MSU SPARTAN INVITATIONAL CROSS COUNTRY

                        FRIDAY, SEPTEMBER 14, 2012

----------------------------------------------------------------------------

                  BOYS MIDDLE SCHOOL INDIVIDUAL RESULTS

----------------------------------------------------------------------------

 

Place TmPl No.   Name                  School                         Time 

===== ==== ===== ===================== ============================== =====

    1    1  5701 Brendan Nesbitt       AUBURN BAY CITY WESTERN        11:08

    2    2  5705 Evan Vorwerck         AUBURN BAY CITY WESTERN        11:22

    3    3  5897 Nathan Meyer          MAC DONALD                     11:24

    4    4  5896 Evan Meyer            MAC DONALD                     11:26

    5    5  5957 Michael Greeley       TEMPERANCE BEDFORD             11:43

    6    6  5914 Evan Koerschner       SALINE                         11:48

    7    7  5956 Brenden Burns         TEMPERANCE BEDFORD             11:49

    8    8  5716 Cole Trevino          BATH                           11:49

    9    9  5935 Tyler Travis          SHEPHERD                       11:54

   10   10  5715 Case Trevino          BATH                           11:59

   11   11  5788 Tyler McCartney       GRAND LEDGE BEAGLE             12:02

   12   12  5761 Zack Rollis           DEWITT JUNIOR HIGH             12:05

   13   13  5874 Charlie Mora          LANSING AREA CATHOLIC          12:05

   14   14  5824 Maurice Letourneau    HARTLAND-ORE CREEK             12:07

   15   15  5891 Fritz Hittner         MAC DONALD                     12:07

   16   16  5699 Mathew Billette       AUBURN BAY CITY WESTERN        12:08

   17   17  5773 Alejandro Salais      EASTERN JUNIOR                 12:11

   18   18  5747 Patrick D'Haene       DEWITT JUNIOR HIGH             12:13

   19   19  5801 Samuel Bedford        HARTLAND-ORE CREEK             12:16

   20   20  5905 Trevor Bishop         SALINE                         12:16

   21       5984 Ryan Herrmann         WEST HILLS MIDDLE SCHOOL       12:18

   22   21  5952 Blaine Thompson       SWAN VALLEY                    12:19

   23   22  5721 Landon Dysart         CAPITAL HOMESCHOOL             12:19

   24   23  5923 Gabriel Walder        SALINE                         12:20

   25   24  5922 Grant Santos          SALINE                         12:20

   26   25  5778 Kelin Brown           GRAND LEDGE BEAGLE             12:21

   27   26  5871 Ethan Markey          LANSING AREA CATHOLIC          12:22

   28   27  5913 Luke Humphries        SALINE                         12:22

   29   28  5898 Tommy Morgan          MAC DONALD                     12:23

   30   29  5921 Grant Peters          SALINE                         12:25

   31   30  5776 Jonathon Tuma         EASTERN JUNIOR                 12:25

   32   31  5876 Ryan Schroeder        LANSING AREA CATHOLIC          12:27

   33   32  5722 Grant Fedewa          CAPITAL HOMESCHOOL             12:27

   34   33  5854 James Wickman         HARTLAND-ORE CREEK             12:29

   35   34  5780 Christian Hubaker     GRAND LEDGE BEAGLE             12:30

   36   35  5864 Thomas Burns          LANSING AREA CATHOLIC          12:31

   37   36  5750 Isaac Evans           DEWITT JUNIOR HIGH             12:31

   38   37  5995 Ben Martin            HARTLAND-ORE CREEK             12:32

   39   38  5731 Jacob Ferguson        DAVISON                        12:32

   40   39  5909 Anthony Dekraker      SALINE                         12:35

   41   40  5880 Nick Starr            LANSING AREA CATHOLIC          12:37

   42   41  5867 Nick Flammini         LANSING AREA CATHOLIC          12:37

   43   42  5769 Undra Brown           EASTERN JUNIOR                 12:37

   44   43  5847 Skyler Virden         HARTLAND-ORE CREEK             12:38

   45   44  5927 Owen Howard           SHEPHERD                       12:38

   46   45  5868 Andrew Hakim          LANSING AREA CATHOLIC          12:43

   47   46  5772 Austin Muylle         EASTERN JUNIOR                 12:44

   48   47  5825 Michael Lundwall      HARTLAND-ORE CREEK             12:45

   49   48  5839 Zachary Sexton        HARTLAND-ORE CREEK             12:48

   50   49  5934 Hunter Torpey         SHEPHERD                       12:49

   51   50  5889 Reid Goble            MAC DONALD                     12:50

   52   51  5739 David Pinter          DAVISON                        12:51

   53   52  5930 Nick Moeggenberg      SHEPHERD                       12:54

   54   53  5741 Zach Simpson          DAVISON                        12:55

   55       5915 Tyler Kudlak          SALINE                         12:56

   56   54  5712 Ben Opphile           BATH                           12:56

   57   55  5702 Josh Nickless         AUBURN BAY CITY WESTERN        12:56

   58   56  5762 Bryce Schafer         DEWITT JUNIOR HIGH             12:57

   59   57  5900 Tyler Pruitt          MAC DONALD                     12:58

   60   58  5962 Davis Molnar          TEMPERANCE BEDFORD             13:02

   61       5918 Toby Mepham           SALINE                         13:03

   62       5851 Maxwell Waters        HARTLAND-ORE CREEK             13:03

   63   59  5890 Levi Grandstaff       MAC DONALD                     13:03

   64       5811 Jonathon Gietek       HARTLAND-ORE CREEK             13:03

   65   60  5733 Logan Glasstetter     DAVISON                        13:05

   66   61  5936 Jacob Walters         SHEPHERD                       13:06

   67       5802 Espen Blondeel        HARTLAND-ORE CREEK             13:07

   68       5800 Eric Ball             HARTLAND-ORE CREEK             13:09

   69       5838 Craig Schneider       HARTLAND-ORE CREEK             13:10

   70   62  5704 Eliseo Vasquez-Landin AUBURN BAY CITY WESTERN        13:11

   71   63  5768 Kalyn Van Wormer      DEWITT JUNIOR HIGH             13:13

   72       5852 Connor West           HARTLAND-ORE CREEK             13:14

   73       5911 Neil Garg             SALINE                         13:16

   74   64  5931 Jonah Montney         SHEPHERD                       13:16

   75       5830 Collin Pajot          HARTLAND-ORE CREEK             13:19

   76   65  5753 Kyle Hellems          DEWITT JUNIOR HIGH             13:19

   77       5846 Dustin Varcoe         HARTLAND-ORE CREEK             13:19

   78   66  5933 Cj Spencer            SHEPHERD                       13:21

   79   67  5736 Chandler Loft         DAVISON                        13:21

   80   68  5765 Nathan Tempelman      DEWITT JUNIOR HIGH             13:25

   81   69  5737 Mason McCarty         DAVISON                        13:25

   82       5816 Matthew Hense         HARTLAND-ORE CREEK             13:28

   83   70  5708 Drew Coulter          BATH                           13:29

   84   71  5961 John Kraine           TEMPERANCE BEDFORD             13:30

   85       5827 Christopher Mayer     HARTLAND-ORE CREEK             13:32

   86       5920 Jack Morgan           SALINE                         13:34

   87   72  5730 Jacob Dorow           DAVISON                        13:36

   88   73  5963 Josh Reitz            TEMPERANCE BEDFORD             13:38

   89   74  5784 Logan Krolzaleski     GRAND LEDGE BEAGLE             13:43

   90   75  5698 Brennan Baldwin       AUBURN BAY CITY WESTERN        13:49

   91       5907 Josh Cook             SALINE                         13:50

   92   76  5786 Austin Lee            GRAND LEDGE BEAGLE             13:50

   93       5932 Dailey Priest         SHEPHERD                       13:50

   94   77  5711 Anthony Nichols       BATH                           13:51

   95   78  5958 Brady Huber           TEMPERANCE BEDFORD             13:52

   96   79  5949 Nathan Malott         SWAN VALLEY                    13:53

   97   80  5948 Alex Malott           SWAN VALLEY                    13:53

   98       5877 Austin Simon          LANSING AREA CATHOLIC          13:55

   99       5904 Drew Wilk             MAC DONALD                     13:55

  100       5853 Alan Wheat            HARTLAND-ORE CREEK             13:56

  101       5848 Dominick Wainwright   HARTLAND-ORE CREEK             13:56

  102       5836 Harrison Roberts      HARTLAND-ORE CREEK             13:56

  103       5799 Andrew Auvenshine     HARTLAND-ORE CREEK             13:57

  104   81  5965 Gavin Wilkinson       TEMPERANCE BEDFORD             13:57

  105       5873 Sam Migaldi           LANSING AREA CATHOLIC          13:58

  106       5764 Casey Sprague         DEWITT JUNIOR HIGH             13:58

  107       5916 Matthew Lagerquist    SALINE                         14:00

  108       5807 Joseph Ellison        HARTLAND-ORE CREEK             14:00

  109       5903 Jesse Wade            MAC DONALD                     14:00

  110       5910 Aidan Delfuoco        SALINE                         14:03

  111   82  5945 Joey Haufe            SWAN VALLEY                    14:04

  112   83  5789 Seth Nixon            GRAND LEDGE BEAGLE             14:04

  113       5752 Evan Hamp             DEWITT JUNIOR HIGH             14:05

  114       5833 Dylan Portuesi        HARTLAND-ORE CREEK             14:05

  115       5742 Rylan Wagner          DAVISON                        14:09

  116       5899 James Morrison        MAC DONALD                     14:14

  117       5924 Ryan Yaklin           SALINE                         14:15

  118       5875 Alek Saadeh           LANSING AREA CATHOLIC          14:15

  119       5926 Nathan Gruss          SHEPHERD                       14:16

  120       5751 Bryce Fisher          DEWITT JUNIOR HIGH             14:17

  121       5743 Ryan Armbrustmacher   DEWITT JUNIOR HIGH             14:18

  122       5740 Michael Schiestel     DAVISON                        14:20

  123       5820 Owain Kert            HARTLAND-ORE CREEK             14:20

  124       5917 Derek Liehmon         SALINE                         14:21

  125       5845 Dominick Vaness       HARTLAND-ORE CREEK             14:23

  126   84  5719 Brett Cribley         CAPITAL HOMESCHOOL             14:25

  127   85  5944 Wendler Andrew        SWAN VALLEY                    14:28

  128   86  5703 Brandon Simon         AUBURN BAY CITY WESTERN        14:29

  129       5925 Nathaniel Gall        SHEPHERD                       14:29

  130       5870 Matthew Iamarino      LANSING AREA CATHOLIC          14:30

  131       5835 Kenneth Redner        HARTLAND-ORE CREEK             14:30

  132       5955 Colin Bell            TEMPERANCE BEDFORD             14:31

  133       5746 Nick Counseller       DEWITT JUNIOR HIGH             14:32

  134       5959 David Jordan          TEMPERANCE BEDFORD             14:34

  135   87  5714 Jack Skidmore         BATH                           14:34

  136   88  5695 Jon Rodriguez         ALMA                           14:34

  137   89  5787 Ethan Lockwood        GRAND LEDGE BEAGLE             14:36

  138       5960 Kyle Kamm             TEMPERANCE BEDFORD             14:38

  139       5906 Andrew Chen           SALINE                         14:40

  140       5738 Connor McPhee         DAVISON                        14:43

  141       5744 Travis Barr           DEWITT JUNIOR HIGH             14:43

  142       5818 Keegan Hoose          HARTLAND-ORE CREEK             14:46

  143       5844 Steven Tyler          HARTLAND-ORE CREEK             14:50

  144       5748 Dakota Dietz          DEWITT JUNIOR HIGH             14:52

  145       5783 Brandon Jones         GRAND LEDGE BEAGLE             14:55

  146       5912 Kyle Hall             SALINE                         14:56

  147       5822 Caleb Krueger         HARTLAND-ORE CREEK             14:56

  148   90  5706 Michael Armistead     BATH                           14:58

  149   91  5774 Juliana Sales         EASTERN JUNIOR                 15:00

  150       5937 Chance Ameel          ST JOHN THE EVANGELIST         15:01

  151       5883 Brady Carlson         MAC DONALD                     15:04

  152       5929 Race Matties          SHEPHERD                       15:04

  153       5760 Nathan Potter         DEWITT JUNIOR HIGH             15:05

  154       5840 Ethan Stover          HARTLAND-ORE CREEK             15:05

  155       5888 Forest Gillespie      MAC DONALD                     15:06

  156       5725 Gabe Geselman         CARSON CITY-CRYSTAL            15:06

  157       5882 Drew Busch            MAC DONALD                     15:13

  158       5954 Camden Ball           TEMPERANCE BEDFORD             15:13

  159   92  5694 Ezra Faust            ALMA                           15:13

  160       5803 Hunter Boik           HARTLAND-ORE CREEK             15:15

  161       5966 Alex Zittleman        TEMPERANCE BEDFORD             15:16

  162       5821 Trevor King           HARTLAND-ORE CREEK             15:16

  163       5813 Chace Green           HARTLAND-ORE CREEK             15:17

  164       5866 Nick Dailey           LANSING AREA CATHOLIC          15:17

  165       5814 Nicholas Greene       HARTLAND-ORE CREEK             15:17

  166       5849 Braydon Walker        HARTLAND-ORE CREEK             15:17

  167   93  5947 Randall Madison       SWAN VALLEY                    15:18

  168       5823 Andrew Kussmaul       HARTLAND-ORE CREEK             15:21

  169       5729 Jack Crandall         DAVISON                        15:24

  170       5767 Tj Tice               DEWITT JUNIOR HIGH             15:26

  171       5757 Adam Kahler           DEWITT JUNIOR HIGH             15:29

  172   94  5697 Bailey Wilson         ALMA                           15:34

  173       5885 Evan Dempsey          MAC DONALD                     15:38

  174       5798 Nicholas Anderson     HARTLAND-ORE CREEK             15:41

  175       5755 Stephen Hostetler     DEWITT JUNIOR HIGH             15:46

  176       5819 Cody Kalota           HARTLAND-ORE CREEK             15:47

  177       5791 Taran Ridner          GRAND LEDGE BEAGLE             15:47

  178       5826 Brandon Marshall      HARTLAND-ORE CREEK             15:48

  179       5756 Ethan Jensen          DEWITT JUNIOR HIGH             15:53

  180       5843 Samuel Tracht         HARTLAND-ORE CREEK             16:02

  181       5837 Jason Rutledge        HARTLAND-ORE CREEK             16:07

  182       5804 Alex Braid            HARTLAND-ORE CREEK             16:08

  183       5785 Nathan Leblanc        GRAND LEDGE BEAGLE             16:15

  184       5872 Steven Maudrie        LANSING AREA CATHOLIC          16:15

  185       5831 Collin Payne          HARTLAND-ORE CREEK             16:17

  186   95  5723 Micah Potter          CAPITAL HOMESCHOOL             16:17

  187       5793 Gabe Schroeder        GRAND LEDGE BEAGLE             16:19

  188       5805 Thomas Cornell        HARTLAND-ORE CREEK             16:23

  189       5808 Collin Ford           HARTLAND-ORE CREEK             16:32

  190   96  5951 Conrad Strecker       SWAN VALLEY                    16:35

  191   97  5775 Elijah Savoie         EASTERN JUNIOR                 16:38

  192       5809 Brett Furge           HARTLAND-ORE CREEK             16:43

  193       5884 Cameron Carroll       MAC DONALD                     16:59

  194       5796 Jacob Stine           GRAND LEDGE BEAGLE             16:59

  195       5815 Tyler Hebel           HARTLAND-ORE CREEK             17:13

  196       5881 Zachery Briggs        MAC DONALD                     17:18

  197       5895 Garrison Messenger    MAC DONALD                     17:20

  198       5758 Hunter Kreuer         DEWITT JUNIOR HIGH             17:20

  199       5964 Brody Smith           TEMPERANCE BEDFORD             17:25

  200       5795 Greg Stevens          GRAND LEDGE BEAGLE             17:26

  201   98  5696 Hunter Vanhorn        ALMA                           17:33

  202   99  5724 Caleb Wood            CAPITAL HOMESCHOOL             17:34

  203       5902 Will Savic            MAC DONALD                     17:44

  204       5834 Noah Race             HARTLAND-ORE CREEK             17:45

  205       5850 Darren Walton         HARTLAND-ORE CREEK             17:56

  206       5878 Colin Smith           LANSING AREA CATHOLIC          17:57

  207       5754 Alex Hostetler        DEWITT JUNIOR HIGH             18:01

  208  100  5777 Skyler Wilson         EASTERN JUNIOR                 18:02

  209       5749 Michael Eva           DEWITT JUNIOR HIGH             18:11

  210       5779 Mikey Clark           GRAND LEDGE BEAGLE             18:14

  211       5967 Joe Wright            WAVERLY                        18:38

  212       5782 Joshua Jenkins        GRAND LEDGE BEAGLE             18:40

  213       5781 Noah Jarrard          GRAND LEDGE BEAGLE             18:42

  214       5817 Nicklas Holme         HARTLAND-ORE CREEK             18:53

  215       5792 Calvin Sands          GRAND LEDGE BEAGLE             18:56

  216       5763 Russell Shellberg     DEWITT JUNIOR HIGH             18:57

  217       5794 Jeff Shaw-Peck        GRAND LEDGE BEAGLE             18:59

  218       5865 Brett Caporale        LANSING AREA CATHOLIC          19:07

  219       5771 Owen Kilpatrick       EASTERN JUNIOR                 20:02

  220       5842 Edward Szura          HARTLAND-ORE CREEK             20:03

  221       5828 Zachary Mehlberg      HARTLAND-ORE CREEK             20:07

  222       5841 Gregory Strand        HARTLAND-ORE CREEK             20:11

  223       5892 Aidan Kakela          MAC DONALD                     21:00

  224       5988 Oliade Olapade        ALBION                         21:18

  225       5950 Tobias Ramos          SWAN VALLEY                    22:10

  226       5887 Nahom Ghebredngl      MAC DONALD                     24:31

  227  101  5692 Ben Crimin            ALMA                           25:17

  228       5982 Elizabeth Bartman     SHEPARD MIDDLE SCHOOL          29:27

  229       5829 Nicholas O'Leary      HARTLAND-ORE CREEK             30:42

  230       5347 Brady Cramer          ST. JOHNS                      39:55

 

                  MSU SPARTAN INVITATIONAL CROSS COUNTRY

                        FRIDAY, SEPTEMBER 14, 2012

----------------------------------------------------------------------------

                    BOYS TEAM RESULTS - MIDDLE SCHOOL

----------------------------------------------------------------------------

 

 

  1.   100  EAST LANSING MAC DONALD                    (  12:02  1:00:10   1:26)

==========================================================

  1      3   5897 Nathan Meyer         8    11:24

  2      4   5896 Evan Meyer           7    11:26

  3     15   5891 Fritz Hittner        8    12:07

  4     28   5898 Tommy Morgan         7    12:23

  5     50   5889 Reid Goble           8    12:50

  6   ( 57)  5900 Tyler Pruitt         8    12:58

  7   ( 59)  5890 Levi Grandstaff      8    13:03

 

  1.   100  SALINE                                      (  12:14  1:01:06   0:34)

==========================================================

  1      6   5914 Evan Koerschner      8    11:48

  2     20   5905 Trevor Bishop        8    12:16

  3     23   5923 Gabriel Walder       8    12:20

  4     24   5922 Grant Santos         8    12:20

  5     27   5913 Luke Humphries       8    12:22

  6   ( 29)  5921 Grant Peters         8    12:25

  7   ( 39)  5909 Anthony Dekraker     7    12:35

 

  3.   136  AUBURN BAY CITY WESTERN                     (  12:09  1:00:45   2:03)

==========================================================

  1      1   5701 Brendan Nesbitt      8    11:08

  2      2   5705 Evan Vorwerck        8    11:22

  3     16   5699 Mathew Billette      8    12:08

  4     55   5702 Josh Nickless        7    12:56

  5     62   5704 Eliseo Vasquez-Landin 8    13:11

  6   ( 75)  5698 Brennan Baldwin      8    13:49

  7   ( 86)  5703 Brandon Simon        8    14:29

 

  4.   145  LANSING AREA CATHOLIC                       (  12:25  1:02:02   0:32)

==========================================================

  1     13   5874 Charlie Mora         7    12:05

  2     26   5871 Ethan Markey         8    12:22

  3     31   5876 Ryan Schroeder       7    12:27

  4     35   5864 Thomas Burns         8    12:31

  5     40   5880 Nick Starr           7    12:37

  6   ( 41)  5867 Nick Flammini        8    12:37

  7   ( 45)  5868 Andrew Hakim         8    12:43

 

  5.   146  HARTLAND-ORE CREEK                          (  12:25  1:02:02   0:31)

==========================================================

  1     14   5824 Maurice Letourneau   8    12:07

  2     19   5801 Samuel Bedford       8    12:16

  3     33   5854 James Wickman        8    12:29

  4     37   5995 Ben Martin           7    12:32

  5     43   5847 Skyler Virden        8    12:38

  6   ( 47)  5825 Michael Lundwall     8    12:45

  7   ( 48)  5839 Zachary Sexton       8    12:48

 

  6.   185  DEWITT JUNIOR HIGH                          (  12:36  1:02:59   1:08)

==========================================================

  1     12   5761 Zack Rollis          7    12:05

  2     18   5747 Patrick D'Haene      8    12:13

  3     36   5750 Isaac Evans          7    12:31

  4     56   5762 Bryce Schafer        8    12:57

  5     63   5768 Kalyn Van Wormer     7    13:13

  6   ( 65)  5753 Kyle Hellems         7    13:19

  7   ( 68)  5765 Nathan Tempelman     8    13:25

 

  7.   214  TEMPERANCE BEDFORD                          (  12:45  1:03:42   1:55)

==========================================================

  1      5   5957 Michael Greeley      7    11:43

  2      7   5956 Brenden Burns        8    11:49

  3     58   5962 Davis Molnar         7    13:02

  4     71   5961 John Kraine          8    13:30

  5     73   5963 Josh Reitz           7    13:38

  6   ( 78)  5958 Brady Huber          7    13:52

  7   ( 81)  5965 Gavin Wilkinson      8    13:57

 

  8.   215  SHEPHERD                                    (  12:41  1:03:21   1:12)

==========================================================

  1      9   5935 Tyler Travis         8    11:54

  2     44   5927 Owen Howard          8    12:38

  3     49   5934 Hunter Torpey        8    12:49

  4     52   5930 Nick Moeggenberg     8    12:54

  5     61   5936 Jacob Walters        8    13:06

  6   ( 64)  5931 Jonah Montney        8    13:16

  7   ( 66)  5933 C.J. Spencer         8    13:21

 

  9.   219  BATH                                        (  12:49  1:04:04   2:02)

==========================================================

  1      8   5716 Cole Trevino         8    11:49

  2     10   5715 Case Trevino         8    11:59

  3     54   5712 Ben Opphile          8    12:56

  4     70   5708 Drew Coulter         8    13:29

  5     77   5711 Anthony Nichols      8    13:51

  6   ( 87)  5714 Jack Skidmore        7    14:34

  7   ( 90)  5706 Michael Armistead    7    14:58

 

 10.   220  GRAND LEDGE BEAGLE                          (  12:54  1:04:26   1:48)

==========================================================

  1     11   5788 Tyler McCartney      8    12:02

  2     25   5778 Kelin Brown          8    12:21

  3     34   5780 Christian Hubaker    8    12:30

  4     74   5784 Logan Krolzaleski    8    13:43

  5     76   5786 Austin Lee           8    13:50

  6   ( 83)  5789 Seth Nixon           7    14:04

  7   ( 89)  5787 Ethan Lockwood       7    14:36

 

 11.   226  EASTERN JUNIOR                              (  13:00  1:04:57   2:49)

==========================================================

  1     17   5773 Alejandro Salais     8    12:11

  2     30   5776 Jonathon Tuma        8    12:25

  3     42   5769 Undra Brown          8    12:37

  4     46   5772 Austin Muylle        8    12:44

  5     91   5774 Juliana Sales        8    15:00

  6   ( 97)  5775 Elijah Savoie        8    16:38

  7   (100)  5777 Skyler Wilson        7    18:02

 

 12.   269  DAVISON                                     (  12:57  1:04:44   0:49)

==========================================================

  1     38   5731 Jacob Ferguson       7    12:32

  2     51   5739 David Pinter         8    12:51

  3     53   5741 Zach Simpson         7    12:55

  4     60   5733 Logan Glasstetter    7    13:05

  5     67   5736 Chandler Loft        7    13:21

  6   ( 69)  5737 Mason McCarty        7    13:25

  7   ( 72)  5730 Jacob Dorow          8    13:36

 

 13.   332  CAPITAL HOMESCHOOL                          (  14:37  1:13:02   5:15)

==========================================================

  1     22   5721 Landon Dysart        8    12:19

  2     32   5722 Grant Fedewa         8    12:27

  3     84   5719 Brett Cribley        8    14:25

  4     95   5723 Micah Potter         8    16:17

  5     99   5724 Caleb Wood           7    17:34

 

 14.   347  SAGINAW SWAN VALLEY                         (  13:44  1:08:37   2:09)

==========================================================

  1     21   5952 Blaine Thompson      8    12:19

  2     79   5949 Nathan Malott        8    13:53

  3     80   5948 Alex Malott          8    13:53

  4     82   5945 Joey Haufe           8    14:04

  5     85   5944 Wendler Andrew       7    14:28

  6   ( 93)  5947 Randall Madison      7    15:18

  7   ( 96)  5951 Conrad Strecker      7    16:35

 

 15.   473  ALMA                                        (  17:39  1:28:11  10:43)

==========================================================

  1     88   5695 Jon Rodriguez        8    14:34

  2     92   5694 Ezra Faust           8    15:13

  3     94   5697 Bailey Wilson        7    15:34

  4     98   5696 Hunter Vanhorn       7    17:33

  5    101   5692 Ben Crimin           7    25:17

 

 

                  MSU SPARTAN INVITATIONAL CROSS COUNTRY

                        FRIDAY, SEPTEMBER 14, 2012

----------------------------------------------------------------------------

                  GIRLS MIDDLE SCHOOL INDIVIDUAL RESULTS

----------------------------------------------------------------------------

 

Place TmPl No.   Name                  School                         Time 

===== ==== ===== ===================== ============================== =====

    1    1  5971 Katelyn Hutchinson    SHEPARD MIDDLE SCHOOL          12:22

    2       5578 Madelyne Harville     GOODRICH                       12:26

    3    2  5972 Kyle Hutchinson       SHEPARD MIDDLE SCHOOL          12:38

    4    3  5562 Brittany Dale         GRAND LEDGE BEAGLE             12:56

    5    4  5614 Courtney Allen        ITHACA                         12:57

    6    5  5594 Samantha Kleedtke     HARTLAND-ORE CREEK             13:06

    7    6  5629 Olivia Theis          LANSING AREA CATHOLIC          13:11

    8    7  5634 Gretchen Fata         MAC DONALD                     13:20

    9    8  5683 Alexa Libstorff       TEMPERANCE BEDFORD             13:27

   10    9  5648 Mallory Castor        SALINE                         13:28

   11   10  5567 Jenna Magness         GRAND LEDGE BEAGLE             13:29

   12   11  5497 Kelsey Billingsley    BATH                           13:29

   13   12  5973 Katie Powell          SHEPARD MIDDLE SCHOOL          13:30

   14   13  5635 Madison Green         MAC DONALD                     13:31

   15   14  5657 Juliana Romero        SALINE                         13:35

   16   15  5597 Michelle Moraitis     HARTLAND-ORE CREEK             13:36

   17   16  5659 Athena Slawski        SALINE                         13:36

   18   17  5653 Margy Hunter          SALINE                         13:42

   19   18  5632 Kady Cassidy          MAC DONALD                     13:47

   20   19  5688 Ashley Wagonhauser    TEMPERANCE BEDFORD             13:47

   21   20  5660 Abigail Wilson        SALINE                         13:49

   22   21  5616 Amelia Freestone      ITHACA                         13:49

   23   22  5621 Lidia Clarizio        LANSING AREA CATHOLIC          13:50

   24       5986 Eryn Lewis            ALBION                         13:51

   25   23  5523 Hannah Griswald       DAVISON                        13:55

   26   24  5491 Erin Hacker           AUBURN BAY CITY WESTERN        13:55

   27   25  5678 Alexis Harpel         TEMPERANCE BEDFORD             13:55

   28   26  5658 Rachel Rosati         SALINE                         13:56

   29   27  5502 Katelyn Trevino       BATH                           13:56

   30   28  5656 Cerys Rogers          SALINE                         13:56

   31       5651 Maggie Finn           SALINE                         13:56

   32       5646 Callie Jones          MASON                          13:57

   33       5652 Amanda Fox            SALINE                         13:58

   34   29  5489 Leandra Estep         AUBURN BAY CITY WESTERN        13:59

   35   30  5603 Emma Smith            HARTLAND-ORE CREEK             14:02

   36   31  5626 Megan Nowak           LANSING AREA CATHOLIC          14:03

   37   32  5486 Grace Allen           AUBURN BAY CITY WESTERN        14:03

   38   33  5474 Sydney Hanson         ALMA                           14:08

   39   34  5501 Jessie Sullivan       BATH                           14:08

   40   35  5592 Sydney Hughes         HARTLAND-ORE CREEK             14:10

   41   36  5580 Arielle Bliznik       HARTLAND-ORE CREEK             14:10

   42   37  5684 Autumn Oxer           TEMPERANCE BEDFORD             14:10

   43   38  5487 Mackenzie Allen       AUBURN BAY CITY WESTERN        14:11

   44   39  5517 Ellie Crandall        DAVISON                        14:13

   45   40  5581 Emily Brown           HARTLAND-ORE CREEK             14:13

   46   41  5664 Sophia Dubiel         ST JOHN THE EVANGELIST         14:15

   47   42  5495 Tyler Adkins          BATH                           14:15

   48   43  5569 Alex Moseley          GRAND LEDGE BEAGLE             14:19

   49   44  5599 Allison Parker        HARTLAND-ORE CREEK             14:20

   50   45  5549 Kelsey Grost          DEWITT JUNIOR HIGH             14:24

   51       5647 Juliana Boyd          SALINE                         14:26

   52   46  5639 Veronica Marr         MAC DONALD                     14:26

   53   47  5574 Amy Spitzley          GRAND LEDGE BEAGLE             14:28

   54       5557 Briley Brogan         EAST LANSING HOME SCHOOLER     14:30

   55   48  5624 Kathleen Dewan        LANSING AREA CATHOLIC          14:30

   56   49  5673 Meghan Durussel       SWAN VALLEY                    14:37

   57   50  5505 Lorisa Demass         CAPITAL HOMESCHOOL             14:38

   58   51  5494 Kendall Perdue        AUBURN BAY CITY WESTERN        14:40

   59   52  5674 Mykenzie Garza        SWAN VALLEY                    14:43

   60   53  5475 Morgan Johnson        ALMA                           14:45

   61       5608 Loran Wasik           HARTLAND-ORE CREEK             14:48

   62   54  5482 Jessica Shiffer       ALMA                           14:49

   63   55  5467 Alissa Adams          ALMA                           14:51

   64   56  5571 Hannah Schafer        GRAND LEDGE BEAGLE             14:51

   65   57  5536 Maria Pyland          DAVISON                        14:54

   66   58  5974 Jozlyn Gauthier       SHEPARD MIDDLE SCHOOL          14:57

   67   59  5550 Kara Johnson          DEWITT JUNIOR HIGH             14:58

   68   60  5685 Caitlin Stieber       TEMPERANCE BEDFORD             14:58

   69       5606 Bernadette Turchi     HARTLAND-ORE CREEK             15:00

   70   61  5642 Paige Reynolds        MAC DONALD                     15:00

   71   62  5559 Morgan Arnouts        GRAND LEDGE BEAGLE             15:01

   72   63  5473 Elizzabeth Gotaas     ALMA                           15:02

   73   64  5561 Tori Campbell         GRAND LEDGE BEAGLE             15:03

   74       5512 Felicia Hummel        CARSON CITY-CRYSTAL            15:05

   75   65  5636 Julia Haas            MAC DONALD                     15:09

   76       5649 Lauren Charney        SALINE                         15:11

   77   66  5510 Annika Shoemaker      CAPITAL HOMESCHOOL             15:11

   78       5650 Mary Curry            SALINE                         15:14

   79   67  5672 Lauren Doughty        SWAN VALLEY                    15:14

   80   68  5668 Sophie Rachor         ST JOHN THE EVANGELIST         15:17

   81   69  5531 Megan Martin          DAVISON                        15:17

   82   70  5543 Riley Bosanic         DEWITT JUNIOR HIGH             15:18

   83   71  5620 Christina Baker       LANSING AREA CATHOLIC          15:19

   84       5583 Sarah Day             HARTLAND-ORE CREEK             15:21

   85       5654 Katie Jacobsen        SALINE                         15:21

   86       5602 Alanna Schiavone      HARTLAND-ORE CREEK             15:21

   87   72  5499 Stephanie Labioda     BATH                           15:21

   88   73  5976 Mallorie Beavers      SHEPARD MIDDLE SCHOOL          15:22

   89   74  5534 Grace Olsen           DAVISON                        15:23

   90   75  5514 Stephanie Boonstra    DAVISON                        15:24

   91       5511 Annelese Hummel       CARSON CITY-CRYSTAL            15:25

   92       5593 Kimberly Jason        HARTLAND-ORE CREEK             15:26

   93   76  5539 Abby Schiestel        DAVISON                        15:26

   94   77  5630 Carina Arnosti        MAC DONALD                     15:30

   95       5585 Andrea Everett        HARTLAND-ORE CREEK             15:32

   96       5530 Kayleigh Mackenzie    DAVISON                        15:33

   97   78  5479 Izzy Poquiz           ALMA                           15:36

   98   79  5661 Brenna Bleicher       ST JOHN THE EVANGELIST         15:39

   99   80  5670 Serena Alworden       SWAN VALLEY                    15:41

  100       5526 Mackenzie Headrick    DAVISON                        15:43

  101   81  5613 Audi Adle             ITHACA                         15:44

  102       5645 Julia Wiles           MAC DONALD                     15:45

  103       5586 Hailey George         HARTLAND-ORE CREEK             15:48

  104       5655 Bao Phan              SALINE                         15:48

  105       5584 Olivia Early          HARTLAND-ORE CREEK             15:49

  106   82  5679 Kaitlin Kochendoerfer TEMPERANCE BEDFORD             15:50

  107       5600 Ivy Purkiss           HARTLAND-ORE CREEK             15:51

  108   83  5666 Tessa Peabody         ST JOHN THE EVANGELIST         15:51

  109       5633 Jivana Esposito       MAC DONALD                     15:52

  110   84  5686 Jillian Sutter        TEMPERANCE BEDFORD             15:52

  111       5677 Kira Hanusz           TEMPERANCE BEDFORD             15:53

  112       5681 Sydney Lent           TEMPERANCE BEDFORD             15:53

  113       5598 Meagan Mowbray        HARTLAND-ORE CREEK             15:56

  114       5538 Brianna Roseberry     DAVISON                        15:59

  115   85  5471 Abigail Evans         ALMA                           16:01

  116   86  5492 Grace Kendziorski     AUBURN BAY CITY WESTERN        16:01

  117       5568 Carolyn Morgan        GRAND LEDGE BEAGLE             16:02

  118   87  5555 Bella Sesi            DEWITT JUNIOR HIGH             16:09

  119   88  5490 Selina Estrada        AUBURN BAY CITY WESTERN        16:09

  120   89  5541 Hannah Adler          DEWITT JUNIOR HIGH             16:14

  121   90  5500 Ella Signs            BATH                           16:20

  122       5478 Alli Munger           ALMA                           16:23

  123   91  5975 Annie Meeker          SHEPARD MIDDLE SCHOOL          16:26

  124       5516 Grace Close           DAVISON                        16:26

  125       5577 Brook Watson          GRAND LEDGE BEAGLE             16:28

  126       5533 Katlyn McLaughlin     DAVISON                        16:33

  127   92  5622 Autumn Cole           LANSING AREA CATHOLIC          16:37

  128   93  5552 Kiki Powell           DEWITT JUNIOR HIGH             16:37

  129   94  5663 Grainne Caughey       ST JOHN THE EVANGELIST         16:39

  130       5481 Megan Radaz           ALMA                           16:40

  131   95  5615 Kennedy Carman        ITHACA                         16:42

  132   96  5625 Alexandra Glozynski   LANSING AREA CATHOLIC          16:44

  133       5588 McKenna Green         HARTLAND-ORE CREEK             16:45

  134       5476 Anna Johnston         ALMA                           16:48

  135       5484 Mykenzie Wing         ALMA                           16:48

  136       5485 Sirra Wrisley         ALMA                           16:51

  137       5477 Gracie Loyd           ALMA                           16:51

  138       5537 Stayshu Rivette       DAVISON                        16:52

  139       5468 Madison Deangelis     ALMA                           16:56

  140       5525 Sydney Hazen          DAVISON                        16:57

  141   97  5675 Kayleigh Zechmeister  SWAN VALLEY                    17:00

  142       5640 Cydney McKeel         MAC DONALD                     17:01

  143   98  5981 Cammi Sheppard        SHEPARD MIDDLE SCHOOL          17:02

  144   99  5545 Cragen Davies         DEWITT JUNIOR HIGH             17:08

  145       5978 Erica Doepker         SHEPARD MIDDLE SCHOOL          17:16

  146       5689 Olivia Long           WAVERLY                        17:19

  147  100  5665 Rachel Learman        ST JOHN THE EVANGELIST         17:20

  148       5576 Christine Tokar       GRAND LEDGE BEAGLE             17:22

  149  101  5498 Krystal Dugan         BATH                           17:23

  150       5687 Moriah Torongeau      TEMPERANCE BEDFORD             17:26

  151       5493 Karly Ora             AUBURN BAY CITY WESTERN        17:33

  152       5472 Kelly Gibson          ALMA                           17:34

  153  102  5617 Ashtyn Pendell        ITHACA                         17:34

  154       5558 Roberta Glennon-Rule  EASTERN JUNIOR                 17:37

  155       5591 Jenna Holden          HARTLAND-ORE CREEK             17:38

  156       5546 Sydney Estes          DEWITT JUNIOR HIGH             17:38

  157       5566 Molly Fedewa          GRAND LEDGE BEAGLE             17:39

  158       5573 Ashlyn Simmons        GRAND LEDGE BEAGLE             17:39

  159       5590 Natalie Hauswirth     HARTLAND-ORE CREEK             17:40

  160       5483 Marissa Smoker        ALMA                           17:41

  161       5623 Maya Davis            LANSING AREA CATHOLIC          17:42

  162  103  5671 Bekah Castillo        SWAN VALLEY                    17:45

  163       5560 Claudia Baryo         GRAND LEDGE BEAGLE             17:45

  164       5524 Mackenzie Haw         DAVISON                        17:46

  165       5627 Clare Pike            LANSING AREA CATHOLIC          17:47

  166  104  5506 Rebecca Hartges       CAPITAL HOMESCHOOL             17:47

  167       5532 Kate McCall           DAVISON                        17:49

  168       5520 Lauren Dellinger      DAVISON                        17:49

  169       5628 Grace Swords          LANSING AREA CATHOLIC          17:51

  170       5575 Kara Thomann          GRAND LEDGE BEAGLE             17:53

  171  105  5619 Haylee Sigafoose      ITHACA                         17:54

  172       5604 Miranda Tomlins       HARTLAND-ORE CREEK             17:58

  173       5548 Jules Fenneuff        DEWITT JUNIOR HIGH             18:19

  174       5596 Taylor Malkowski      HARTLAND-ORE CREEK             18:20

  175       5565 Alexis Everett        GRAND LEDGE BEAGLE             18:26

  176       5676 Hadyn Goldberg        TEMPERANCE BEDFORD             18:27

  177       5680 Mackenzie Kruszva     TEMPERANCE BEDFORD             18:30

  178       5996 Rachel Ceresa         HARTLAND-ORE CREEK             18:41

  179       5579 Madeleine Bindus      HARTLAND-ORE CREEK             18:42

  180       5601 Reyanna Rutledge      HARTLAND-ORE CREEK             18:46

  181       5979 Haylee Curtis         SHEPARD MIDDLE SCHOOL          18:51

  182       5544 Megan Brannan         DEWITT JUNIOR HIGH             18:51

  183       5496 Emma Arnold           BATH                           18:53

  184       5643 Rachel Samet          MAC DONALD                     19:01

  185  106  5504 Kami Butler           CAPITAL HOMESCHOOL             19:07

  186  107  5503 Hannah Bowman         CAPITAL HOMESCHOOL             19:11

  187       5519 Sabrina Cruel-Farkas  DAVISON                        19:26

  188       5553 Jessie Ramos          DEWITT JUNIOR HIGH             19:49

  189       5607 Brianna Vincent       HARTLAND-ORE CREEK             20:23

  190       5564 Kyra Dennis           GRAND LEDGE BEAGLE             20:35

  191       5521 Alexis Dortman        DAVISON                        20:35

  192       5570 Ashlyn Pretzel        GRAND LEDGE BEAGLE             20:40

  193       5551 Katelyn McLaughlin    DEWITT JUNIOR HIGH             20:43

  194       5518 Abbie Crane           DAVISON                        20:45

  195       5527 Brianna Horne         DAVISON                        20:46

  196       5528 Madison Kent          DAVISON                        20:46

  197       5529 Ashley Kish           DAVISON                        20:47

  198       5587 Madison Gradowski     HARTLAND-ORE CREEK             20:50

  199       5985 Ashley O'Connor                                      20:55

  200  108  5509 Maddie Schaub         CAPITAL HOMESCHOOL             20:56

  201       5641 Anne Pendred          MAC DONALD                     21:21

  202       5542 Katie Allen           DEWITT JUNIOR HIGH             21:46

  203       5987 Victory Stovall       ALBION                         22:52

  204       6004 Scott Jasmine         WAVERLY MIDDLE SCHOOL          23:00

  205       5563 Prisala Dela Garza    GRAND LEDGE BEAGLE             24:35

  206       6003 Hailey Hays           HARTLAND-ORE CREEK             25:34

  207       5480 Rebecca Prieur        ALMA                           25:39

  208       5470 Alex Escamilla        ALMA                           26:07

  209       5535 Cierra Pilot          DAVISON                        28:45

  210       5522 Jozlen Gabera         DAVISON                        28:45

  211       5572 Miranda Shaltry       GRAND LEDGE BEAGLE             30:59

  212       5540 Erin Shabdue          DAVISON                        33:22

  213       4407 Nichole Clement       SAGINAW HERITAGE               34:26

 

                  MSU SPARTAN INVITATIONAL CROSS COUNTRY

                        FRIDAY, SEPTEMBER 14, 2012

----------------------------------------------------------------------------

                    GIRLS TEAM RESULTS - MIDDLE SCHOOL

----------------------------------------------------------------------------

 

 

  1.    76  SALINE                                      (  13:38  1:08:10   0:21)

==========================================================

  1      9   5648 Mallory Castor       7    13:28

  2     14   5657 Juliana Romero       7    13:35

  3     16   5659 Athena Slawski       8    13:36

  4     17   5653 Margy Hunter         7    13:42

  5     20   5660 Abigail Wilson       7    13:49

  6   ( 26)  5658 Rachel Rosati        7    13:56

  7   ( 28)  5656 Cerys Rogers         7    13:56

 

  2.   121  HARTLAND-ORE CREEK                          (  13:49  1:09:04   1:04)

==========================================================

  1      5   5594 Samantha Kleedtke    8    13:06

  2     15   5597 Michelle Moraitis    8    13:36

  3     30   5603 Emma Smith           7    14:02

  4     35   5592 Sydney Hughes        7    14:10

  5     36   5580 Arielle Bliznik      7    14:10

  6   ( 40)  5581 Emily Brown          8    14:13

  7   ( 44)  5599 Allison Parker       8    14:20

 

  3.   145  EAST LANSING MAC DONALD                    (  14:01  1:10:04   1:40)

==========================================================

  1      7   5634 Gretchen Fata        8    13:20

  2     13   5635 Madison Green        7    13:31

  3     18   5632 Kady Cassidy         7    13:47

  4     46   5639 Veronica Marr        7    14:26

  5     61   5642 Paige Reynolds       7    15:00

  6   ( 65)  5636 Julia Haas           8    15:09

  7   ( 77)  5630 Carina Arnosti       8    15:30

 

  4.   146  SHEPHERD MIDDLE SCHOOL                      (  13:46  1:08:49   3:00)

==========================================================

  1      1   5971 Katelyn Hutchinson        12:22

  2      2   5972 Kyle Hutchinson           12:38

  3     12   5973 Katie Powell              13:30

  4     58   5974 Jozlyn Gauthier           14:57

  5     73   5976 Mallorie Beavers          15:22

  6   ( 91)  5975 Annie Meeker              16:26

  7   ( 98)  5981 Cammi Sheppard            17:02

 

  5.   149  TEMPERANCE BEDFORD                          (  14:04  1:10:17   1:31)

==========================================================

  1      8   5683 Alexa Libstorff      8    13:27

  2     19   5688 Ashley Wagonhauser   8    13:47

  3     25   5678 Alexis Harpel        8    13:55

  4     37   5684 Autumn Oxer          7    14:10

  5     60   5685 Caitlin Stieber      7    14:58

  6   ( 82)  5679 Kaitlin Kochendoerfer 7    15:50

  7   ( 84)  5686 Jillian Sutter       7    15:52

 

  6.   159  GRAND LEDGE BEAGLE                          (  14:01  1:10:03   1:55)

==========================================================

  1      3   5562 Brittany Dale        8    12:56

  2     10   5567 Jenna Magness        8    13:29

  3     43   5569 Alex Moseley         7    14:19

  4     47   5574 Amy Spitzley         8    14:28

  5     56   5571 Hannah Schafer       7    14:51

  6   ( 62)  5559 Morgan Arnouts       8    15:01

  7   ( 64)  5561 Tori Campbell        8    15:03

 

  7.   174  AUBURN BAY CITY WESTERN                     (  14:10  1:10:48   0:45)

==========================================================

  1     24   5491 Erin Hacker          8    13:55

  2     29   5489 Leandra Estep        8    13:59

  3     32   5486 Grace Allen          7    14:03

  4     38   5487 Mackenzie Allen      7    14:11

  5     51   5494 Kendall Perdue       7    14:40

  6   ( 86)  5492 Grace Kendziorski    7    16:01

  7   ( 88)  5490 Selina Estrada       7    16:09

 

  8.   178  LANSING AREA CATHOLIC                       (  14:11  1:10:53   2:08)

==========================================================

  1      6   5629 Olivia Theis         7    13:11

  2     22   5621 Lidia Clarizio       7    13:50

  3     31   5626 Megan Nowak          7    14:03

  4     48   5624 Kathleen Dewan       7    14:30

  5     71   5620 Christina Baker      7    15:19

  6   ( 92)  5622 Autumn Cole          8    16:37

  7   ( 96)  5625 Alexandra Glozynski  7    16:44

 

  9.   186  BATH                                        (  14:14  1:11:09   1:52)

==========================================================

  1     11   5497 Kelsey Billingsley   8    13:29

  2     27   5502 Katelyn Trevino      8    13:56

  3     34   5501 Jessie Sullivan      8    14:08

  4     42   5495 Tyler Adkins         8    14:15

  5     72   5499 Stephanie Labioda    7    15:21

  6   ( 90)  5500 Ella Signs           7    16:20

  7   (101)  5498 Krystal Dugan        7    17:23

 

 10.   258  ALMA                                        (  14:43  1:13:35   0:54)

==========================================================

  1     33   5474 Sydney Hanson        7    14:08

  2     53   5475 Morgan Johnson       7    14:45

  3     54   5482 Jessica Shiffer      8    14:49

  4     55   5467 Alissa Adams         8    14:51

  5     63   5473 Elizzabeth Gotaas    7    15:02

  6   ( 78)  5479 Izzy Poquiz          7    15:36

  7   ( 85)  5471 Abigail Evans        7    16:01

 

 11.   262  DAVISON                                     (  14:45  1:13:42   1:28)

==========================================================

  1     23   5523 Hannah Griswald      8    13:55

  2     39   5517 Ellie Crandall       7    14:13

  3     57   5536 Maria Pyland         8    14:54

  4     69   5531 Megan Martin         8    15:17

  5     74   5534 Grace Olsen          7    15:23

  6   ( 75)  5514 Stephanie Boonstra   8    15:24

  7   ( 76)  5539 Abby Schiestel       7    15:26

 

 12.   303  ITHACA                                      (  15:22  1:16:46   4:37)

==========================================================

  1      4   5614 Courtney Allen       8    12:57

  2     21   5616 Amelia Freestone     8    13:49

  3     81   5613 Audi Adle            8    15:44

  4     95   5615 Kennedy Carman       7    16:42

  5    102   5617 Ashtyn Pendell       8    17:34

  6   (105)  5619 Haylee Sigafoose     8    17:54

 

 13.   345  SAGINAW SWAN VALLEY                        (  15:27  1:17:15   2:23)

==========================================================

  1     49   5673 Meghan Durussel      8    14:37

  2     52   5674 Mykenzie Garza       8    14:43

  3     67   5672 Lauren Doughty       7    15:14

  4     80   5670 Serena Alworden      7    15:41

  5     97   5675 Kayleigh Zechmeister 8    17:00

  6   (103)  5671 Bekah Castillo       7    17:45

 

 14.   350  DEWITT JUNIOR HIGH                          (  15:25  1:17:03   1:50)

==========================================================

  1     45   5549 Kelsey Grost         8    14:24

  2     59   5550 Kara Johnson         7    14:58

  3     70   5543 Riley Bosanic        8    15:18

  4     87   5555 Bella Sesi           8    16:09

  5     89   5541 Hannah Adler         7    16:14

  6   ( 93)  5552 Kiki Powell          7    16:37

  7   ( 99)  5545 Cragen Davies        7    17:08

 

 15.   365  ST. JOHN THE EVANGELIST                     (  15:33  1:17:41   2:24)

==========================================================

  1     41   5664 Sophia Dubiel        8    14:15

  2     68   5668 Sophie Rachor        7    15:17

  3     79   5661 Brenna Bleicher      8    15:39

  4     83   5666 Tessa Peabody        8    15:51

  5     94   5663 Grainne Caughey      7    16:39

  6   (100)  5665 Rachel Learman       7    17:20

 

 16.   433  CAPITAL HOMESCHOOL                          (  17:11  1:25:54   4:33)

==========================================================

  1     50   5505 Lorisa Demass        7    14:38

  2     66   5510 Annika Shoemaker     7    15:11

  3    104   5506 Rebecca Hartges      7    17:47

  4    106   5504 Kami Butler          7    19:07

  5    107   5503 Hannah Bowman        7    19:11

  6   (108)  5509 Maddie Schaub        7    20:56