CMAC Jamboree #3

October 17, 2012, at Laingsburg


Results by: Michigan Running Foundation (blockc@lcc.edu)

Table of Contents

Finish List - Girls - Girls 5K
Team Summary - Girls - Girls 5K
Finish List - Boys - Boys 5k
Team Summary - Boys - Boys 5k
Top

Overall Finish List - Girls 5K


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    815  Moriah Hill-Green     Potterville                             19:03.2  6:09/M    11
    2      2    707  Annie Fanta           Bath                                    19:18.6  6:14/M    10
    3      3    700  Alyssa Abendroth      Bath                                    19:21.7  6:15/M    12
    4      4    787  Betsy Arens           Pewamo-Westphalia                       19:38.9  6:20/M    11
    5      5    837  Jenna Klynstra        Saranac                                 19:40.2  6:21/M    12
    6      6    710  Gabrielle Labioda     Bath                                    20:31.1  6:37/M    12
    7      7    829  Ashley Antles         Saranac                                 20:43.8  6:41/M    12
    8      8    702  Faith Brown           Bath                                    20:51.6  6:44/M    9 
    9      9    799  Leanna Schafer        Pewamo-Westphalia                       20:54.0  6:45/M    10
   10     10    839  Madelyn Miller        Saranac                                 20:57.9  6:45/M    9 
   11     11    775  Madeline Johnson      Laingsburg                              21:00.2  6:46/M    11
   12     12    738  Kieren Becker         Fowler                                  21:07.4  6:49/M    12
   13     13    706  Samantha Evans        Bath                                    21:08.5  6:49/M    10
   14     14    797  Audrey Pohl           Pewamo-Westphalia                       21:12.5  6:50/M    9 
   15     15    817  Danielle Koepke       Potterville                             21:17.3  6:52/M    11
   16     16    701  Delaney Abendroth     Bath                                    21:18.3  6:52/M    9 
   17     17    703  Lindsey Brown         Bath                                    21:21.2  6:53/M    9 
   18     18    769  Julia Angst           Laingsburg                              21:30.3  6:56/M    9 
   19     19    811  Lauren Coffman        Potterville                             21:32.4  6:57/M    12
   20  (< 5)    729  Emily Foster          Dansville                               21:35.5  6:58/M    10
   21     20    743  Madison Koenigsknecht Fowler                                  21:37.4  6:58/M    9 
   22  (< 5)    732  Michaella Stone       Dansville                               21:46.4  7:01/M    12
   23  (> 7)    709  Marisa Hilts          Bath                                    21:51.2  7:03/M    11
   24     21    800  Jenna Thelen          Pewamo-Westphalia                       21:54.6  7:04/M    11
   25     22    801  Mykena Witgen         Pewamo-Westphalia                       21:56.4  7:05/M    10
   26  (> 7)    711  Melissa Schott        Bath                                    22:07.0  7:08/M    9 
   27  (> 7)    712  Kwyn Trevino          Bath                                    22:18.5  7:12/M    11
   28     23    773  Emily Garner          Laingsburg                              22:25.0  7:14/M    10
   29     24    841  Miriam Price          Saranac                                 22:31.7  7:16/M    10
   30     25    777  Linay Torok           Laingsburg                              22:39.4  7:18/M    11
   31     26    768  Hanna Angst           Laingsburg                              22:40.0  7:19/M    9 
   32     27    828  Morgan Allen          Saranac                                 22:52.3  7:23/M    12
   33     28    866  Tori Goodrich         St Patrick                              22:54.9  7:23/M    12
   34     29    739  Savannah Boak         Fowler                                  22:55.9  7:24/M    9 
   35     30    798  Jessica Schafer       Pewamo-Westphalia                       22:57.4  7:24/M    9 
   36     31    816  Savanna Keasler       Potterville                             23:05.0  7:27/M    11
   37     32    741  Danielle Goerge       Fowler                                  23:08.6  7:28/M    12
   38     33    814  Paige Groom           Potterville                             23:10.8  7:28/M    12
   39     34    789  Brooke Bengel         Pewamo-Westphalia                       23:15.4  7:30/M    10
   40  (> 7)    790  Kara Hengesbach       Pewamo-Westphalia                       23:20.6  7:32/M    9 
   41  (> 7)    704  Tayler Brown          Bath                                    23:27.2  7:34/M    12
   42     35    830  Aubrey Antles         Saranac                                 23:32.0  7:35/M    12
   43     36    744  Brooke Vanells        Fowler                                  23:42.9  7:39/M    11
   44     37    742  Gabby Horak           Fowler                                  23:45.4  7:40/M    9 
   45     38    844  Megan Wolters         Saranac                                 23:47.2  7:40/M    11
   46  (< 5)    728  Hannah Douglas        Dansville                               23:53.3  7:42/M    10
   47  (> 7)    792  Tawni Klein           Pewamo-Westphalia                       24:00.7  7:45/M    12
   48     39    770  Amy Babinski          Laingsburg                              24:15.9  7:49/M    12
   49  (> 7)    833  Karina Carle          Saranac                                 24:21.0  7:51/M    9 
   50     40    867  Shelby Miller         St Patrick                              24:24.8  7:52/M    10
   51  (> 7)    793  Ashley Nurenberg      Pewamo-Westphalia                       24:28.0  7:54/M    11
   52     41    774  Katie Hummel          Laingsburg                              24:35.7  7:56/M    10
   53     42    871  Brittni Wilcox        St Patrick                              24:36.8  7:56/M    10
   54     43    812  Cecilia Corbin        Potterville                             24:39.5  7:57/M    11
   55  (> 7)    831  Ali Beckhorn          Saranac                                 25:15.7  8:09/M    11
   56  (> 7)    795  Katie Nurenberg       Pewamo-Westphalia                       25:17.5  8:09/M    11
   57  (> 7)    835  Kaci Granum           Saranac                                 25:34.5  8:15/M    12
   58  (< 5)    759  Katlyn Dennis         Fulton                                  26:12.2  8:27/M    10
   59  (> 7)    840  Sally Moon            Saranac                                 26:14.8  8:28/M    9 
   60  (< 5)    758  Amanda Craig          Fulton                                  26:17.0  8:29/M    11
   61  (> 7)    838  Kristi Mileski        Saranac                                 26:23.9  8:31/M    11
   62  (< 5)    731  Katherine Lober       Dansville                               26:28.5  8:32/M    11
   63  (> 7)    771  Tressa Borris         Laingsburg                              26:35.6  8:35/M    12
   64     44    813  Tarah Gates           Potterville                             26:37.2  8:35/M    9 
   65     45    740  Jeannie Esch          Fowler                                  27:10.4  8:46/M    12
   66  (> 7)    708  Tracy Hayes           Bath                                    27:46.0  8:57/M    12
   67  (> 7)    834  Cheyenne Dubois       Saranac                                 27:59.5  9:02/M    10
   68     46    869  Morgan Schrauben      St Patrick                              28:19.3  9:08/M    12
   69  (< 5)    760  Morgan Jernstedt      Fulton                                  28:20.9  9:08/M    11
   70  (> 7)    776  Tessah Sperry         Laingsburg                              28:36.9  9:14/M    9 
   71  (> 7)    788  Emma Arens            Pewamo-Westphalia                       28:40.2  9:15/M    9 
   72  (> 7)    971  Irene Kleinebreil     Laingsburg                              28:43.5  9:16/M    9 
   73  (< 5)    762  Lainey Kupiec         Fulton                                  28:50.3  9:18/M    11
   74  (> 7)    832  Andrea Borup          Saranac                                 28:54.9  9:19/M    12
   75  (> 7)    843  Sarah Traill          Saranac                                 29:00.9  9:21/M    12
   76  (> 7)    836  Sydney Klutman        Saranac                                 29:02.5  9:22/M    11
   77     47    865  Katie Davis           St Patrick                              30:24.5  9:48/M    12
Top

Team Summary Report - Girls 5K


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Bath                                   32               2   3   6   8  13  16  17         
        Top  5 Times: 1:41:11.6
        Average Time: 20:14.3

    2 Pewamo-Westphalia                      70               4   9  14  21  22  30  34         
        Top  5 Times: 1:45:36.6
        Average Time: 21:07.3

    3 Saranac                                73               5   7  10  24  27  35  38         
        Top  5 Times: 1:46:46.1
        Average Time: 21:21.2

    4 Potterville                            99               1  15  19  31  33  43  44         
        Top  5 Times: 1:48:09.0
        Average Time: 21:37.8

    5 Laingsburg                            103              11  18  23  25  26  39  41         
        Top  5 Times: 1:50:15.0
        Average Time: 22:03.0

    6 Fowler                                129              12  20  29  32  36  37  45         
        Top  5 Times: 1:52:32.4
        Average Time: 22:30.4

    7 St Patrick                            203              28  40  42  46  47                 
        Top  5 Times: 2:10:40.5
        Average Time: 26:08.1

 Inc. Dansville                            4 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Fulton                               4 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 


Top

Overall Finish List - Boys 5K


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    863  Tim Young             Saranac                                 16:24.0  5:17/M    12
    2      2    748  Grant Feldpausch      Fowler                                  16:31.1  5:20/M    12
    3      3    820  Norman Emineth        Potterville                             16:33.6  5:20/M    12
    4      4    803  Tanner Droste         Pewamo-Westphalia                       16:34.4  5:21/M    11
    5      5    826  Sam Traver            Potterville                             16:49.9  5:25/M    10
    6      6    809  Blake Thelen          Pewamo-Westphalia                       16:53.4  5:27/M    12
    7      7    850  Brendan Klynstra      Saranac                                 16:53.8  5:27/M    10
    8  (< 5)    765  Bohdan Hartman        Fulton                                  17:04.8  5:30/M    10
    9      8    810  Greg Trierweiler      Pewamo-Westphalia                       17:06.5  5:31/M    12
   10      9    727  Thomas Nick           Bath                                    17:10.3  5:32/M    12
   11     10    806  Randy Schafer         Pewamo-Westphalia                       17:12.9  5:33/M    11
   12     11    860  Branden Smith         Saranac                                 17:24.4  5:37/M    9 
   13     12    849  Steven Jorgensen      Saranac                                 17:27.4  5:38/M    12
   14     13    805  Joel Pennell          Pewamo-Westphalia                       17:28.0  5:38/M    12
   15     14    754  Brice Thelen          Fowler                                  17:33.1  5:40/M    11
   16     15    802  Caleb Barker          Pewamo-Westphalia                       17:38.3  5:41/M    10
   17     16    746  Drew Bierstetel       Fowler                                  17:39.0  5:42/M    10
   18     17    725  William Spagnuolo     Bath                                    17:43.0  5:43/M    11
   19     18    859  Aaron Sluiter         Saranac                                 18:02.5  5:49/M    10
   20     19    824  August Schmeidiknecht Potterville                             18:04.3  5:50/M    11
   21     20    723  Jake Rolff            Bath                                    18:09.7  5:51/M    12
   22     21    752  Adam Schafer          Fowler                                  18:14.2  5:53/M    11
   23     22    756  Joe Wolfert           Fowler                                  18:15.6  5:53/M    11
   24     23    749  Zach Feldpausch       Fowler                                  18:21.2  5:55/M    11
   25  (< 5)    785  Ian Stewrt            Laingsburg                              18:29.7  5:58/M    10
   26     24    855  Trever Overbeck       Saranac                                 18:30.2  5:58/M    12
   27     25    719  Russell Lipe          Bath                                    18:35.4  6:00/M    12
   28     26    873  Jakob Koenig          St Patrick                              18:44.3  6:03/M    11
   29     27    874  Jake Miller           St Patrick                              18:47.3  6:04/M    11
   30     28    858  Greg Shaffer          Saranac                                 18:47.6  6:04/M    11
   31     29    821  Andrew Karttunen      Potterville                             18:49.3  6:04/M    12
   32  (> 7)    851  Jeremy Knop           Saranac                                 19:06.2  6:10/M    10
   33     30    717  Elliott Lipe          Bath                                    19:09.8  6:11/M    9 
   34     31    720  Branley Mafuta        Bath                                    19:14.8  6:12/M    10
   35     32    753  Will Schafer          Fowler                                  19:15.6  6:13/M    9 
   36     33    807  Zach Schafer          Pewamo-Westphalia                       19:18.3  6:14/M    10
   37     34    822  Matt Miller           Potterville                             19:22.7  6:15/M    11
   38  (> 7)    804  Brandon Palmateer     Pewamo-Westphalia                       19:26.1  6:16/M    12
   39     35    872  Isaac Brown           St Patrick                              19:28.2  6:17/M    9 
   40  (> 7)    747  Chris Feldpausch      Fowler                                  19:29.6  6:17/M    10
   41     36    736  Casey Murphy          Dansville                               19:30.7  6:17/M    9 
   42  (< 5)    784  Alex Sperry           Laingsburg                              19:37.2  6:20/M    10
   43     37    735  Cody Laurenty         Dansville                               19:44.8  6:22/M    9 
   44     38    827  Andrew Wright         Potterville                             19:46.0  6:23/M    11
   45  (> 7)    845  Joe Conley            Saranac                                 19:48.8  6:23/M    9 
   46     39    818  Alec Badgley          Potterville                             19:51.0  6:24/M    10
   47     40    714  Brad Coulter          Bath                                    19:53.1  6:25/M    11
   48  (> 7)    848  Peter Hulett          Saranac                                 19:57.9  6:26/M    10
   49  (> 7)    808  Tyler Spitzley        Pewamo-Westphalia                       20:00.9  6:27/M    11
   50  (> 7)    724  Zach Seddon           Bath                                    20:07.3  6:29/M    12
   51     41    733  Ben Hedrick           Dansville                               20:09.7  6:30/M    11
   52  (< 5)    763  Zach Bates            Fulton                                  20:14.5  6:32/M    11
   53     42    876  Josh Osbborne         St Patrick                              20:17.7  6:33/M    9 
   54     43    877  Noah Pung             St Patrick                              20:20.2  6:34/M    10
   55  (> 7)    862  Kyle Vanspronsen      Saranac                                 20:21.4  6:34/M    9 
   56  (> 7)    718  Marshall Lipe         Bath                                    20:22.5  6:34/M    9 
   57  (> 7)    713  Jim Coffman           Bath                                    20:51.6  6:44/M    9 
   58  (> 7)    857  Garrett Race          Saranac                                 21:11.0  6:50/M    12
   59  (> 7)    819  Nick Bellar           Potterville                             21:17.1  6:52/M    10
   60     44    734  Ethan Launstein       Dansville                               21:33.4  6:57/M    9 
   61  (> 7)    847  Wyatt Haner           Saranac                                 21:38.8  6:59/M    10
   62  (> 7)    852  Nathan Lawarre        Saranac                                 21:43.6  7:00/M    10
   63  (> 7)    853  Jared Melcher         Saranac                                 21:59.0  7:05/M    9 
   64  (< 5)    972  John Lilly            Laingsburg                              22:17.3  7:11/M    12
   65  (> 7)    846  Zack Greenmyer        Saranac                                 22:23.9  7:13/M    11
   66  (> 7)    726  Cooper Spaulding      Bath                                    22:24.6  7:14/M    11
   67  (> 7)    823  Jacob Ronowski        Potterville                             22:25.0  7:14/M    12
   68  (> 7)    825  Marcus Traver         Potterville                             22:42.1  7:19/M    9 
   69  (> 7)    745  Zach Bertram          Fowler                                  22:46.4  7:21/M    9 
   70     45    737  Ethan Myer            Dansville                               22:56.0  7:24/M    10
   71  (> 7)    856  Andrew Priest         Saranac                                 23:36.8  7:37/M    9 
   72  (< 5)    766  Devin Ryker           Fulton                                  24:47.4  8:00/M    10
   73  (< 5)    764  Tom Browne            Fulton                                  25:09.1  8:07/M    11
   74  (> 7)    755  Alex Vanells          Fowler                                  26:24.1  8:31/M    12
   75     46    875  Travis Moyer          St Patrick                              26:39.8  8:36/M    9 
   76  (> 7)    854  Tj Mitchell           Saranac                                 26:42.7  8:37/M    11
Top

Team Summary Report - Boys 5K


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Pewamo-Westphalia                      41               4   6   8  10  13  15  33         
        Top  5 Times: 1:25:15.3
        Average Time: 17:03.0

    2 Saranac                                49               1   7  11  12  18  24  28         
        Top  5 Times: 1:26:12.2
        Average Time: 17:14.4

    3 Fowler                                 75               2  14  16  21  22  23  32         
        Top  5 Times: 1:28:13.3
        Average Time: 17:38.6

    4 Potterville                            90               3   5  19  29  34  38  39         
        Top  5 Times: 1:29:40.1
        Average Time: 17:56.0

    5 Bath                                  101               9  17  20  25  30  31  40         
        Top  5 Times: 1:30:48.3
        Average Time: 18:09.6

    6 St Patrick                            173              26  27  35  42  43  46             
        Top  5 Times: 1:37:37.8
        Average Time: 19:31.5

    7 Dansville                             203              36  37  41  44  45                 
        Top  5 Times: 1:43:54.8
        Average Time: 20:46.9

 Inc. Fulton                               4 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Laingsburg                           3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 


Overall Finish List - Girls Middle School


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    923  Elaine Dedic          Laingsburg                              12:19.8  6:10/M    8 
    2      2    883  Kelsey Billingsley    Bath                                    12:50.2  6:25/M    8 
    3      3    885  Katelyn Trevino       Bath                                    13:03.2  6:32/M    8 
    4      4    918  Cassidy Ballard       Laingsburg                              13:03.8  6:32/M    7 
    5      5    884  Jessie Sullivan       Bath                                    13:34.1  6:47/M    8 
    6      6    920  Jessica Chadwick      Laingsburg                              13:41.8  6:51/M    7 
    7      7    882  Tyler Adkins          Bath                                    13:44.6  6:52/M    8 
    8      8    925  Peyton Flemming       Laingsburg                              13:49.9  6:55/M    8 
    9      9    902  Michaela Ward         Fowler                                  13:56.3  6:58/M    7 
   10     10    933  Kylee Marcussen       Potterville                             13:58.7  6:59/M    8 
   11     11    935  Emily Walter          Potterville                             14:08.5  7:04/M    8 
   12     12    899  Kiah Becker           Fowler                                  14:09.0  7:05/M    7 
   13     13    903  Ashley Vanells        Fowler                                  14:09.7  7:05/M    8 
   14     14    924  Bailey Flemming       Laingsburg                              14:10.4  7:05/M    8 
   15     15    880  Stephanie Labioda     Bath                                    14:17.9  7:09/M    7 
   16     16    950  Andrea Graft          Saranac                                 14:19.9  7:10/M    7 
   17     17    919  Gracie Bayle          Laingsburg                              14:20.4  7:10/M    7 
   18     18    912  Megan Struble         Fulton                                  14:25.4  7:13/M    7 
   19     19    932  Heidi Christiansen    Potterville                             14:27.7  7:14/M    8 
   20     20    954  Andrea Chipman        Saranac                                 14:34.2  7:17/M    8 
   21     21    881  Ella Signs            Bath                                    14:37.5  7:19/M    7 
   22     22    879  Krystal Dugan         Bath                                    14:48.2  7:24/M    7 
   23     23    934  Chloe Smith           Potterville                             15:03.3  7:32/M    8 
   24     24    911  Tatym Plath           Fulton                                  15:13.3  7:37/M    7 
   25     25    900  Mariele Feldpausch    Fowler                                  15:19.0  7:40/M    7 
   26     26    955  Jessica Sluiter       Saranac                                 15:46.9  7:53/M    8 
   27     27    914  Emily Troub           Fulton                                  15:58.2  7:59/M    8 
   28     28    921  Emma Smith            Laingsburg                              16:09.8  8:05/M    7 
   29     29    910  Hannah Lutz           Fulton                                  16:34.8  8:17/M    7 
   30  (> 7)    922  Emily Soeltner        Laingsburg                              16:42.4  8:21/M    7 
   31     30    931  Payton Geisenhaver    Potterville                             16:56.1  8:28/M    7 
   32     31    953  Gabbi Lauer           Saranac                                 17:47.6  8:54/M    7 
   33     32    952  Jenna Horoky          Saranac                                 17:48.0  8:54/M    7 
   34  (> 7)    878  Emma Arnold           Bath                                    18:38.2  9:19/M    7 
   35     33    901  Elizabeth Scott       Fowler                                  18:44.3  9:22/M    7 
   36     34    913  Lauren Jernstadt      Fulton                                  19:39.1  9:50/M    8 
Top

Team Summary Report - Girls Middle School


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Bath                                   32               2   3   5   7  15  21  22         
        Top  5 Times: 1:07:30.1
        Average Time: 13:30.0

    2 Laingsburg                             33               1   4   6   8  14  17  28         
        Top  5 Times: 1:07:05.9
        Average Time: 13:25.1

    3 Fowler                                 92               9  12  13  25  33                 
        Top  5 Times: 1:16:18.5
        Average Time: 15:15.7

    4 Potterville                            93              10  11  19  23  30                 
        Top  5 Times: 1:14:34.4
        Average Time: 14:54.8

    5 Saranac                               125              16  20  26  31  32                 
        Top  5 Times: 1:20:16.7
        Average Time: 16:03.3

    6 Fulton                                132              18  24  27  29  34                 
        Top  5 Times: 1:21:51.0
        Average Time: 16:22.2


Top

Overall Finish List - Boys Middle School


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1  (< 5)    927  Ryan Kingsbury        Laingsburg                              11:12.4  5:36/M    7 
    2      1    894  Cole Trevino          Bath                                    11:18.0  5:39/M    8 
    3      2    893  Case Trevino          Bath                                    11:18.3  5:39/M    8 
    4      3    949  Zach Yarger           Potterville                             11:26.3  5:43/M    8 
    5      4    969  Bryce Thelen          Pewamo-Westphalia M.S.                  11:33.3  5:47/M    8 
    6  (< 5)    917  Caleb Walden          Fulton                                  11:37.7  5:49/M    8 
    7      5    964  Patrick Miller        Saranac                                 11:49.7  5:55/M    8 
    8      6    892  Ben Opphile           Bath                                    11:50.7  5:55/M    8 
    9      7    947  Tyler Vermillion      Potterville                             11:51.6  5:56/M    8 
   10  (< 5)    898  Ben Lober             Dansville                               11:55.1  5:58/M    8 
   11  (< 5)    928  Ben Ranson            Laingsburg                              11:57.0  5:59/M    7 
   12  (< 5)    897  Daniel Hartman        Dansville                               11:57.3  5:59/M    8 
   13      8    906  Nick Connor           Fowler                                  12:00.3  6:00/M    7 
   14      9    946  Carlos Stimer         Potterville                             12:01.1  6:01/M    8 
   15     10    967  Zach Schmitz          Pewamo-Westphalia M.S.                  12:01.7  6:01/M    8 
   16     11    905  Charlie Boak          Fowler                                  12:14.5  6:07/M    7 
   17     12    907  Tony Hufnagel         Fowler                                  12:18.6  6:09/M    7 
   18     13    940  Ross Schmiedeknecht   Potterville                             12:21.8  6:11/M    7 
   19  (< 5)    916  Triston Johnston      Fulton                                  12:23.8  6:12/M    7 
   20     14    942  Isaiah Stimer         Potterville                             12:24.9  6:12/M    7 
   21     15    948  Cameron Ward          Potterville                             12:32.6  6:16/M    8 
   22     16    888  Jack Skidmore         Bath                                    12:48.4  6:24/M    7 
   23  (< 5)    896  Jack Briggs           Dansville                               12:48.8  6:24/M    8 
   24     17    909  Scott Pemberten       Fowler                                  12:50.9  6:25/M    8 
   25     18    891  Anthony Nichols       Bath                                    12:52.7  6:26/M    8 
   26     19    890  Drew Coulter          Bath                                    12:58.0  6:29/M    8 
   27     20    968  Brock Simon           Pewamo-Westphalia M.S.                  12:58.4  6:29/M    8 
   28     21    965  Trent Barker          Pewamo-Westphalia M.S.                  13:02.6  6:31/M    7 
   29     22    943  Sam Corbin            Potterville                             13:04.5  6:32/M    8 
   30  (< 5)    929  Collin Young          Laingsburg                              13:06.0  6:33/M    7 
   31     23    966  Kevin Schafer         Pewamo-Westphalia M.S.                  13:16.1  6:38/M    8 
   32  (< 5)    895  Spencer Anderson      Dansville                               13:25.2  6:43/M    7 
   33  (< 5)    930  Dylan Harder          Laingsburg                              13:34.6  6:47/M    8 
   34  (> 7)    939  Rickey Prudden        Potterville                             13:38.0  6:49/M    7 
   35     24    904  Carter Bertram        Fowler                                  13:39.1  6:50/M    7 
   36     25    960  Connor Talcott        Saranac                                 14:08.0  7:04/M    7 
   37  (> 7)    941  Kody Smith            Potterville                             14:12.1  7:06/M    7 
   38     26    962  Lance Dubois          Saranac                                 14:14.3  7:07/M    8 
   39     27    886  Michael Armistead     Bath                                    14:14.9  7:07/M    7 
   40     28    956  Ryan Antles           Saranac                                 14:20.9  7:10/M    7 
   41     29    958  Mason Houtteman       Saranac                                 14:38.7  7:19/M    7 
   42  (> 7)    944  Miguel Cortez         Potterville                             14:40.2  7:20/M    8 
   43  (> 7)    887  Amie Mafuta           Bath                                    14:58.9  7:29/M    7 
   44     30    957  Riley Bedard          Saranac                                 15:11.1  7:36/M    7 
   45  (> 7)    937  James Harns           Potterville                             15:14.0  7:37/M    7 
   46  (> 7)    945  Brian Schafer         Potterville                             15:30.3  7:45/M    8 
   47     31    959  Geordie Ruid          Saranac                                 15:39.5  7:50/M    7 
   48  (> 7)    938  Donovan Niemi         Potterville                             15:55.3  7:58/M    7 
   49  (> 7)    936  Jack Earl             Potterville                             18:27.5  9:14/M    7 
   50  (> 7)    961  Derek Dawson          Saranac                                 18:47.2  9:24/M    8 
Top

Team Summary Report - Boys Middle School


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Bath                                   43               1   2   6  16  18  19  27         
        Top  5 Times: 1:00:08.2
        Average Time: 12:01.6

    2 Potterville                            46               3   7   9  13  14  15  22         
        Top  5 Times: 1:00:05.9
        Average Time: 12:01.1

    3 Fowler                                 72               8  11  12  17  24                 
        Top  5 Times: 1:03:03.5
        Average Time: 12:36.7

    4 Pewamo-Westphalia M.S.                 78               4  10  20  21  23                 
        Top  5 Times: 1:02:52.3
        Average Time: 12:34.4

    5 Saranac                               113               5  25  26  28  29  30  31         
        Top  5 Times: 1:09:11.8
        Average Time: 13:50.3

 Inc. Dansville                            4 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Fulton                               2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Laingsburg                           4 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: