CMAC Jamboree #1

September 16, 2014


Results by: Michigan Running Foundation

Table of Contents

Finish List - Girls - Girls 5K
Finish List - Girls - Middle School
Team Summary - Girls - Girls 5K
Team Summary - Girls - Middle School
Finish List - Boys - Boys 5k
Finish List - Boys - Middle School
Team Summary - Boys - Boys 5k
Team Summary - Boys - Middle School
Top

Overall Finish List - Boys

Boys 5k


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   1775  Brendan Klynstra      Saranac                                 16:41.4  5:23/M        
    2      2   1691  Bohdan Hartman        Fulton                                  16:46.5  5:25/M        
    3      3   1730  Caleb Barker          Pewamo-Westphalia                       17:10.8  5:32/M        
    4      4   1639  Cole Trevino          Bath                                    17:30.9  5:39/M        
    5      5   1732  Grant Hengesbach      Pewamo-Westphalia                       17:35.1  5:40/M        
    6      6   1737  Bryce Thelen          Pewamo-Westphalia                       17:42.1  5:43/M        
    7      7   1783  Branden Smith         Saranac                                 17:54.3  5:46/M        
    8      8   1668  Drew Bierstetel       Fowler                                  17:59.8  5:48/M        
    9      9   1736  Brock Simon           Pewamo-Westphalia                       18:03.6  5:49/M        
   10     10   1638  Case Trevino          Bath                                    18:06.9  5:50/M        
   11     11   1632  Branley Mafuta        Bath                                    18:18.5  5:54/M        
   12     12   1658  Ben Lober             Dansville                               18:20.6  5:55/M        
   13     13   1735  Zach Schmitz          Pewamo-Westphalia                       18:22.0  5:55/M        
   14     14   1782  Aaron Sluiter         Saranac                                 18:25.3  5:56/M        
   15     15   1627  Kyle Coulter          Bath                                    18:28.3  5:57/M        
   16     16   1629  Elliott Lipe          Bath                                    18:30.7  5:58/M        
   17     17   1659  Anthony Mack          Dansville                               18:31.2  5:58/M        
   18     18   1762  Sam Traver            Potterville                             18:36.3  6:00/M        
   19     19   1774  Hunter Hyde           Saranac                                 18:49.9  6:04/M        
   20     20   1777  Conor McElvain        Saranac                                 18:51.0  6:05/M        
   21     21   1755  Alec Badgley          Potterville                             19:00.9  6:08/M        
   22     22   1657  Ethan Launstein       Dansville                               19:02.0  6:08/M        
   23     23   1779  Patrick Miller        Saranac                                 19:08.3  6:10/M        
   24     24   1799  Isaac Brown           St Patrick                              19:11.1  6:11/M        
   25  (< 5)   1713  Jacob Rouse           Laingsburg                              19:13.6  6:12/M        
   26     25   1785  Kyle Vanspronsen      Saranac                                 19:14.7  6:12/M        
   27     26   1764  Zach Yarger           Potterville                             19:15.6  6:13/M        
   28     27   1763  Tyler Vermillion      Potterville                             19:34.2  6:19/M        
   29     28   1676  Will Schafer          Fowler                                  19:36.3  6:19/M        
   30     29   1631  Aime Mafuta           Bath                                    19:40.5  6:21/M        
   31     30   1630  Marshall Lipe         Bath                                    19:40.8  6:21/M        
   32     31   1758  Ross Schmeideknecht   Potterville                             19:41.1  6:21/M        
   33  (> 7)   1773  Peter Hulett          Saranac                                 19:43.1  6:22/M        
   34     32   1759  Kody Smith            Potterville                             19:50.2  6:24/M        
   35     33   1673  Jacob Hong            Fowler                                  19:52.7  6:25/M        
   36     34   1656  Jacob Kadluboski      Dansville                               19:53.4  6:25/M        
   37  (> 7)   1634  Anthony Nichols       Bath                                    20:10.7  6:30/M        
   38  (> 7)   1624  Michael Armistead     Bath                                    20:11.1  6:31/M        
   39     35   1655  Daniel Hartman        Dansville                               20:12.6  6:31/M        
   40  (> 7)   1626  Nick Carroll          Bath                                    20:14.9  6:32/M        
   41     36   1667  Elijah Becker         Fowler                                  20:22.1  6:34/M        
   42  (> 7)   1635  Ben Opphile           Bath                                    20:25.8  6:35/M        
   43  (> 7)   1770  Victor Galiana        Saranac                                 20:27.5  6:36/M        
   44     37   1757  Rickey Prudden        Potterville                             20:32.6  6:37/M        
   45  (> 7)   1637  Jack Skidmore         Bath                                    20:34.6  6:38/M        
   46     38   1669  Charlie Boak          Fowler                                  20:48.0  6:43/M        
   47     39   1677  James Wohlfert        Fowler                                  21:00.0  6:46/M        
   48  (> 7)   1633  Robert Micheaux       Bath                                    21:05.1  6:48/M        
   49  (> 7)   1761  Marcus Traver         Potterville                             21:11.6  6:50/M        
   50     40   1654  Spencer Anderson      Dansville                               21:15.1  6:51/M        
   51     41   1672  Owen Fedewa           Fowler                                  21:26.1  6:55/M        
   52  (> 7)   1756  Sam Corbin            Potterville                             21:30.2  6:56/M        
   53     42   1729  Seth Anderson         Pewamo-Westphalia                       21:35.5  6:58/M        
   54     43   1689  Jordan Biddinger      Fulton                                  21:45.3  7:01/M        
   55  (> 7)   1760  Isaiah Stimer         Potterville                             22:09.6  7:09/M        
   56     44   1805  Thomas Wernet         St Patrick                              22:21.0  7:13/M        
   57  (> 7)   1772  Mason Houtteman       Saranac                                 22:21.6  7:13/M        
   58  (> 7)   1636  Brady Seeley          Bath                                    22:36.1  7:17/M        
   59  (> 7)   1780  Alexis Monroy         Saranac                                 22:40.4  7:19/M        
   60  (< 5)   1705  Dylan Harter          Laingsburg                              22:42.9  7:19/M        
   61  (> 7)   1769  Riley Bedard          Saranac                                 22:48.6  7:21/M        
   62     45   1733  Kevin Schafer         Pewamo-Westphalia                       22:51.2  7:22/M        
   63     46   1690  Jarrett Coblentz      Fulton                                  22:51.8  7:22/M        
   64  (> 7)   1674  Jonathan Hong         Fowler                                  23:04.9  7:26/M        
   65  (> 7)   1784  Conor Talcott         Saranac                                 23:18.4  7:31/M        
   66     47   1804  Philip Wernet         St Patrick                              23:23.1  7:33/M        
   67  (< 5)   1709  Jake Langdon          Laingsburg                              23:28.5  7:34/M        
   68  (> 7)   1671  Cody Elliot           Fowler                                  24:06.8  7:46/M        
   69     48   1688  Luke Baker            Fulton                                  24:07.2  7:47/M        
   70     49   1692  Ryan Womble           Fulton                                  24:21.9  7:51/M        
   71     50   1687  Lucas B               Fulton                                  24:41.0  7:58/M        
   72  (> 7)   1625  Jorge Canto           Bath                                    25:52.5  8:21/M        
   73  (> 7)    500  Austin Smith          Pewamo-Westphalia                       26:29.9  8:33/M        
   74     51   1801  David Kreiner         St Patrick                              28:14.3  9:06/M        
   75  (> 7)   1628  John Kyes             Bath                                    32:33.5 10:30/M        
   76     52   1802  Aaron Pratt           St Patrick                              32:41.2 10:33/M        



Top

Overall Finish List - Boys

Middle School


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1  (< 5)   1840  Gordon Chattaway      Dansville MS                            12:14.2  6:07/M        
    2  (< 5)   1858  Nate Alwood           Fulton MS                               12:28.2  6:14/M        
    3      1   1885  Keith Schafer         Pewamo-Westphalia MS                    12:38.4  6:19/M        
    4      2   1846  Trevor Bunting        Fowler MS                               12:44.6  6:22/M        
    5      3   1848  Brycen Halfman        Fowler MS                               12:54.2  6:27/M        
    6      4   1847  Nolan Datema          Fowler MS                               12:55.4  6:28/M        
    7  (< 5)   1841  Nick Kadluboski       Dansville MS                            12:55.7  6:28/M        
    8      5   1849  Nolan Wirth           Fowler MS                               13:12.5  6:36/M        
    9      6   1882  Troy Hagen            Pewamo-Westphalia MS                    13:18.0  6:39/M        
   10      7   1831  Aj Skidmore           Bath MS                                 13:18.4  6:39/M        
   11      8   1871  Brady Hawks           Laingsburg MS                           13:22.3  6:41/M        
   12      9   1886  Ryan Schafer          Pewamo-Westphalia MS                    13:37.6  6:49/M        
   13     10   1836  Noah Schott           Bath MS                                 13:41.6  6:51/M        
   14     11   1875  Jackson Wilson        Laingsburg MS                           14:02.6  7:01/M        
   15     12   1870  Ethan Fleming         Laingsburg MS                           14:06.7  7:03/M        
   16     13   1918  Brice Harder          Saranac MS                              14:08.0  7:04/M        
   17     14   1906  Luke Tarr             Potterville MS                          14:11.8  7:06/M        
   18     15   1884  Ty Genereux           Pewamo-Westphalia MS                    14:22.5  7:11/M        
   19     16   1874  Zach Robbins          Laingsburg MS                           14:24.8  7:12/M        
   20     17   1917  Brad Strouse          Saranac MS                              14:26.5  7:13/M        
   21     18   1851  Riley Goerge          Fowler MS                               14:27.9  7:14/M        
   22     19   1868  Vincent Barberio      Laingsburg MS                           14:30.5  7:15/M        
   23     20   1902  Kenny Ginther         Potterville MS                          14:31.6  7:16/M        
   24     21   1872  Caleb Morr            Laingsburg MS                           14:37.7  7:19/M        
   25     22   1873  Brad O'Connor         Laingsburg MS                           14:42.1  7:21/M        
   26     23   1827  Kevlar Azar           Bath MS                                 14:55.4  7:28/M        
   27     24   1828  Kyle Holmes           Bath MS                                 14:55.8  7:28/M        
   28     25   1833  Justin Brown          Bath MS                                 15:04.6  7:32/M        
   29     26   1830  Nick Schaeding        Bath MS                                 15:33.3  7:47/M        
   30     27   1832  Phillip Waidelich     Bath MS                                 15:34.5  7:47/M        
   31     28   1900  Eliott Traver         Potterville MS                          15:35.7  7:48/M        
   32  (> 7)   1869  Damion Cozik          Laingsburg MS                           15:37.9  7:49/M        
   33     29   1883  Tyler Schmitt         Pewamo-Westphalia MS                    15:41.0  7:51/M        
   34  (> 7)   1834  Darius Clemen         Bath MS                                 16:05.6  8:03/M        
   35     30   1850  Cole George           Fowler MS                               16:12.2  8:06/M        
   36     31   1895  Joel Carlson          Potterville MS                          16:19.4  8:10/M        
   37     32   1921  Jonah Powell          Saranac MS                              16:48.9  8:24/M        
   38     33   1901  Mitch Yarger          Potterville MS                          17:09.7  8:35/M        
   39  (> 7)   1876  Tyler Siben           Laingsburg MS                           17:27.5  8:44/M        
   40     34   1898  Blake Smith           Potterville MS                          18:19.6  9:10/M        
   41     35   1896  Ethan Kubasczyk       Potterville MS                          18:20.0  9:10/M        
   42  (> 7)   1899  Connor Struzinski     Potterville MS                          20:15.4 10:08/M        
   43  (> 7)   1904  Colin Morehouse       Potterville MS                          20:25.7 10:13/M        
   44  (> 7)   1903  Steven Mason          Potterville MS                          20:37.8 10:19/M        
   45     36   1920  Maverick Musser       Saranac MS                              21:39.6 10:50/M        
   46  (> 7)   1835  Andy Hilts            Bath MS                                 22:50.0 11:25/M        
   47     37   1916  Owen Houtteman        Saranac MS                              27:26.5 13:43/M        
   48     38   1845  David Armbrustmaker   Fowler MS                               27:56.0 13:58/M        
Top

Team Summary Report - Boys

Boys 5k


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Pewamo-Westphalia                      36               3   5   6   9  13  42  45         
        Top  5 Times: 1:28:53.8
        Average Time: 17:46.7

    2 Bath                                   56               4  10  11  15  16  29  30         
        Top  5 Times: 1:30:55.5
        Average Time: 18:11.1

    3 Saranac                                61               1   7  14  19  20  23  25         
        Top  5 Times: 1:30:41.9
        Average Time: 18:08.3

    4 Dansville                             120              12  17  22  34  35  40             
        Top  5 Times: 1:35:59.8
        Average Time: 19:11.9

    5 Potterville                           123              18  21  26  27  31  32  37         
        Top  5 Times: 1:36:08.3
        Average Time: 19:13.6

    6 Fowler                                143               8  28  33  36  38  39  41         
        Top  5 Times: 1:38:39.0
        Average Time: 19:43.8

    7 Fulton                                188               2  43  46  48  49  50             
        Top  5 Times: 1:49:52.9
        Average Time: 21:58.6

    8 St Patrick                            218              24  44  47  51  52                 
        Top  5 Times: 2:05:50.8
        Average Time: 25:10.1

 Inc. Laingsburg                           3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

Top

Team Summary Report - Boys

Middle School


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Fowler MS                              32               2   3   4   5  18  30  38         
        Top  5 Times: 1:06:14.9
        Average Time: 13:14.9

    2 Pewamo-Westphalia MS                   60               1   6   9  15  29                 
        Top  5 Times: 1:09:37.6
        Average Time: 13:55.5

    3 Laingsburg MS                          66               8  11  12  16  19  21  22         
        Top  5 Times: 1:10:27.2
        Average Time: 14:05.4

    4 Bath MS                                89               7  10  23  24  25  26  27         
        Top  5 Times: 1:11:56.0
        Average Time: 14:23.2

    5 Potterville MS                        126              14  20  28  31  33  34  35         
        Top  5 Times: 1:17:48.5
        Average Time: 15:33.7

    6 Saranac MS                            135              13  17  32  36  37                 
        Top  5 Times: 1:34:29.6
        Average Time: 18:53.9

 Inc. Dansville MS                         2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Fulton MS                            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 


Top

Overall Finish List - Girls

Girls 5K


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   1647  Annie Fanta           Bath                                    20:19.6  6:33/M        
    2      2   1753  Brenna Wirth          Pewamo-Westphalia                       20:44.3  6:41/M        
    3      3   1746  Brooklyn Nurenberg    Pewamo-Westphalia                       20:59.1  6:46/M        
    4      4   1747  Olivia Nurenberg      Pewamo-Westphalia                       21:04.3  6:48/M        
    5      5   1751  Brooke Stump          Pewamo-Westphalia                       21:08.1  6:49/M        
    6      6   1740  Brooke Bengel         Pewamo-Westphalia                       21:12.2  6:50/M        
    7      7   1748  Audrey Pohl           Pewamo-Westphalia                       21:13.4  6:51/M        
    8      8   1754  Mykena Witgen         Pewamo-Westphalia                       21:18.5  6:52/M        
    9      9   1685  Ashley Vanells        Fowler                                  21:32.4  6:57/M        
   10  (> 7)   1750  Leanna Schafer        Pewamo-Westphalia                       21:45.1  7:01/M        
   11     10   1718  Julia Angst           Laingsburg                              22:00.3  7:06/M        
   12     11   1643  Faith Brown           Bath                                    22:09.1  7:09/M        
   13     12   1678  Kiah Becker           Fowler                                  22:12.2  7:10/M        
   14     13   1644  Lindsey Brown         Bath                                    22:13.0  7:10/M        
   15  (> 7)   1738  Emma Arens            Pewamo-Westphalia                       22:13.6  7:10/M        
   16  (> 7)   1739  Grace Arens           Pewamo-Westphalia                       22:19.2  7:12/M        
   17  (> 7)   1741  Claudia Heckman       Pewamo-Westphalia                       22:21.3  7:13/M        
   18     14   1650  Ella Signs            Bath                                    22:42.1  7:19/M        
   19     15   1795  Madelyn Miller        Saranac                                 22:47.0  7:21/M        
   20     16   1642  Kelsey Billingsley    Bath                                    22:50.1  7:22/M        
   21     17   1651  Jessie Sullivan       Bath                                    22:53.1  7:23/M        
   22  (> 7)   1749  Jessica Schafer       Pewamo-Westphalia                       22:54.3  7:23/M        
   23     18   1653  Katelyn Trevino       Bath                                    22:59.5  7:25/M        
   24     19   1722  Peyton Fleming        Laingsburg                              23:20.8  7:32/M        
   25  (< 5)   1767  Emily Walter          Potterville                             23:25.5  7:33/M        
   26     20   1790  Sydney Holtforth      Saranac                                 23:31.9  7:35/M        
   27  (> 7)   1646  Samantha Evans        Bath                                    23:33.1  7:36/M        
   28     21   1723  Emily Garner          Laingsburg                              23:44.0  7:39/M        
   29  (> 7)   1745  Gabbie Hummel         Pewamo-Westphalia                       24:00.6  7:45/M        
   30     22   1684  Bri'Anna Schmitt      Fowler                                  24:04.4  7:46/M        
   31  (> 7)   1743  Anneliese Hummel      Pewamo-Westphalia                       24:21.8  7:51/M        
   32     23   1798  Jessica Sluiter       Saranac                                 24:23.3  7:52/M        
   33     24   1794  Josie Manion          Saranac                                 24:25.0  7:53/M        
   34  (> 7)   1742  Kara Hengesbach       Pewamo-Westphalia                       24:26.3  7:53/M        
   35  (> 7)   1649  Melissa Schott        Bath                                    24:29.5  7:54/M        
   36  (> 7)   1648  Savannah Halfmann     Bath                                    24:46.8  7:59/M        
   37     25   1719  Gracie Bayle          Laingsburg                              24:54.0  8:02/M        
   38     26   1797  Miriam Price          Saranac                                 24:54.5  8:02/M        
   39     27   1680  Savannah Boak         Fowler                                  24:56.1  8:03/M        
   40  (< 5)   1808  Shelby Miller         St Patrick                              24:58.7  8:03/M        
   41  (> 7)   1641  Delaney Abendroth     Bath                                    25:20.0  8:10/M        
   42     28   1717  Hanna Angst           Laingsburg                              25:26.4  8:12/M        
   43     29   1787  Karina Carle          Saranac                                 25:45.9  8:18/M        
   44     30   1792  Haley Lake            Saranac                                 25:54.7  8:21/M        
   45  (< 5)   1697  Jenna Wolfe           Fulton                                  26:13.6  8:27/M        
   46     31   1682  Mariele Feldpausch    Fowler                                  26:19.8  8:29/M        
   47     32   1681  Delaney Fedewa        Fowler                                  26:22.3  8:30/M        
   48     33   1724  Katie Hummel          Laingsburg                              26:26.7  8:32/M        
   49  (> 7)   1744  Felicia Hummel        Pewamo-Westphalia                       26:53.9  8:40/M        
   50  (< 5)   1663  Gabbie Graf           Dansville                               27:24.4  8:50/M        
   51     34   1728  Maggie Walker         Laingsburg                              27:29.8  8:52/M        
   52  (< 5)   1666  Hanna Lentz           Dansville                               27:42.0  8:56/M        
   53  (> 7)   1645  Jena Burley           Bath                                    27:42.4  8:56/M        
   54  (> 7)   1725  Emma Smith            Laingsburg                              27:48.7  8:58/M        
   55  (< 5)   1661  Alicia Coatsworth     Dansville                               28:00.2  9:02/M        
   56  (< 5)   1806  Sammi Leonard         St Patrick                              28:04.0  9:03/M        
   57  (> 7)   1789  Emma Hale             Saranac                                 28:07.1  9:04/M        
   58  (> 7)   1652  Lucy Tingao Jiang     Bath                                    28:38.2  9:14/M        
   59  (< 5)   1809  Kendall Schrauben     St Patrick                              28:41.9  9:15/M        
   60     35   1679  Holly Bierstetel      Fowler                                  28:42.4  9:15/M        
   61  (< 5)   1810  Kayla Shaw            St Patrick                              28:48.3  9:17/M        
   62  (< 5)   1695  Aleckisidis Kidder    Fulton                                  29:02.3  9:22/M        
   63  (> 7)   1752  Abby Wirth            Pewamo-Westphalia                       29:11.2  9:25/M        
   64  (> 7)   1788  Jackie Jax Fountain   Saranac                                 29:14.8  9:26/M        
   65  (< 5)   1768  Abigail Wood          Potterville                             29:58.7  9:40/M        
   66  (< 5)   1765  Tarah Gates           Potterville                             30:08.3  9:43/M        
   67  (> 7)   1791  Alissa Knepper        Saranac                                 30:35.0  9:52/M        
   68  (< 5)   1696  Cassidy Milton        Fulton                                  32:44.3 10:34/M        
   69  (> 7)   1793  Gabby Lauer           Saranac                                 41:27.5 13:22/M        
   70  (> 7)   1786  Mckenzie Barna        Saranac                                 41:39.6 13:26/M        



Top

Overall Finish List - Girls

Middle School


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   1822  Riley Ingram          Bath MS                                 13:10.6  6:35/M        
    2      2   1826  Chloe Spaulding       Bath MS                                 13:18.7  6:39/M        
    3      3   1880  Zoie Schafer          Pewamo-Westphalia MS                    13:44.8  6:52/M        
    4      4   1879  Emily Nurenberg       Pewamo-Westphalia MS                    13:45.1  6:53/M        
    5      5   1878  Aubrey George         Pewamo-Westphalia MS                    13:45.3  6:53/M        
    6      6   1915  Sidney Klynstra       Saranac MS                              13:52.6  6:56/M        
    7      7   1914  Katelynn Haskins      Saranac MS                              14:07.3  7:04/M        
    8      8   1818  Delaney Whitman       Bath MS                                 14:23.9  7:12/M        
    9      9   1877  Bailey Droste         Pewamo-Westphalia MS                    14:38.5  7:19/M        
   10     10   1866  Malinda Barberio      Laingsburg MS                           14:44.4  7:22/M        
   11     11   1867  Cholie Merchant       Laingsburg MS                           14:49.6  7:25/M        
   12     12   1856  Cali Wachowski        Fulton MS                               14:58.9  7:29/M        
   13  (< 5)   1843  Josie Koenigsknecht   Fowler MS                               15:01.5  7:31/M        
   14  (< 5)   1844  Kimbria Lance         Fowler MS                               15:01.9  7:31/M        
   15     13   1815  Renee Lince           Bath MS                                 15:07.5  7:34/M        
   16     14   1912  Jasmine Chadwick      Saranac MS                              15:09.9  7:35/M        
   17     15   1819  Hannah Behl           Bath MS                                 15:25.6  7:43/M        
   18     16   1864  Allison Smith         Laingsburg MS                           15:49.6  7:55/M        
   19     17   1813  Kylee Hokenson        Bath MS                                 15:53.1  7:57/M        
   20     18   1865  Ellie Thelen          Laingsburg MS                           15:59.5  8:00/M        
   21     19   1890  Alyssa Wabindato      Potterville MS                          16:09.9  8:05/M        
   22     20   1823  Makenzie Jonas        Bath MS                                 16:18.0  8:09/M        
   23  (> 7)   1820  Spaulding Cami        Bath MS                                 16:25.0  8:13/M        
   24     21   1854  Katey Salogar         Fulton MS                               16:30.3  8:15/M        
   25  (> 7)   1825  Anna Kyes             Bath MS                                 16:30.9  8:15/M        
   26  (> 7)   1821  Megan Coulter         Bath MS                                 16:31.3  8:16/M        
   27     22   1907  Sophia Brown          Saranac MS                              16:42.4  8:21/M        
   28  (> 7)   1816  Mya Uhlmann           Bath MS                                 16:47.2  8:24/M        
   29     23   1857  Sierra Bates          Fulton MS                               16:56.2  8:28/M        
   30     24   1863  Makayla Koenig        Laingsburg MS                           16:56.9  8:28/M        
   31     25   1892  Samarah Bowen         Potterville MS                          17:13.1  8:37/M        
   32     26   1881  Isabelle Gallagher    Pewamo-Westphalia MS                    17:17.3  8:39/M        
   33     27   1855  Emily Sorah           Fulton MS                               17:20.8  8:40/M        
   34     28   1861  Anne Claus            Laingsburg MS                           17:24.7  8:42/M        
   35     29   1888  Hana Harns            Potterville MS                          17:25.1  8:43/M        
   36     30   1862  Camille Jablonski     Laingsburg MS                           17:28.5  8:44/M        
   37  (> 7)   1860  Tyler Chadwick        Laingsburg MS                           17:32.9  8:46/M        
   38  (> 7)   1812  Miranda Dunlap        Bath MS                                 17:47.0  8:54/M        
   39     31   1893  Kiarah Piercefield    Potterville MS                          18:06.4  9:03/M        
   40     32   1911  Sara Bushre           Saranac MS                              18:24.4  9:12/M        
   41     33   1852  Jillian Blair         Fulton MS                               18:32.4  9:16/M        
   42     34   1891  Caleigh Winters       Potterville MS                          18:50.4  9:25/M        
   43     35   1889  Tessa Mason           Potterville MS                          19:04.2  9:32/M        
   44  (> 7)   1817  Shanelle Vail         Bath MS                                 19:38.9  9:49/M        
   45     36   1908  Hope Helminski        Saranac MS                              20:09.1 10:05/M        
   46  (> 7)   1814  Ann Krapohl           Bath MS                                 22:14.5 11:07/M        
   47     37   1913  Carissa Granum        Saranac MS                              22:15.0 11:08/M        
   48  (> 7)   1910  Cheyenne Westbrook    Saranac MS                              22:56.9 11:28/M        
   49     38   1853  Brianna Green         Fulton MS                               25:15.8 12:38/M        
   50  (> 7)   1811  Seba Aldhamen         Bath MS                                 25:20.7 12:40/M        
Top

Team Summary Report - Girls

Girls 5K


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Pewamo-Westphalia                      20               2   3   4   5   6   7   8         
        Top  5 Times: 1:45:08.3
        Average Time: 21:01.6

    2 Bath                                   55               1  11  13  14  16  17  18         
        Top  5 Times: 1:50:14.1
        Average Time: 22:02.8

    3 Fowler                                101               9  12  22  27  31  32  35         
        Top  5 Times: 1:59:05.1
        Average Time: 23:49.0

    4 Laingsburg                            103              10  19  21  25  28  33  34         
        Top  5 Times: 1:59:25.6
        Average Time: 23:53.1

    5 Saranac                               108              15  20  23  24  26  29  30         
        Top  5 Times: 2:00:02.0
        Average Time: 24:00.4

 Inc. Dansville                            3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Fulton                               3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Potterville                          3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. St Patrick                           4 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

Top

Team Summary Report - Girls

Middle School


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Bath MS                                39               1   2   8  13  15  17  20         
        Top  5 Times: 1:11:26.5
        Average Time: 14:17.3

    2 Pewamo-Westphalia MS                   47               3   4   5   9  26                 
        Top  5 Times: 1:13:11.1
        Average Time: 14:38.2

    3 Laingsburg MS                          79              10  11  16  18  24  28  30         
        Top  5 Times: 1:18:20.3
        Average Time: 15:40.0

    4 Saranac MS                             81               6   7  14  22  32  36  37         
        Top  5 Times: 1:18:16.7
        Average Time: 15:39.3

    5 Fulton MS                             116              12  21  23  27  33  38             
        Top  5 Times: 1:24:18.8
        Average Time: 16:51.7

    6 Potterville MS                        138              19  25  29  31  34  35             
        Top  5 Times: 1:27:45.1
        Average Time: 17:33.0

 Inc. Fowler MS                            2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: