Grand Ledge Jr. Comet Invitational

October 11, 2012


Results by: Michigan Running Foundation (blockc@lcc.edu)

Table of Contents

Finish List - Girls - Girls Varsity 2 mile
Team Summary - Girls - Girls Varsity 2 mile
Finish List - Boys - Boys Varsity 2 mile
Team Summary - Boys - Boys Varsity 2 mile
Top

Overall Finish List - Girls Varsity 2 mile


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    128  Brittany Dale         Grand Ledge Hayes                       12:42.7  6:21/M    8 
    2      2    409  Madison Green         Mac Donald                              12:48.1  6:24/M    7 
    3      3    306  Kiersten Reeves       Ionia                                   13:03.4  6:32/M    8 
    4      4    408  Gretchen Fata         Mac Donald                              13:14.6  6:37/M    8 
    5      5    406  Kady Cassidy          Mac Donald                              13:23.7  6:42/M    7 
    6      6    207  Emma Busch            Haslett                                 13:25.7  6:43/M    8 
    7      7    361  Lidia Clarizio        Lansing Area Catholic                   13:28.4  6:44/M    7 
    8      8     22  Kelsey Billingsley    Bath                                    13:28.8  6:44/M    8 
    9      9    371  Megan Nowak           Lansing Area Catholic                   13:36.6  6:48/M    7 
   10     10    414  Veronica Marr         Mac Donald                              13:42.5  6:51/M    7 
   11     11    158  Jenna Magness         Grand Ledge Hayes                       13:44.6  6:52/M    8 
   12     12    315  Monica Velasco        Ionia                                   13:54.8  6:57/M    7 
   13     13     32  Katelyn Trevino       Bath                                    13:56.2  6:58/M    8 
   14     14    162  Alex Moseley          Grand Ledge Hayes                       13:57.5  6:59/M    7 
   15     15    487  Kailen Brennan        Portland                                13:58.4  6:59/M    7 
   16     16    180  Amy Spitzley          Grand Ledge Hayes                       13:59.2  7:00/M    8 
   17  (< 5)    434  Callie Jones          Mason                                   13:59.6  7:00/M    8 
   18     17    314  Sydni Tillottson      Ionia                                   13:59.9  7:00/M    7 
   19     18    417  Paige Reynolds        Mac Donald                              14:00.3  7:00/M    7 
   20     19    110  Morgan Arnouts        Grand Ledge Hayes                       14:01.2  7:01/M    8 
   21     20    310  Rebecca Rowley        Ionia                                   14:01.5  7:01/M    7 
   22     21    120  Tori Campbell         Grand Ledge Hayes                       14:04.6  7:02/M    8 
   23     22     31  Jessie Sullivan       Bath                                    14:10.4  7:05/M    8 
   24     23    211  Susanna Henry         Haslett                                 14:13.7  7:07/M    7 
   25     24    366  Grace Frost           Lansing Area Catholic                   14:15.3  7:08/M    7 
   26     25    365  Kathleen Dewan        Lansing Area Catholic                   14:24.8  7:12/M    7 
   27  (< 5)    461  Katie Drongowski      Parkside                                14:32.6  7:16/M    8 
   28     26    258  Nicole Hefty          Holt                                    14:34.3  7:17/M    8 
   29     27    265  Elise Richards        Holt                                    14:34.6  7:17/M    8 
   30     28    261  Claire Lewis          Holt                                    14:44.6  7:22/M    8 
   31     29    171  Hannah Schafer        Grand Ledge Hayes                       14:46.2  7:23/M    7 
   32     30    316  Carson Yenchar        Ionia                                   14:49.7  7:25/M    8 
   33     31    268  Cora Smith            Holt                                    14:57.1  7:29/M    8 
   34     32    410  Julia Haas            Mac Donald                              15:00.8  7:30/M    8 
   35  (< 5)    464  Erin Martin           Parkside                                15:05.6  7:33/M    8 
   36     33    260  Chloe Knop            Holt                                    15:12.1  7:36/M    8 
   37     34     18  Tyler Adkins          Bath                                    15:13.9  7:37/M    8 
   38     35    304  Sarah Letts           Ionia                                   15:14.4  7:37/M    7 
   39     36    420  Julia Wiles           Mac Donald                              15:15.3  7:38/M    8 
   40  (< 5)     45  Grace Lockhart        Fowlerville                             15:22.5  7:41/M    8 
   41     37    213  Annaliese Marks       Haslett                                 15:23.1  7:42/M    7 
   42     38    492  Olivia Gardner        Portland                                15:26.4  7:43/M    7 
   43     39     28  Stephanie Labioda     Bath                                    15:28.7  7:44/M    7 
   44     40    307  Grace Riccius         Ionia                                   15:33.2  7:47/M    7 
   45     41    359  Christina Baker       Lansing Area Catholic                   15:33.7  7:47/M    7 
   46     42    253  Lauren Dahlke         Holt                                    15:35.8  7:48/M    7 
   47     43    224  Maija Weaver          Haslett                                 15:36.2  7:48/M    8 
   48     44    367  Alexandra Glozynski   Lansing Area Catholic                   15:38.0  7:49/M    7 
   49  (< 5)    438  Hannah Sebolt         Mason                                   15:46.1  7:53/M    7 
   50     45     30  Ella Signs            Bath                                    15:46.4  7:53/M    7 
   51  (< 5)     33  Briley Brogan         East Lansing Home Schooler              15:48.2  7:54/M    7 
   52     46    210  Sophie Hall           Haslett                                 15:51.0  7:56/M    7 
   53     47    505  Allison Sandbrook     Portland                                15:54.7  7:57/M    7 
   54  (< 5)    323  Davita Mater          Lakewood (Lake Odessa)                  16:03.5  8:02/M    8 
   55     48     24  Krystal Dugan         Bath                                    16:04.2  8:02/M    7 
   56     49    214  Juliana Marks         Haslett                                 16:10.0  8:05/M    7 
   57     50    251  Natalie Bower         Holt                                    16:21.2  8:11/M    7 
   58     51    504  Olivia Sandborn       Portland                                16:28.2  8:14/M    7 
   59     52    219  Regan Russell         Haslett                                 16:31.8  8:16/M    7 
   60     53    497  Rachel Kapcia         Portland                                17:05.4  8:33/M    7 
   61     54    511  Caroline Svanda       Portland                                17:06.1  8:33/M    7 
   62     55    513  Taylor Trierweiler    Portland                                17:31.2  8:46/M    7 
   63  (< 5)    326  Kinsley Poll          Lakewood (Lake Odessa)                  19:37.5  9:49/M    8 
   64  (< 5)    325  Marissa Michaud       Lakewood (Lake Odessa)                  20:58.2 10:29/M    8 
Top

Team Summary Report - Girls Varsity 2 mile


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 East Lansing MacDonald                 39               2   4   5  10  18  32  36         
        Top  5 Times: 1:07:09.5
        Average Time: 13:25.9

    2 Grand Ledge Hayes                      61               1  11  14  16  19  21  29         
        Top  5 Times: 1:08:25.5
        Average Time: 13:41.1

    3 Ionia                                  82               3  12  17  20  30  35  40         
        Top  5 Times: 1:09:49.5
        Average Time: 13:57.9

    4 Lansing Area Catholic                 106               7   9  24  25  41  44             
        Top  5 Times: 1:11:18.9
        Average Time: 14:15.7

    5 Bath                                  116               8  13  22  34  39  45  48         
        Top  5 Times: 1:12:18.1
        Average Time: 14:27.6

    6 Holt                                  145              26  27  28  31  33  42  50         
        Top  5 Times: 1:14:02.8
        Average Time: 14:48.5

    7 Haslett                               155               6  23  37  43  46  49  52         
        Top  5 Times: 1:14:29.9
        Average Time: 14:53.9

    8 Portland                              204              15  38  47  51  53  54  55         
        Top  5 Times: 1:18:53.2
        Average Time: 15:46.6

 Inc. East Lansing Home School             1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Fowlerville                          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Lakewood (Lake Odessa)               3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Mason                                2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Jackson Parkside                     2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 
Top

Overall Finish List - Boys Varsity 2 mile

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    397  Nathan Meyer          Mac Donald                              11:25.7  5:43/M    8 
    2      2    396  Evan Meyer            Mac Donald                              11:27.5  5:44/M    7 
    3      3    319  Andrew Hanson-McclellaLakewood (Lake Odessa)                  11:45.3  5:53/M    8 
    4      4     82  Tyler McCartney       Grand Ledge Hayes                       11:50.3  5:55/M    8 
    5      5     17  Cole Trevino          Bath                                    11:51.4  5:56/M    8 
    6      6    200  Andrew Schmidt        Haslett                                 11:51.7  5:56/M    8 
    7      7    341  Ethan Markey          Lansing Area Catholic                   11:51.9  5:56/M    8 
    8      8     16  Case Trevino          Bath                                    11:52.3  5:56/M    8 
    9      9    273  Kyle Card             Ionia                                   11:52.8  5:56/M    8 
   10     10     64  Christian Hubaker     Grand Ledge Hayes                       11:53.2  5:57/M    8 
   11     11    345  Charlie Mora          Lansing Area Catholic                   11:53.5  5:57/M    7 
   12     12    398  Tommy Morgan          Mac Donald                              11:54.2  5:57/M    7 
   13     13    391  Fritz Hittner         Mac Donald                              11:54.5  5:57/M    8 
   14     14     43  Tyler Steinhelper     Fowlerville                             12:08.3  6:04/M    7 
   15     15    280  Cameron Mahlich       Ionia                                   12:11.6  6:06/M    8 
   16     16    351  Ryan Schroeder        Lansing Area Catholic                   12:13.1  6:07/M    7 
   17     17    275  Chris Carpentier      Ionia                                   12:19.2  6:10/M    8 
   18     18    292  Owen Sweeney          Ionia                                   12:25.1  6:13/M    7 
   19     19    274  Yordi Cardenas        Ionia                                   12:27.3  6:14/M    7 
   20     20    386  Sabri Fair            Mac Donald                              12:28.5  6:14/M    8 
   21     21    334  Nick Flammini         Lansing Area Catholic                   12:28.8  6:14/M    8 
   22     22    975  Joel Stieglitz        Windemere Park                          12:31.5  6:16/M    7 
   23     23     11  Ben Opphile           Bath                                    12:32.6  6:16/M    8 
   24     24    356  Nick Starr            Lansing Area Catholic                   12:34.9  6:17/M    7 
   25     25    234  Sean Gibbons          Holt                                    12:35.7  6:18/M    8 
   26     26    977  Ben Szilagyi          Windemere Park                          12:35.9  6:18/M    8 
   27     27    974  George Berry          Windemere Park                          12:36.1  6:18/M    7 
   28     28    393  Daniel Kortemeyer     Mac Donald                              12:48.1  6:24/M    8 
   29     29    330  Thomas Burns          Lansing Area Catholic                   12:48.3  6:24/M    8 
   30     30    277  Garrett Gould         Ionia                                   12:51.0  6:26/M    7 
   31     31     10  Anthony Nichols       Bath                                    13:05.7  6:33/M    8 
   32     32     52  Kelin Brown           Grand Ledge Hayes                       13:07.0  6:34/M    8 
   33     33    196  Brad McMahon          Haslett                                 13:09.6  6:35/M    8 
   34     34    283  Jack Montgomery       Ionia                                   13:11.2  6:36/M    8 
   35     35     75  Logan Krolzaleski     Grand Ledge Hayes                       13:14.5  6:37/M    8 
   36     36     35  Aaron Davis           Fowlerville                             13:18.6  6:39/M    7 
   37     37    243  Greg Needham          Holt                                    13:22.0  6:41/M    7 
   38     38    453  Samuel Ramsey         Parkside                                13:23.0  6:42/M    8 
   39     39     41  Jeremy McMullen       Fowlerville                             13:27.1  6:44/M    7 
   40     40     78  Austin Lee            Grand Ledge Hayes                       13:28.0  6:44/M    8 
   41     41    389  Reid Goble            Mac Donald                              13:31.7  6:46/M    8 
   42     42      1  Michael Armistead     Bath                                    13:38.8  6:49/M    7 
   43     43    233  Tony Gamez            Holt                                    13:42.0  6:51/M    7 
   44     44    193  Patrick Hintz         Haslett                                 13:51.4  6:56/M    7 
   45     45     13  Jack Skidmore         Bath                                    13:53.4  6:57/M    7 
   46     46    242  Colin Myers           Holt                                    13:57.0  6:59/M    7 
   47     47    473  Eamon Duff            Portland                                13:59.0  7:00/M    8 
   48     48    228  Andrez Chuney         Holt                                    13:59.4  7:00/M    8 
   49     49    249  Doug Williams         Holt                                    13:59.8  7:00/M    7 
   50     50    976  Mekhi Holloway        Windemere Park                          14:00.0  7:00/M    8 
   51     51    452  Conor Mulhearn        Parkside                                14:00.6  7:00/M    8 
   52     52    192  Logan Hidey           Haslett                                 14:08.4  7:04/M    7 
   53     53    320  Christian Kohn        Lakewood (Lake Odessa)                  14:11.5  7:06/M    7 
   54     54    321  Andrew Mathews        Lakewood (Lake Odessa)                  14:15.9  7:08/M    7 
   55     55     36  Chris Davis           Fowlerville                             14:17.3  7:09/M    7 
   56     56    190  Nathan Glaza          Haslett                                 14:21.3  7:11/M    8 
   57     57     79  Ethan Lockwood        Grand Ledge Hayes                       14:24.8  7:12/M    7 
   58     58    227  Kade Brickey          Holt                                    14:27.1  7:14/M    8 
   59     59    470  Emerson Brown         Portland                                14:32.1  7:16/M    8 
   60     60    191  Jackson Hall          Haslett                                 14:38.5  7:19/M    8 
   61     61    459  John Zamora           Parkside                                14:42.1  7:21/M    7 
   62     62     87  Seth Nixon            Grand Ledge Hayes                       14:47.1  7:24/M    7 
   63     63    337  John Harrison         Lansing Area Catholic                   14:49.1  7:25/M    8 
   64     64    472  Will Dancer           Portland                                14:54.0  7:27/M    7 
   65     65    456  Daquez Stewart        Parkside                                14:59.6  7:30/M    7 
   66     66    322  R.j. Shepard          Lakewood (Lake Odessa)                  15:00.6  7:30/M    8 
   67     67    467  Sam Alvesteffer       Portland                                15:06.6  7:33/M    7 
   68     68    202  Alex Stanulis         Haslett                                 15:17.0  7:39/M    7 
   69     69      6  Drew Coulter          Bath                                    15:22.2  7:41/M    8 
   70     70     39  Mackenzie Fox-Purrier Fowlerville                             15:26.1  7:43/M    8 
   71     71    426  Austin M Jenks        Mason                                   15:36.0  7:48/M    8 
   72     72    425  Matthew Hoffman       Mason                                   16:05.2  8:03/M    7 
   73     73    318  Jordan Bustance       Lakewood (Lake Odessa)                  16:07.4  8:04/M    7 
   74     74    429  Jake McKinney         Mason                                   16:17.1  8:09/M    8 
   75     75    999  Tim Sweet             Lakewood (Lake Odessa)                  16:17.8  8:09/M    7 
   76     76    430  Nick Mumby            Mason                                   16:18.8  8:09/M    7 
   77     77    477  Jacob Nowak           Portland                                16:23.4  8:12/M    7 
   78     78    446  Noah Horsch           Parkside                                16:30.8  8:15/M    7 
   79     79    428  Jj Mataya             Mason                                   16:35.8  8:18/M    8 
   80     80     37  Danny Evanoff         Fowlerville                             16:39.7  8:20/M    8 
   81     81     42  Zachary Rose          Fowlerville                             16:43.9  8:22/M    8 
   82     82    469  Tyler Arthur          Portland                                17:18.2  8:39/M    8 
   83     83    979  Ethan Sandstedt       Windemere Park                          17:59.1  9:00/M    8 
   84     84    468  Jacob Argue           Portland                                19:00.2  9:30/M    7 
   85     85    455  Keegan Rumler         Parkside                                19:22.5  9:41/M    7 
   86     86    447  Ben Kimpell           Parkside                                19:37.0  9:49/M    8 
Top

Team Summary Report - Boys Varsity 2 mile


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 East Lnasing MacDonald                 48               1   2  12  13  20  28  41         
        Top  5 Times: 59:10.6
        Average Time: 11:50.1

    2 Ionia                                  78               9  15  17  18  19  30  34         
        Top  5 Times: 1:01:16.2
        Average Time: 12:15.2

    3 Lansing Area Catholic                  79               7  11  16  21  24  29  63         
        Top  5 Times: 1:01:02.4
        Average Time: 12:12.5

    4 Bath                                  109               5   8  23  31  42  45  69         
        Top  5 Times: 1:03:01.0
        Average Time: 12:36.2

    5 Grand Ledge Hayes                     121               4  10  32  35  40  57  62         
        Top  5 Times: 1:03:33.2
        Average Time: 12:42.6

    6 Haslett                               191               6  33  44  52  56  60  68         
        Top  5 Times: 1:07:22.6
        Average Time: 13:28.5

    7 Holt                                  199              25  37  43  46  48  49  58         
        Top  5 Times: 1:07:36.2
        Average Time: 13:31.2

    8 Windemere Park                        208              22  26  27  50  83                 
        Top  5 Times: 1:09:42.7
        Average Time: 13:56.5

    9 Fowlerville                           214              14  36  39  55  70  80  81         
        Top  5 Times: 1:08:37.6
        Average Time: 13:43.5

   10 Lakewood (Lake Odessa)                249               3  53  54  66  73  75             
        Top  5 Times: 1:11:21.0
        Average Time: 14:16.2

   11 Parkside                              293              38  51  61  65  78  85  86         
        Top  5 Times: 1:13:36.3
        Average Time: 14:43.2

   12 Portland                              314              47  59  64  67  77  82  84         
        Top  5 Times: 1:14:55.2
        Average Time: 14:59.0

   13 Mason                                 372              71  72  74  76  79                 
        Top  5 Times: 1:20:53.0
        Average Time: 16:10.6

Overall Finish List - Girls 7th and 8th Grade Open 2 mile

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1  (< 5)    986  Maggie Reid           Windemere Park                          14:27.7  7:14/M    8 
    2      1    208  Allyiah Demmers       Haslett                                 14:37.7  7:19/M    7 
    3      2    298  Isabella Andrews      Ionia                                   14:53.3  7:27/M    7 
    4      3    302  Hannah Howard         Ionia                                   14:55.4  7:28/M    8 
    5  (< 5)    378  Grace Swords          Lansing Area Catholic                   15:30.7  7:45/M    7 
    6      4    404  Carina Arnosti        Mac Donald                              15:41.2  7:51/M    8 
    7      5    129  Claire Davidson       Grand Ledge Hayes                       15:43.6  7:52/M    7 
    8      6    303  Leticia Leon          Ionia                                   15:46.1  7:53/M    7 
    9      7    407  Jivana Esposito       Mac Donald                              15:51.2  7:56/M    8 
   10      8    187  Brooke Watson         Grand Ledge Hayes                       15:51.4  7:56/M    7 
   11      9    185  Christine Tokar       Grand Ledge Hayes                       16:08.3  8:04/M    7 
   12     10    300  Sabria Cupps          Ionia                                   16:10.9  8:05/M    8 
   13     11    209  Emily Eddy            Haslett                                 16:13.7  8:07/M    7 
   14     12    309  Lexy Roundtree        Ionia                                   16:19.1  8:10/M    8 
   15     13    112  Claudia Baryo         Grand Ledge Hayes                       16:20.7  8:10/M    7 
   16     14    222  Anneliese Stattleman  Haslett                                 16:25.0  8:13/M    7 
   17     15    139  Molly Fedewa          Grand Ledge Hayes                       16:30.1  8:15/M    8 
   18     16    301  Gabrielle Groom       Ionia                                   16:31.1  8:16/M    8 
   19     17    312  Emma Shattuck         Ionia                                   16:31.3  8:16/M    8 
   20  (> 7)    299  Rachel Bestrom        Ionia                                   16:31.6  8:16/M    7 
   21  (< 5)    372  Clare Pike            Lansing Area Catholic                   16:31.8  8:16/M    7 
   22     18    161  Carolyn Morgan        Grand Ledge Hayes                       16:41.8  8:21/M    7 
   23  (< 5)    987  Victoria Caron        Windemere Park                          16:49.7  8:25/M    8 
   24  (< 5)    364  Maya Davis            Lansing Area Catholic                   16:58.7  8:29/M    8 
   25     19    271  Adriana Wagner        Holt                                    17:09.9  8:35/M    8 
   26     20    252  Allison Cole          Holt                                    17:15.4  8:38/M    7 
   27     21    516  Samantha Whitney      Portland                                17:17.2  8:39/M    7 
   28  (> 7)    317  Kayley Zamarron       Ionia                                   17:18.2  8:39/M    8 
   29     22    267  Rachael Ruthruff      Holt                                    17:18.5  8:39/M    8 
   30     23    415  Cydney McKeel         Mac Donald                              17:22.7  8:41/M    7 
   31  (< 5)    440  Danielle Stewart      Mason                                   17:28.3  8:44/M    7 
   32  (> 7)    311  Madelyn Schlossenberg Ionia                                   17:29.8  8:45/M    7 
   33     24    257  Brita Goren           Holt                                    17:32.7  8:46/M    7 
   34     25    507  Sydney Schneider      Portland                                17:42.2  8:51/M    7 
   35     26    138  Alexis Everett        Grand Ledge Hayes                       17:51.7  8:56/M    8 
   36  (< 5)    989  Sydney Clark          Windemere Park                          17:59.0  9:00/M    7 
   37  (> 7)    176  Ashlyn Simmons        Grand Ledge Hayes                       17:59.3  9:00/M    7 
   38     27    218  Paige Rosenbrook      Haslett                                 18:00.1  9:00/M    8 
   39  (> 7)    167  Ashlyn Pretzel        Grand Ledge Hayes                       18:05.7  9:03/M    7 
   40     28    254  Rachel Day            Holt                                    18:12.6  9:06/M    7 
   41     29    220  Lexie Salazar         Haslett                                 18:27.1  9:14/M    7 
   42     30    411  Saja Hamdan           Mac Donald                              18:35.0  9:18/M    7 
   43     31    418  Rachel Samet          Mac Donald                              18:36.3  9:18/M    8 
   44     32    503  Jolie Rish            Portland                                18:48.2  9:24/M    8 
   45  (> 7)    305  Olivia Lower          Ionia                                   18:49.4  9:25/M    7 
   46     33    221  Aditi Sharma          Haslett                                 18:49.7  9:25/M    7 
   47  (< 5)     20  Emma Arnold           Bath                                    18:56.7  9:28/M    7 
   48     34    204  Madison Armstrong     Haslett                                 19:02.2  9:31/M    7 
   49     35    515  Allyson Weber         Portland                                19:03.6  9:32/M    7 
   50     36    419  Jocelyn Wheeler       Mac Donald                              19:06.6  9:33/M    7 
   51  (> 7)    212  Lauren Hill           Haslett                                 19:15.1  9:38/M    7 
   52     37    508  Kayla Shaw            Portland                                19:16.7  9:38/M    7 
   53  (> 7)    206  Avery Beyea           Haslett                                 19:21.0  9:41/M    7 
   54     38    405  Rena Boyd             Mac Donald                              19:36.5  9:48/M    7 
   55     39    264  Sara Pollard          Holt                                    19:37.1  9:49/M    8 
   56     40    266  Kiana Rosales         Holt                                    19:39.2  9:50/M    7 
   57  (> 7)    308  Tabitha Rose          Ionia                                   19:43.5  9:52/M    7 
   58  (> 7)    217  Hannah Parag          Haslett                                 19:47.8  9:54/M    7 
   59  (> 7)    255  Alayna Ford           Holt                                    20:01.5 10:01/M    7 
   60  (> 7)    215  Marija Miklavcic      Haslett                                 20:19.9 10:10/M    7 
   61  (> 7)    216  Morgan Miller         Haslett                                 20:24.7 10:12/M    7 
   62  (> 7)    297  Izola Anders          Ionia                                   20:27.0 10:14/M    7 
   63  (> 7)    416  Anne Pendred          Mac Donald                              20:59.9 10:30/M    8 
   64  (> 7)    413  Lian Li               Mac Donald                              21:04.5 10:32/M    8 
   65  (< 5)    988  Olivia Jackett        Windemere Park                          21:07.8 10:34/M    7 
   66  (> 7)    270  Corrine Tessin        Holt                                    21:18.9 10:39/M    7 
   67  (> 7)    412  Hannah Kim            Mac Donald                              21:26.2 10:43/M    8 
   68  (> 7)    256  Tatiana Gonzalez-BozunHolt                                    21:59.6 11:00/M    8 
   69  (> 7)    269  Brooke Swejkowski     Holt                                    22:32.7 11:16/M    8 
   70  (> 7)    205  Jessica Beaulieu      Haslett                                 24:59.3 12:30/M    7 
   71  (> 7)    175  Miranda Shaltry       Grand Ledge Hayes                       29:39.3 14:50/M    7

Overall Finish List - Boys 7th and 8th Grade Open 2 mile

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    400  Tyler Pruitt          Mac Donald                              12:44.7  6:22/M    8 
    2      2    390  Levi Grandstaff       Mac Donald                              13:13.5  6:37/M    8 
    3      3    344  Sam Migaldi           Lansing Area Catholic                   13:20.9  6:40/M    7 
    4      4    285  Trevor Piggott        Ionia                                   13:22.6  6:41/M    8 
    5      5    293  Jake Trierweiler      Ionia                                   13:26.6  6:43/M    8 
    6      6    402  Jesse Wade            Mac Donald                              13:29.7  6:45/M    8 
    7      7    399  James Morrison        Mac Donald                              13:37.5  6:49/M    8 
    8      8    291  Ryan Stephens         Ionia                                   13:42.4  6:51/M    8 
    9      9    352  Austin Simon          Lansing Area Catholic                   13:49.3  6:55/M    7 
   10     10    403  Drew Wilk             Mac Donald                              13:53.2  6:57/M    7 
   11     11    295  Rj Wilson             Ionia                                   13:59.1  7:00/M    7 
   12     12    104  Gage Stout            Grand Ledge Hayes                       14:04.6  7:02/M    8 
   13     13    383  Brady Carlson         Mac Donald                              14:05.1  7:03/M    8 
   14     14    388  Forrest Gillespie     Mac Donald                              14:07.0  7:04/M    8 
   15     15    278  Justin Helmer         Ionia                                   14:13.1  7:07/M    7 
   16     16    231  Adam Danks            Holt                                    14:14.7  7:07/M    7 
   17     17    350  Alek Saadeh           Lansing Area Catholic                   14:17.2  7:09/M    8 
   18     18    232  Dean Failer           Holt                                    14:23.2  7:12/M    8 
   19     19    354  Robert Spagnuolo      Lansing Area Catholic                   14:33.4  7:17/M    7 
   20     20    290  Austin Smith          Ionia                                   14:34.5  7:17/M    8 
   21  (> 7)    382  Drew Busch            Mac Donald                              14:44.7  7:22/M    8 
   22     21    333  Nick Dailey           Lansing Area Catholic                   14:53.9  7:27/M    7 
   23     22    246  Noah Richards         Holt                                    14:54.5  7:27/M    8 
   24     23    250  Collin Wisner         Holt                                    14:54.9  7:27/M    8 
   25     24    240  Julian Miller         Holt                                    14:55.9  7:28/M    7 
   26     25    282  Brandon Miller        Ionia                                   14:58.0  7:29/M    8 
   27  (> 7)    286  Gabe Platte           Ionia                                   15:00.6  7:30/M    7 
   28  (> 7)    289  Jon Sena              Ionia                                   15:08.7  7:34/M    7 
   29  (> 7)    385  Evan Dempsey          Mac Donald                              15:10.1  7:35/M    7 
   30     26    226  Jacob Bondi           Holt                                    15:17.4  7:39/M    7 
   31     27     69  Brandon Jones         Grand Ledge Hayes                       15:25.4  7:43/M    8 
   32     28    241  Jack Murphy           Holt                                    15:34.1  7:47/M    8 
   33     29    101  Jacob Stine           Grand Ledge Hayes                       15:35.9  7:48/M    7 
   34  (> 7)    294  Grant Wiles           Ionia                                   15:36.1  7:48/M    7 
   35  (> 7)    279  Lukas Jackson         Ionia                                   15:39.0  7:50/M    7 
   36     30     91  Gabe Reslock          Grand Ledge Hayes                       15:43.1  7:52/M    8 
   37     31     92  Taran Ridner          Grand Ledge Hayes                       15:44.7  7:52/M    7 
   38  (> 7)    288  Owen Schafer          Ionia                                   15:46.4  7:53/M    7 
   39  (> 7)    230  Joe Corner            Holt                                    15:50.3  7:55/M    7 
   40  (> 7)    284  Cullen Odette         Ionia                                   15:57.2  7:59/M    7 
   41     32    199  Nathaniel Safferman   Haslett                                 16:01.1  8:01/M    8 
   42  (> 7)    225  Brandon Baswell       Holt                                    16:01.9  8:01/M    7 
   43  (> 7)    287  Liam Savage           Ionia                                   16:09.1  8:05/M    8 
   44     33     96  Gabe Schroeder        Grand Ledge Hayes                       16:14.8  8:07/M    7 
   45     34     77  Nathan Leblanc        Grand Ledge Hayes                       16:15.0  8:08/M    8 
   46     35    198  Nicholas Radecki      Haslett                                 16:17.5  8:09/M    8 
   47  (> 7)    248  Cameron Turner        Holt                                    16:19.4  8:10/M    7 
   48  (> 7)    272  Dakota Anderson       Ionia                                   16:28.1  8:14/M    7 
   49  (> 7)     67  Noah Jarrard          Grand Ledge Hayes                       16:38.3  8:19/M    7 
   50     36    194  Adam Krause           Haslett                                 16:40.7  8:20/M    7 
   51  (< 5)      8  Amie Mafuta           Bath                                    16:46.8  8:23/M    7 
   52  (> 7)    384  Cameron Carroll       Mac Donald                              16:58.3  8:29/M    8 
   53  (< 5)    478  Bradley Pohl          Portland                                16:58.9  8:29/M    8 
   54  (> 7)    381  Zachary Briggs        Mac Donald                              17:02.0  8:31/M    7 
   55  (> 7)    395  Garrison Messenger    Mac Donald                              17:03.4  8:32/M    7 
   56  (> 7)    401  Will Savic            Mac Donald                              17:08.9  8:34/M    7 
   57  (> 7)    100  Greg Stevens          Grand Ledge Hayes                       17:10.4  8:35/M    7 
   58  (> 7)    394  Jacob McMurtry        Mac Donald                              17:12.4  8:36/M    7 
   59  (> 7)    276  Peter Dykstra         Ionia                                   17:14.3  8:37/M    7 
   60  (> 7)     68  Joshua Jenkins        Grand Ledge Hayes                       17:33.8  8:47/M    7 
   61  (> 7)     98  Jeff Shaw-Peck        Grand Ledge Hayes                       17:57.3  8:59/M    7 
   62  (> 7)    281  Joe Mayer             Ionia                                   17:59.7  9:00/M    7 
   63     37    331  Brett Caporale        Lansing Area Catholic                   18:11.5  9:06/M    7 
   64  (< 5)    441  Marcus Clemens        Parkside                                18:16.1  9:08/M    7 
   65     38    195  Ryan Lalonde          Haslett                                 18:32.6  9:16/M    7 
   66     39    203  Bruno Takahashi       Haslett                                 18:46.3  9:23/M    7 
   67     40    201  Zack Sneed            Haslett                                 18:53.7  9:27/M    7 
   68  (< 5)    475  Alex Mansfield        Portland                                19:46.2  9:53/M    7 
   69  (< 5)    483  Lucas Thompson        Portland                                20:38.0 10:19/M    7 
   70  (> 7)    387  Nahom Ghebredngl      Mac Donald                              21:05.6 10:33/M    7 
   71  (< 5)    476  Brandon Martin        Portland                                21:24.8 10:42/M    7 
   72  (> 7)     94  Calvin Sands          Grand Ledge Hayes                       21:31.9 10:46/M    8 
   73  (> 7)    392  Aidan Kakela          Mac Donald                              21:42.3 10:51/M    8 
   74     41    197  Sean Oliver           Haslett                                 22:17.8 11:09/M    8 
   75  (> 7)    238  Christian Maxwell     Holt                                    22:44.1 11:22/M    7 

Grand Ledge Jr. Comet CC Invitational

October 11, 2012


Results by: Michigan Running Foundation

Overall Finish List - Girls

6th Grade and Under 1.3 mile


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    362  Lauren Cleary         Lansing Area Catholic                    8:35.5  6:36/M    6 
    2      2    491  Mariah Fedewa         Portland                                 8:38.6  6:38/M    6 
    3      3     26  Riley Ingram          Bath                                     8:44.0  6:43/M    6 
    4      4    379  Jaden Theis           Lansing Area Catholic                    9:03.5  6:58/M    5 
    5      5    494  Hannah Gruber         Portland                                 9:12.1  7:05/M    6 
    6  (< 5)    435  Alexander Jordan      Mason                                    9:16.5  7:08/M    6 
    7      6    493  Cally Goodman         Portland                                 9:17.3  7:08/M    6 
    8      7    496  Maelynn Huhn          Portland                                 9:37.0  7:24/M    6 
    9      8    510  Zoe Slisher           Portland                                 9:37.9  7:24/M    6 
   10      9    119  Grace Buckland        Grand Ledge Hayes                        9:45.6  7:30/M    4 
   11     10    374  Shannon Sampson       Lansing Area Catholic                    9:48.1  7:32/M    6 
   12     11    369  Natalie Hufnagel      Lansing Area Catholic                    9:48.3  7:32/M    6 
   13     12    160  Cassidy McGeorge      Grand Ledge Hayes                        9:50.7  7:34/M    6 
   14  (< 5)    439  Lauren Sinnaeve       Mason                                    9:53.9  7:36/M    6 
   15     13    993  Chara Walters         Windemere Park                           9:55.6  7:38/M    6 
   16     14    116  Hallie Brown          Grand Ledge Hayes                        9:56.3  7:38/M    6 
   17     15    172  Megan Schafer         Grand Ledge Hayes                       10:03.1  7:44/M    5 
   18     16    995  Olivia Szilagyi       Windemere Park                          10:08.0  7:48/M    6 
   19     17     21  Hannah Behl           Bath                                    10:12.3  7:51/M    6 
   20     18    501  Adrianna Novara       Portland                                10:13.4  7:52/M    6 
   21  (< 5)    460  Alydia Childs-Brown   Parkside                                10:16.2  7:54/M    6 
   22     19    179  Amber Spitzley        Grand Ledge Hayes                       10:20.5  7:57/M    6 
   23     20     29  Lindsey Matsumoto     Bath                                    10:22.7  7:58/M    6 
   24  (< 5)    463  Delaney Jones         Parkside                                10:24.1  8:00/M    6 
   25     21    113  Ella Baryo            Grand Ledge Hayes                       10:26.3  8:02/M    4 
   26     22    996  Ashley Witham         Windemere Park                          10:27.7  8:02/M    6 
   27     23    178  Madeline Smith        Grand Ledge Hayes                       10:28.3  8:03/M    5 
   28  (> 7)    127  Faith Covert          Grand Ledge Hayes                       10:35.8  8:08/M    6 
   29     24    998  Shalyn Rathbun        Windemere Park                          10:43.1  8:15/M    6 
   30  (> 7)    150  Macie Hefron          Grand Ledge Hayes                       10:45.5  8:16/M    6 
   31     25    514  Hayley Walters        Portland                                10:48.7  8:18/M    6 
   32  (> 7)    490  Erin Duff             Portland                                10:50.0  8:20/M    6 
   33     26     19  Alicia Angell         Bath                                    10:51.5  8:21/M    6 
   34  (> 7)    189  Bella Zoglio          Grand Ledge Hayes                       10:55.9  8:24/M    6 
   35  (> 7)    159  Kyleigh Mankel        Grand Ledge Hayes                       11:02.0  8:29/M    5 
   36  (< 5)    437  Rachael Rice          Mason                                   11:04.3  8:31/M    6 
   37     27    375  Kiera Smith           Lansing Area Catholic                   11:05.9  8:32/M    3 
   38     28    992  Charolotte Cantin     Windemere Park                          11:09.3  8:35/M    6 
   39  (> 7)    147  Mikayla Graham        Grand Ledge Hayes                       11:10.6  8:35/M    6 
   40     29     27  Anna Kyes             Bath                                    11:10.8  8:35/M    6 
   41  (> 7)    143  Ceci Garcia           Grand Ledge Hayes                       11:11.6  8:36/M    6 
   42  (> 7)    488  Danielle Curtiss      Portland                                11:13.0  8:38/M    6 
   43  (> 7)    173  Alexis Schineman      Grand Ledge Hayes                       11:19.9  8:42/M    6 
   44     30    360  Abbey Bertsch         Lansing Area Catholic                   11:23.3  8:45/M    4 
   45  (< 5)    433  Katelyn Hendershot    Mason                                   11:23.8  8:45/M    6 
   46  (> 7)    502  Courtney Pohl         Portland                                11:29.8  8:50/M    6 
   47  (> 7)    121  Karlie Carter         Grand Ledge Hayes                       11:39.3  8:58/M    5 
   48  (> 7)    149  Sydney Hedburg        Grand Ledge Hayes                       11:43.7  9:01/M    5 
   49     31    991  Veronica Ruiz         Windemere Park                          11:46.4  9:03/M    6 
   50  (> 7)    131  Grace Degeest         Grand Ledge Hayes                       11:49.6  9:05/M    5 
   51  (> 7)    141  Allie Flowerday       Grand Ledge Hayes                       11:50.2  9:06/M    5 
   52  (> 7)    498  Kaitlyn Kmetz         Portland                                11:53.8  9:08/M    6 
   53     32    373  Claire Sampson        Lansing Area Catholic                   11:54.4  9:09/M    2 
   54  (> 7)    174  Sierra Schmitzer      Grand Ledge Hayes                       11:55.4  9:10/M    6 
   55  (> 7)    136  Emily Edwards         Grand Ledge Hayes                       11:56.6  9:11/M    5 
   56  (> 7)    132  Ana Delagarza         Grand Ledge Hayes                       12:04.2  9:17/M    6 
   57  (> 7)    146  Peyton Goschka        Grand Ledge Hayes                       12:11.3  9:22/M    5 
   58  (> 7)    125  Emily Coffman         Grand Ledge Hayes                       12:14.6  9:25/M    6 
   59  (> 7)    500  Ashley Martin         Portland                                12:19.0  9:28/M    6 
   60  (> 7)    183  Lauren Strayer        Grand Ledge Hayes                       12:24.9  9:32/M    6 
   61     33     25  Samatha Ferguson      Bath                                    12:25.3  9:33/M    6 
   62  (> 7)    144  Emma Gober            Grand Ledge Hayes                       12:26.9  9:34/M    5 
   63  (> 7)    164  Sarah Padilla         Grand Ledge Hayes                       12:27.5  9:35/M    6 
   64  (< 5)    263  Kaycie Pollard        Holt                                    12:28.5  9:35/M    6 
   65  (> 7)    486  Cora Ackerson         Portland                                12:30.0  9:37/M    6 
   66  (> 7)    145  Ashton Goodwin        Grand Ledge Hayes                       12:34.9  9:40/M    6 
   67  (> 7)    117  Haley Brunton         Grand Ledge Hayes                       12:35.5  9:41/M    6 
   68     34    994  Grace Golisch         Windemere Park                          12:36.7  9:42/M    6 
   69  (> 7)    166  Kylee Pier            Grand Ledge Hayes                       12:38.7  9:43/M    5 
   70  (> 7)    124  Sarah Clements        Grand Ledge Hayes                       12:39.2  9:44/M    6 
   71  (> 7)    109  Nikova Aldrich        Grand Ledge Hayes                       12:58.3  9:58/M    5 
   72  (> 7)    506  Hannah Schafer        Portland                                13:06.5 10:05/M    6 
   73  (> 7)    169  Emma Rodeman          Grand Ledge Hayes                       13:06.7 10:05/M    6 
   74  (> 7)    157  Savannah Maat         Grand Ledge Hayes                       13:24.2 10:18/M    6 
   75  (> 7)    115  Kelli Boling          Grand Ledge Hayes                       13:25.3 10:19/M    5 
   76  (> 7)    990  Gabby Lopez           Windemere Park                          13:25.5 10:19/M    6 
   77  (> 7)    165  Erin Parshall         Grand Ledge Hayes                       13:29.6 10:22/M    6 
   78  (> 7)    135  Danielle Dodge        Grand Ledge Hayes                       13:29.9 10:22/M    6 
   79  (> 7)    168  Danielle Ries         Grand Ledge Hayes                       13:46.3 10:35/M    5 
   80  (> 7)    142  Elli Freed            Grand Ledge Hayes                       13:49.0 10:38/M    6 
   81  (> 7)    177  Haidyn Slack          Grand Ledge Hayes                       13:54.4 10:42/M    5 
   82  (> 7)    170  Karianne Rodeman      Grand Ledge Hayes                       14:16.5 10:58/M    5 
   83  (> 7)    155  Madison King          Grand Ledge Hayes                       14:18.6 11:00/M    6 
   84  (> 7)    137  Pricilla Edwards      Grand Ledge Hayes                       14:21.3 11:02/M    5 
   85  (> 7)    188  Ali Williams          Grand Ledge Hayes                       14:28.2 11:08/M    6 
   86  (> 7)    122  Autumn Childs         Grand Ledge Hayes                       14:46.2 11:22/M    6 
   87  (> 7)    182  Keagan Strang-Alex    Grand Ledge Hayes                       14:46.8 11:22/M    6 
   88  (> 7)    151  Dania Jawad           Grand Ledge Hayes                       15:01.3 11:33/M    5 
   89  (> 7)    156  Abbott Long           Grand Ledge Hayes                       15:04.7 11:35/M    5 
   90  (> 7)    153  Katie Kalmbach        Grand Ledge Hayes                       15:15.8 11:44/M    5 
   91  (> 7)    186  Shannon Volmar        Grand Ledge Hayes                       15:26.6 11:52/M    5 
   92  (> 7)    154  Abby Kennaugh         Grand Ledge Hayes                       15:47.5 12:08/M    5 
   93  (> 7)    126  Cypress Condon        Grand Ledge Hayes                       15:50.7 12:11/M    5 
   94  (> 7)    140  Kayla Flaugher        Grand Ledge Hayes                       16:02.7 12:20/M    6 
   95  (> 7)    133  Alyssa Deleon         Grand Ledge Hayes                       16:26.6 12:38/M    6 
   96  (> 7)    123  Emma Childs           Grand Ledge Hayes                       17:12.4 13:14/M    6 
   97  (> 7)    152  Natalee Jones         Grand Ledge Hayes                       18:10.8 13:58/M    6 
   98  (> 7)    114  Emily Bell            Grand Ledge Hayes                       18:13.7 14:01/M    6 

Overall Finish List - Boys 6th Grade and Under 1.3 mile

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    349  Will Peters           Lansing Area Catholic                    7:56.4  6:06/M    6 
    2  (< 5)    229  Carter Colligan       Holt                                     8:00.5  6:09/M    6 
    3      2     89  Dominic Patino        Grand Ledge Hayes                        8:10.4  6:17/M    6 
    4      3    466  Oliver Alvesteffer    Portland                                 8:11.7  6:18/M    6 
    5      4    357  Eric Warriner         Lansing Area Catholic                    8:35.1  6:36/M    6 
    6      5    423  Chandler Cheeks       Mason                                    8:41.6  6:41/M    6 
    7      6    424  Ben Darmafol          Mason                                    8:42.2  6:42/M    6 
    8      7     80  Kameron Mankel        Grand Ledge Hayes                        8:45.1  6:44/M    5 
    9      8    442  Andrew Corravo        Parkside                                 8:47.0  6:45/M    6 
   10      9    332  Colin Cooper          Lansing Area Catholic                    8:53.4  6:50/M    6 
   11     10    342  John Marrah           Lansing Area Catholic                    8:54.9  6:51/M    6 
   12     11    346  Matthew Nowak         Lansing Area Catholic                    9:00.1  6:55/M    4 
   13     12    340  Cameron Maloney       Lansing Area Catholic                    9:00.6  6:55/M    6 
   14     13    481  Blaine Rosier         Portland                                 9:05.9  6:59/M    6 
   15     14     54  Vito Cicinelli        Grand Ledge Hayes                        9:06.5  7:00/M    6 
   16     15    422  Declan Cady           Mason                                    9:11.3  7:04/M    6 
   17     16     81  Austin McCartney      Grand Ledge Hayes                        9:17.5  7:08/M    6 
   18     17     90  Drake Ramney          Grand Ledge Hayes                        9:18.6  7:09/M    6 
   19     18    347  Jack O'Conner         Lansing Area Catholic                    9:19.0  7:10/M    5 
   20  (> 7)    358  Jack Wolfe            Lansing Area Catholic                    9:19.8  7:10/M    6 
   21     19     65  Connor Hubaker        Grand Ledge Hayes                        9:22.1  7:12/M    5 
   22     20    106  Connor Winans         Grand Ledge Hayes                        9:24.3  7:14/M    5 
   23  (< 5)    981  Jeremiah Rathbun      Windemere Park                           9:24.9  7:14/M    6 
   24     21    474  Martin Frazee         Portland                                 9:27.2  7:16/M    6 
   25  (> 7)     83  Liam McCracken        Grand Ledge Hayes                        9:28.7  7:17/M    5 
   26  (> 7)     76  Coby Larner           Grand Ledge Hayes                        9:30.3  7:18/M    6 
   27  (< 5)    236  Jason Kline           Holt                                     9:30.8  7:18/M    6 
   28  (> 7)     86  Robbie Nixon          Grand Ledge Hayes                        9:31.1  7:19/M    5 
   29     22    421  Ryan Byars            Mason                                    9:32.2  7:20/M    6 
   30  (< 5)    980  Brendan Lounds        Windemere Park                           9:32.7  7:20/M    6 
   31     23      5  Justin Brown          Bath                                     9:33.5  7:21/M    6 
   32  (> 7)    339  Patrick Long          Lansing Area Catholic                    9:36.5  7:23/M    6 
   33  (< 5)    245  Mike Peterson         Holt                                     9:38.9  7:25/M    6 
   34     24    444  Seth Shankle          Parkside                                 9:40.6  7:26/M    6 
   35  (> 7)     99  Lucas Smith           Grand Ledge Hayes                        9:40.9  7:26/M    6 
   36     25    443  Jeremy Dods           Parkside                                 9:44.3  7:29/M    6 
   37  (> 7)    102  Cam Stout             Grand Ledge Hayes                        9:48.9  7:32/M    6 
   38     26    450  Dochoda Mitchell      Parkside                                10:02.2  7:43/M    6 
   39  (> 7)     71  Alex Kingsley         Grand Ledge Hayes                       10:06.4  7:46/M    6 
   40  (> 7)    348  David Perez           Lansing Area Catholic                   10:15.2  7:53/M    5 
   41  (> 7)    335  Sebastian Golzynski   Lansing Area Catholic                   10:16.9  7:54/M    3 
   42     27     15  Elijah Taylor         Bath                                    10:17.3  7:55/M    6 
   43     28    471  Vaughn Cross          Portland                                10:18.4  7:55/M    6 
   44  (> 7)    105  Sri Ventkateshwar     Grand Ledge Hayes                       10:19.2  7:56/M    6 
   45     29    485  Collin Williams       Portland                                10:27.3  8:02/M    6 
   46  (> 7)     51  Kyle Bentley          Grand Ledge Hayes                       10:31.1  8:05/M    6 
   47  (> 7)    327  Alec Barrone          Lansing Area Catholic                   10:34.3  8:08/M    6 
   48  (> 7)     73  Ezra Kleeman          Grand Ledge Hayes                       10:36.3  8:09/M    6 
   49  (> 7)     47  Alejandro Acosta-Mesa Grand Ledge Hayes                       10:38.6  8:11/M    6 
   50  (> 7)     62  Tyler Hamel           Grand Ledge Hayes                       10:41.8  8:13/M    6 
   51  (> 7)     66  Austin Huckins        Grand Ledge Hayes                       10:43.9  8:15/M    5 
   52  (> 7)     56  Brody Conaty          Grand Ledge Hayes                       10:46.6  8:17/M    6 
   53     30    445  Noah Holland          Parkside                                10:49.0  8:19/M    6 
   54  (> 7)     88  Rain Norris           Grand Ledge Hayes                       10:50.5  8:20/M    6 
   55  (> 7)    355  Tim Spagnuolo         Lansing Area Catholic                   10:52.2  8:22/M    5 
   56     31    480  Cullen Rapson         Portland                                10:58.9  8:26/M    6 
   57     32      2  Gage Arnold           Bath                                    11:02.3  8:29/M    6 
   58  (> 7)     97  Mason Sears           Grand Ledge Hayes                       11:03.5  8:30/M    6 
   59  (> 7)     57  Matt Dail             Grand Ledge Hayes                       11:03.7  8:30/M    6 
   60     33    482  Ben Stallard          Portland                                11:04.1  8:31/M    6 
   61  (> 7)     50  Kyle Beachnau         Grand Ledge Hayes                       11:13.8  8:38/M    6 
   62  (> 7)     72  Jacob Kisnonsky       Grand Ledge Hayes                       11:29.6  8:50/M    6 
   63  (> 7)    479  Aiden Pung            Portland                                11:34.5  8:54/M    6 
   64     34    427  Devin Kroupa          Mason                                   11:44.2  9:02/M    6 
   65  (> 7)    103  Colt Stout            Grand Ledge Hayes                       11:48.3  9:05/M    6 
   66     35      4  Zaphen Bendoit        Bath                                    11:48.9  9:05/M    6 
   67  (< 5)    237  Nicolas Lewis         Holt                                    11:50.7  9:06/M    6 
   68     36      7  Andy Hilts            Bath                                    11:52.5  9:08/M    6 
   69  (> 7)     61  Brandon Foy           Grand Ledge Hayes                       11:52.8  9:08/M    5 
   70  (> 7)     84  Taigen McCrackin      Grand Ledge Hayes                       11:54.1  9:09/M    6 
   71  (> 7)    108  Carson Wurtzel        Grand Ledge Hayes                       11:58.0  9:12/M    5 
   72  (> 7)     49  Jaxon Ambler          Grand Ledge Hayes                       12:17.7  9:27/M    5 
   73  (< 5)    983  Jonah Jackett         Windemere Park                          12:45.2  9:48/M    6 
   74     37    457  Max Toll              Parkside                                12:45.8  9:48/M    6 
   75  (> 7)    484  Evan Warner           Portland                                12:46.3  9:49/M    6 
   76  (> 7)     60  John Fellows          Grand Ledge Hayes                       13:17.1 10:13/M    6 
   77  (> 7)     93  Anthony Rodeman       Grand Ledge Hayes                       14:12.5 10:55/M    6 
   78  (> 7)     58  Bryce Dunn            Grand Ledge Hayes                       14:30.1 11:09/M    5 
   79  (> 7)     70  Lane Kilgore          Grand Ledge Hayes                       15:37.4 12:01/M    5 
   80  (> 7)     85  Justin Meister        Grand Ledge Hayes                       15:38.2 12:02/M    6 
   81  (> 7)     48  Dylan Adair           Grand Ledge Hayes                       16:19.3 12:33/M    6 
   82  (> 7)    107  Taylor Wittkopt       Grand Ledge Hayes                       17:12.2 13:14/M    6 
   83  (> 7)     95  Keegan Schneider      Grand Ledge Hayes                       17:32.7 13:29/M    5 
   84  (> 7)     63  Alex Hammond          Grand Ledge Hayes                       20:21.4 15:39/M    6 
   85  (> 7)     74  Mohit Korangi         Grand Ledge Hayes                       20:52.2 16:03/M    5