CMAC Jamboree #1

September 18, 2013


Results by: Michigan Running Foundation

Table of Contents

Finish List - Girls - Girls 5K
Finish List - Girls - Middle School
Team Summary - Girls - Girls 5K
Team Summary - Girls - Middle School
Finish List - Boys - Boys 5k
Finish List - Boys - Middle School
Team Summary - Boys - Boys 5k
Team Summary - Boys - Middle School
Top

Overall Finish List - Boys

Boys 5k


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1    703  Tanner Droste         Pewamo-Westphalia                       16:31.0  5:20/M        
    2      2    750  Brendan Klynstra      Saranac                                 16:45.1  5:24/M        
    3      3    702  Caleb Barker          Pewamo-Westphalia                       16:54.7  5:27/M        
    4      4    659  Zach Feldpausch       Fowler                                  16:58.9  5:28/M        
    5      5    763  Branden Smith         Saranac                                 17:07.2  5:31/M        
    6      6    676  Bohdan Hartman        Fulton                                  17:13.5  5:33/M        
    7      7    656  Drew Bierstetel       Fowler                                  17:19.0  5:35/M        
    8      8    707  Randy Schafer         Pewamo-Westphalia                       17:23.8  5:36/M        
    9      9    624  William Spagnuolo     Bath                                    17:25.5  5:37/M        
   10     10    664  Brice Thelen          Fowler                                  17:40.0  5:42/M        
   11     11    626  Cole Trevino          Bath                                    17:57.4  5:47/M        
   12     12    708  Zach Schafer          Pewamo-Westphalia                       17:59.4  5:48/M        
   13     13    734  Sam Traver            Potterville                             17:59.6  5:48/M        
   14     14    761  Greg Shaffer          Saranac                                 18:01.5  5:49/M        
   15     15    712  Bryce Thelen          Pewamo-Westphalia                       18:02.8  5:49/M        
   16     16    665  Joe Wohlfert          Fowler                                  18:03.9  5:49/M        
   17     17    618  Elliott Lipe          Bath                                    18:12.9  5:52/M        
   18     18    762  Aaron Sluiter         Saranac                                 18:16.3  5:54/M        
   19     19    643  Ben Hedrick           Dansville                               18:17.7  5:54/M        
   20     20    615  Brad Coulter          Bath                                    18:20.1  5:55/M        
   21     21    731  August Schmeidiknecht Potterville                             18:23.2  5:56/M        
   22     22    620  Branley Mafuta        Bath                                    18:26.5  5:57/M        
   23     23    704  Grant Hengesbach      Pewamo-Westphalia                       18:27.0  5:57/M        
   24     24    613  Elliott Carter        Bath                                    18:32.4  5:59/M        
   25     25    625  Case Trevino          Bath                                    18:33.0  5:59/M        
   26     26    779  Nicholas Freeman      St Patrick                              18:34.8  5:59/M        
   27     27    711  Tyler Spitzley        Pewamo-Westphalia                       18:47.6  6:04/M        
   28  (> 7)    616  Kyle Coulter          Bath                                    18:51.0  6:05/M        
   29  (< 5)    688  Jacob Rouse           Laingsburg                              18:54.8  6:06/M        
   30     28    778  Nathan Freeman        St Patrick                              18:57.1  6:07/M        
   31  (> 7)    709  Zach Schmitz          Pewamo-Westphalia                       19:03.6  6:09/M        
   32  (> 7)    622  Anthony Nichols       Bath                                    19:03.8  6:09/M        
   33     29    777  Isaac Brown           St Patrick                              19:06.0  6:10/M        
   34     30    755  Patrick Miller        Saranac                                 19:13.2  6:12/M        
   35     31    646  Ben Lober             Dansville                               19:20.2  6:14/M        
   36  (> 7)    705  Matt Lehman           Pewamo-Westphalia                       19:29.9  6:17/M        
   37     32    728  Alec Badgley          Potterville                             19:43.9  6:22/M        
   38     33    672  Zach Bates            Fulton                                  19:46.1  6:23/M        
   39     34    645  Ethan Launstein       Dansville                               19:51.7  6:24/M        
   40     35    751  Jeremy Knop           Saranac                                 19:52.2  6:25/M        
   41  (> 7)    627  Joshua Wolfinger      Bath                                    19:54.7  6:25/M        
   42     36    735  Tyler Vermillion      Potterville                             19:55.1  6:25/M        
   43  (> 7)    623  Ben Opphile           Bath                                    19:55.5  6:25/M        
   44  (< 5)    689  Alex Sperry           Laingsburg                              20:01.5  6:27/M        
   45     37    749  Hunter Hyde           Saranac                                 20:04.4  6:28/M        
   46     38    781  Graham Smith          St Patrick                              20:04.8  6:28/M        
   47  (> 7)    765  Kyle Vanspronsen      Saranac                                 20:06.3  6:29/M        
   48  (> 7)    617  Chris Gubry           Bath                                    20:09.5  6:30/M        
   49  (> 7)    748  Peter Hulett          Saranac                                 20:11.9  6:31/M        
   50     39    736  Zach Yarger           Potterville                             20:19.8  6:33/M        
   51     40    730  Matt Miller           Potterville                             20:27.4  6:36/M        
   52  (> 7)    619  Marshall Lipe         Bath                                    20:37.3  6:39/M        
   53  (> 7)    612  Nick Carroll          Bath                                    20:42.9  6:41/M        
   54  (> 7)    744  Joe Conley            Saranac                                 20:52.9  6:44/M        
   55     41    729  Sam Corbin            Potterville                             20:59.4  6:46/M        
   56  (> 7)    732  Carlos Stimer         Potterville                             21:16.5  6:52/M        
   57  (> 7)    753  Dalton Lunt           Saranac                                 21:20.8  6:53/M        
   58  (> 7)    754  Jared Melcher         Saranac                                 21:21.1  6:53/M        
   59     42    649  Nick Ryder            Dansville                               21:26.2  6:55/M        
   60  (> 7)    743  Hunter Chickering     Saranac                                 21:28.5  6:55/M        
   61  (> 7)    621  Robert Micheaux       Bath                                    21:50.8  7:03/M        
   62     43    660  Jacob Hong            Fowler                                  21:53.1  7:04/M        
   63  (> 7)    752  Nathan Lawarre        Saranac                                 22:05.1  7:07/M        
   64  (> 7)    706  Kevin Schafer         Pewamo-Westphalia                       22:11.4  7:09/M        
   65  (> 7)    733  Marcus Traver         Potterville                             22:17.3  7:11/M        
   66     44    657  Owen Fedewa           Fowler                                  22:30.8  7:15/M        
   67     45    673  Jordan Biddinger      Fulton                                  22:36.1  7:17/M        
   68  (< 5)    686  Dylan Harter          Laingsburg                              22:38.1  7:18/M        
   69  (> 7)    764  Ryan Vance            Saranac                                 22:55.9  7:24/M        
   70     46    644  Andrew Hodgson        Dansville                               22:59.5  7:25/M        
   71  (> 7)    760  Chason Rose           Saranac                                 23:14.2  7:30/M        
   72  (> 7)    758  Logan Risner          Saranac                                 23:15.9  7:30/M        
   73  (> 7)    614  Jim Coffman           Bath                                    23:35.7  7:36/M        
   74     47    677  Ryan Womble           Fulton                                  23:36.0  7:37/M        
   75  (> 7)    757  Andrew Priest         Saranac                                 23:52.1  7:42/M        
   76     48    674  Tom Browne            Fulton                                  24:13.3  7:49/M        
   77     49    782  Thomas Werner         St Patrick                              25:52.8  8:21/M        
   78  (> 7)    746  Lance Dubois          Saranac                                 27:05.5  8:44/M        
   79  (> 7)    756  Chris Mutschler       Saranac                                 27:08.9  8:45/M        
   80  (> 7)    747  Cody Hefron           Saranac                                 33:04.5 10:40/M        
   81     50    780  Aaron Pratt           St Patrick                              34:37.8 11:10/M        



Top

Overall Finish List - Boys

Middle School


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1    431  Ryan Kingsbury        Laingsburg                               8:57.1  5:42/M        
    2      2    411  Nick Connor           Fowler                                   9:10.6  5:50/M        
    3  (< 5)    421  Triston Johnston      Fulton                                   9:38.4  6:08/M        
    4      3    412  Tony Hufnagel         Fowler                                   9:39.1  6:09/M        
    5      4    432  Ben Ranson            Laingsburg                               9:41.7  6:10/M        
    6      5    409  Charlie Boak          Fowler                                   9:56.8  6:20/M        
    7      6    397  Jack Skidmore         Bath                                     9:58.5  6:21/M        
    8      7    413  Nick Thelen           Fowler                                   9:59.1  6:22/M        
    9  (< 5)    439  Trent Barker          Pewamo-Westphalia                       10:06.7  6:26/M        
   10      8    396  Amie Mafuta           Bath                                    10:06.9  6:26/M        
   11      9    452  Ross Schmiedeknecht   Potterville                             10:07.1  6:27/M        
   12     10    454  Isaiah Stimer         Potterville                             10:15.0  6:32/M        
   13  (< 5)    402  Myles Douglas         Dansville                               10:22.1  6:36/M        
   14  (< 5)    401  Spencer Anderson      Dansville                               10:23.0  6:37/M        
   15     11    406  Nolan Datema          Fowler                                  10:29.0  6:41/M        
   16     12    453  Kody Smith            Potterville                             10:30.0  6:41/M        
   17  (< 5)    400  Nike Kadluboski       Dansville                               10:32.4  6:43/M        
   18     13    408  Carter Bertram        Fowler                                  10:50.6  6:54/M        
   19     14    466  Mason Houtteman       Saranac                                 11:00.3  7:00/M        
   20     15    430  Kobie Corp            Laingsburg                              11:01.7  7:01/M        
   21     16    451  Rickey Prudden        Potterville                             11:01.9  7:01/M        
   22     17    395  Michael Armistead     Bath                                    11:07.2  7:05/M        
   23     18    445  Kenny Ginther         Potterville                             11:22.9  7:14/M        
   24     19    389  Justin Brown          Bath                                    11:27.4  7:18/M        
   25     20    464  Brice Harder          Saranac                                 11:28.6  7:18/M        
   26     21    468  Connor Talcott        Saranac                                 11:35.0  7:23/M        
   27     22    394  Noah Schott           Bath                                    11:44.5  7:28/M        
   28     23    465  Riley Bedard          Saranac                                 11:51.2  7:33/M        
   29     24    407  Riley Goerge          Fowler                                  12:10.9  7:45/M        
   30     25    448  Zach Reynolds         Potterville                             12:12.7  7:46/M        
   31  (< 5)    438  Ryan Schafer          Pewamo-Westphalia                       12:32.4  7:59/M        
   32     26    449  Luke Tarr             Potterville                             12:36.7  8:02/M        
   33     27    467  Geordie Ruid          Saranac                                 12:37.6  8:02/M        
   34     28    428  Connor Brown          Laingsburg                              12:42.1  8:05/M        
   35     29    390  Darius Clemen         Bath                                    12:44.9  8:07/M        
   36     30    462  Connor Congdon        Saranac                                 12:57.1  8:15/M        
   37     31    429  Tyler Siben           Laingsburg                              13:06.3  8:21/M        
   38  (> 7)    447  Steven Mason          Potterville                             13:33.7  8:38/M        
   39     32    388  Zaphen Bendoit        Bath                                    13:45.9  8:45/M        
   40  (> 7)    446  Chastin Howard        Potterville                             13:47.7  8:47/M        
   41  (> 7)    393  John Kyes             Bath                                    13:59.9  8:54/M        
   42  (> 7)    392  Andy Hilts            Bath                                    16:02.5 10:13/M        
Top

Team Summary Report - Boys

Boys 5k


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Pewamo-Westphalia                      39               1   3   8  12  15  23  27         
        Top  5 Times: 1:26:51.9
        Average Time: 17:22.3

    2 Saranac                                69               2   5  14  18  30  35  37         
        Top  5 Times: 1:29:23.6
        Average Time: 17:52.7

    3 Bath                                   79               9  11  17  20  22  24  25         
        Top  5 Times: 1:30:22.4
        Average Time: 18:04.4

    4 Fowler                                 80               4   7  10  16  43  44             
        Top  5 Times: 1:31:54.9
        Average Time: 18:23.0

    5 Potterville                           141              13  21  32  36  39  40  41         
        Top  5 Times: 1:36:21.7
        Average Time: 19:16.3

    6 St Patrick                            170              26  28  29  38  49  50             
        Top  5 Times: 1:42:35.6
        Average Time: 20:31.1

    7 Dansville                             172              19  31  34  42  46                 
        Top  5 Times: 1:41:55.5
        Average Time: 20:23.1

    8 Fulton                                179               6  33  45  47  48                 
        Top  5 Times: 1:47:25.2
        Average Time: 21:29.0

 Inc. Laingsburg                           3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

Top

Team Summary Report - Boys

Middle School


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Fowler                                 28               2   3   5   7  11  13  24         
        Top  5 Times: 49:14.8
        Average Time: 9:50.9

    2 Potterville                            65               9  10  12  16  18  25  26         
        Top  5 Times: 53:17.0
        Average Time: 10:39.4

    3 Bath                                   72               6   8  17  19  22  29  32         
        Top  5 Times: 54:24.6
        Average Time: 10:52.9

    4 Laingsburg                             79               1   4  15  28  31                 
        Top  5 Times: 55:29.1
        Average Time: 11:05.8

    5 Saranac                               105              14  20  21  23  27  30             
        Top  5 Times: 58:32.8
        Average Time: 11:42.5

 Inc. Dansville                            3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Fulton                               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Pewamo-Westphalia                    2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 


Top

Overall Finish List - Girls

Girls 5K


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1    633  Annie Fanta           Bath                                    19:12.8  6:12/M        
    2      2    713  Betsy Arens           Pewamo-Westphalia                       20:25.1  6:35/M        
    3      3    721  Audrey Pohl           Pewamo-Westphalia                       20:59.5  6:46/M        
    4      4    772  Madelyn Miller        Saranac                                 21:09.7  6:49/M        
    5      5    692  Julia Angst           Laingsburg                              21:12.1  6:50/M        
    6      6    723  Leanna Schafer        Pewamo-Westphalia                       21:13.8  6:51/M        
    7      7    720  Olivia Nurenberg      Pewamo-Westphalia                       21:14.5  6:51/M        
    8      8    641  Kwyn Trevino          Bath                                    21:24.0  6:54/M        
    9      9    629  Kelsey Billingsley    Bath                                    21:27.3  6:55/M        
   10     10    638  Melissa Schott        Bath                                    21:41.6  7:00/M        
   11     11    640  Katelyn Trevino       Bath                                    21:44.1  7:01/M        
   12     12    653  Emily Foster          Dansville                               21:46.6  7:01/M        
   13     13    776  Megan Wolters         Saranac                                 21:49.5  7:02/M        
   14     14    727  Mykena Witgen         Pewamo-Westphalia                       21:50.5  7:03/M        
   15     15    630  Lindsey Brown         Bath                                    22:06.0  7:08/M        
   16     16    639  Jessie Sullivan       Bath                                    22:13.4  7:10/M        
   17  (< 5)    668  Bri'Anna Schmitt      Fowler                                  22:17.3  7:11/M        
   18     17    679  Taylor Bolinger       Fulton                                  22:25.3  7:14/M        
   19     18    715  Brooke Bengel         Pewamo-Westphalia                       22:34.9  7:17/M        
   20     19    740  Danielle Koepke       Potterville                             22:37.9  7:18/M        
   21     20    714  Emma Arens            Pewamo-Westphalia                       22:52.3  7:23/M        
   22  (> 7)    724  Jenna Thelen          Pewamo-Westphalia                       23:01.5  7:25/M        
   23  (> 7)    635  Savannah Halfmann     Bath                                    23:02.2  7:26/M        
   24     21    774  Miriam Price          Saranac                                 23:05.6  7:27/M        
   25     22    691  Hanna Angst           Laingsburg                              23:09.3  7:28/M        
   26     23    697  Emily Garner          Laingsburg                              23:11.8  7:29/M        
   27     24    742  Emily Walter          Potterville                             23:20.2  7:32/M        
   28  (< 5)    670  Ashley Vanells        Fowler                                  23:32.9  7:35/M        
   29  (> 7)    716  Kara Hengesbach       Pewamo-Westphalia                       23:47.7  7:40/M        
   30  (> 7)    722  Jessica Schafer       Pewamo-Westphalia                       23:55.3  7:43/M        
   31     25    741  Kylee Marcussen       Potterville                             23:56.1  7:43/M        
   32  (> 7)    719  Katie Nurenberg       Pewamo-Westphalia                       23:59.9  7:44/M        
   33  (> 7)    718  Ashley Nurenberg      Pewamo-Westphalia                       24:06.1  7:46/M        
   34  (> 7)    632  Samantha Evans        Bath                                    24:16.1  7:50/M        
   35  (< 5)    666  Savannah Boak         Fowler                                  24:39.0  7:57/M        
   36  (> 7)    628  Delaney Abendroth     Bath                                    25:00.4  8:04/M        
   37  (> 7)    631  Jena Burley           Bath                                    25:13.7  8:08/M        
   38     26    696  Peyton Fleming        Laingsburg                              25:25.0  8:12/M        
   39  (< 5)    671  Brooke Vanells        Fowler                                  25:50.4  8:20/M        
   40  (> 7)    636  Marisa Hilts          Bath                                    26:01.0  8:24/M        
   41  (< 5)    785  Mary Wernet           St Patrick                              26:09.7  8:26/M        
   42  (> 7)    717  Felicia Hummel        Pewamo-Westphalia                       26:20.3  8:30/M        
   43     27    651  Hannah Douglas        Dansville                               26:26.0  8:32/M        
   44     28    650  Anna Atkins           Dansville                               26:26.5  8:32/M        
   45     29    698  Katie Hummel          Laingsburg                              26:34.7  8:34/M        
   46     30    767  Karina Carle          Saranac                                 26:35.0  8:35/M        
   47     31    775  Jessica Sluiter       Saranac                                 26:50.4  8:39/M        
   48     32    770  Alissa Knepper        Saranac                                 26:50.8  8:39/M        
   49     33    654  Gabbie Graf           Dansville                               27:13.6  8:47/M        
   50     34    695  Bailey Fleming        Laingsburg                              27:26.3  8:51/M        
   51     35    771  Kristi Mileski        Saranac                                 27:52.4  8:59/M        
   52     36    738  Cecilia Corbin        Potterville                             27:59.2  9:02/M        
   53  (> 7)    634  Hannah Hacker         Bath                                    28:05.1  9:04/M        
   54  (> 7)    637  Pearl Sattler         Bath                                    28:08.4  9:05/M        
   55  (> 7)    766  Ali Beckhorn          Saranac                                 28:17.5  9:07/M        
   56  (< 5)    783  Shelby Miller         St Patrick                              28:52.3  9:19/M        
   57     37    684  Emily Troub           Fulton                                  28:53.8  9:19/M        
   58     38    681  Emily Fife            Fulton                                  29:06.9  9:23/M        
   59  (> 7)    725  Abby Wirth            Pewamo-Westphalia                       29:42.1  9:35/M        
   60     39    680  Amanda Craig          Fulton                                  30:01.6  9:41/M        
   61  (> 7)    768  Jackie Jax Fountain   Saranac                                 30:12.6  9:45/M        
   62     40    700  Tessah Sperry         Laingsburg                              31:33.3 10:11/M        
   63     41    739  Tarah Gates           Potterville                             31:47.5 10:15/M        
   64     42    682  Morgan Jernstedt      Fulton                                  32:24.0 10:27/M        
   65     43    652  Hannah Dunham         Dansville                               32:33.6 10:30/M        
   66  (> 7)    769  Brittany Haner        Saranac                                 34:10.2 11:01/M        
   67     44    683  Alexidis Kanfield     Fulton                                  36:41.6 11:50/M        



Top

Overall Finish List - Girls

Middle School


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1    437  Brooke Stump          Pewamo-Westphalia                       10:09.9  6:28/M        
    2      2    378  Riley Ingram          Bath                                    10:11.5  6:29/M        
    3      3    425  Cassidy Ballard       Laingsburg                              10:19.9  6:34/M        
    4      4    435  Brooklyn Nurenberg    Pewamo-Westphalia                       10:27.5  6:39/M        
    5      5    436  Emily Spitzley        Pewamo-Westphalia                       10:36.5  6:45/M        
    6      6    456  Sidney Klynstra       Saranac                                 10:57.3  6:58/M        
    7  (< 5)    405  Michaela Ward         Fowler                                  11:05.5  7:04/M        
    8      7    433  Claudia Heckman       Pewamo-Westphalia                       11:11.8  7:07/M        
    9      8    376  Hannah Behl           Bath                                    11:12.6  7:08/M        
   10      9    422  Malinda Barberio      Laingsburg                              11:23.5  7:15/M        
   11  (< 5)    398  Grace Klemmer         Dansville                               11:25.4  7:16/M        
   12     10    424  Cholie Merchant       Laingsburg                              11:26.7  7:17/M        
   13     11    387  Ella Signs            Bath                                    11:29.4  7:19/M        
   14     12    416  Chaelon Campbell      Fulton                                  11:40.1  7:26/M        
   15     13    380  Jenna Koch            Bath                                    11:54.6  7:35/M        
   16     14    434  Anneliese Hummel      Pewamo-Westphalia                       12:12.3  7:46/M        
   17     15    427  Emma Smith            Laingsburg                              12:23.6  7:53/M        
   18     16    418  Emma Jernstadt        Fulton                                  12:27.4  7:56/M        
   19     17    426  Gracie Bayle          Laingsburg                              12:31.5  7:58/M        
   20     18    423  Georgia Hill          Laingsburg                              12:32.8  7:59/M        
   21  (< 5)    403  Kiah Becker           Fowler                                  12:52.5  8:12/M        
   22     19    415  Sierra Bates          Fulton                                  12:53.8  8:12/M        
   23  (< 5)    404  Mariele Feldpausch    Fowler                                  13:05.7  8:20/M        
   24     20    461  Emily Peterson        Saranac                                 13:13.6  8:25/M        
   25  (< 5)    442  Kiarah Piercefield    Potterville                             13:15.1  8:26/M        
   26     21    377  Spaulding Cami        Bath                                    13:15.6  8:26/M        
   27     22    381  Anna Kyes             Bath                                    13:21.3  8:30/M        
   28  (< 5)    443  Sarah Walter          Potterville                             13:26.6  8:33/M        
   29     23    457  Emma Hale             Saranac                                 13:33.1  8:38/M        
   30  (< 5)    399  Addie Dunham          Dansville                               13:34.7  8:38/M        
   31     24    419  Hannah Lutz           Fulton                                  14:01.1  8:56/M        
   32     25    459  Jenna Horoky          Saranac                                 14:31.5  9:15/M        
   33     26    414  Brittany Barrus       Fulton                                  14:43.5  9:22/M        
   34     27    455  Sara Bushre           Saranac                                 15:37.3  9:57/M        
   35     28    417  Makayla Grover        Fulton                                  16:12.6 10:19/M        
Top

Team Summary Report - Girls

Girls 5K


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Pewamo-Westphalia                      32               2   3   6   7  14  18  20         
        Top  5 Times: 1:45:43.6
        Average Time: 21:08.7

    2 Bath                                   39               1   8   9  10  11  15  16         
        Top  5 Times: 1:45:30.1
        Average Time: 21:06.0

    3 Saranac                                99               4  13  21  30  31  32  35         
        Top  5 Times: 1:59:30.4
        Average Time: 23:54.0

    4 Laingsburg                            105               5  22  23  26  29  34  40         
        Top  5 Times: 1:59:33.0
        Average Time: 23:54.6

    5 Dansville                             143              12  27  28  33  43                 
        Top  5 Times: 2:14:26.5
        Average Time: 26:53.3

    6 Potterville                           145              19  24  25  36  41                 
        Top  5 Times: 2:09:41.0
        Average Time: 25:56.2

    7 Fulton                                173              17  37  38  39  42  44             
        Top  5 Times: 2:22:51.9
        Average Time: 28:34.3

 Inc. Fowler                               4 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. St Patrick                           2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

Top

Team Summary Report - Girls

Middle School


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Pewamo-Westphalia                      31               1   4   5   7  14                 
        Top  5 Times: 54:38.2
        Average Time: 10:55.6

    2 Laingsburg                             54               3   9  10  15  17  18             
        Top  5 Times: 58:05.4
        Average Time: 11:37.0

    3 Bath                                   55               2   8  11  13  21  22             
        Top  5 Times: 58:03.8
        Average Time: 11:36.7

    4 Fulton                                 97              12  16  19  24  26  28             
        Top  5 Times: 1:05:45.9
        Average Time: 13:09.2

    5 Saranac                               101               6  20  23  25  27                 
        Top  5 Times: 1:07:53.0
        Average Time: 13:34.6

 Inc. Dansville                            2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Fowler                               3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Potterville                          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: