SCAA Jamboree #2

October 01, 2014


Results by: Michigan Running Foundation

Table of Contents

Finish List - Girls - 6th Grade Boys and Girls
Finish List - Girls - 7th and 8th Grade Boys and Gir
Finish List - Girls - Girls 5k
Team Summary - Girls - 6th Grade Boys and Girls
Team Summary - Girls - 7th and 8th Grade Boys and Gir
Team Summary - Girls - Girls 5k
Finish List - Boys - Boys 5k
Finish List - Boys - 6th Grade Boys and Girls
Finish List - Boys - 7th and 8th Grade Boys and Gir
Team Summary - Boys - Boys 5k
Team Summary - Boys - 6th Grade Boys and Girls
Team Summary - Boys - 7th and 8th Grade Boys and Gir
Top

Overall Finish List - Boys

Boys 5k


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1   1824  Jacob Jagielski       Hillsdale Academy                       18:16.7  5:54/M      
    2      2   1858  Dustin Lennox         Pittsford                               18:49.0  6:04/M      
    3      3   1871  Jack Greenman         St Philip Catholic Central              18:56.8  6:06/M      
    4      4   1823  Noah Heckenlively     Hillsdale Academy                       18:59.6  6:07/M      
    5      5   1849  Kilsun Keagy          Litchfield                              19:09.0  6:11/M      
    6      6   1825  Connor Oakley         Hillsdale Academy                       19:25.0  6:16/M      
    7      7   1826  Johannes Olson        Hillsdale Academy                       19:29.7  6:17/M      
    8      8   1851  Jason Marsh           Litchfield                              19:42.6  6:21/M      
    9      9   1988  Daniel Alva           Colon                                   19:42.9  6:21/M    10
   10     10   1885  Calvin Blue           Tekonsha                                19:43.1  6:22/M      
   11     11   1840  Mitchell McNeil       Jackson Christian                       19:56.8  6:26/M      
   12     12   1827  Alex Rush             Hillsdale Academy                       20:02.6  6:28/M      
   13     13   1873  Rook Lantinga         St Philip Catholic Central              20:06.2  6:29/M      
   14     14   1821  Michael Craig         Hillsdale Academy                       20:06.3  6:29/M      
   15     15   1991  Larry Peppers         Colon                                   20:21.5  6:34/M    11
   16     16   1837  Luke Hubbard          Jackson Christian                       20:35.3  6:38/M      
   17     17   1878  Kenny Wojcik          St Philip Catholic Central              20:35.7  6:38/M      
   18     18   1853  Keagan Hinkley        Pittsford                               20:45.4  6:42/M      
   19     19   1889  Jacob Kempinski       Tekonsha                                20:48.6  6:43/M      
   20  (< 5)   1895  Drew Randall          Will Carleton Academy                   21:07.7  6:49/M      
   21  (< 5)   1894  Devlin McNeil         Will Carleton Academy                   21:13.4  6:51/M      
   22     20   1822  Jonah Harman          Hillsdale Academy                       21:22.4  6:54/M      
   23  (< 5)   1815  Ethan Lothamer        Bellevue                                21:36.2  6:58/M      
   24     21   1886  Justin Frigerio       Tekonsha                                21:42.3  7:00/M      
   25     22   1875  Teddy McNeir          St Philip Catholic Central              21:57.5  7:05/M      
   26     23   1850  Zakk Manley           Litchfield                              22:00.5  7:06/M      
   27     24   1990  Andrew Lash           Colon                                   22:03.6  7:07/M    10
   28     25   1890  Jordan Vandenburg     Tekonsha                                22:13.3  7:10/M      
   29     26   1860  Tim Vinatieri         Pittsford                               22:16.7  7:11/M      
   30     27   1847  Jason Gould           Litchfield                              22:32.9  7:16/M      
   31     28   1838  Andrew Jackson        Jackson Christian                       22:38.5  7:18/M      
   32     29   1839  Zach Lamphere         Jackson Christian                       22:40.5  7:19/M      
   33     30   1836  Lee Gerweck           Jackson Christian                       23:11.2  7:29/M      
   34     31   1870  Dreyson English       St Philip Catholic Central              23:20.8  7:32/M      
   35     32   1876  Ian Mullis            St Philip Catholic Central              23:28.4  7:34/M      
   36     33   1859  Jake McDaniel         Pittsford                               23:48.5  7:41/M      
   37     34   1856  Mike Koester          Pittsford                               24:49.4  8:00/M      
   38  (< 5)   1819  Tim Lotter            Climax-Scotts                           24:59.4  8:04/M      
   39     35   1887  Daniel Hewitt         Tekonsha                                25:04.2  8:05/M      
   40     36   1992  Daniel Rounds         Colon                                   25:07.6  8:06/M    10
   41  (< 5)   1816  Caleb Robinson        Bellevue                                25:11.5  8:07/M      
   42     37   1848  Rayoma Haba           Litchfield                              26:10.6  8:26/M      
   43     38   1855  Brett Immel           Pittsford                               26:51.3  8:40/M      
   44     39   1888  Isaac Hewitt          Tekonsha                                26:57.1  8:42/M      
   45     40   1852  Nick Davis            Pittsford                               27:01.8  8:43/M      
   46  (> 7)   1854  Sam Houser            Pittsford                               29:24.0  9:29/M      
   47     41         Ghost Number 1        Colon                                   27:01.8              



Top

Overall Finish List - Boys

6th Grade Boys and Girls


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1   1962  Rodrigo Barron        Tekonsha MS                              6:32.5  6:32/M      
    2      2   1923  Christian Gossage     Hillsdale Academy MS                     6:57.5  6:57/M      
    3  (< 5)    997  Sam Dietsch           Jackson Christian MS                     7:03.2  7:03/M      
    4      3   1906  Lucas Carpenter       Colon MS                                 7:05.2  7:05/M      
    5      4   1985  John Maier            Will Carleton MS                         7:09.2  7:09/M      
    6      5   1984  Kaden Hayner          Will Carleton MS                         7:12.0  7:12/M      
    7      6   1987  Gabe Gadwood          Will Carleton MS                         7:12.3  7:12/M      
    8  (< 5)   1942  Kody Smith            Pittsford MS                             7:12.6  7:12/M      
    9  (< 5)   1999  Kenneth Bartha        Bellevue MS                              7:22.4  7:22/M    6 
   10      7   1966  Andrew Hale           Litchfield MS                            7:35.4  7:35/M      
   11      8   1986  Riley Jackson         Will Carleton MS                         7:37.7  7:37/M      
   12      9   1980  Nick Treloar          Will Carleton MS                         7:47.9  7:47/M      
   13     10   1968  Garrett Zimmerman     Litchfield MS                            8:19.6  8:19/M      
   14     11   1925  Ryan Van Havel        Hillsdale Academy MS                     8:22.0  8:22/M      
   15     12   1907  David Lash            Colon MS                                 8:40.6  8:40/M      
   16     13   1967  Nate Anagostu         Litchfield MS                            8:50.2  8:50/M      
   17     14   1908  Ethan Vanderstraaten  Colon MS                                 8:55.0  8:55/M      
   18     15   1963  Ethan Blue            Tekonsha MS                              8:56.6  8:56/M      
   19     16   1964  Stephen Fisher        Tekonsha MS                              8:57.3  8:57/M      
   20  (< 5)   1932  Chance Adams          Jackson Christian MS                     9:50.9  9:50/M      
   21     17   1924  Stanley Postula       Hillsdale Academy MS                    11:04.4 11:04/M      
   22     18         Ghost Number 1        Colon MS                                11:04.4              
   23     19         Ghost Number 2        Colon MS                                11:04.4              
   24     18         Ghost Number 1        Hillsdale Academy MS                    11:04.4              
   25     19         Ghost Number 2        Hillsdale Academy MS                    11:04.4              
   26     18         Ghost Number 1        Tekonsha MS                             11:04.4              
   27     19         Ghost Number 2        Tekonsha MS                             11:04.4              
   28     18         Ghost Number 1        Litchfield MS                           11:04.4              
   29     19         Ghost Number 2        Litchfield MS                           11:04.4              



Top

Overall Finish List - Boys

7th and 8th Grade Boys and Girls


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1   1959  David Frederick       Tekonsha MS                             11:50.6  5:55/M      
    2      2   1928  Sawyer Watterson      Jackson Christian MS                    12:15.0  6:08/M      
    3      3   1972  Nick Baxter           Will Carleton MS                        13:34.7  6:47/M      
    4      4   1971  Marcus Scrivens       Will Carleton MS                        13:35.0  6:48/M      
    5      5   1949  Josh Pawlowicz        St Philip Catholic Central MS           14:20.5  7:10/M      
    6      6   1916  Jonathan Lehman       Hillsdale Academy MS                    14:29.5  7:15/M      
    7  (< 5)   1936  Ethan Spahr           Pittsford MS                            14:29.6  7:15/M      
    8      7   1973  Chauncey Smith        Will Carleton MS                        14:33.8  7:17/M      
    9      8   1912  Joel Brady            Hillsdale Academy MS                    15:02.4  7:31/M      
   10      9   1919  Charlie Waldvogel     Hillsdale Academy MS                    15:03.4  7:32/M      
   11     10   1948  Isaac Lussier         St Philip Catholic Central MS           15:05.9  7:33/M      
   12     11   1914  Dillon Donihue        Hillsdale Academy MS                    15:28.4  7:44/M      
   13     12   1913  Ian Calvert           Hillsdale Academy MS                    15:30.3  7:45/M      
   14     13   1976  Cole Kies             Will Carleton MS                        15:36.1  7:48/M      
   15     14   2000  Blaine Shedd          Tekonsha MS                             15:44.1  7:52/M    8 
   16     15   1977  Sam Beach             Will Carleton MS                        15:48.6  7:54/M      
   17     16   1961  Kris Hewitt           Tekonsha MS                             15:57.5  7:59/M    8 
   18     17   1927  Bailey Jackson        Jackson Christian MS                    16:24.1  8:12/M      
   19     18   1979  Tristen Strodtman     Will Carleton MS                        16:40.9  8:20/M      
   20     19   1917  Brendan Petry         Hillsdale Academy MS                    17:39.0  8:50/M      
   21     20   1926  Nathan Beaderstadt    Jackson Christian MS                    17:43.8  8:52/M      
   22     21   1950  Jon Perry             St Philip Catholic Central MS           18:10.6  9:05/M      
   23     22   1951  Spencer Saint         St Philip Catholic Central MS           18:14.3  9:07/M      
   24     23   1978  Nick Foust            Will Carleton MS                        18:45.0  9:23/M      
   25     24   1911  Anson Alvarez         Hillsdale Academy MS                    20:19.6 10:10/M      
   26     25   1952  Adam Sprague          St Philip Catholic Central MS                                
   27     26         Ghost Number 1        Jackson Christian MS                                         
   28     27         Ghost Number 2        Jackson Christian MS                                         
   29     26         Ghost Number 1        Tekonsha MS                                                  
   30     27         Ghost Number 2        Tekonsha MS                                                  
Top

Team Summary Report - Boys

Boys 5k


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Hillsdale Academy                      30               1   4   6   7  12  14  20         
        Top  5 Times: 1:36:13.8
        Average Time: 19:14.7

    2 St Philip Catholic Central             86               3  13  17  22  31  32             
        Top  5 Times: 1:44:57.3
        Average Time: 20:59.4

    3 Litchfield                            100               5   8  23  27  37                 
        Top  5 Times: 1:49:35.9
        Average Time: 21:55.1

    4 Tekonsha                              110              10  19  21  25  35  39             
        Top  5 Times: 1:49:31.8
        Average Time: 21:54.3

    5 Pittsford                             113               2  18  26  33  34  38  40         
        Top  5 Times: 1:50:29.2
        Average Time: 22:05.8

    6 Jackson Christian                     114              11  16  28  29  30                 
        Top  5 Times: 1:49:02.4
        Average Time: 21:48.4

    7 Colon                                 125               9  15  24  36  41                 
        Top  5 Times: 
        Average Time: 0:00.0

 Inc. Bellevue                             2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Climax-Scotts                        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Will Carleton Academy                2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

Top

Team Summary Report - Boys

6th Grade Boys and Girls


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Will Carleton MS                       32               4   5   6   8   9                 
        Top  5 Times: 36:59.3
        Average Time: 7:23.8

    2 Colon MS                               66               3  12  14  18  19                 
        Top  5 Times: 11:04.4
        Average Time: 14:08.8

    3 Hillsdale Academy MS                   67               2  11  17  18  19                 
        Top  5 Times: 11:04.4
        Average Time: 14:08.8

    4 Litchfield MS                          67               7  10  13  18  19                 
        Top  5 Times: 11:04.4
        Average Time: 14:08.8

    5 Tekonsha MS                            69               1  15  16  18  19                 
        Top  5 Times: 11:04.4
        Average Time: 14:08.8

 Inc. Bellevue MS                          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Jackson Christian MS                 2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Pittsford MS                         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

Top

Team Summary Report - Boys

7th and 8th Grade Boys and Girls


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Will Carleton MS                       42               3   4   7  13  15  18  23         
        Top  5 Times: 1:13:08.4
        Average Time: 14:37.6

    2 Hillsdale Academy MS                   46               6   8   9  11  12  19  24         
        Top  5 Times: 1:15:34.2
        Average Time: 15:06.8

    3 St Philip Catholic Central MS          83               5  10  21  22  25                 
        Top  5 Times: 101:05:51.4
        Average Time: 20:13:10.3

    4 Tekonsha MS                            84               1  14  16  26  27                 
        Top  5 Times: 
        Average Time: *19:19.8

    5 Jackson Christian MS                   92               2  17  20  26  27                 
        Top  5 Times: 
        Average Time: *19:19.8

 Inc. Pittsford MS                         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 


Top

Overall Finish List - Girls

6th Grade Boys and Girls


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1   1943  Karrie Belcher        Pittsford MS                             6:24.5  6:24/M      
    2      2   1945  Gabby Richards        Pittsford MS                             6:53.6  6:53/M      
    3      3   1909  Jenna Breneman        Colon MS                                 7:32.8  7:32/M      
    4      4   1983  Lauren Bowles         Will Carleton MS                         7:36.1  7:36/M      
    5  (< 5)   1934  Karinna Hershberger   Jackson Christian MS                     7:49.4  7:49/M      
    6  (< 5)   1933  Sadie Dietsch         Jackson Christian MS                     8:05.7  8:05/M      
    7      5   1910  Brenna Fisher         Colon MS                                 8:13.3  8:13/M      
    8  (< 5)   1970  Morgan Blonde         Litchfield MS                            8:32.2  8:32/M      
    9      6   1998  Adyn Bower            Colon MS                                 8:52.9  8:52/M    6 
   10      7   1975  Isabella Thielen      Will Carleton MS                         9:19.0  9:19/M    6 
   11  (< 5)   1958  Grace Snyder          St Philip Catholic Central MS            9:19.2  9:19/M      
   12  (< 5)   1957  Megan Brown           St Philip Catholic Central MS            9:23.9  9:23/M      
   13      8   1944  Emily Osborne         Pittsford MS                             9:38.4  9:38/M      
   14      9   1982  Francesca Rhae        Will Carleton MS                        10:07.7 10:07/M      
   15  (< 5)   1965  Breigh Harden         Tekonsha MS                             10:26.3 10:26/M      
   16  (< 5)   1969  Abbi McAfferty        Litchfield MS                           11:28.0 11:28/M      
   17     10   1946  Chelsea Roberts       Pittsford MS                            12:15.5 12:15/M      
   18     11   1947  Emily Wise            Pittsford MS                            12:55.4 12:55/M      
   19     12         Ghost Number 1        Colon MS                                12:55.4              
   20     13         Ghost Number 2        Colon MS                                12:55.4              
   21     12         Ghost Number 1        Will Carleton MS                        12:55.4              
   22     13         Ghost Number 2        Will Carleton MS                        12:55.4              



Top

Overall Finish List - Girls

7th and 8th Grade Boys and Girls


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1   1941  Renee Osborne         Pittsford MS                            13:38.8  6:49/M      
    2      2   1954  Madi Elliot           St Philip Catholic Central MS           14:11.6  7:06/M      
    3      3   1937  Sara Cole             Pittsford MS                            14:35.3  7:18/M      
    4  (< 5)   1960  Jordynn Lloyd         Tekonsha MS                             14:42.3  7:21/M      
    5  (< 5)   1974  Alyssa Phillips       Will Carleton MS                        15:13.7  7:37/M      
    6      4   1922  Anna Richards         Hillsdale Academy MS                    15:14.8  7:37/M      
    7      5   1940  Danielle Jagielski    Pittsford MS                            15:15.0  7:38/M      
    8      6   1997  Maya Ringler          Colon MS                                15:43.9  7:52/M    7 
    9      7   1921  Lydia Knecht          Hillsdale Academy MS                    15:57.9  7:59/M      
   10      8   1920  Katherine Knecht      Hillsdale Academy MS                    15:58.0  7:59/M      
   11      9   1938  Emily Gier            Pittsford MS                            16:08.9  8:04/M      
   12  (< 5)   1929  Averie Hollowood      Jackson Christian MS                    16:52.6  8:26/M      
   13  (< 5)   1898  Cheyenne Smith        Will Carleton Academy                   16:54.0  8:27/M      
   14  (< 5)   1900  Brenna Huggett        Bellevue MS                             17:07.2  8:34/M      
   15     10   1905  Morgan Sillings       Colon MS                                18:00.6  9:00/M      
   16     11   1956  Dylynn Stoner         St Philip Catholic Central MS           18:18.2  9:09/M      
   17     12   1904  Megan Root            Colon MS                                18:21.2  9:11/M      
   18     13   1953  Mae Dustin            St Philip Catholic Central MS           20:27.4 10:14/M      
   19     14   1903  Isabelle Rench        Colon MS                                20:37.6 10:19/M      
   20     15   1868  Lydia Lee             Pittsford MS                                               7 
   21  (< 5)   1930  Karly Roekle          Jackson Christian MS                                         
   22  (< 5)   1981  Zeta Caskey           Will Carleton MS                                             
   23     16   1955  Maddie McIntyre       St Philip Catholic Central MS                                
   24     17   1939  Gea Jackson           Pittsford MS                                                 
   25     18         Ghost Number 1        Colon MS                                                     
   26     18         Ghost Number 1        Hillsdale Academy MS                                         
   27     19         Ghost Number 2        Hillsdale Academy MS                                         
   28     18         Ghost Number 1        St Philip Catholic Central MS                                



Top

Overall Finish List - Girls

Girls 5k


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1   1883  Riley Rutherford      St Philip Catholic Central              20:32.2  6:37/M      
    2      2   1884  Ava Strenge           St Philip Catholic Central              20:33.6  6:38/M      
    3      3   1831  Andrea Jagielski      Hillsdale Academy                       20:37.5  6:39/M      
    4  (< 5)   1893  Alicia Roney          Waldron                                 20:45.3  6:42/M      
    5      4   1865  Ruth Letherer         Pittsford                               21:14.4  6:51/M      
    6  (< 5)   1817  Brandy Mathewson      Bellevue                                21:22.4  6:54/M      
    7      5   1843  Mary Hawthorne        Jackson Christian                       22:05.1  7:07/M      
    8  (< 5)   1897  Katie Davis           Will Carleton Academy                   22:34.2  7:17/M      
    9      6   1833  Megan Poole           Hillsdale Academy                       22:54.6  7:23/M      
   10      7   1867  Emily Poling          Pittsford                               23:07.5  7:27/M      
   11      8   1842  Lydia Haavisto        Jackson Christian                       23:11.9  7:29/M      
   12      9   1830  Taylor Doty           Hillsdale Academy                       23:32.1  7:35/M      
   13     10   1829  Larkyn Dasch          Hillsdale Academy                       24:10.1  7:48/M      
   14  (< 5)   1820  Kaylyn Barthowlemew   Climax-Scotts                           24:27.3  7:53/M      
   15  (< 5)   1892  Sofiya Stumpos        Tekonsha                                24:33.3  7:55/M      
   16     11   1879  Meagan Casterline     St Philip Catholic Central              24:37.4  7:56/M      
   17     12   1882  Olivia Ritsema        St Philip Catholic Central              24:47.2  8:00/M      
   18     13   1832  Cece Pewe             Hillsdale Academy                       24:48.5  8:00/M      
   19     14   1862  Katlyn Belcher        Pittsford                               25:09.9  8:07/M      
   20     15   1835  Aianna Smith          Hillsdale Academy                       25:26.3  8:12/M      
   21     16   1866  Courtney Moore        Pittsford                               25:27.4  8:13/M      
   22     17   1863  Morgan Dominique      Pittsford                               26:40.7  8:36/M      
   23  (< 5)   1994  Brooke Kubasiak       Colon                                   27:22.6  8:50/M    12
   24  (< 5)   1891  Lyssa Hewitt          Tekonsha                                27:40.6  8:55/M      
   25     18   1880  Emily Pearl           St Philip Catholic Central              28:35.5  9:13/M      
   26  (< 5)   1995  Meagon Pershing       Colon                                   30:05.1  9:42/M    9 
   27     19   1846  Mikayla Williams      Jackson Christian                       30:10.5  9:44/M      
   28     20   1844  Kim Pulka             Jackson Christian                       30:21.4  9:47/M      
   29     21   1845  Samantha Hershberger  Jackson Christian                       32:25.2 10:27/M    10
   30     22   1834  Antonia Rahe          Hillsdale Academy                       35:56.9 11:35/M      
Top

Team Summary Report - Girls

6th Grade Boys and Girls


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Pittsford MS                           32               1   2   8  10  11                 
        Top  5 Times: 48:07.6
        Average Time: 9:37.5

    2 Colon MS                               39               3   5   6  12  13                 
        Top  5 Times: 12:55.4
        Average Time: 17:10.8

    3 Will Carleton MS                       45               4   7   9  12  13                 
        Top  5 Times: 12:55.4
        Average Time: 17:10.8

 Inc. Jackson Christian MS                 2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. St Philip Catholic Central MS        2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Tekonsha MS                          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Litchfield MS                        2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

Top

Team Summary Report - Girls

7th and 8th Grade Boys and Girls


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Pittsford MS                           33               1   3   5   9  15  17             
        Top  5 Times: 100:59:38.1
        Average Time: 20:11:55.6

    2 Hillsdale Academy MS                   56               4   7   8  18  19                 
        Top  5 Times: 
        Average Time: *19:19.8

    3 Colon MS                               60               6  10  12  14  18                 
        Top  5 Times: 
        Average Time: 0:00.0

    4 St Philip Catholic Central MS          60               2  11  13  16  18                 
        Top  5 Times: 
        Average Time: 0:00.0

 Inc. Will Carleton Academy                1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Bellevue MS                          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Jackson Christian MS                 2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Tekonsha MS                          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Will Carleton MS                     2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

Top

Team Summary Report - Girls

Girls 5k


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Hillsdale Academy                      41               3   6   9  10  13  15  22         
        Top  5 Times: 1:56:03.1
        Average Time: 23:12.6

    2 St Philip Catholic Central             44               1   2  11  12  18                 
        Top  5 Times: 1:59:06.1
        Average Time: 23:49.2

    3 Pittsford                              58               4   7  14  16  17                 
        Top  5 Times: 2:01:40.1
        Average Time: 24:20.0

    4 Jackson Christian                      73               5   8  19  20  21                 
        Top  5 Times: 2:18:14.2
        Average Time: 27:38.8

 Inc. Bellevue                             1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Climax-Scotts                        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Tekonsha                             2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Waldron                              1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Will Carleton Academy                1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Colon                                2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: