CMAC Jamboree #3

October 15, 2014


Results by: Michigan Running Foundation

Table of Contents

Finish List - Girls - Girls 5K
Finish List - Girls - Middle School
Team Summary - Girls - Girls 5K
Team Summary - Girls - Middle School
Finish List - Boys - Boys 5k
Finish List - Boys - Middle School
Team Summary - Boys - Boys 5k
Team Summary - Boys - Middle School
Top

Overall Finish List - Boys

Boys 5k


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1   2659  Brendan Klynstra      Saranac                                 16:49.4  5:25/M    12
    2      2   2601  Caleb Barker          Pewamo-Westphalia                       17:06.3  5:31/M    12
    3      3   2569  Bohdan Hartman        Fulton                                  17:11.1  5:33/M    12
    4      4   2518  Cole Trevino          Bath                                    17:29.3  5:38/M    10
    5      5   2549  Drew Bierstetel       Fowler                                  17:32.6  5:39/M    12
    6      6   2603  Grant Hengesbach      Pewamo-Westphalia                       17:38.3  5:41/M    11
    7      7   2609  Bryce Thelen          Pewamo-Westphalia                       17:39.0  5:42/M    10
    8      8   2646  Sam Traver            Potterville                             17:58.8  5:48/M    12
    9      9   2667  Branden Smith         Saranac                                 18:01.0  5:49/M    11
   10     10   2607  Brock Simon           Pewamo-Westphalia                       18:04.5  5:50/M    10
   11     11   2507  Elliott Lipe          Bath                                    18:06.1  5:50/M    11
   12     12   2539  Ben Lober             Dansville                               18:09.2  5:51/M    10
   13     13   2666  Aaron Sluiter         Saranac                                 18:17.2  5:54/M    12
   14     14   2663  Patrick Miller        Saranac                                 18:18.6  5:54/M    10
   15     15   2661  Conor McElvain        Saranac                                 18:29.3  5:58/M    10
   16     16   2517  Case Trevino          Bath                                    18:31.1  5:58/M    10
   17     17   2540  Anthony Mack          Dansville                               18:31.4  5:58/M    9 
   18     18   2504  Kyle Coulter          Bath                                    18:34.3  5:59/M    11
   19     19   2647  Tyler Vermillion      Potterville                             18:36.0  6:00/M    10
   20     20   2606  Zach Schmitz          Pewamo-Westphalia                       18:42.2  6:02/M    10
   21     21   2639  Alec Badgley          Potterville                             18:49.3  6:04/M    12
   22     22   2510  Branley Mafuta        Bath                                    18:54.9  6:06/M    12
   23     23   2669  Kyle Vanspronsen      Saranac                                 18:59.9  6:07/M    11
   24     24   2643  Kody Smith            Potterville                             19:01.1  6:08/M    9 
   25     25   2556  Will Schafer          Fowler                                  19:02.3  6:08/M    11
   26     26   2602  Trent Barker          Pewamo-Westphalia                       19:06.0  6:10/M    9 
   27     27   2508  Marshall Lipe         Bath                                    19:10.1  6:11/M    11
   28     28   2654  Victor Galiana        Saranac                                 19:17.3  6:13/M    10
   29     29   2648  Zach Yarger           Potterville                             19:18.5  6:14/M    10
   30     30   2515  Jack Skidmore         Bath                                    19:19.4  6:14/M    9 
   31     31   2538  Ethan Launstein       Dansville                               19:22.5  6:15/M    11
   32     32   2640  Sam Corbin            Potterville                             19:32.9  6:18/M    10
   33     33   2642  Ross Schmeideknecht   Potterville                             19:44.9  6:22/M    9 
   34     34   2537  Jacob Kadluboski      Dansville                               19:51.5  6:24/M    11
   35  (> 7)   2641  Rickey Prudden        Potterville                             19:54.9  6:25/M    9 
   36  (> 7)   2658  Hunter Hyde           Saranac                                 20:01.4  6:27/M    11
   37     35   2554  Jacob Hong            Fowler                                  20:06.0  6:29/M    11
   38  (< 5)   2627  Isaac Brown           Portland St. Patrick                    20:09.6  6:30/M    11
   39  (> 7)   2662  Jared Melcher         Saranac                                 20:15.0  6:32/M    11
   40  (> 7)   2657  Peter Hulett          Saranac                                 20:19.0  6:33/M    12
   41     36   2605  Zach Schafer          Pewamo-Westphalia                       20:20.3  6:34/M    12
   42     37   2550  Charlie Boak          Fowler                                  20:27.5  6:36/M    9 
   43  (> 7)   2516  Malachi Smith         Bath                                    20:32.2  6:37/M    9 
   44  (> 7)   2644  Isaiah Stimer         Potterville                             20:33.5  6:38/M    9 
   45     38   2548  Elijah Becker         Fowler                                  20:41.9  6:40/M    11
   46  (> 7)   2513  Ben Opphile           Bath                                    20:44.5  6:41/M    10
   47  (> 7)   2656  Mason Houtteman       Saranac                                 20:48.7  6:43/M    9 
   48  (> 7)   2512  Anthony Nichols       Bath                                    20:53.0  6:44/M    10
   49  (> 7)   2645  Marcus Traver         Potterville                             20:58.5  6:46/M    11
   50     39   2536  Daniel Hartman        Dansville                               21:05.2  6:48/M    10
   51  (> 7)   2604  Kevin Schafer         Pewamo-Westphalia                       21:17.4  6:52/M    10
   52     40   2557  James Wohlfert        Fowler                                  21:20.7  6:53/M    9 
   53  (> 7)   2600  Seth Anderson         Pewamo-Westphalia                       21:29.7  6:56/M    9 
   54     41   2568  Jordan Biddinger      Fulton                                  21:33.7  6:57/M    12
   55     42   2553  Owen Fedewa           Fowler                                  21:39.0  6:59/M    11
   56  (> 7)   2509  Aime Mafuta           Bath                                    21:44.5  7:01/M    9 
   57  (< 5)   2585  Jacob Rouse           Laingsburg                              21:48.8  7:02/M    11
   58  (> 7)   2501  Michael Armistead     Bath                                    21:51.1  7:03/M    9 
   59  (> 7)   2653  Riley Bedard          Saranac                                 22:14.1  7:10/M    9 
   60  (> 7)   2503  Nick Carroll          Bath                                    22:14.5  7:10/M    11
   61  (> 7)   2511  Robert Micheaux       Bath                                    22:22.5  7:13/M    11
   62  (< 5)   2578  Dylan Harter          Laingsburg                              22:31.8  7:16/M    10
   63  (> 7)   2552  Cody Elliot           Fowler                                  22:35.0  7:17/M    10
   64  (> 7)   2555  Jonathan Hong         Fowler                                  22:50.8  7:22/M    9 
   65     43   2567  Luke Baker            Fulton                                  22:53.6  7:23/M    9 
   66  (> 7)   2514  Brady Seeley          Bath                                    23:06.1  7:27/M    9 
   67  (> 7)   2664  Alexis Monroy         Saranac                                 23:09.4  7:28/M    11
   68  (> 7)   2665  Geordie Ruid          Saranac                                 23:25.6  7:33/M    9 
   69  (> 7)   2505  Isaac Kim             Bath                                    23:28.1  7:34/M    12
   70  (> 7)   2660  Nathan Lawarre        Saranac                                 23:35.3  7:36/M    12
   71  (< 5)   2581  Jake Langdon          Laingsburg                              23:39.9  7:38/M    9 
   72  (> 7)   2502  Jorge Canto           Bath                                    23:44.0  7:39/M    11
   73     44   2566  Lucas B               Fulton                                  23:59.3  7:44/M    12
   74  (> 7)   2668  Conor Talcott         Saranac                                 25:09.3  8:07/M    9 
   75     45   2570  Ryan Womble           Fulton                                  26:30.9  8:33/M    12
   76  (> 7)   2655  Cody Hefron           Saranac                                 26:52.2  8:40/M    10
   77  (< 5)   2629  David Kreiner         Portland St. Patrick                    27:00.6  8:43/M    9 
   78  (< 5)   2630  Aaron Pratt           Portland St. Patrick                    27:50.1  8:59/M    10
   79  (> 7)   2519  Calvin Whittington    Bath                                    33:37.3 10:51/M    9 
   80  (< 5)   2582  Ray Latchaw           Laingsburg                              38:50.2 12:32/M    10



Top

Overall Finish List - Boys

Middle School


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1  (< 5)   2707  Gordon Chattaway      Dansville MS                            12:18.1  6:09/M      
    2  (< 5)   2724  Nate Alwood           Fulton MS                               12:26.6  6:13/M      
    3      1   2750  Keith Schafer         Pewamo-Westphalia MS                    12:31.5  6:16/M      
    4      2   2712  Trevor Bunting        Fowler MS                               12:47.3  6:24/M      
    5      3   2713  Nolan Datema          Fowler MS                               12:53.3  6:27/M      
    6      4   2747  Troy Hagen            Pewamo-Westphalia MS                    13:00.1  6:30/M      
    7      5   2700  Aj Skidmore           Bath MS                                 13:00.4  6:30/M      
    8      6   2715  Nolan Wirth           Fowler MS                               13:11.9  6:36/M      
    9      7   2706  Noah Schott           Bath MS                                 13:14.4  6:37/M      
   10      8   2767  Kenny Ginther         Potterville MS                          13:27.2  6:44/M      
   11      9   2737  Zach Robbins          Laingsburg MS                           13:35.6  6:48/M      
   12     10   2751  Ryan Schafer          Pewamo-Westphalia MS                    13:37.8  6:49/M      
   13     11   2714  Brycen Halfman        Fowler MS                               13:44.1  6:52/M      
   14     12   2771  Luke Tarr             Potterville MS                          13:51.4  6:56/M      
   15     13   2738  Jackson Wilson        Laingsburg MS                           13:59.9  7:00/M      
   16     14   2734  Ethan Fleming         Laingsburg MS                           14:02.5  7:01/M      
   17     15   2717  Riley Goerge          Fowler MS                               14:08.7  7:04/M      
   18     16   2697  Kevlar Azar           Bath MS                                 14:24.1  7:12/M      
   19     17   2702  Orlando Williams      Bath MS                                 14:26.3  7:13/M      
   20     18   2736  Caleb Morr            Laingsburg MS                           14:28.5  7:14/M      
   21     19   2699  Nick Schaeding        Bath MS                                 14:32.0  7:16/M      
   22     20   2739  Brad O'Connor         Laingsburg MS                           14:38.4  7:19/M      
   23     21   2701  Phillip Waidelich     Bath MS                                 14:45.2  7:23/M      
   24     22   2748  Tyler Schmitt         Pewamo-Westphalia MS                    14:46.0  7:23/M      
   25     23   2703  Justin Brown          Bath MS                                 14:47.1  7:24/M      
   26     24   2783  Brice Harder          Saranac MS                              14:50.6  7:25/M      
   27  (> 7)   2698  Kyle Holmes           Bath MS                                 15:08.6  7:34/M      
   28     25   2733  Vincent Barberio      Laingsburg MS                           15:09.3  7:35/M      
   29     26   2782  Brad Strouse          Saranac MS                              15:09.7  7:35/M      
   30     27   2762  Jordan Reynolds       Potterville MS                          15:20.0  7:40/M      
   31     28   2764  Connor Struzinski     Potterville MS                          15:33.7  7:47/M      
   32     29   2760  Joel Carlson          Potterville MS                          15:40.6  7:50/M      
   33  (> 7)   2704  Darius Clemen         Bath MS                                 15:40.9  7:50/M      
   34     30   2716  Cole George           Fowler MS                               15:41.6  7:51/M      
   35     31   2765  Eliott Traver         Potterville MS                          15:42.2  7:51/M      
   36     32   2749  Ty Genereux           Pewamo-Westphalia MS                    15:48.5  7:54/M      
   37     33   2763  Blake Smith           Potterville MS                          15:54.8  7:57/M      
   38  (> 7)   2766  Mitch Yarger          Potterville MS                          16:27.0  8:14/M      
   39     34   2740  Tyler Sieben          Laingsburg MS                           16:40.8  8:20/M      
   40  (> 7)   2761  Ethan Kubasczyk       Potterville MS                          16:58.4  8:29/M      
   41     35   2786  Jonah Powell          Saranac MS                              17:19.3  8:40/M      
   42     36   2785  Maverick Musser       Saranac MS                              18:30.4  9:15/M      
   43  (> 7)   2769  Colin Morehouse       Potterville MS                          18:52.9  9:26/M      
   44     37   2711  David Armbrustmaker   Fowler MS                               21:36.9 10:48/M      
   45  (> 7)   2705  Andy Hilts            Bath MS                                 22:56.2 11:28/M      
   46     38   2781  Owen Houtteman        Saranac MS                              30:05.1 15:03/M      
Top

Team Summary Report - Boys

Boys 5k


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Pewamo-Westphalia                      45               2   6   7  10  20  26  36         
        Top  5 Times: 1:29:10.5
        Average Time: 17:50.1

    2 Saranac                                52               1   9  13  14  15  23  28         
        Top  5 Times: 1:29:55.7
        Average Time: 17:59.1

    3 Bath                                   71               4  11  16  18  22  27  30         
        Top  5 Times: 1:31:36.0
        Average Time: 18:19.2

    4 Potterville                           101               8  19  21  24  29  32  33         
        Top  5 Times: 1:33:43.9
        Average Time: 18:44.7

    5 Dansville                             133              12  17  31  34  39                 
        Top  5 Times: 1:36:59.9
        Average Time: 19:23.9

    6 Fowler                                140               5  25  35  37  38  40  42         
        Top  5 Times: 1:37:50.5
        Average Time: 19:34.1

    7 Fulton                                176               3  41  43  44  45                 
        Top  5 Times: 1:52:08.7
        Average Time: 22:25.7

 Inc. Laingsburg                           4 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Portland St. Patrick                 3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

Top

Team Summary Report - Boys

Middle School


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Fowler MS                              37               2   3   6  11  15  30  37         
        Top  5 Times: 1:06:45.5
        Average Time: 13:21.1

    2 Bath MS                                64               5   7  16  17  19  21  23         
        Top  5 Times: 1:09:37.4
        Average Time: 13:55.5

    3 Pewamo-Westphalia MS                   69               1   4  10  22  32                 
        Top  5 Times: 1:09:44.1
        Average Time: 13:56.8

    4 Laingsburg MS                          74               9  13  14  18  20  25  34         
        Top  5 Times: 1:10:45.0
        Average Time: 14:09.0

    5 Potterville MS                        104               8  12  27  28  29  31  33         
        Top  5 Times: 1:13:53.0
        Average Time: 14:46.6

    6 Saranac MS                            159              24  26  35  36  38                 
        Top  5 Times: 1:35:55.4
        Average Time: 19:11.0

 Inc. Dansville MS                         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Fulton MS                            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 


Top

Overall Finish List - Girls

Girls 5K


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1   2526  Annie Fanta           Bath                                    20:18.9  6:33/M    12
    2      2   2625  Brenna Wirth          Pewamo-Westphalia                       20:41.7  6:40/M    10
    3      3   2620  Audrey Pohl           Pewamo-Westphalia                       20:42.9  6:41/M    11
    4      4   2619  Olivia Nurenberg      Pewamo-Westphalia                       20:51.2  6:44/M    10
    5      5   2622  Leanna Schafer        Pewamo-Westphalia                       20:54.4  6:45/M    12
    6      6   2618  Brooklyn Nurenberg    Pewamo-Westphalia                       21:01.4  6:47/M    9 
    7      7   2623  Brooke Stump          Pewamo-Westphalia                       21:06.1  6:48/M    9 
    8      8   2564  Ashley Vanells        Fowler                                  21:29.0  6:56/M    10
    9      9   2626  Mykena Witgen         Pewamo-Westphalia                       21:30.8  6:56/M    12
   10  (> 7)   2612  Brooke Bengel         Pewamo-Westphalia                       21:34.3  6:57/M    12
   11     10   2521  Kelsey Billingsley    Bath                                    21:35.4  6:58/M    10
   12     11   2558  Kiah Becker           Fowler                                  21:47.5  7:02/M    9 
   13  (> 7)   2613  Claudia Heckman       Pewamo-Westphalia                       22:04.7  7:07/M    9 
   14     12   2679  Madelyn Miller        Saranac                                 22:06.7  7:08/M    11
   15  (< 5)   2650  Kylee Marcussen       Potterville                             22:21.8  7:13/M    10
   16     13   2589  Julia Angst           Laingsburg                              22:29.3  7:15/M    11
   17     14   2674  Sydney Holtforth      Saranac                                 22:30.0  7:15/M    11
   18  (> 7)   2621  Jessica Schafer       Pewamo-Westphalia                       22:31.6  7:16/M    11
   19  (> 7)   2610  Emma Arens            Pewamo-Westphalia                       22:39.5  7:18/M    11
   20  (> 7)   2611  Grace Arens           Pewamo-Westphalia                       22:41.2  7:19/M    9 
   21     15   2563  Bri'Anna Schmitt      Fowler                                  22:43.3  7:20/M    12
   22     16   2531  Ella Signs            Bath                                    22:45.0  7:20/M    9 
   23     17   2530  Melissa Schott        Bath                                    22:50.5  7:22/M    11
   24  (> 7)   2614  Kara Hengesbach       Pewamo-Westphalia                       23:02.5  7:26/M    11
   25     18   2522  Faith Brown           Bath                                    23:09.2  7:28/M    11
   26     19   2594  Emily Garner          Laingsburg                              23:17.1  7:31/M    12
   27     20   2593  Peyton Fleming        Laingsburg                              23:18.9  7:31/M    10
   28     21   2534  Katelyn Trevino       Bath                                    23:25.5  7:33/M    10
   29     22   2525  Samantha Evans        Bath                                    23:29.5  7:35/M    12
   30     23   2565  Michaela Ward         Fowler                                  23:42.1  7:39/M    9 
   31  (> 7)   2532  Jessie Sullivan       Bath                                    23:50.4  7:41/M    10
   32  (> 7)   2617  Gabbie Hummel         Pewamo-Westphalia                       23:58.3  7:44/M    12
   33  (< 5)   2651  Emily Walter          Potterville                             24:00.5  7:45/M    10
   34     24   2682  Jessica Sluiter       Saranac                                 24:10.7  7:48/M    10
   35  (> 7)   2615  Anneliese Hummel      Pewamo-Westphalia                       24:31.3  7:55/M    9 
   36     25   2678  Josie Manion          Saranac                                 24:31.6  7:55/M    11
   37  (< 5)   2575  Jenna Wolfe           Fulton                                  24:33.6  7:55/M    11
   38  (> 7)   2527  Savannah Halfmann     Bath                                    24:34.8  7:55/M    11
   39     26   2560  Savannah Boak         Fowler                                  24:41.4  7:58/M    11
   40     27   2681  Miriam Price          Saranac                                 24:49.5  8:00/M    12
   41     28   2562  Mariele Feldpausch    Fowler                                  24:58.1  8:03/M    9 
   42     29   2588  Hanna Angst           Laingsburg                              25:01.3  8:04/M    11
   43     30   2590  Gracie Bayle          Laingsburg                              25:08.2  8:06/M    9 
   44     31   2595  Katie Hummel          Laingsburg                              25:10.2  8:07/M    12
   45     32   2680  Emily Peterson        Saranac                                 25:19.2  8:10/M    9 
   46  (> 7)   2616  Felicia Hummel        Pewamo-Westphalia                       25:22.9  8:11/M    10
   47     33   2675  Alissa Knepper        Saranac                                 25:23.3  8:11/M    10
   48  (< 5)   2635  Chelsea Miller        Portland St. Patrick                    25:51.7  8:20/M    9 
   49  (> 7)   2520  Delaney Abendroth     Bath                                    25:52.9  8:21/M    11
   50  (< 5)   2652  Abigail Wood          Potterville                             25:55.0  8:22/M    12
   51  (> 7)   2676  Haley Lake            Saranac                                 26:05.9  8:25/M    12
   52  (> 7)   2671  Karina Carle          Saranac                                 26:06.6  8:25/M    11
   53  (< 5)   2571  Emily Fife            Fulton                                  26:15.0  8:28/M    12
   54  (> 7)   2624  Abby Wirth            Pewamo-Westphalia                       26:23.2  8:31/M    12
   55     34   2561  Delaney Fedewa        Fowler                                  26:25.6  8:31/M    11
   56  (> 7)   2529  Andrea Sanchez        Bath                                    26:49.1  8:39/M    12
   57  (< 5)   2634  Sammi Leonard         Portland St. Patrick                    27:16.5  8:48/M    10
   58  (> 7)   2673  Emma Hale             Saranac                                 27:43.6  8:56/M    9 
   59     35   2599  Maggie Walker         Laingsburg                              27:56.1  9:01/M    11
   60  (< 5)   2543  Hannah Douglas        Dansville                               28:19.7  9:08/M    12
   61  (< 5)   2573  Aleckisidis Kidder    Fulton                                  28:23.7  9:09/M    10
   62  (< 5)   2547  Hanna Lentz           Dansville                               28:31.4  9:12/M    11
   63  (< 5)   2544  Gabbie Graf           Dansville                               28:42.0  9:15/M    12
   64  (< 5)   2638  Kayla Shaw            Portland St. Patrick                    28:43.6  9:16/M    9 
   65  (> 7)   2533  Lucy Tingao Jiang     Bath                                    28:49.9  9:18/M    11
   66  (> 7)   2596  Emma Smith            Laingsburg                              28:57.0  9:20/M    9 
   67  (> 7)   2591  Makina Chant          Laingsburg                              28:59.7  9:21/M    10
   68  (< 5)   2637  Kendall Schrauben     Portland St. Patrick                    29:08.3  9:24/M    12
   69  (> 7)   2559  Holly Bierstetel      Fowler                                  29:11.9  9:25/M    11
   70  (> 7)   2672  Jackie Jax Fountain   Saranac                                 29:12.6  9:25/M    11
   71  (< 5)   2649  Tarah Gates           Potterville                             30:10.5  9:44/M    11
   72  (< 5)   2574  Cassidy Milton        Fulton                                  30:31.6  9:51/M    11
   73  (> 7)   2598  Tessah Sperry         Laingsburg                              30:43.1  9:55/M    11
   74  (> 7)   2528  Sophia Miranda        Bath                                    31:03.2 10:01/M    12



Top

Overall Finish List - Girls

Middle School


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1   2693  Riley Ingram          Bath MS                                 13:09.0  6:35/M      
    2      2   2742  Aubrey George         Pewamo-Westphalia MS                    13:13.4  6:37/M      
    3      3   2780  Sidney Klynstra       Saranac MS                              13:52.0  6:56/M      
    4      4   2696  Chloe Spaulding       Bath MS                                 13:52.8  6:56/M      
    5      5   2743  Emily Nurenberg       Pewamo-Westphalia MS                    14:15.0  7:08/M      
    6      6   2690  Delaney Whitman       Bath MS                                 14:15.9  7:08/M      
    7      7   2744  Zoie Schafer          Pewamo-Westphalia MS                    14:17.0  7:09/M      
    8      8   2779  Katelynn Haskins      Saranac MS                              14:23.1  7:12/M      
    9      9   2687  Renee Lince           Bath MS                                 14:39.8  7:20/M      
   10     10   2741  Bailey Droste         Pewamo-Westphalia MS                    14:48.0  7:24/M      
   11     11   2695  Anna Kyes             Bath MS                                 14:52.8  7:26/M      
   12     12   2722  Cali Wachowski        Fulton MS                               15:04.3  7:32/M      
   13     13   2685  Kylee Hokenson        Bath MS                                 15:07.0  7:34/M      
   14  (< 5)   2709  Josie Koenigsknecht   Fowler MS                               15:10.4  7:35/M      
   15     14   2777  Jasmine Chadwick      Saranac MS                              15:13.5  7:37/M      
   16     15   2732  Cholie Merchant       Laingsburg MS                           15:30.1  7:45/M      
   17     16   2730  Ellie Thelen          Laingsburg MS                           16:07.5  8:04/M      
   18     17   2752  Hana Harns            Potterville MS                          16:07.7  8:04/M      
   19     18   2755  Alyssa Wabindato      Potterville MS                          16:09.6  8:05/M      
   20     19   2692  Megan Coulter         Bath MS                                 16:11.5  8:06/M      
   21  (> 7)   2694  Makenzie Jonas        Bath MS                                 16:26.1  8:13/M      
   22  (> 7)   2691  Spaulding Cami        Bath MS                                 16:28.9  8:14/M      
   23     20   2757  Samarah Bowen         Potterville MS                          16:33.7  8:17/M      
   24     21   2723  Sierra Bates          Fulton MS                               16:37.5  8:19/M      
   25     22   2728  Makayla Koenig        Laingsburg MS                           16:47.5  8:24/M      
   26     23   2729  Allisyn Smith         Laingsburg MS                           16:51.4  8:26/M      
   27     24   2718  Jillian Blair         Fulton MS                               16:52.9  8:26/M      
   28     25   2727  Camille Jablonski     Laingsburg MS                           16:55.5  8:28/M      
   29     26   2721  Emily Sorah           Fulton MS                               17:01.8  8:31/M      
   30     27   2772  Sophia Brown          Saranac MS                              17:17.7  8:39/M      
   31     28   2745  Isabelle Gallagher    Pewamo-Westphalia MS                    17:27.2  8:44/M      
   32     29   2756  Caleigh Winters       Potterville MS                          17:54.6  8:57/M      
   33  (> 7)   2684  Miranda Dunlap        Bath MS                                 17:57.6  8:59/M      
   34     30   2753  Tessa Mason           Potterville MS                          18:06.4  9:03/M      
   35     31   2776  Sara Bushre           Saranac MS                              18:19.0  9:10/M      
   36     32   2720  Katey Salogar         Fulton MS                               18:52.1  9:26/M      
   37  (> 7)   2689  Shanelle Vail         Bath MS                                 18:52.4  9:26/M      
   38  (> 7)   2686  Ann Krapohl           Bath MS                                 20:12.8 10:06/M      
   39     33   2778  Carissa Granum        Saranac MS                              22:48.1 11:24/M      
   40  (> 7)   2683  Seba Aldhamen         Bath MS                                 24:12.8 12:06/M      
   41     34   2775  Cheyenne Westbrook    Saranac MS                              24:30.2 12:15/M      
   42     35   2719  Brianna Green         Fulton MS                               24:50.6 12:25/M      
   43  (> 7)   2774  Ellary Musser         Saranac MS                              25:07.0 12:34/M      
Top

Team Summary Report - Girls

Girls 5K


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Pewamo-Westphalia                      20               2   3   4   5   6   7   9         
        Top  5 Times: 1:44:11.8
        Average Time: 20:50.3

    2 Bath                                   62               1  10  16  17  18  21  22         
        Top  5 Times: 1:50:39.1
        Average Time: 22:07.8

    3 Fowler                                 83               8  11  15  23  26  28  34         
        Top  5 Times: 1:54:23.6
        Average Time: 22:52.7

    4 Saranac                               102              12  14  24  25  27  32  33         
        Top  5 Times: 1:58:08.7
        Average Time: 23:37.7

    5 Laingsburg                            111              13  19  20  29  30  31  35         
        Top  5 Times: 1:59:14.9
        Average Time: 23:51.0

 Inc. Dansville                            3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Fulton                               4 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Portland St. Patrick                 4 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Potterville                          4 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

Top

Team Summary Report - Girls

Middle School


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Bath MS                                31               1   4   6   9  11  13  19         
        Top  5 Times: 1:10:50.4
        Average Time: 14:10.0

    2 Pewamo-Westphalia MS                   52               2   5   7  10  28                 
        Top  5 Times: 1:14:00.8
        Average Time: 14:48.1

    3 Saranac MS                             83               3   8  14  27  31  33  34         
        Top  5 Times: 1:19:05.5
        Average Time: 15:49.1

    4 Laingsburg MS                         101              15  16  22  23  25                 
        Top  5 Times: 1:22:12.0
        Average Time: 16:26.4

    5 Potterville MS                        114              17  18  20  29  30                 
        Top  5 Times: 1:24:52.1
        Average Time: 16:58.4

    6 Fulton MS                             115              12  21  24  26  32  35             
        Top  5 Times: 1:24:28.7
        Average Time: 16:53.7

 Inc. Fowler MS                            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: