CMAC Jamboree #2

October 01, 2014


Results by: Michigan Running Foundation

Table of Contents

Finish List - Girls - Girls 5K
Finish List - Girls - Middle School
Team Summary - Girls - Girls 5K
Team Summary - Girls - Middle School
Finish List - Boys - Boys 5k
Finish List - Boys - Middle School
Team Summary - Boys - Boys 5k
Team Summary - Boys - Middle School
Top

Overall Finish List - Boys

Boys 5k


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1   2344  Brendan Klynstra      Saranac                                 16:25.7  5:18/M    12
    2      2   2264  Bohdan Hartman        Fulton                                  16:30.9  5:19/M    12
    3      3   2298  Caleb Barker          Pewamo-Westphalia                       16:52.3  5:26/M    12
    4      4   2215  Cole Trevino          Bath                                    17:07.2  5:31/M    10
    5      5   2244  Drew Bierstetel       Fowler                                  17:17.0  5:35/M    12
    6      6   2300  Grant Hengesbach      Pewamo-Westphalia                       17:20.9  5:35/M    11
    7      7   2306  Bryce Thelen          Pewamo-Westphalia                       17:26.2  5:37/M    10
    8      8   2352  Branden Smith         Saranac                                 17:44.3  5:43/M    11
    9      9   2304  Brock Simon           Pewamo-Westphalia                       17:52.3  5:46/M    10
   10     10   2214  Case Trevino          Bath                                    17:54.4  5:46/M    10
   11     11   2351  Aaron Sluiter         Saranac                                 17:54.7  5:46/M    12
   12     12   2205  Elliott Lipe          Bath                                    17:57.2  5:47/M    11
   13     13   2331  Sam Traver            Potterville                             18:08.2  5:51/M    12
   14     14   2343  Hunter Hyde           Saranac                                 18:11.2  5:52/M    11
   15     15   2208  Branley Mafuta        Bath                                    18:11.6  5:52/M    12
   16     16   2346  Conor McElvain        Saranac                                 18:14.7  5:53/M    10
   17     17   2303  Zach Schmitz          Pewamo-Westphalia                       18:16.9  5:54/M    10
   18     18   2354  Kyle Vanspronsen      Saranac                                 18:18.8  5:54/M    11
   19  (< 5)   2234  Ben Lober             Dansville                               18:20.8  5:55/M    10
   20     19   2372  Graham Smith          St Patrick                              18:21.6  5:55/M    10
   21     20   2348  Patrick Miller        Saranac                                 18:22.4  5:55/M    10
   22     21   2203  Kyle Coulter          Bath                                    18:23.1  5:56/M    11
   23     22   2251  Will Schafer          Fowler                                  18:28.5  5:57/M    11
   24     23   2332  Tyler Vermillion      Potterville                             18:40.7  6:01/M    10
   25     24   2333  Zach Yarger           Potterville                             18:51.2  6:05/M    10
   26     25   2324  Alec Badgley          Potterville                             18:52.0  6:05/M    12
   27     26   2206  Marshall Lipe         Bath                                    18:59.6  6:07/M    11
   28  (> 7)   2339  Victor Galiana        Saranac                                 19:06.5  6:10/M    10
   29     27   2327  Ross Schmeideknecht   Potterville                             19:10.3  6:11/M    9 
   30     28   2207  Aime Mafuta           Bath                                    19:12.9  6:12/M    9 
   31     29   2299  Trent Barker          Pewamo-Westphalia                       19:14.6  6:12/M    9 
   32  (> 7)   2213  Jack Skidmore         Bath                                    19:19.1  6:14/M    9 
   33     30   2328  Kody Smith            Potterville                             19:24.9  6:15/M    9 
   34  (> 7)   2342  Peter Hulett          Saranac                                 19:28.5  6:17/M    12
   35  (> 7)   2347  Jared Melcher         Saranac                                 19:29.8  6:17/M    11
   36     31   2249  Jacob Hong            Fowler                                  19:34.5  6:19/M    11
   37  (> 7)   2210  Anthony Nichols       Bath                                    19:34.8  6:19/M    10
   38     32   2245  Charlie Boak          Fowler                                  19:36.1  6:19/M    9 
   39     33   2326  Rickey Prudden        Potterville                             19:44.1  6:22/M    9 
   40  (< 5)   2231  Daniel Hartman        Dansville                               19:49.2  6:24/M    10
   41  (> 7)   2329  Isaiah Stimer         Potterville                             19:51.6  6:24/M    9 
   42  (> 7)   2489  Malachi Smith         Bath                                    19:55.8  6:25/M    09
   43  (> 7)   2325  Sam Corbin            Potterville                             20:10.4  6:30/M    10
   44  (< 5)   2230  Spencer Anderson      Dansville                               20:12.6  6:31/M    9 
   45     34   2243  Elijah Becker         Fowler                                  20:15.7  6:32/M    11
   46  (> 7)   2211  Ben Opphile           Bath                                    20:16.1  6:32/M    10
   47  (> 7)   2341  Mason Houtteman       Saranac                                 20:32.2  6:37/M    9 
   48     35   2301  Kevin Schafer         Pewamo-Westphalia                       20:45.4  6:42/M    10
   49     36   2252  James Wohlfert        Fowler                                  20:46.0  6:42/M    9 
   50  (> 7)   2338  Riley Bedard          Saranac                                 20:46.7  6:42/M    9 
   51     37   2248  Owen Fedewa           Fowler                                  20:48.6  6:43/M    11
   52  (> 7)   2200  Michael Armistead     Bath                                    20:49.6  6:43/M    9 
   53  (> 7)   2202  Nick Carroll          Bath                                    20:58.6  6:46/M    11
   54  (> 7)   2330  Marcus Traver         Potterville                             21:10.4  6:50/M    11
   55  (> 7)   2297  Seth Anderson         Pewamo-Westphalia                       21:22.5  6:54/M    9 
   56     38   2263  Jordan Biddinger      Fulton                                  22:20.2  7:12/M    12
   57     39   2374  Thomas Wernet         St Patrick                              22:33.7  7:16/M    11
   58  (< 5)   2273  Dylan Harter          Laingsburg                              22:34.8  7:17/M    10
   59  (> 7)   2349  Alexis Monroy         Saranac                                 22:37.2  7:18/M    11
   60  (< 5)   2277  Jake Langdon          Laingsburg                              22:47.4  7:21/M    9 
   61  (> 7)   2250  Jonathan Hong         Fowler                                  22:50.0  7:22/M    9 
   62  (> 7)   2247  Cody Elliot           Fowler                                  22:55.1  7:24/M    10
   63  (> 7)   2350  Geordie Ruid          Saranac                                 22:58.4  7:25/M    9 
   64     40   2373  Philip Wernet         St Patrick                              23:16.1  7:30/M    11
   65  (> 7)   2212  Brady Seeley          Bath                                    23:16.8  7:30/M    9 
   66  (> 7)   2345  Nathan Lawarre        Saranac                                 23:30.4  7:35/M    12
   67  (> 7)   2201  Jorge Canto           Bath                                    23:33.0  7:36/M    11
   68     41   2261  Lucas B               Fulton                                  24:16.8  7:50/M    12
   69     42   2262  Luke Baker            Fulton                                  24:19.3  7:51/M    9 
   70     43   2265  Ryan Womble           Fulton                                  24:48.8  8:00/M    12
   71  (> 7)   2305  Austin Smith          Pewamo-Westphalia                       24:55.9  8:02/M    9 
   72  (> 7)   2490  Issac Kim             Bath                                    25:42.7  8:17/M    12
   73     44   2370  David Kreiner         St Patrick                              27:10.2  8:46/M    9 
   74  (> 7)   2340  Cody Hefron           Saranac                                 28:30.1  9:12/M    10
   75     45   2371  Aaron Pratt           St Patrick                              29:40.2  9:34/M    10



Top

Overall Finish List - Boys

Middle School


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1   2449  Troy Hagen            Pewamo-Westphalia MS                    10:30.5  5:15/M    7 
    2      2   2411  Trevor Bunting        Fowler MS                               10:31.4  5:16/M    7 
    3  (< 5)   2424  Nate Alwood           Fulton MS                               10:40.1  5:20/M    7 
    4      3   2452  Keith Schafer         Pewamo-Westphalia MS                    10:42.1  5:21/M    8 
    5      4   2412  Nolan Datema          Fowler MS                               10:56.7  5:28/M    7 
    6      5   2413  Brycen Halfman        Fowler MS                               11:03.4  5:32/M    7 
    7      6   2415  Nolan Wirth           Fowler MS                               11:23.7  5:42/M    7 
    8      7   2399  Aj Skidmore           Bath MS                                 11:29.1  5:45/M    7 
    9      8   2437  Brady Hawks           Laingsburg MS                           11:32.3  5:46/M    7 
   10      9   2405  Noah Schott           Bath MS                                 11:44.9  5:52/M    8 
   11     10   2453  Ryan Schafer          Pewamo-Westphalia MS                    11:46.6  5:53/M    8 
   12     11   2439  Zach Robbins          Laingsburg MS                           11:55.0  5:58/M    7 
   13     12   2473  Luke Tarr             Potterville MS                          11:58.0  5:59/M    8 
   14     13   2440  Jackson Wilson        Laingsburg MS                           11:59.0  6:00/M    7 
   15     14   2485  Brice Harder          Saranac MS                              12:00.7  6:00/M    8 
   16     15   2469  Kenny Ginther         Potterville MS                          12:04.3  6:02/M    8 
   17     16   2401  Orlando Williams      Bath MS                                 12:08.0  6:04/M    7 
   18     17   2438  Caleb Morr            Laingsburg MS                           12:13.0  6:07/M    7 
   19     18   2417  Riley Goerge          Fowler MS                               12:21.9  6:11/M    8 
   20     19   2484  Brad Strouse          Saranac MS                              12:34.5  6:17/M    7 
   21     20   2434  Vincent Barberio      Laingsburg MS                           12:43.7  6:22/M    7 
   22     21   2441  Brad O'Connor         Laingsburg MS                           12:45.3  6:23/M    8 
   23     22   2451  Ty Genereux           Pewamo-Westphalia MS                    12:46.9  6:23/M    8 
   24     23   2396  Kevlar Azar           Bath MS                                 12:48.2  6:24/M    7 
   25     24   2398  Nick Schaeding        Bath MS                                 12:48.6  6:24/M    7 
   26     25   2450  Tyler Schmitt         Pewamo-Westphalia MS                    12:57.8  6:29/M    7 
   27     26   2402  Justin Brown          Bath MS                                 13:01.1  6:31/M    8 
   28     27   2464  Jordan Reynolds       Potterville MS                          13:05.4  6:33/M    7 
   29     28   2400  Phillip Waidelich     Bath MS                                 13:11.5  6:36/M    7 
   30     29   2462  Joel Carlson          Potterville MS                          13:16.9  6:38/M    7 
   31  (> 7)   2403  Darius Clemen         Bath MS                                 13:17.7  6:39/M    8 
   32     30   2414  Hunter Kramer         Fowler MS                               13:37.0  6:49/M    7 
   33     31   2416  Cole George           Fowler MS                               13:38.2  6:49/M    8 
   34  (> 7)   2397  Kyle Holmes           Bath MS                                 13:46.3  6:53/M    7 
   35     32   2468  Mitch Yarger          Potterville MS                          13:52.3  6:56/M    7 
   36     33   2488  Jonah Powell          Saranac MS                              14:09.6  7:05/M    8 
   37     34   2465  Blake Smith           Potterville MS                          14:16.4  7:08/M    7 
   38     35   2466  Connor Struzinski     Potterville MS                          14:21.0  7:11/M    7 
   39     36   2442  Tyler Sieben          Laingsburg MS                           14:21.3  7:11/M    8 
   40  (> 7)   2463  Ethan Kubasczyk       Potterville MS                          14:59.8  7:30/M    7 
   41     37   2487  Maverick Musser       Saranac MS                              15:57.6  7:59/M    8 
   42  (> 7)   2470  Steven Mason          Potterville MS                          15:59.3  8:00/M    8 
   43  (> 7)   2471  Colin Morehouse       Potterville MS                          16:42.3  8:21/M    8 
   44  (> 7)   2410  David Armbrustmaker   Fowler MS                               18:50.2  9:25/M    7 
   45  (> 7)   2404  Andy Hilts            Bath MS                                 19:19.5  9:40/M    8 
   46     38   2486  Erik Kramer           Saranac MS                              19:39.3  9:50/M    8 
   47     39   2483  Owen Houtteman        Saranac MS                              25:15.9 12:38/M    7 
Top

Team Summary Report - Boys

Boys 5k


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Pewamo-Westphalia                      42               3   6   7   9  17  29  35         
        Top  5 Times: 1:27:48.9
        Average Time: 17:33.7

    2 Saranac                                50               1   8  11  14  16  18  20         
        Top  5 Times: 1:28:30.8
        Average Time: 17:42.1

    3 Bath                                   62               4  10  12  15  21  26  28         
        Top  5 Times: 1:29:33.8
        Average Time: 17:54.7

    4 Potterville                           112              13  23  24  25  27  30  33         
        Top  5 Times: 1:33:42.6
        Average Time: 18:44.5

    5 Fowler                                124               5  22  31  32  34  36  37         
        Top  5 Times: 1:35:12.0
        Average Time: 19:02.4

    6 Fulton                                166               2  38  41  42  43                 
        Top  5 Times: 1:52:16.2
        Average Time: 22:27.2

    7 St Patrick                            187              19  39  40  44  45                 
        Top  5 Times: 2:01:02.0
        Average Time: 24:12.4

 Inc. Dansville                            3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Laingsburg                           2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

Top

Team Summary Report - Boys

Middle School


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Fowler MS                              35               2   4   5   6  18  30  31         
        Top  5 Times: 56:17.3
        Average Time: 11:15.4

    2 Pewamo-Westphalia MS                   61               1   3  10  22  25                 
        Top  5 Times: 58:44.0
        Average Time: 11:44.8

    3 Laingsburg MS                          69               8  11  13  17  20  21  36         
        Top  5 Times: 1:00:23.2
        Average Time: 12:04.6

    4 Bath MS                                79               7   9  16  23  24  26  28         
        Top  5 Times: 1:00:58.9
        Average Time: 12:11.7

    5 Potterville MS                        115              12  15  27  29  32  34  35         
        Top  5 Times: 1:04:17.0
        Average Time: 12:51.4

    6 Saranac MS                            141              14  19  33  37  38  39             
        Top  5 Times: 1:14:21.9
        Average Time: 14:52.3

 Inc. Fulton MS                            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 


Top

Overall Finish List - Girls

Girls 5K


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1   2223  Annie Fanta           Bath                                    19:51.1  6:24/M    12
    2      2   2322  Brenna Wirth          Pewamo-Westphalia                       20:25.2  6:35/M    10
    3      3   2316  Olivia Nurenberg      Pewamo-Westphalia                       20:32.1  6:37/M    10
    4      4   2315  Brooklyn Nurenberg    Pewamo-Westphalia                       20:35.5  6:38/M    9 
    5      5   2320  Brooke Stump          Pewamo-Westphalia                       20:50.5  6:43/M    9 
    6      6   2319  Leanna Schafer        Pewamo-Westphalia                       21:01.2  6:47/M    12
    7      7   2259  Ashley Vanells        Fowler                                  21:07.0  6:49/M    10
    8      8   2218  Kelsey Billingsley    Bath                                    21:11.3  6:50/M    10
    9      9   2309  Brooke Bengel         Pewamo-Westphalia                       21:16.6  6:52/M    12
   10     10   2253  Kiah Becker           Fowler                                  21:19.5  6:53/M    9 
   11     11   2286  Julia Angst           Laingsburg                              21:20.5  6:53/M    11
   12     12   2317  Audrey Pohl           Pewamo-Westphalia                       21:28.5  6:55/M    11
   13  (> 7)   2323  Mykena Witgen         Pewamo-Westphalia                       21:31.6  6:56/M    12
   14  (> 7)   2310  Claudia Heckman       Pewamo-Westphalia                       21:39.2  6:59/M    9 
   15     13   2364  Madelyn Miller        Saranac                                 21:50.8  7:03/M    11
   16  (< 5)   2335  Kylee Marcussen       Potterville                             21:55.9  7:04/M    10
   17     14   2219  Faith Brown           Bath                                    22:11.2  7:09/M    11
   18  (> 7)   2307  Emma Arens            Pewamo-Westphalia                       22:12.3  7:10/M    11
   19  (> 7)   2308  Grace Arens           Pewamo-Westphalia                       22:12.6  7:10/M    9 
   20     15   2359  Sydney Holtforth      Saranac                                 22:27.9  7:15/M    11
   21     16   2227  Jessie Sullivan       Bath                                    22:28.2  7:15/M    10
   22     17   2229  Katelyn Trevino       Bath                                    22:33.7  7:16/M    10
   23     18   2226  Ella Signs            Bath                                    22:56.7  7:24/M    9 
   24     19   2225  Melissa Schott        Bath                                    23:07.1  7:27/M    11
   25     20   2291  Emily Garner          Laingsburg                              23:18.2  7:31/M    12
   26     21   2290  Peyton Fleming        Laingsburg                              23:22.1  7:32/M    10
   27  (> 7)   2314  Gabbie Hummel         Pewamo-Westphalia                       23:23.9  7:33/M    12
   28  (> 7)   2222  Samantha Evans        Bath                                    23:27.9  7:34/M    12
   29  (> 7)   2311  Kara Hengesbach       Pewamo-Westphalia                       23:37.6  7:37/M    11
   30     22   2258  Bri'Anna Schmitt      Fowler                                  23:57.1  7:44/M    12
   31  (< 5)   2269  Jenna Wolfe           Fulton                                  24:28.1  7:54/M    11
   32     23   2367  Jessica Sluiter       Saranac                                 24:29.3  7:54/M    10
   33     24   2377  Shelby Miller         St Patrick                              24:29.7  7:54/M    12
   34     25   2365  Emily Peterson        Saranac                                 24:35.3  7:56/M    9 
   35     26   2360  Alissa Knepper        Saranac                                 24:35.9  7:56/M    10
   36     27   2255  Savannah Boak         Fowler                                  24:40.0  7:57/M    11
   37  (> 7)   2224  Savannah Halfmann     Bath                                    24:42.7  7:58/M    11
   38  (> 7)   2217  Delaney Abendroth     Bath                                    24:47.4  8:00/M    11
   39     28   2257  Mariele Feldpausch    Fowler                                  24:52.2  8:01/M    9 
   40     29   2376  Chelsea Miller        St Patrick                              24:55.1  8:02/M    9 
   41  (> 7)   2313  Felicia Hummel        Pewamo-Westphalia                       24:58.8  8:03/M    10
   42     30   2366  Miriam Price          Saranac                                 25:05.7  8:05/M    12
   43     31   2287  Gracie Bayle          Laingsburg                              25:15.9  8:09/M    9 
   44     32   2292  Katie Hummel          Laingsburg                              25:19.5  8:10/M    12
   45     33   2361  Haley Lake            Saranac                                 25:22.4  8:11/M    12
   46  (> 7)   2491  Andrea Sanchez        Bath                                    25:26.6  8:12/M    12
   47  (> 7)   2356  Karina Carle          Saranac                                 25:27.2  8:13/M    11
   48  (< 5)   2266  Emily Fife            Fulton                                  25:34.9  8:15/M    12
   49     34   2375  Sammi Leonard         St Patrick                              26:20.4  8:30/M    10
   50     35   2256  Delaney Fedewa        Fowler                                  26:24.1  8:31/M    11
   51  (> 7)   2358  Emma Hale             Saranac                                 26:24.4  8:31/M    9 
   52  (> 7)   2321  Abby Wirth            Pewamo-Westphalia                       26:46.8  8:38/M    12
   53     36   2293  Emma Smith            Laingsburg                              26:52.0  8:40/M    9 
   54  (< 5)   2238  Hannah Douglas        Dansville                               27:27.3  8:51/M    12
   55  (< 5)   2267  Aleckisidis Kidder    Fulton                                  27:44.8  8:57/M    10
   56     37   2378  Kendall Schrauben     St Patrick                              27:59.4  9:02/M    12
   57  (< 5)   2337  Abigail Wood          Potterville                             28:05.5  9:04/M    12
   58     38   2289  Bailey Fleming        Laingsburg                              28:08.6  9:05/M    10
   59  (< 5)   2242  Hanna Lentz           Dansville                               28:11.6  9:05/M    11
   60     39   2254  Holly Bierstetel      Fowler                                  28:14.7  9:06/M    11
   61  (> 7)   2357  Jackie Jax Fountain   Saranac                                 28:15.6  9:07/M    11
   62  (< 5)   2334  Tarah Gates           Potterville                             28:16.1  9:07/M    11
   63  (> 7)   2228  Lucy Tingao Jiang     Bath                                    28:19.2  9:08/M    11
   64  (> 7)   2296  Maggie Walker         Laingsburg                              28:29.2  9:11/M    11
   65  (> 7)   2288  Makina Chant          Laingsburg                              28:42.5  9:15/M    10
   66     40   2379  Kayla Shaw            St Patrick                              29:11.7  9:25/M    9 
   67  (< 5)   2239  Gabbie Graf           Dansville                               30:01.7  9:41/M    12
   68  (< 5)   2268  Cassidy Milton        Fulton                                  31:03.6 10:01/M    11



Top

Overall Finish List - Girls

Middle School


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1   2392  Riley Ingram          Bath MS                                 11:15.5  5:38/M    8 
    2      2   2444  Aubrey George         Pewamo-Westphalia MS                    11:25.3  5:43/M    7 
    3      3   2395  Chloe Spaulding       Bath MS                                 11:34.6  5:47/M    8 
    4      4   2482  Sidney Klynstra       Saranac MS                              11:53.3  5:57/M    8 
    5      5   2446  Zoie Schafer          Pewamo-Westphalia MS                    11:56.6  5:58/M    7 
    6      6   2445  Emily Nurenberg       Pewamo-Westphalia MS                    12:02.5  6:01/M    7 
    7      7   2481  Katelynn Haskins      Saranac MS                              12:07.1  6:04/M    8 
    8      8   2432  Malinda Barberio      Laingsburg MS                           12:12.4  6:06/M    8 
    9      9   2388  Delaney Whitman       Bath MS                                 12:21.3  6:11/M    7 
   10     10   2433  Cholie Merchant       Laingsburg MS                           12:44.7  6:22/M    8 
   11     11   2422  Cali Wachowski        Fulton MS                               12:45.8  6:23/M    7 
   12     12   2479  Jasmine Chadwick      Saranac MS                              13:09.3  6:35/M    8 
   13  (< 5)   2408  Josie Koenigsknecht   Fowler MS                               13:20.9  6:40/M    7 
   14     13   2382  Kylee Hokenson        Bath MS                                 13:23.5  6:42/M    7 
   15     14   2443  Bailey Droste         Pewamo-Westphalia MS                    13:25.4  6:43/M    7 
   16     15   2430  Allisyn Smith         Laingsburg MS                           13:33.1  6:47/M    7 
   17     16   2431  Ellie Thelen          Laingsburg MS                           13:40.8  6:50/M    7 
   18     17   2448  Lily Schafer          Pewamo-Westphalia MS                    13:53.5  6:57/M    8 
   19     18   2391  Megan Coulter         Bath MS                                 13:58.4  6:59/M    8 
   20     19   2390  Spaulding Cami        Bath MS                                 14:00.5  7:00/M    8 
   21  (< 5)   2454  Hana Harns            Potterville MS                          14:01.6  7:01/M    7 
   22     20   2386  Mya Uhlmann           Bath MS                                 14:02.1  7:01/M    7 
   23     21   2423  Sierra Bates          Fulton MS                               14:03.8  7:02/M    8 
   24  (> 7)   2394  Anna Kyes             Bath MS                                 14:07.0  7:04/M    8 
   25     22   2427  Anne Claus            Laingsburg MS                           14:09.0  7:05/M    7 
   26     23   2474  Sophia Brown          Saranac MS                              14:22.9  7:11/M    7 
   27     24   2429  Makayla Koenig        Laingsburg MS                           14:27.1  7:14/M    7 
   28  (< 5)   2458  Caleigh Winters       Potterville MS                          14:31.4  7:16/M    7 
   29     25   2447  Isabelle Gallagher    Pewamo-Westphalia MS                    14:39.8  7:20/M    8 
   30     26   2478  Sara Bushre           Saranac MS                              14:55.4  7:28/M    8 
   31     27   2421  Emily Sorah           Fulton MS                               15:06.6  7:33/M    7 
   32     28   2426  Tyler Chadwick        Laingsburg MS                           15:23.9  7:42/M    7 
   33     29   2418  Jillian Blair         Fulton MS                               15:25.7  7:43/M    7 
   34  (> 7)   2381  Miranda Dunlap        Bath MS                                 15:38.1  7:49/M    7 
   35  (> 7)   2387  Shanelle Vail         Bath MS                                 16:08.3  8:04/M    7 
   36     30   2475  Hope Helminski        Saranac MS                              17:08.2  8:34/M    7 
   37     31   2420  Katey Salogar         Fulton MS                               17:37.3  8:49/M    7 
   38     32   2480  Carissa Granum        Saranac MS                              18:44.1  9:22/M    8 
   39  (> 7)   2476  Ellary Musser         Saranac MS                              19:31.0  9:46/M    7 
   40     33   2419  Brianna Green         Fulton MS                               22:02.9 11:01/M    7 
   41  (> 7)   2477  Cheyenne Westbrook    Saranac MS                              24:53.8 12:27/M    7 
Top

Team Summary Report - Girls

Girls 5K


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Pewamo-Westphalia                      20               2   3   4   5   6   9  12         
        Top  5 Times: 1:43:24.7
        Average Time: 20:40.9

    2 Bath                                   56               1   8  14  16  17  18  19         
        Top  5 Times: 1:48:15.7
        Average Time: 21:39.1

    3 Fowler                                 94               7  10  22  27  28  35  39         
        Top  5 Times: 1:55:56.0
        Average Time: 23:11.2

    4 Saranac                               102              13  15  23  25  26  30  33         
        Top  5 Times: 1:57:59.3
        Average Time: 23:35.8

    5 Laingsburg                            115              11  20  21  31  32  36  38         
        Top  5 Times: 1:58:36.3
        Average Time: 23:43.2

    6 St Patrick                            164              24  29  34  37  40                 
        Top  5 Times: 2:12:56.4
        Average Time: 26:35.2

 Inc. Dansville                            3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Fulton                               4 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Potterville                          3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

Top

Team Summary Report - Girls

Middle School


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Bath MS                                44               1   3   9  13  18  19  20         
        Top  5 Times: 1:02:33.5
        Average Time: 12:30.7

    2 Pewamo-Westphalia MS                   44               2   5   6  14  17  25             
        Top  5 Times: 1:02:43.5
        Average Time: 12:32.7

    3 Laingsburg MS                          71               8  10  15  16  22  24  28         
        Top  5 Times: 1:06:20.1
        Average Time: 13:16.0

    4 Saranac MS                             72               4   7  12  23  26  30  32         
        Top  5 Times: 1:06:28.2
        Average Time: 13:17.6

    5 Fulton MS                             119              11  21  27  29  31  33             
        Top  5 Times: 1:14:59.5
        Average Time: 14:59.9

 Inc. Fowler MS                            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Potterville MS                       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: