CMAC Jamboree #2

October 02, 2013


Results by: Michigan Running Foundation

Table of Contents

Finish List - Girls - Girls 5K
Finish List - Girls - Middle School
Team Summary - Girls - Girls 5K
Team Summary - Girls - Middle School
Finish List - Boys - Boys 5k
Finish List - Boys - Middle School
Team Summary - Boys - Boys 5k
Team Summary - Boys - Middle School
Top

Overall Finish List - Boys

Boys 5k


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    300  Tanner Droste         Pewamo-Westphalia                       16:18.2  5:15/M    12
    2      2    463  Brendan Klynstra      Saranac                                 16:38.0  5:22/M    11
    3      3    299  Caleb Barker          Pewamo-Westphalia                       16:51.8  5:26/M    11
    4      4    274  Bohdan Hartman        Fulton                                  17:01.4  5:29/M    11
    5      5    259  Zach Feldpausch       Fowler                                  17:06.5  5:31/M    12
    6      6    257  Drew Bierstetel       Fowler                                  17:07.8  5:31/M    11
    7      7    476  Branden Smith         Saranac                                 17:13.2  5:33/M    10
    8      8    146  William Spagnuolo     Bath                                    17:15.4  5:34/M    12
    9      9    263  Brice Thelen          Fowler                                  17:34.7  5:40/M    12
   10     10    393  Sam Traver            Potterville                             17:36.0  5:41/M    11
   11     11    366  Randy Schafer         Pewamo-Westphalia                       17:46.7  5:44/M    12
   12     12    135  Elliott Carter        Bath                                    18:00.8  5:48/M    10
   13     13    390  August Schmeideknecht Potterville                             18:01.4  5:49/M    12
   14     14    148  Cole Trevino          Bath                                    18:02.5  5:49/M    9 
   15     15    367  Zach Schafer          Pewamo-Westphalia                       18:03.5  5:49/M    11
   16     16    244  Ben Hedrick           Dansville                               18:06.8  5:50/M    12
   17     17    371  Bryce Thelen          Pewamo-Westphalia                       18:10.2  5:52/M    9 
   18     18    491  Nathan Freeman        St Patrick                              18:12.8  5:52/M    9 
   19     19    147  Case Trevino          Bath                                    18:15.2  5:53/M    9 
   20     20    140  Elliott Lipe          Bath                                    18:16.0  5:54/M    10
   21     21    492  Nicholas Freeman      St Patrick                              18:17.1  5:54/M    9 
   22     22    264  Joe Wohlfert          Fowler                                  18:19.2  5:55/M    12
   23     23    363  Grant Hengesbach      Pewamo-Westphalia                       18:23.0  5:56/M    10
   24     24    475  Aaron Sluiter         Saranac                                 18:26.7  5:57/M    11
   25     25    138  Kyle Coulter          Bath                                    18:27.0  5:57/M    10
   26     26    991  Isaac Brown           St Patrick                              18:45.1  6:03/M    10
   27     27    468  Patrick Miller        Saranac                                 18:46.5  6:03/M    9 
   28     28    370  Tyler Spitzley        Pewamo-Westphalia                       18:51.6  6:05/M    12
   29     29    387  Alec Badgley          Potterville                             18:56.5  6:06/M    11
   30     30    474  Greg Shaffer          Saranac                                 18:59.1  6:07/M    12
   31     31    795  Graham Smith          St Patrick                              19:03.5  6:09/M    9 
   32  (> 7)    364  Matt Lehman           Pewamo-Westphalia                       19:04.4  6:09/M    12
   33     32    137  Brad Coulter          Bath                                    19:06.6  6:10/M    12
   34     33    247  Ben Lober             Dansville                               19:16.9  6:13/M    9 
   35     34    246  Ethan Launstein       Dansville                               19:21.0  6:15/M    10
   36  (> 7)    142  Branley Mafuta        Bath                                    19:25.5  6:16/M    11
   37  (< 5)    285  Jacob Rouse           Laingsburg                              19:31.8  6:18/M    10
   38     35    464  Jeremy Knop           Saranac                                 19:32.8  6:18/M    11
   39     36    395  Zach Yarger           Potterville                             19:35.3  6:19/M    9 
   40  (> 7)    141  Marshall Lipe         Bath                                    19:36.9  6:19/M    10
   41     37    478  Kyle Vanspronsen      Saranac                                 19:42.1  6:21/M    10
   42  (> 7)    457  Joe Conley            Saranac                                 19:45.5  6:22/M    10
   43  (< 5)    286  Alex Sperry           Laingsburg                              19:47.2  6:23/M    11
   44  (> 7)    461  Peter Hulett          Saranac                                 19:50.2  6:24/M    11
   45  (> 7)    144  Anthony Nichols       Bath                                    19:53.4  6:25/M    9 
   46  (> 7)    369  Brock Simon           Pewamo-Westphalia                       19:56.9  6:26/M    9 
   47     38    262  Will Schafer          Fowler                                  20:03.4  6:28/M    10
   48  (> 7)    139  Chris Gubry           Bath                                    20:07.1  6:29/M    12
   49  (> 7)    462  Hunter Hyde           Saranac                                 20:08.1  6:30/M    10
   50     39    243  Daniel Hartman        Dansville                               20:13.4  6:31/M    9 
   51     40    389  Matt Miller           Potterville                             20:13.7  6:31/M    12
   52  (> 7)    150  Joshua Wolfinger      Bath                                    20:26.6  6:35/M    9 
   53  (> 7)    145  Ben Opphile           Bath                                    20:30.3  6:37/M    9 
   54     41    270  Zach Bates            Fulton                                  20:32.9  6:37/M    12
   55  (> 7)    467  Jared Melcher         Saranac                                 20:33.8  6:38/M    10
   56  (> 7)    134  Nick Carroll          Bath                                    20:41.2  6:40/M    10
   57     42    261  Cayden Saurbek        Fowler                                  20:44.1  6:41/M    12
   58     43    394  Tyler Vermillion      Potterville                             20:49.5  6:43/M    9 
   59     44    388  Sam Corbin            Potterville                             20:50.2  6:43/M    9 
   60     45    250  Nick Ryder            Dansville                               20:58.6  6:46/M    12
   61  (> 7)    392  Marcus Traver         Potterville                             21:15.1  6:51/M    10
   62  (> 7)    456  Hunter Chickering     Saranac                                 21:17.8  6:52/M    10
   63  (> 7)    365  Kevin Schafer         Pewamo-Westphalia                       21:18.1  6:52/M    9 
   64  (> 7)    465  Nathan Lawarre        Saranac                                 21:22.8  6:54/M    11
   65  (> 7)    477  Ryan Vance            Saranac                                 21:45.4  7:01/M    12
   66     46    260  Jacob Hong            Fowler                                  21:46.6  7:01/M    10
   67  (> 7)    143  Robert Micheaux       Bath                                    21:52.6  7:03/M    10
   68  (> 7)    258  Owen Fedewa           Fowler                                  22:01.1  7:06/M    10
   69  (> 7)    298  Jon Arens             Pewamo-Westphalia                       22:09.1  7:09/M    11
   70  (> 7)    471  Logan Risner          Saranac                                 22:20.3  7:12/M    12
   71  (< 5)    283  Dylan Harter          Laingsburg                              22:26.5  7:14/M    9 
   72     47    271  Jordan Biddinger      Fulton                                  22:42.4  7:19/M    11
   73     48    245  Andrew Hodgson        Dansville                               22:48.6  7:21/M    10
   74     49    248  Casey Murphy          Dansville                               22:58.0  7:25/M    10
   75     50    272  Tom Browne            Fulton                                  23:06.0  7:27/M    12
   76  (> 7)    470  Andrew Priest         Saranac                                 23:15.2  7:30/M    10
   77     51    275  Ryan Womble           Fulton                                  23:25.1  7:33/M    11
   78  (> 7)    136  Jim Coffman           Bath                                    23:44.2  7:39/M    10
   79     52    273  Jarrett Coblentz      Fulton                                  23:52.1  7:42/M    11
   80  (> 7)    473  Chason Rose           Saranac                                 24:09.0  7:47/M    12
   81     53    796  Philip Wernet         St Patrick                              24:55.7  8:02/M    10
   82     54    797  Thomas Wernet         St Patrick                              24:56.0  8:03/M    10
   83     55    794  Aaron Pratt           St Patrick                              28:48.9  9:17/M    9 
   84  (> 7)    460  Cody Hefron           Saranac                                 34:01.7 10:58/M    9 
   85  (> 7)    472  Spencer Risner        Saranac                                 42:17.2 13:38/M    9 



Top

Overall Finish List - Boys

Middle School


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1   2583  Ryan Kingsbury        Laingsburg                              11:17.9  7:11/M    8 
    2      2   2563  Nick Conner           Fowler                                  11:36.7  7:23/M    8 
    3      3   2564  Tony Hufnagel         Fowler                                  12:15.3  7:48/M    8 
    4      4   2561  Charlie Boak          Fowler                                  12:42.2  8:05/M    8 
    5      5   2548  Jack Skidmore         Bath                                    12:46.2  8:08/M    8 
    6  (< 5)   2553  Myles Douglas         Dansville                               12:53.9  8:12/M    8 
    7  (< 5)   2591  Trent Barker          Pewamo-Westphalia                       12:59.5  8:16/M    8 
    8      6   2604  Ross Schmiedeknecht   Potterville                             13:08.0  8:22/M    8 
    9      7   2547  Amie Mafuta           Bath                                    13:08.5  8:22/M    8 
   10      8   2558  Nolan Datema          Fowler                                  13:08.9  8:22/M    7 
   11  (< 5)   2552  Spencer Anderson      Dansville                               13:11.6  8:24/M    8 
   12      9   2565  Nick Thelen           Fowler                                  13:16.7  8:27/M    8 
   13  (< 5)   2571  Josh Bates            Fulton                                  13:18.6  8:28/M    7 
   14     10   2606  Isaiah Stimer         Potterville                             13:19.6  8:29/M    8 
   15     11   2560  Carter Bertram        Fowler                                  13:25.6  8:33/M    8 
   16     12   2605  Kody Smith            Potterville                             13:31.5  8:37/M    8 
   17  (< 5)   2551  Nick Kadluboski       Dansville                               13:44.6  8:45/M    7 
   18     13   2546  Michael Armistead     Bath                                    13:48.7  8:47/M    8 
   19     14   2617  Mason Houtteman       Saranac                                 13:56.4  8:52/M    8 
   20     15   2582  Kobie Corp            Laingsburg                              14:01.9  8:56/M    8 
   21     16   2616  Riley Bedard          Saranac                                 14:04.6  8:58/M    8 
   22     17   2603  Rickey Prudden        Potterville                             14:19.4  9:07/M    8 
   23     18   2541  Justin Brown          Bath                                    14:26.2  9:12/M    7 
   24     19   2615  Brice Harder          Saranac                                 14:43.8  9:22/M    7 
   25  (< 5)   2590  Ryan Schafer          Pewamo-Westphalia                       14:56.4  9:31/M    7 
   26     20   2545  Noah Schott           Bath                                    14:58.5  9:32/M    7 
   27     21   2619  Connor Talcott        Saranac                                 15:00.2  9:33/M    8 
   28     22   2559  Riley Goerge          Fowler                                  15:02.5  9:35/M    7 
   29     23   2597  Kenny Ginther         Potterville                             15:07.9  9:38/M    7 
   30     24   2602  Donovan Niemi         Potterville                             15:30.1  9:52/M    8 
   31     25   2614  Ciaran Dinsmore       Saranac                                 15:42.2 10:00/M    7 
   32     26   2580  Connor Brown          Laingsburg                              15:49.7 10:04/M    7 
   33     27   2618  Geordie Ruid          Saranac                                 16:00.3 10:11/M    8 
   34     28   2584  Ben Ranson            Laingsburg                              16:01.7 10:12/M    8 
   35     29   2581  Tyler Siben           Laingsburg                              16:02.1 10:13/M    7 
   36     30   2600  Zach Reynolds         Potterville                             16:17.3 10:22/M    7 
   37  (> 7)   2601  Luke Tarr             Potterville                             16:20.9 10:24/M    7 
   38     31   2544  John Kyes             Bath                                    17:08.8 10:55/M    7 
   39     32   2540  Zaphen Bendoit        Bath                                    17:16.7 11:00/M    7 
   40  (< 5)   2572  Hannah Lutz           Fulton                                  18:23.6 11:43/M    8 
   41  (> 7)   2598  Chastin Howard        Potterville                             18:55.4 12:03/M    7 
   42  (> 7)   2543  Andy Hilts            Bath                                    19:54.7 12:41/M    7 
Top

Team Summary Report - Boys

Boys 5k


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Pewamo-Westphalia                      47               1   3  11  15  17  23  28         
        Top  5 Times: 1:27:10.5
        Average Time: 17:26.1

    2 Bath                                   73               8  12  14  19  20  25  32         
        Top  5 Times: 1:29:50.1
        Average Time: 17:58.0

    3 Fowler                                 80               5   6   9  22  38  42  46         
        Top  5 Times: 1:30:11.9
        Average Time: 18:02.3

    4 Saranac                                90               2   7  24  27  30  35  37         
        Top  5 Times: 1:30:03.7
        Average Time: 18:00.7

    5 Potterville                           128              10  13  29  36  40  43  44         
        Top  5 Times: 1:34:23.1
        Average Time: 18:52.6

    6 St Patrick                            149              18  21  26  31  53  54  55         
        Top  5 Times: 1:39:14.4
        Average Time: 19:50.9

    7 Dansville                             167              16  33  34  39  45  48  49         
        Top  5 Times: 1:37:57.0
        Average Time: 19:35.4

    8 Fulton                                193               4  41  47  50  51  52             
        Top  5 Times: 1:46:47.9
        Average Time: 21:21.5

 Inc. Laingsburg                           3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

Top

Team Summary Report - Boys

Middle School


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Fowler                                 26               2   3   4   8   9  11  22         
        Top  5 Times: 1:03:00.0
        Average Time: 12:36.0

    2 Bath                                   63               5   7  13  18  20  31  32         
        Top  5 Times: 1:09:08.3
        Average Time: 13:49.6

    3 Potterville                            68               6  10  12  17  23  24  30         
        Top  5 Times: 1:09:26.6
        Average Time: 13:53.3

    4 Saranac                                95              14  16  19  21  25  27             
        Top  5 Times: 1:13:27.4
        Average Time: 14:41.4

    5 Laingsburg                             99               1  15  26  28  29                 
        Top  5 Times: 1:13:13.5
        Average Time: 14:38.7

 Inc. Dansville                            3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Fulton                               2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Pewamo-Westphalia                    2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 


Top

Overall Finish List - Girls

Girls 5K


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    157  Annie Fanta           Bath                                    19:42.9  6:21/M    11
    2      2    372  Betsy Arens           Pewamo-Westphalia                       20:31.2  6:37/M    12
    3      3    159  Kwyn Trevino          Bath                                    20:52.6  6:44/M    12
    4      4    380  Audrey Pohl           Pewamo-Westphalia                       20:53.4  6:44/M    10
    5      5    289  Julia Angst           Laingsburg                              21:05.1  6:48/M    10
    6      6    485  Madelyn Miller        Saranac                                 21:10.1  6:50/M    10
    7      7    379  Olivia Nurenberg      Pewamo-Westphalia                       21:20.1  6:53/M    9 
    8      8    385  Brenna Wirth          Pewamo-Westphalia                       21:25.1  6:55/M    9 
    9      9    382  Leanna Schafer        Pewamo-Westphalia                       21:25.8  6:55/M    11
   10     10    386  Mykena Witgen         Pewamo-Westphalia                       21:32.1  6:57/M    11
   11     11    164  Katelyn Trevino       Bath                                    21:40.0  6:59/M    9 
   12     12    162  Melissa Schott        Bath                                    22:02.5  7:06/M    10
   13     13    152  Kelsey Billingsley    Bath                                    22:03.0  7:07/M    9 
   14     14    153  Faith Brown           Bath                                    22:11.6  7:09/M    10
   15     15    399  Danielle Koepke       Potterville                             22:21.3  7:13/M    12
   16     16    374  Brooke Bengel         Pewamo-Westphalia                       22:22.5  7:13/M    11
   17  (< 5)    266  Bri'Anna Schmitt      Fowler                                  22:23.2  7:13/M    11
   18     17    154  Lindsey Brown         Bath                                    22:27.6  7:15/M    10
   19     18    489  Megan Wolters         Saranac                                 22:31.1  7:16/M    12
   20  (> 7)    383  Jenna Thelen          Pewamo-Westphalia                       22:34.0  7:17/M    12
   21  (> 7)    156  Samantha Evans        Bath                                    22:35.3  7:17/M    11
   22     19    294  Emily Garner          Laingsburg                              22:46.6  7:21/M    11
   23     20    455  Emily Walter          Potterville                             22:58.2  7:25/M    9 
   24     21    487  Miriam Price          Saranac                                 22:59.1  7:25/M    11
   25  (> 7)    378  Katie Nurenberg       Pewamo-Westphalia                       23:00.0  7:25/M    12
   26  (< 5)    265  Savannah Boak         Fowler                                  23:14.4  7:30/M    10
   27     22    288  Hanna Angst           Laingsburg                              23:26.0  7:34/M    10
   28  (> 7)    377  Ashley Nurenberg      Pewamo-Westphalia                       23:28.1  7:34/M    12
   29  (> 7)    381  Jessica Schafer       Pewamo-Westphalia                       23:37.8  7:37/M    10
   30  (< 5)    268  Ashley Vanells        Fowler                                  23:43.9  7:39/M    9 
   31  (> 7)    373  Emma Arens            Pewamo-Westphalia                       23:52.2  7:42/M    10
   32  (< 5)    277  Taylor Bolinger       Fulton                                  23:52.5  7:42/M    12
   33  (> 7)    375  Kara Hengesbach       Pewamo-Westphalia                       24:05.6  7:46/M    10
   34  (> 7)    155  Jena Burley           Bath                                    24:09.7  7:47/M    10
   35     23    400  Kylee Marcussen       Potterville                             24:16.2  7:50/M    9 
   36     24    291  Peyton Fleming        Laingsburg                              24:20.8  7:51/M    9 
   37  (< 5)    800  Mary Wernet           St Patrick                              24:29.4  7:54/M    12
   38  (> 7)    160  Marisa Hilts          Bath                                    24:40.2  7:57/M    12
   39  (< 5)    269  Brooke Vanells        Fowler                                  25:03.6  8:05/M    12
   40     25    254  Emily Foster          Dansville                               25:22.6  8:11/M    11
   41     26    483  Alissa Knepper        Saranac                                 25:25.9  8:12/M    9 
   42  (> 7)    151  Delaney Abendroth     Bath                                    25:45.4  8:18/M    10
   43  (< 5)    798  Shelby Miller         St Patrick                              25:58.2  8:23/M    11
   44     27    488  Jessica Sluiter       Saranac                                 26:10.6  8:26/M    9 
   45     28    251  Anna Atkins           Dansville                               26:11.4  8:27/M    11
   46  (> 7)    158  Hannah Hacker         Bath                                    26:29.0  8:33/M    11
   47     29    256  Hailey Mays           Dansville                               26:33.1  8:34/M    12
   48     30    479  Ali Beckhorn          Saranac                                 26:41.5  8:36/M    12
   49     31    480  Karina Carle          Saranac                                 26:45.3  8:38/M    10
   50     32    295  Katie Hummel          Laingsburg                              26:47.2  8:38/M    11
   51  (> 7)    376  Felicia Hummel        Pewamo-Westphalia                       26:55.7  8:41/M    9 
   52  (> 7)    484  Kristi Mileski        Saranac                                 26:56.8  8:41/M    12
   53     33    397  Cecilia Corbin        Potterville                             27:04.5  8:44/M    12
   54  (< 5)    276  Emily Troub           Fulton                                  27:24.3  8:50/M    9 
   55     34    255  Gabbie Graf           Dansville                               27:38.2  8:55/M    11
   56     35    292  Bailey Fleming        Laingsburg                              27:40.8  8:55/M    9 
   57  (> 7)    161  Pearl Sattler         Bath                                    27:49.0  8:58/M    12
   58     36    290  Kelly Brown           Laingsburg                              28:37.1  9:14/M    10
   59  (> 7)    481  Jackie Jax Fountain   Saranac                                 29:07.8  9:24/M    10
   60  (> 7)    384  Abby Wirth            Pewamo-Westphalia                       29:14.1  9:26/M    11
   61     37    398  Tarah Gates           Potterville                             30:40.0  9:54/M    10
   62     38    253  Hannah Dunham         Dansville                               31:45.1 10:15/M    11



Top

Overall Finish List - Girls

Middle School


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1   2533  Riley Ingram          Bath                                    12:48.1  8:09/M    7 
    2      2   2589  Brooke Stump          Pewamo-Westphalia                       12:55.9  8:14/M    8 
    3      3   2576  Cassidy Ballard       Laingsburg                              13:13.4  8:25/M    8 
    4      4   2588  Emily Spitzley        Pewamo-Westphalia                       13:30.2  8:36/M    8 
    5      5   2587  Brooklyn Nurenberg    Pewamo-Westphalia                       13:49.3  8:48/M    8 
    6      6   2608  Sidney Klynstra       Saranac                                 13:57.6  8:53/M    7 
    7      7   2585  Claudia Heckman       Pewamo-Westphalia                       14:01.0  8:56/M    8 
    8      8   2575  Cholie Merchant       Laingsburg                              14:23.5  9:10/M    7 
    9  (< 5)   2549  Grace Klemmer         Dansville                               14:25.2  9:11/M    7 
   10      9   2531  Hannah Behl           Bath                                    14:29.8  9:14/M    7 
   11     10   2539  Ella Signs            Bath                                    14:34.2  9:17/M    8 
   12     11   2573  Malinda Barberio      Laingsburg                              14:36.6  9:18/M    7 
   13  (< 5)   2556  Katherine Klein       Fowler                                  14:39.2  9:20/M    8 
   14     12   2577  Gracie Bayle          Laingsburg                              14:46.7  9:24/M    8 
   15  (< 5)   2554  Kiah Becker           Fowler                                  14:50.5  9:27/M    8 
   16     13   2534  Jenna Koch            Bath                                    15:09.0  9:39/M    7 
   17     14   2568  Chaelon Campbell      Fulton                                  15:19.0  9:45/M    7 
   18     15   2586  Anneliese Hummel      Pewamo-Westphalia                       15:29.7  9:52/M    8 
   19     16   2570  Emma Jernstadt        Fulton                                  15:41.5  9:59/M    7 
   20     17   2574  Georgia Hill          Laingsburg                              16:01.1 10:12/M    7 
   21  (< 5)   2555  Mariele Feldpausch    Fowler                                  16:08.5 10:17/M    8 
   22     18   2612  Emily Peterson        Saranac                                 16:12.6 10:19/M    8 
   23     19   2609  Emma Hale             Saranac                                 16:13.3 10:20/M    8 
   24     20   2567  Sierra Bates          Fulton                                  16:28.2 10:29/M    7 
   25     21   2579  Emma Smith            Laingsburg                              16:49.1 10:43/M    8 
   26  (< 5)   2592  Samarah Bowen         Potterville                             17:07.6 10:54/M    7 
   27     22   2535  Anna Kyes             Bath                                    17:23.0 11:04/M    7 
   28  (< 5)   2596  Sydney Yarger         Potterville                             17:29.2 11:08/M    7 
   29  (< 5)   2550  Addie Dunham          Dansville                               18:01.4 11:29/M    8 
   30     23   2566  Brittany Barrus       Fulton                                  18:32.6 11:48/M    7 
   31     24   2607  Sara Bushre           Saranac                                 19:28.8 12:24/M    7 
   32     25   2610  Jenna Horoky          Saranac                                 19:40.9 12:32/M    8 
   33     26   2569  Makayla Grover        Fulton                                  20:30.8 13:03/M    7 
Top

Team Summary Report - Girls

Girls 5K


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Pewamo-Westphalia                      30               2   4   7   8   9  10  16         
        Top  5 Times: 1:45:35.9
        Average Time: 21:07.1

    2 Bath                                   40               1   3  11  12  13  14  17         
        Top  5 Times: 1:46:21.3
        Average Time: 21:16.2

    3 Saranac                                98               6  18  21  26  27  30  31         
        Top  5 Times: 1:58:17.0
        Average Time: 23:39.4

    4 Laingsburg                            102               5  19  22  24  32  35  36         
        Top  5 Times: 1:58:25.8
        Average Time: 23:41.1

    5 Potterville                           128              15  20  23  33  37                 
        Top  5 Times: 2:07:20.3
        Average Time: 25:28.0

    6 Dansville                             154              25  28  29  34  38                 
        Top  5 Times: 2:17:30.6
        Average Time: 27:30.1

 Inc. Fowler                               4 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Fulton                               2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. St Patrick                           2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

Top

Team Summary Report - Girls

Middle School


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Pewamo-Westphalia                      33               2   4   5   7  15                 
        Top  5 Times: 1:09:46.2
        Average Time: 13:57.2

    2 Laingsburg                             51               3   8  11  12  17  21             
        Top  5 Times: 1:13:01.4
        Average Time: 14:36.2

    3 Bath                                   55               1   9  10  13  22                 
        Top  5 Times: 1:14:24.2
        Average Time: 14:52.8

    4 Saranac                                92               6  18  19  24  25                 
        Top  5 Times: 1:25:33.4
        Average Time: 17:06.6

    5 Fulton                                 99              14  16  20  23  26                 
        Top  5 Times: 1:26:32.2
        Average Time: 17:18.4

 Inc. Dansville                            2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Fowler                               3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Potterville                          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: