d'Ear Trail 10K
Haslett, MI
11/4/2012
[Overall Male Winner] [Male 13 - 19] [Male 20 - 29] [Male 30 - 39] [Overall Male Masters Winner] [Male 40 - 49] [Overall Male Grand Masters Winner] [Male 50 - 59] []
[Overall Female Winner] [Female 13 - 19] [Female 20 - 29] [Female 30 - 39] [Overall Female Masters Winner] [Female 40 - 49] [Overall Female Grand Masters Winner] [Female 50 - 59]

Overall Male Winner
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
1
1
28   JD Pepper  
49
37:36.54  6:03.96

Overall Female Winner
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
11
1
10   Sarah Davis  
40
51:31.03  8:18.55

Male 13 - 19
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
5
5
44   Austin Lox  
19
47:48.78  7:42.71
2
18
13
43   Alec Papes  
18
56:32.81  9:07.23

Female 13 - 19
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
21
8
19   Kathryn Milarch  
19
59:41.37  9:37.64

Male 20 - 29
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
10
10
6   Phillip Dahlhofer  
28
51:27.44  8:17.97
2
24
14
21   Brian Ruble  
29
1:00:11.67  9:42.53
3
27
16
17   Allan Mergener  
24
1:01:00.51  9:50.40

Female 20 - 29
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
28
12
26   Anne Traynor  
23
1:01:00.65  9:50.43
2
32
15
23   Kate Sippel  
28
1:05:16.10  10:31.63
3
33
16
38   Keli Peterson  
22
1:05:46.08  10:36.46
4
34
17
39   Allie Gawura  
21
1:05:46.24  10:36.49
5
37
20
2   Tracey Burtch  
25
1:10:20.22  11:20.68
6
39
22
24   Ruthie Sudderth  
29
1:11:56.68  11:36.24
7
40
23
12   Paige Hathaway  
28
1:17:31.32  12:30.21

Male 30 - 39
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
2
2
8   Joseph Dauer  
33
41:36.97  6:42.74
2
4
4
27   CJ Winger  
30
47:35.88  7:40.63

Female 30 - 39
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
16
4
16   Shannel Larner  
37
55:53.36  9:00.86
2
17
5
45   Megan Wert  
30
56:04.22  9:02.62
3
19
6
35   Mechelle Kuchar  
39
57:22.70  9:15.27
4
20
7
9   Jenny Dauer  
35
57:29.27  9:16.33
5
23
10
5   Lisa Cross  
30
1:00:11.50  9:42.50
6
26
11
7   Steffenie Dahlhofer  
31
1:00:27.47  9:45.08

Overall Male Masters Winner
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
3
3
30   Thomas Halm  
57
42:21.36  6:49.90

Overall Female Masters Winner
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
12
2
15   Kathy Lareau  
52
52:11.95  8:25.15

Male 40 - 49
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
6
6
34   Steve Karlzen  
49
49:30.12  7:59.05
2
8
8
14   Bill Hoag  
48
50:28.09  8:08.40
3
13
11
18   Christopher Merril  
46
52:30.95  8:28.22
4
25
15
3   Paul Cleaveland  
43
1:00:22.45  9:44.27

Female 40 - 49
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
14
3
20   Debra Rojewski  
47
54:07.27  8:43.75
2
30
14
36   Cindy Werseaberger  
45
1:03:06.95  10:10.80
3
35
18
25   Lori Teichman  
43
1:06:57.67  10:48.01
4
36
19
41   Christa Lininger  
42
1:09:42.58  11:14.61
5
38
21
40   Ronni Laux  
43
1:10:52.03  11:25.81

Overall Male Grand Masters Winner
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
9
9
47   Tim Colonnese  
55
50:49.08  8:11.79

Overall Female Grand Masters Winner
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
22
9
31   Maggy Zidar  
62
59:51.51  9:39.28

Male 50 - 59
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
15
12
22   Eduardo Sibils  
56
55:48.09  9:00.01
2
31
17
33   Mike Lingo  
58
1:03:16.81  10:12.39

Female 50 - 59
Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
1
29
13
29   Jenny Transue  
51
1:01:45.83  9:57.71
2
41
24
46   Audrey Barr  
56
1:22:35.02  13:19.20
3
42
25
42   Michelle Kreft  
53
1:22:35.17  13:19.22

Place  Overall  Gender Place  Race #  Name  Age  Time  PPM
7
7
11   Aaron Davis  
12
50:27.49  8:08.30