CMAC Jamboree #2

October 3, 2012, at Bath

Results by: Michigan Running Foundation (blockc@lcc.edu)

Overall Finish List – Girls 5K

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       
 
    1      1      8  Annie Fanta           Bath                                    19:40.4  6:21/M        
    2      2    114  Moriah Hill-Green     Potterville                             19:56.1  6:26/M        
    3      3      1  Alyssa Abendroth      Bath                                    19:57.4  6:26/M        
    4      4     86  Betsy Arens           Pewamo-Westphalia                       20:22.2  6:34/M        
    5      5     12  Gabrielle Labioda     Bath                                    20:39.2  6:40/M        
    6      6     42  Kieren Becker         Fowler                                  21:05.4  6:48/M        
    7      7    110  Lauren Coffman        Potterville                             21:11.1  6:50/M        
    8      8    116  Danielle Koepke       Potterville                             21:12.2  6:50/M        
    9      9    128  Ashley Antles         Saranac                                 21:13.0  6:51/M        
   10     10     96  Audrey Pohl           Pewamo-Westphalia                       21:14.0  6:51/M        
   11     11     72  Julia Angst           Laingsburg                              21:31.1  6:56/M        
   12     12      3  Faith Brown           Bath                                    21:32.4  6:57/M        
   13     13      7  Samantha Evans        Bath                                    21:36.0  6:58/M        
   14     14    138  Madelyn Miller        Saranac                                 21:47.0  7:02/M        
   15     15     98  Leanna Schafer        Pewamo-Westphalia                       21:52.4  7:03/M        
   16     16     47  Madison Koenigsknecht Fowler                                  21:54.6  7:04/M        
   17     17     13  Melissa Schott        Bath                                    22:11.4  7:09/M        
   18     18     14  Kwyn Trevino          Bath                                    22:11.8  7:09/M        
   19  (> 7)      4  Lindsey Brown         Bath                                    22:14.8  7:10/M        
   20     19     77  Madeline Johnson      Laingsburg                              22:15.4  7:11/M        
   21  (> 7)      2  Delaney Abendroth     Bath                                    22:16.6  7:11/M        
   22     20    168  Aurora Smith          Portland St. Patrick                    22:23.9  7:13/M        
   23     21    139  Miriam Price          Saranac                                 22:24.7  7:14/M        
   24  (< 5)     36  Michaella Stone       Dansville                               22:35.8  7:17/M        
   25     22     75  Emily Garner          Laingsburg                              22:40.9  7:19/M        
   26  (> 7)     11  Marisa Hilts          Bath                                    22:45.9  7:20/M        
   27     23    127  Morgan Allen          Saranac                                 23:02.3  7:26/M        
   28     24    115  Savanna Keasler       Potterville                             23:10.1  7:28/M        
   29     25    100  Mykena Witgen         Pewamo-Westphalia                       23:12.9  7:29/M        
   30     26    129  Aubrey Antles         Saranac                                 23:18.6  7:31/M        
   31     27    164  Tori Goodrich         Portland St. Patrick                    23:30.7  7:35/M        
   32     28    113  Paige Groom           Potterville                             23:34.0  7:36/M        
   33     29     43  Savannah Boak         Fowler                                  23:36.6  7:37/M        
   34     30     88  Brooke Bengel         Pewamo-Westphalia                       23:48.4  7:41/M        
   35     31     45  Danielle Goerge       Fowler                                  23:51.2  7:42/M        
   36     32     46  Gabby Horak           Fowler                                  23:52.7  7:42/M        
   37     33    111  Cecilia Corbin        Potterville                             24:00.0  7:45/M        
   38  (> 7)      6  Jena Burley           Bath                                    24:01.5  7:45/M        
   39  (< 5)     60  Taylor Bolinger       Fulton                                  24:02.7  7:45/M        
   40     34     73  Amy Babinski          Laingsburg                              24:10.8  7:48/M        
   41     35     89  Kara Hengesbach       Pewamo-Westphalia                       24:16.7  7:50/M        
   42     36    132  Karina Carle          Saranac                                 24:36.8  7:56/M        
   43     37    142  Megan Wolters         Saranac                                 24:50.9  8:01/M        
   44     38     48  Brooke Vanells        Fowler                                  24:52.5  8:01/M        
   45     39     92  Ashley Nurenberg      Pewamo-Westphalia                       24:55.1  8:02/M        
   46     40    169  Brittni Wilcox        Portland St. Patrick                    25:11.2  8:07/M        
   47     41     76  Katie Hummel          Laingsburg                              25:11.7  8:07/M        
   48     42    165  Shelby Miller         Portland St. Patrick                    25:30.3  8:14/M        
   49  (> 7)    134  Kaci Granum           Saranac                                 25:32.3  8:14/M        
   50  (> 7)     94  Katie Nurenberg       Pewamo-Westphalia                       26:00.6  8:23/M        
   51  (< 5)     31  Hannah Douglas        Dansville                               26:15.3  8:28/M        
   52  (> 7)    137  Kristi Mileski        Saranac                                 26:25.5  8:31/M        
   53     43     74  Tressa Borris         Laingsburg                              26:30.9  8:33/M        
   54  (> 7)    133  Cheyenne Dubois       Saranac                                 26:48.4  8:39/M        
   55     44     44  Jeannie Esch          Fowler                                  26:53.9  8:40/M        
   56  (> 7)    130  Ali Beckhorn          Saranac                                 27:01.9  8:43/M        
   57  (> 7)     87  Emma Arens            Pewamo-Westphalia                       27:05.1  8:44/M        
   58  (< 5)     34  Katherine Lober       Dansville                               27:40.8  8:55/M        
   59     45    112  Tarah Gates           Potterville                             27:48.7  8:58/M        
   60  (> 7)    140  Tori Ruid             Saranac                                 27:50.3  8:59/M        
   61  (> 7)    141  Sarah Traill          Saranac                                 27:56.8  9:01/M        
   62     46    167  Morgan Schrauben      Portland St. Patrick                    28:35.9  9:13/M        
   63     47     81  Irene Jasmin KleinebreLaingsburg                              28:36.5  9:14/M        
   64  (> 7)     78  Tessah Sperry         Laingsburg                              28:44.1  9:16/M        
   65  (> 7)    135  Sydney Klutman        Saranac                                 28:46.3  9:17/M        
   66  (< 5)     63  Morgan Jernstedt      Fulton                                  30:57.9  9:59/M        
   67     48    163  Katie Davis           Portland St. Patrick                    32:36.0 10:31/M

Team Summary Report – Girls 5K

 
                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        
 
    1 Bath                                   34               1   3   5  12  13  17  18         
        Top  5 Times: 1:43:25.7
        Average Time: 20:41.1
 
    2 Potterville                            69               2   7   8  24  28  33  45         
        Top  5 Times: 1:49:03.6
        Average Time: 21:48.7
 
    3 Pewamo-Westphalia                      84               4  10  15  25  30  35  39         
        Top  5 Times: 1:50:30.0
        Average Time: 22:06.0
 
    4 Saranac                                93               9  14  21  23  26  36  37         
        Top  5 Times: 1:51:45.8
        Average Time: 22:21.1
 
    5 Fowler                                114               6  16  29  31  32  38  44         
        Top  5 Times: 1:54:20.8
        Average Time: 22:52.1
 
    6 Laingsburg                            127              11  19  22  34  41  43  47         
        Top  5 Times: 1:55:50.0
        Average Time: 23:10.0
 
    7 Portland St. Patrick                  175              20  27  40  42  46  48             
        Top  5 Times: 2:05:12.0
        Average Time: 25:02.4
 
 Inc. Dansville                            3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 
 
 Inc. Fulton                               2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

Overall Finish List – Boys 5K

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       
 
    1      1    161  Tim Young             Saranac                                 16:24.6  5:17/M        
    2      2    119  Norman Emineth        Potterville                             16:34.7  5:21/M        
    3      3    102  Tanner Droste         Pewamo-Westphalia                       16:37.4  5:22/M        
    4      4    104  Joel Pennell          Pewamo-Westphalia                       16:54.6  5:27/M        
    5      5     52  Grant Feldpausch      Fowler                                  17:02.4  5:30/M        
    6  (< 5)     68  Bohdan Hartman        Fulton                                  17:02.7  5:30/M        
    7      6    108  Blake Thelen          Pewamo-Westphalia                       17:11.2  5:33/M        
    8      7    125  Sam Traver            Potterville                             17:15.5  5:34/M        
    9      8    109  Greg Trierweiler      Pewamo-Westphalia                       17:17.4  5:35/M        
   10      9    148  Brendan Klynstra      Saranac                                 17:17.5  5:35/M        
   11     10     29  Nick Thomas           Bath                                    17:31.7  5:39/M        
   12     11    105  Randy Schafer         Pewamo-Westphalia                       17:35.3  5:40/M        
   13     12    158  Branden Smith         Saranac                                 17:44.3  5:43/M        
   14     13    147  Steven Jorgensen      Saranac                                 17:45.7  5:44/M        
   15     14     27  William Spagnuolo     Bath                                    17:47.7  5:44/M        
   16     15     58  Brice Thelen          Fowler                                  17:50.7  5:45/M        
   17     16    157  Aaron Sluiter         Saranac                                 18:03.0  5:49/M        
   18     17     25  Jake Rolff            Bath                                    18:08.7  5:51/M        
   19     18     56  Adamm Schafer         Fowler                                  18:10.9  5:52/M        
   20     19     59  Joe Wolfert           Fowler                                  18:11.2  5:52/M        
   21     20     53  Zach Feldpausch       Fowler                                  18:12.0  5:52/M        
   22     21    123  August Schmeidiknecht Potterville                             18:15.4  5:53/M        
   23     22    101  Caleb Barker          Pewamo-Westphalia                       18:21.5  5:55/M        
   24  (< 5)     84  Ian Stewrt            Laingsburg                              18:25.6  5:56/M        
   25     23    171  Jakob Koenig          Portland St. Patrick                    18:30.7  5:58/M        
   26     24    153  Trever Overbeck       Saranac                                 18:41.0  6:02/M        
   27     25    156  Greg Shaffer          Saranac                                 18:46.9  6:03/M        
   28     26    120  Andrew Karttunen      Potterville                             18:49.6  6:04/M        
   29     27    106  Zach Schafer          Pewamo-Westphalia                       18:52.3  6:05/M        
   30     28     19  Elliott Lipe          Bath                                    19:06.8  6:10/M        
   31     29    174  Josh Osbborne         Portland St. Patrick                    19:12.0  6:12/M        
   32     30     57  Will Schafer          Fowler                                  19:15.8  6:13/M        
   33     31     22  Branley Mafuta        Bath                                    19:21.7  6:15/M        
   34  (> 7)    149  Jeremy Knop           Saranac                                 19:28.0  6:17/M        
   35     32    121  Matt Miller           Potterville                             19:35.2  6:19/M        
   36     33     16  Brad Coulter          Bath                                    19:38.3  6:20/M        
   37  (> 7)    103  Brandon Palmateer     Pewamo-Westphalia                       19:40.3  6:21/M        
   38     34     26  Zach Seddon           Bath                                    19:44.0  6:22/M        
   39     35    117  Alec Badgley          Potterville                             19:44.8  6:22/M        
   40  (> 7)    146  Peter Hulett          Saranac                                 19:46.7  6:23/M        
   41  (< 5)     66  Zach Bates            Fulton                                  19:48.9  6:23/M        
   42  (< 5)     39  Cody Laurenty         Dansville                               19:49.9  6:24/M        
   43  (< 5)     83  Alex Sperry           Laingsburg                              19:50.7  6:24/M        
   44     36     51  Chris Feldpausch      Fowler                                  19:56.6  6:26/M        
   45     37    170  Isaac Brown           Portland St. Patrick                    20:03.6  6:28/M        
   46  (> 7)    143  Joe Conley            Saranac                                 20:06.7  6:29/M        
   47  (> 7)    107  Tyler Spitzley        Pewamo-Westphalia                       20:16.2  6:32/M        
   48  (> 7)     50  Drew Bierstetel       Fowler                                  20:23.5  6:35/M        
   49  (> 7)    160  Kyle Vanspronsen      Saranac                                 20:27.2  6:36/M        
   50  (> 7)    159  Ryan Vance            Saranac                                 20:30.6  6:37/M        
   51     38    126  Andrew Wright         Potterville                             20:31.4  6:37/M        
   52  (< 5)     37  Ben Hedrick           Dansville                               20:58.6  6:46/M        
   53  (> 7)     20  Marshall Lipe         Bath                                    21:10.4  6:50/M        
   54  (> 7)     15  Jim Coffman           Bath                                    21:13.6  6:51/M        
   55  (> 7)    150  Nathan Lawarre        Saranac                                 21:17.6  6:52/M        
   56  (> 7)    122  Jacob Ronowski        Potterville                             21:27.3  6:55/M        
   57  (> 7)    118  Nick Bellar           Potterville                             21:30.4  6:56/M        
   58     39    175  Noah Pung             Portland St. Patrick                    21:42.2  7:00/M        
   59  (> 7)    151  Jared Melcher         Saranac                                 21:50.5  7:03/M        
   60  (> 7)    155  Garrett Race          Saranac                                 21:54.2  7:04/M        
   61  (> 7)    144  Zack Greenmyer        Saranac                                 22:07.3  7:08/M        
   62  (> 7)     49  Zach Bertram          Fowler                                  22:15.2  7:11/M        
   63  (< 5)     41  Ethan Myer            Dansville                               22:27.8  7:15/M        
   64  (< 5)     82  Trevor Conlay         Laingsburg                              22:38.1  7:18/M        
   65  (> 7)     18  Nathan Garfield       Bath                                    22:48.9  7:21/M        
   66  (< 5)     67  Tom Browne            Fulton                                  23:40.1  7:38/M        
   67  (> 7)    154  Andrew Priest         Saranac                                 23:44.4  7:39/M        
   68  (> 7)    124  Marcus Traver         Potterville                             23:50.5  7:41/M        
   69  (> 7)     55  Jack Orozco           Fowler                                  24:36.2  7:56/M        
   70  (> 7)     54  Alex Vanells          Fowler                                  24:40.0  7:57/M        
   71     40    173  Travis Moyer          Portland St. Patrick                    24:48.6  8:00/M        
   72  (> 7)    152  Tj Mitchell           Saranac                                 27:13.1  8:47/M        

Team Summary Report – Boys 5K

 
                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        
 
    1 Pewamo-Westphalia                      32               3   4   6   8  11  22  27         
        Top  5 Times: 1:25:36.0
        Average Time: 17:07.2
 
    2 Saranac                                51               1   9  12  13  16  24  25         
        Top  5 Times: 1:27:15.3
        Average Time: 17:27.0
 
    3 Fowler                                 77               5  15  18  19  20  30  36         
        Top  5 Times: 1:29:27.4
        Average Time: 17:53.4
 
    4 Potterville                            88               2   7  21  26  32  35  38         
        Top  5 Times: 1:30:30.5
        Average Time: 18:06.1
 
    5 Bath                                  100              10  14  17  28  31  33  34         
        Top  5 Times: 1:31:56.8
        Average Time: 18:23.3
 
    6 Portland St. Patrick                  168              23  29  37  39  40                 
        Top  5 Times: 1:44:17.3
        Average Time: 20:51.4
 
 Inc. Dansville                            3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 
 
 Inc. Fulton                               3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 
 
 Inc. Laingsburg                           3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

Overall Finish List – Girls Middle School

 O'all   Adj

 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace      

 

    1      1    222  Elaine Dedic          Laingsburg M.S.                         13:14.8  6:37/M       

    2      2    181  Kelsey Billingsley    Bath M.S.                               13:41.1  6:51/M       

    3      3    183  Katelyn Trevino       Bath M.S.                               14:15.3  7:08/M       

    4      4    182  Jessie Sullivan       Bath M.S.                               14:18.8  7:09/M       

    5      5    218  Cassidy Ballard       Laingsburg M.S.                         14:48.5  7:24/M       

    6      6    225  Jessica Chadwick      Laingsburg M.S.                         14:49.4  7:25/M       

    7      7    224  Peyton Flemming       Laingsburg M.S.                         14:50.4  7:25/M       

    8      8    199  Kiah Becker           Fowler M.S.                             15:00.5  7:30/M       

    9  (< 5)    239  Kylee Marcussen       Potterville M.S.                        15:08.2  7:34/M       

   10      9    223  Bailey Flemming       Laingsburg M.S.                         15:09.5  7:35/M        

   11  (< 5)    236  Brenna Wirth          Pewamo-Westphalia M.S.                  15:13.5  7:37/M       

   12     10    180  Tyler Adkins          Bath M.S.                               15:20.6  7:40/M       

   13     11    203  Ashley Vanells        Fowler M.S.                             15:29.8  7:45/M       

   14     12    178  Stephanie Labioda     Bath M.S.                               15:32.8  7:46/M       

   15  (< 5)    238  Heidi Christiansen    Potterville M.S.                        15:39.3  7:50/M       

   16     13    202  Michaela Ward         Fowler M.S.                             15:40.6  7:50/M       

   17     14    219  Gracie Bayle          Laingsburg M.S.                         15:42.4  7:51/M       

   18     15    265  Andrea Graft          Saranac M.S.                            15:55.9  7:58/M       

   19     16    179  Ella Signs            Bath M.S.                               15:57.6  7:59/M       

   20     17    217  Emily Troub           Fulton M.S.                             16:06.2  8:03/M       

   21     18    264  Andrea Chipman        Saranac M.S.                            16:06.8  8:03/M       

   22     19    177  Krystal Dugan         Bath M.S.                               16:19.4  8:10/M       

   23     20    269  Jessica Sluiter       Saranac M.S.                            16:21.8  8:11/M       

   24     21    216  Megan Struble         Fulton M.S.                             16:29.1  8:15/M       

   25     22    200  Mariele Feldpausch    Fowler M.S.                             16:47.6  8:24/M       

   26     23    215  Tatym Plath           Fulton M.S.                             17:17.7  8:39/M       

   27     24    220  Emma Smith            Laingsburg M.S.                         17:18.4  8:39/M       

   28     25    266  Brittany Hardman      Saranac M.S.                            17:21.4  8:41/M       

   29  (> 7)    221  Emily Soeltner        Laingsburg M.S.                         18:21.3  9:11/M       

   30  (> 7)    176  Emma Arnold           Bath M.S.                               18:56.7  9:28/M       

   31     26    214  Hannah Lutz           Fulton M.S.                             19:10.5  9:35/M       

   32     27    267  Jenna Horoky          Saranac M.S.                            19:43.9  9:52/M       

   33     28    268  Gabbi Lauer           Saranac M.S.                            19:47.0  9:54/M       

   34     29    201  Elizabeth Scott       Fowler M.S.                             20:30.4 10:15/M       

   35     30    213  Lauren Jernstadt      Fulton M.S.                             21:56.4 10:58/M

Team Summary Report – Girls Middle School

                                          Top  5             ------- Finishers -------

 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*       

 

    1 Laingsburg M.S.                        28               1   5   6   7   9  14  24        

        Top  5 Times: 1:12:52.8

        Average Time: 14:34.5

 

    2 Bath M.S.                              31               2   3   4  10  12  16  19        

        Top  5 Times: 1:13:08.8

        Average Time: 14:37.7

 

    3 Fowler M.S.                            83               8  11  13  22  29                

        Top  5 Times: 1:23:29.1

        Average Time: 16:41.8

 

    4 Saranac M.S.                          105              15  18  20  25  27  28            

        Top  5 Times: 1:25:30.0

        Average Time: 17:06.0

 

    5 Fulton M.S.                           117              17  21  23  26  30                

        Top  5 Times: 1:31:00.0

        Average Time: 18:12.0

 

 Inc. Pewamo-Westphalia M.S.               1 finishers                                         

        Top  5 Times:

        Average Time:

 

 Inc. Potterville M.S.                     2 finishers                                         

        Top  5 Times:

        Average Time:

Overall Finish List – Boys Middle School

 O'all   Adj

 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace      

 

    1  (< 5)    227  Ryan Kingsbury        Laingsburg M.S.                         12:04.7  6:02/M       

    2      1    192  Case Trevino          Bath M.S.                               12:11.3  6:06/M       

    3  (< 5)    212  Caleb Walden          Fulton M.S.                             12:12.9  6:06/M       

    4      2    191  Clyde Ostranger       Bath M.S.                               12:15.5  6:08/M       

    5      3    255  Zach Yarger           Potterville M.S.                        12:20.7  6:10/M       

    6      4    235  Bryce Thelen          Pewamo-Westphalia M.S.                  12:28.0  6:14/M       

    7      5    206  Nick Connor           Fowler M.S.                             12:35.9  6:18/M       

    8      6    261  Patrick Miller        Saranac M.S.                            12:47.8  6:24/M       

    9      7    190  Ben Opphile           Bath M.S.                               12:54.7  6:27/M       

   10      8    252  Carlos Stimer         Potterville M.S.                        12:57.9  6:29/M       

   11  (< 5)    228  Ben Ranson            Laingsburg M.S.                         13:14.3  6:37/M       

   12      9    189  Anthony Nicholas      Bath M.S.                               13:18.8  6:39/M       

   13     10    205  Charlie Boak          Fowler M.S.                             13:21.3  6:41/M       

   14  (< 5)    198  Ben Lober             Dansville M.S.                          13:22.4  6:41/M       

   15     11    254  Cameron Ward          Potterville M.S.                        13:27.9  6:44/M       

   16     12    233  Zach Schmitz          Pewamo-Westphalia M.S.                  13:30.0  6:45/M       

   17     13    207  Tony Hufnagel         Fowler M.S.                             13:35.0  6:48/M       

   18     14    246  Ross Schmiedeknecht   Potterville M.S.                        13:47.5  6:54/M       

   19     15    248  Isaiah Stimer         Potterville M.S.                        13:50.1  6:55/M       

   20     16    209  Scott Pemberten       Fowler M.S.                             13:55.0  6:58/M       

   21  (< 5)    211  Triston Johnston      Fulton M.S.                             13:55.3  6:58/M       

   22     17    234  Brock Simon           Pewamo-Westphalia M.S.                  13:55.6  6:58/M       

   23     18    249  Sam Corbin            Potterville M.S.                        13:56.3  6:58/M       

   24  (< 5)    197  Daniel Hartman        Dansville M.S.                          13:58.0  6:59/M       

   25     19    231  Trent Barker          Pewamo-Westphalia M.S.                  14:04.1  7:02/M       

   26  (< 5)    229  Collin Young          Laingsburg M.S.                         14:05.2  7:03/M       

   27     20    186  Jack Skidmore         Bath M.S.                               14:14.4  7:07/M       

   28  (< 5)    196  Jack Briggs           Dansville M.S.                          14:31.0  7:16/M       

   29     21    232  Kevin Schafer         Pewamo-Westphalia M.S.                  14:34.2  7:17/M       

   30  (< 5)    230  Dylan Harder          Laingsburg M.S.                         14:35.9  7:18/M       

   31     22    245  Rickey Prudden        Potterville M.S.                        14:38.9  7:19/M       

   32     23    204  Carter Bertram        Fowler M.S.                             14:40.1  7:20/M       

   33  (< 5)    195  Spencer Anderson      Dansville M.S.                          14:47.7  7:24/M       

   34     24    208  M Pline               Fowler M.S.                             14:59.6  7:30/M       

   35     25    259  Lance Dubois          Saranac M.S.                            15:04.3  7:32/M       

   36     26    184  Michael Armistead     Bath M.S.                               15:13.1  7:37/M       

   37     27    185  Amie Mafuta           Bath M.S.                               15:55.2  7:58/M       

   38  (> 7)    251  Brian Schafer         Potterville M.S.                        16:04.3  8:02/M       

   39  (> 7)    250  Miguel Cortez         Potterville M.S.                        16:04.9  8:02/M       

   40     28    263  Connor Talcott        Saranac M.S.                            16:07.5  8:04/M       

   41  (> 7)    247  Kody Smith            Potterville M.S.                        16:15.5  8:08/M       

   42     29    257  Riley Bedard          Saranac M.S.                            16:32.2  8:16/M       

   43  (> 7)    243  James Harns           Potterville M.S.                        16:39.2  8:20/M       

   44     30    256  Ryan Antles           Saranac M.S.                            16:40.8  8:20/M       

   45     31    260  Mason Houtteman       Saranac M.S.                            16:46.5  8:23/M        

   46     32    262  Geordie Ruid          Saranac M.S.                            17:23.5  8:42/M       

   47  (> 7)    242  Jack Earl             Potterville M.S.                        17:56.9  8:58/M       

   48  (> 7)    258  Derek Dawson          Saranac M.S.                            21:37.9 10:49/M       

Team Summary Report – Boys Middle School

                                          Top  5             ------- Finishers -------

 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*       

 

    1 Bath M.S.                              39               1   2   7   9  20  26  27        

        Top  5 Times: 1:04:55.0

        Average Time: 12:59.0

 

    2 Potterville M.S.                       51               3   8  11  14  15  18  22        

        Top  5 Times: 1:06:24.4

        Average Time: 13:16.8

 

    3 Fowler M.S.                            67               5  10  13  16  23  24            

        Top  5 Times: 1:08:07.5

        Average Time: 13:37.5

 

    4 Pewamo-Westphalia M.S.                 73               4  12  17  19  21                

        Top  5 Times: 1:08:32.0

        Average Time: 13:42.4

 

    5 Saranac M.S.                          118               6  25  28  29  30  31  32         

        Top  5 Times: 1:17:12.9

        Average Time: 15:26.5

 

 Inc. Dansville M.S.                       4 finishers                                         

        Top  5 Times:

        Average Time:

 

 Inc. Fulton M.S.                          2 finishers                                         

        Top  5 Times:

        Average Time:

 

 Inc. Laingsburg M.S.                      4 finishers                                         

        Top  5 Times:

        Average Time: