Times: 2:28:22.2
        Average Time: 29:40.4

 Inc. Dansville                            3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 


Top

Overall Finish List - Boys

Boys 5k


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    384  Tim Young             Saranac                                 16:04.8  5:11/M    12
    2      2    275  Grant Feldpausch      Fowler                                  16:45.1  5:24/M    12
    3      3    325  Tanner Droste         Pewamo-Westphalia                       16:52.0  5:26/M    11
    4  (< 5)    291  Bohdan Hartman        Fulton                                  16:52.5  5:26/M    10
    5      4    342  Norman Emineth        Potterville                             16:53.3  5:27/M    12
    6      5    327  Joel Pennell          Pewamo-Westphalia                       16:59.5  5:29/M    12
    7      6    252  Nick Thomas           Bath                                    17:05.6  5:31/M    12
    8      7    371  Brendan Klynstra      Saranac                                 17:07.2  5:31/M    10
    9      8    331  Blake Thelen          Pewamo-Westphalia                       17:20.1  5:35/M    12
   10      9    332  Greg Trierweiler      Pewamo-Westphalia                       17:20.3  5:35/M    12
   11     10    348  Sam Traver            Potterville                             17:25.4  5:37/M    10
   12     11    328  Randy Schafer         Pewamo-Westphalia                       17:26.7  5:37/M    11
   13     12    381  Branden Smith         Saranac                                 17:30.6  5:39/M    9 
   14     13    250  William Spagnuolo     Bath                                    17:47.9  5:44/M    11
   15     14    282  Joe Wolfert           Fowler                                  17:52.7  5:46/M    11
   16     15    273  Drew Bierstetel       Fowler                                  18:07.7  5:51/M    10
   17     16    281  Brice Thelen          Fowler                                  18:08.1  5:51/M    11
   18     17    370  Steven Jorgensen      Saranac                                 18:13.9  5:53/M    12
   19     18    380  Aaron Sluiter         Saranac                                 18:15.9  5:53/M    10
   20     19    279  Adamm Schafer         Fowler                                  18:16.4  5:54/M    11
   21     20    346  August Schmeidiknecht Potterville                             18:17.6  5:54/M    11
   22     21    276  Zach Feldpausch       Fowler                                  18:23.4  5:56/M    11
   23     22    248  Jake Rolff            Bath                                    18:41.6  6:02/M    12
   24     23    329  Zach Schafer          Pewamo-Westphalia                       18:43.9  6:02/M    10
   25     24    343  Andrew Karttunen      Potterville                             18:44.1  6:03/M    12
   26     25    340  Alec Badgley          Potterville                             19:04.5  6:09/M    10
   27     26    376  Trever Overbeck       Saranac                                 19:05.6  6:09/M    12
   28     27    239  Brad Coulter          Bath                                    19:07.1  6:10/M    11
   29  (< 5)    307  Ian Stewrt            Laingsburg                              19:07.3  6:10/M    10
   30     28    244  Russell Lipe          Bath                                    19:07.4  6:10/M    12
   31     29    324  Caleb Barker          Pewamo-Westphalia                       19:09.1  6:11/M    10
   32  (< 5)    306  Alex Sperry           Laingsburg                              19:17.6  6:13/M    10
   33     30    277  Kenny Goldman         Fowler                                  19:21.4  6:15/M    12
   34     31    373  Nathan Lawarre        Saranac                                 19:23.8  6:15/M    10
   35     32    242  Elliott Lipe          Bath                                    19:24.3  6:15/M    9 
   36     33    394  Jakob Koenig          St Patrick                              19:25.9  6:16/M    11
   37     34    393  Isaac Brown           St Patrick                              19:36.5  6:19/M    9 
   38     35    240  Kyle Coulter          Bath                                    19:45.8  6:22/M    9 
   39  (> 7)    372  Jeremy Knop           Saranac                                 19:53.3  6:25/M    10
   40  (> 7)    245  Branley Mafuta        Bath                                    19:59.9  6:27/M    10
   41  (< 5)    289  Zach Bates            Fulton                                  20:06.6  6:29/M    11
   42  (> 7)    330  Tyler Spitzley        Pewamo-Westphalia                       20:06.9  6:29/M    11
   43  (> 7)    366  Joe Conley            Saranac                                 20:08.9  6:30/M    9 
   44  (> 7)    369  Peter Hulett          Saranac                                 20:12.8  6:31/M    10
   45     36    344  Matt Miller           Potterville                             20:13.5  6:31/M    11
   46  (> 7)    274  Chris Feldpausch      Fowler                                  20:15.3  6:32/M    10
   47  (> 7)    280  Will Schafer          Fowler                                  20:18.9  6:33/M    9 
   48  (> 7)    326  Brandon Palmateer     Pewamo-Westphalia                       20:20.8  6:34/M    12
   49  (> 7)    249  Zach Seddon           Bath                                    20:23.2  6:35/M    12
   50     37    397  Josh Osbborne         St Patrick                              20:25.2  6:35/M    9 
   51  (> 7)    383  Kyle Vanspronsen      Saranac                                 20:26.8  6:35/M    9 
   52     38    264  Ethan Myer            Dansville                               20:49.6  6:43/M    10
   53  (> 7)    382  Ryan Vance            Saranac                                 21:00.4  6:46/M    11
   54     39    262  Cody Laurenty         Dansville                               21:03.4  6:47/M    9 
   55     40    263  Casey Murphy          Dansville                               21:16.4  6:52/M    9 
   56  (> 7)    247  Dylan Parks           Bath                                    21:17.3  6:52/M    12
   57     41    349  Andrew Wright         Potterville                             21:20.9  6:53/M    11
   58  (> 7)    238  Jim Coffman           Bath                                    21:22.6  6:54/M    9 
   59  (> 7)    341  Nick Bellar           Potterville                             21:23.4  6:54/M    10
   60  (> 7)    368  Wyatt Haner           Saranac                                 21:28.2  6:55/M    10
   61  (> 7)    243  Marshall Lipe         Bath                                    21:28.6  6:55/M    9 
   62  (> 7)    345  Jacob Ronowski        Potterville                             21:35.0  6:58/M    12
   63     42    260  Ben Hedrick           Dansville                               21:35.1  6:58/M    11
   64  (> 7)    374  Jared Melcher         Saranac                                 21:40.6  6:59/M    9 
   65  (> 7)    246  Robert Micheaux       Bath                                    21:41.9  7:00/M    9 
   66     43    398  Noah Pung             St Patrick                              21:51.1  7:03/M    10
   67  (> 7)    378  Garrett Race          Saranac                                 21:56.2  7:05/M    12
   68  (> 7)    272  Zach Bertram          Fowler                                  21:58.2  7:05/M    9 
   69  (> 7)    251  Cooper Spaulding      Bath                                    22:06.6  7:08/M    11
   70     44    261  Ethan Launstein       Dansville                               23:13.6  7:29/M    9 
   71  (> 7)    241  Nathan Garfield       Bath                                    23:43.1  7:39/M    12
   72  (> 7)    377  Andrew Priest         Saranac                                 23:51.6  7:42/M    9 
   73  (> 7)    347  Marcus Traver         Potterville                             24:00.9  7:45/M    9 
   74     45    396  Travis Moyer          St Patrick                              26:24.7  8:31/M    9 
   75  (> 7)    278  Jack Orozco           Fowler                                  27:11.0  8:46/M    9 
Top

Team Summary Report - Boys

Boys 5k


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Pewamo-Westphalia                      36               3   5   8   9  11  23  29         
        Top  5 Times: 1:25:58.8
        Average Time: 17:11.7

    2 Saranac                                55               1   7  12  17  18  26  31         
        Top  5 Times: 1:27:12.6
        Average Time: 17:26.5

    3 Fowler                                 66               2  14  15  16  19  21  30         
        Top  5 Times: 1:29:10.2
        Average Time: 17:50.0

    4 Potterville                            83               4  10  20  24  25  36  41         
        Top  5 Times: 1:30:25.0
        Average Time: 18:05.0

    5 Bath                                   96               6  13  22  27  28  32  35         
        Top  5 Times: 1:31:49.7
        Average Time: 18:21.9

    6 Portland St. Patrick                  192              33  34  37  43  45                 
        Top  5 Times: 1:47:43.6
        Average Time: 21:32.7

    7 Dansville                             203              38  39  40  42  44                 
        Top  5 Times: 1:47:58.2
        Average Time: 21:35.6

 Inc. Fulton                               2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Laingsburg                           2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 


CMAC Jamboree #1

September 19, 2012


Results by: Michigan Running Foundation (blockc@lcc.edu)

Table of Contents

Finish List - Girls - Middle School
Team Summary - Girls - Middle School
Finish List - Boys - Middle School
Team Summary - Boys - Middle School
Top

Overall Finish List - Girls

Middle School


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    445  Elaine Dedic          Laingsburg M.S.                         11:22.2  7:06/M    8 
    2      2    404  Kelsey Billingsley    Bath M.S.                               11:52.6  7:25/M    8 
    3      3    405  Jessie Sullivan       Bath M.S.                               12:08.2  7:35/M    8 
    4      4    406  Katelyn Trevino       Bath M.S.                               12:09.3  7:36/M    8 
    5      5    441  Cassidy Ballard       Laingsburg M.S.                         12:26.4  7:46/M    7 
    6  (< 5)    458  Brenna Wirth          Pewamo-Westphalia M.S.                  12:33.7  7:51/M    8 
    7      6    403  Tyler Adkins          Bath M.S.                               12:47.3  7:59/M    8 
    8      7    461  Kylee Marcussen       Potterville M.S.                        12:48.8  8:00/M    8 
    9      8    447  Peyton Flemming       Laingsburg M.S.                         13:08.5  8:13/M    8 
   10      9    494  Jessica Chadwick      Laingsburg M.S.                         13:10.8  8:14/M    7 
   11  (< 5)    486  Andrea Chipman        Saranac M.S.                            13:17.5  8:18/M    8 
   12     10    425  Michaela Ward         Fowler M.S.                             13:19.0  8:19/M    7 
   13  (< 5)    487  Andrea Graft          Saranac M.S.                            13:23.5  8:22/M    7 
   14     11    422  Kiah Becker           Fowler M.S.                             13:31.3  8:27/M    7 
   15     12    426  Ashley Vanells        Fowler M.S.                             13:32.1  8:28/M    8 
   16     13    446  Bailey Flemming       Laingsburg M.S.                         13:40.8  8:33/M    8 
   17     14    463  Emily Walter          Potterville M.S.                        13:43.9  8:34/M    8 
   18     15    460  Heidi Christiansen    Potterville M.S.                        14:08.7  8:50/M    8 
   19     16    440  Emily Troub           Fulton M.S.                             14:10.1  8:51/M    8 
   20     17    402  Ella Signs            Bath M.S.                               14:24.1  9:00/M    7 
   21     18    462  Chloe Smith           Potterville M.S.                        14:47.3  9:14/M    8 
   22     19    438  Tatym Plath           Fulton M.S.                             14:53.3  9:18/M    7 
   23     20    439  Megan Struble         Fulton M.S.                             14:53.7  9:18/M    7 
   24  (< 5)    491  Jessica Sluiter       Saranac M.S.                            15:06.8  9:26/M    8 
   25     21    423  Mariele Feldpausch    Fowler M.S.                             15:07.2  9:27/M    7 
   26  (< 5)    488  Brittany Hardman      Saranac M.S.                            15:13.4  9:31/M    7 
   27     22    443  Emma Smith            Laingsburg M.S.                         15:33.2  9:43/M    7 
   28     23    444  Emily Soeltner        Laingsburg M.S.                         15:49.7  9:53/M    7 
   29     24    459  Payton Geisenhaver    Potterville M.S.                        16:17.2 10:11/M    7 
   30     25    399  Emma Arnold           Bath M.S.                               16:23.2 10:14/M    7 
   31     26    400  Krystal Dugan         Bath M.S.                               16:23.9 10:14/M    7 
   32     27    437  Hannah Lutz           Fulton M.S.                             16:57.1 10:36/M    7 
   33     28    424  Elizabeth Scott       Fowler M.S.                             17:30.7 10:56/M    7 
   34     29    436  Lauren Jernstadt      Fulton M.S.                             18:34.3 11:36/M    8 
Top

Team Summary Report - Girls

Middle School


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Bath M.S.                              32               2   3   4   6  17  25  26         
        Top  5 Times: 1:03:21.6
        Average Time: 12:40.3

    2 Laingsburg M.S.                        36               1   5   8   9  13  22  23         
        Top  5 Times: 1:03:48.9
        Average Time: 12:45.8

    3 Potterville M.S.                       78               7  14  15  18  24                 
        Top  5 Times: 1:11:46.1
        Average Time: 14:21.2

    4 Fowler M.S.                            82              10  11  12  21  28                 
        Top  5 Times: 1:13:00.4
        Average Time: 14:36.0

    5 Fulton M.S.                           111              16  19  20  27  29                 
        Top  5 Times: 1:19:28.8
        Average Time: 15:53.7

 Inc. Pewamo-Westphalia M.S.               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Saranac M.S.                         4 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 


Top

Overall Finish List - Boys

Middle School


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    416  Cole Trevino          Bath M.S.                               10:15.0  6:24/M    8 
    2  (< 5)    449  Ryan Kingsbury        Laingsburg M.S.                         10:22.9  6:29/M    7 
    3      2    415  Case Trevino          Bath M.S.                               10:31.3  6:34/M    8 
    4  (< 5)    435  Caleb Walden          Fulton M.S.                             10:37.0  6:38/M    8 
    5      3    483  Patrick Miller        Saranac M.S.                            10:42.4  6:41/M    8 
    6      4    429  Nick Connor           Fowler M.S.                             10:48.1  6:45/M    7 
    7      5    457  Bryce Thelen          Pewamo-Westphalia M.S.                  10:51.2  6:47/M    8 
    8      6    477  Zach Yarger           Potterville M.S.                        10:52.1  6:48/M    8 
    9      7    474  Carlos Stimer         Potterville M.S.                        11:08.6  6:58/M    8 
   10  (< 5)    421  Ben Lober             Dansville M.S.                          11:10.0  6:59/M    8 
   11      8    430  Tony Hufnagel         Fowler M.S.                             11:11.0  6:59/M    7 
   12  (< 5)    420  Daniel Hartman        Dansville M.S.                          11:17.5  7:03/M    8 
   13  (< 5)    434  Triston Johnston      Fulton M.S.                             11:20.8  7:05/M    7 
   14      9    428  Charlie Boak          Fowler M.S.                             11:41.6  7:18/M    7 
   15  (< 5)    450  Ben Ranson            Laingsburg M.S.                         11:43.3  7:19/M    7 
   16     10    475  Tyler Vermillion      Potterville M.S.                        11:43.5  7:19/M    8 
   17  (< 5)    419  Jack Briggs           Dansville M.S.                          11:46.0  7:21/M    8 
   18     11    470  Isaiah Stimer         Potterville M.S.                        11:48.4  7:23/M    7 
   19     12    455  Zach Schmitz          Pewamo-Westphalia M.S.                  11:54.1  7:26/M    8 
   20     13    432  Scott Pemberten       Fowler M.S.                             11:55.7  7:27/M    8 
   21     14    456  Brock Simon           Pewamo-Westphalia M.S.                  11:57.2  7:28/M    8 
   22     15    468  Ross Schmiedeknecht   Potterville M.S.                        12:03.1  7:32/M    7 
   23     16    413  Ben Opphile           Bath M.S.                               12:04.5  7:33/M    8 
   24     17    471  Sam Corbin            Potterville M.S.                        12:06.1  7:34/M    8 
   25     18    454  Kevin Schafer         Pewamo-Westphalia M.S.                  12:23.3  7:44/M    8 
   26     19    467  Rickey Prudden        Potterville M.S.                        12:24.7  7:45/M    7 
   27     20    409  Jack Skidmore         Bath M.S.                               12:27.0  7:47/M    7 
   28     21    453  Trent Barker          Pewamo-Westphalia M.S.                  12:28.1  7:48/M    7 
   29     22    427  Carter Bertram        Fowler M.S.                             12:30.7  7:49/M    7 
   30  (< 5)    451  Collin Young          Laingsburg M.S.                         12:39.8  7:54/M    7 
   31     23    412  Anthony Nicholas      Bath M.S.                               12:43.0  7:57/M    8 
   32     24    431  M Pline               Fowler M.S.                             12:59.6  8:07/M    7 
   33  (> 7)    476  Cameron Ward          Potterville M.S.                        13:01.2  8:08/M    8 
   34     25    407  Michael Armistead     Bath M.S.                               13:15.6  8:17/M    7 
   35  (< 5)    418  Spencer Anderson      Dansville M.S.                          13:19.4  8:19/M    7 
   36     26    478  Ryan Antles           Saranac M.S.                            13:34.8  8:29/M    7 
   37     27    485  Connor Talcott        Saranac M.S.                            13:35.3  8:29/M    7 
   38     28    481  Lance Dubois          Saranac M.S.                            13:55.0  8:42/M    8 
   39  (> 7)    472  Miguel Cortez         Potterville M.S.                        13:55.2  8:42/M    8 
   40     29    482  Mason Houtteman       Saranac M.S.                            13:59.7  8:44/M    7 
   41  (> 7)    465  James Harns           Potterville M.S.                        14:03.3  8:47/M    7 
   42     30    408  Amie Mafuta           Bath M.S.                               14:18.9  8:56/M    7 
   43  (> 7)    473  Brian Schafer         Potterville M.S.                        14:27.8  9:02/M    8 
   44     31    479  Riley Bedard          Saranac M.S.                            14:30.8  9:04/M    7 
   45  (> 7)    469  Kody Smith            Potterville M.S.                        14:39.3  9:09/M    7 
   46  (> 7)    466  Donovan Niemi         Potterville M.S.                        14:57.7  9:21/M    7 
   47     32    484  Geordie Ruid          Saranac M.S.                            15:09.2  9:28/M    7 
   48  (> 7)    464  Jack Earl             Potterville M.S.                        17:02.3 10:39/M    7 
   49  (> 7)    480  Derek Dawson          Saranac M.S.                            18:05.9 11:18/M    8 
Top

Team Summary Report - Boys

Middle School


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Potterville M.S.                       49               6   7  10  11  15  17  19         
        Top  5 Times: 57:35.9
        Average Time: 11:31.1

    2 Fowler M.S.                            56               4   8   9  13  22  24             
        Top  5 Times: 58:07.3
        Average Time: 11:37.4

    3 Bath M.S.                              62               1   2  16  20  23  25  30         
        Top  5 Times: 58:01.0
        Average Time: 11:36.2

    4 Pewamo-Westphalia M.S.                 70               5  12  14  18  21                 
        Top  5 Times: 59:34.0
        Average Time: 11:54.8

    5 Saranac M.S.                          113               3  26  27  28  29  31  32         
        Top  5 Times: 1:05:47.5
        Average Time: 13:09.5

 Inc. Dansville M.S.                       4 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Fulton M.S.                          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Laingsburg M.S.                      3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: