CMAC Jamboree #3

October 16, 2013


Results by: Michigan Running Foundation Michigan Running Foundation

Table of Contents

Finish List - Girls - Girls 5K
Finish List - Girls - Middle School
Team Summary - Girls - Girls 5K
Team Summary - Girls - Middle School
Finish List - Boys - Boys 5k
Finish List - Boys - Middle School
Team Summary - Boys - Boys 5k
Team Summary - Boys - Middle School
Top

Overall Finish List - Boys

Boys 5k


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1   2846  Tanner Droste         Pewamo-Westphalia                       16:23.5  5:17/M    12
    2      2   2845  Caleb Barker          Pewamo-Westphalia                       16:39.9  5:22/M    11
    3      3   2893  Brendan Klynstra      Saranac                                 16:42.4  5:23/M    11
    4      4   2805  Zach Feldpausch       Fowler                                  16:46.8  5:25/M    12
    5      5   2803  Drew Bierstetel       Fowler                                  16:49.7  5:25/M    11
    6      6   2769  William Spagnuolo     Bath                                    16:55.3  5:27/M    12
    7      7   2906  Branden Smith         Saranac                                 16:56.2  5:28/M    10
    8      8   2850  Randy Schafer         Pewamo-Westphalia                       17:03.0  5:30/M    12
    9      9   2820  Bohdan Hartman        Fulton                                  17:06.1  5:31/M    11
   10     10   2771  Cole Trevino          Bath                                    17:25.5  5:37/M    9 
   11     11   2809  Brice Thelen          Fowler                                  17:28.2  5:38/M    12
   12     12   2877  Sam Traver            Potterville                             17:31.5  5:39/M    11
   13     13   2790  Ben Hedrick           Dansville                               17:33.6  5:40/M    12
   14     14   2847  Grant Hengesbach      Pewamo-Westphalia                       17:35.3  5:40/M    10
   15     15   2874  August Schmeideknecht Potterville                             17:37.5  5:41/M    12
   16     16   2758  Elliott Carter        Bath                                    17:38.4  5:41/M    10
   17     17   2770  Case Trevino          Bath                                    17:38.9  5:41/M    9 
   18     18   2855  Bryce Thelen          Pewamo-Westphalia                       17:44.5  5:43/M    9 
   19     19   2921  Nicholas Freeman      St Patrick                              17:46.7  5:44/M    9 
   20     20   2871  Alec Badgley          Potterville                             17:54.1  5:46/M    11
   21     21   2905  Aaron Sluiter         Saranac                                 17:55.6  5:47/M    11
   22     22   2904  Greg Shaffer          Saranac                                 17:57.2  5:47/M    12
   23     23   2920  Nathan Freeman        St Patrick                              17:57.9  5:47/M    9 
   24     24   2851  Zach Schafer          Pewamo-Westphalia                       17:58.5  5:48/M    11
   25     25   2763  Elliott Lipe          Bath                                    18:04.7  5:50/M    10
   26     26   2929  Isaac Brown           St Patrick                              18:06.4  5:50/M    10
   27     27   2854  Tyler Spitzley        Pewamo-Westphalia                       18:12.7  5:52/M    12
   28     28   2898  Patrick Miller        Saranac                                 18:13.9  5:53/M    9 
   29     29   2760  Brad Coulter          Bath                                    18:17.4  5:54/M    12
   30  (> 7)   2852  Zach Schmitz          Pewamo-Westphalia                       18:24.8  5:56/M    9 
   31     30   2765  Branley Mafuta        Bath                                    18:27.1  5:57/M    11
   32  (> 7)   2848  Matt Lehman           Pewamo-Westphalia                       18:31.3  5:58/M    12
   33     31   2923  Graham Smith          St Patrick                              18:35.2  6:00/M    9 
   34     32   2810  Joe Wohlfert          Fowler                                  18:39.0  6:01/M    12
   35     33   2892  Hunter Hyde           Saranac                                 18:44.3  6:03/M    10
   36  (> 7)   2761  Kyle Coulter          Bath                                    18:45.0  6:03/M    10
   37     34   2879  Zach Yarger           Potterville                             18:47.2  6:04/M    9 
   38     35   2908  Kyle Vanspronsen      Saranac                                 18:48.2  6:04/M    10
   39  (> 7)   2853  Brock Simon           Pewamo-Westphalia                       18:49.5  6:04/M    9 
   40     36   2793  Ben Lober             Dansville                               18:49.9  6:04/M    9 
   41  (> 7)   2887  Joe Conley            Saranac                                 18:50.4  6:05/M    10
   42     37   2878  Tyler Vermillion      Potterville                             18:57.4  6:07/M    9 
   43     38   2792  Ethan Launstein       Dansville                               18:59.1  6:07/M    10
   44     39   2807  Cayden Saurbek        Fowler                                  19:01.2  6:08/M    12
   45  (> 7)   2896  Dalton Lunt           Saranac                                 19:04.2  6:09/M    12
   46     40   2808  Will Schafer          Fowler                                  19:13.8  6:12/M    10
   47     41   2789  Daniel Hartman        Dansville                               19:21.7  6:15/M    9 
   48  (> 7)   2767  Anthony Nichols       Bath                                    19:22.7  6:15/M    9 
   49  (> 7)   2764  Marshall Lipe         Bath                                    19:25.3  6:16/M    10
   50  (> 7)   2762  Chris Gubry           Bath                                    19:38.8  6:20/M    12
   51     42   2816  Zach Bates            Fulton                                  19:42.6  6:21/M    12
   52  (> 7)   2891  Peter Hulett          Saranac                                 19:45.1  6:22/M    11
   53  (> 7)   2757  Nick Carroll          Bath                                    19:52.9  6:25/M    10
   54     43   2872  Sam Corbin            Potterville                             19:53.8  6:25/M    9 
   55  (> 7)   2768  Ben Opphile           Bath                                    19:54.9  6:25/M    9 
   56  (> 7)   2894  Jeremy Knop           Saranac                                 20:12.4  6:31/M    11
   57  (> 7)   2897  Jared Melcher         Saranac                                 20:12.6  6:31/M    10
   58  (> 7)   2886  Hunter Chickering     Saranac                                 20:17.5  6:33/M    10
   59     44   2873  Matt Miller           Potterville                             20:18.4  6:33/M    12
   60     45   2796  Nick Ryder            Dansville                               20:23.5  6:35/M    12
   61     46   2817  Jordan Biddinger      Fulton                                  20:29.2  6:36/M    11
   62  (> 7)   2766  Robert Micheaux       Bath                                    20:38.1  6:39/M    10
   63  (> 7)   2849  Kevin Schafer         Pewamo-Westphalia                       20:46.0  6:42/M    9 
   64     47   2806  Jacob Hong            Fowler                                  20:53.2  6:44/M    10
   65  (> 7)   2876  Marcus Traver         Potterville                             21:05.8  6:48/M    10
   66  (< 5)   2829  Dylan Harter          Laingsburg                              21:06.6  6:48/M    9 
   67  (< 5)   2831  Jacob Rouse           Laingsburg                              21:07.2  6:49/M    10
   68  (> 7)   2804  Owen Fedewa           Fowler                                  21:36.5  6:58/M    10
   69     48   2821  Ryan Womble           Fulton                                  22:04.0  7:07/M    11
   70  (> 7)   2907  Ryan Vance            Saranac                                 22:08.4  7:08/M    12
   71  (> 7)   2901  Logan Risner          Saranac                                 22:16.8  7:11/M    12
   72  (> 7)   2895  Nathan Lawarre        Saranac                                 22:17.1  7:11/M    11
   73  (> 7)   2900  Andrew Priest         Saranac                                 22:18.5  7:12/M    10
   74     49   2925  Thomas Wernet         St Patrick                              22:42.5  7:19/M    10
   75     50   2924  Philip Wernet         St Patrick                              22:53.5  7:23/M    10
   76     51   2791  Andrew Hodgson        Dansville                               22:54.7  7:23/M    10
   77     52   2819  Jarrett Coblentz      Fulton                                  22:56.1  7:24/M    11
   78     53   2818  Tom Browne            Fulton                                  22:56.6  7:24/M    12
   79  (> 7)   2759  Jim Coffman           Bath                                    23:21.8  7:32/M    10
   80  (> 7)   2889  Lance Dubois          Saranac                                 24:42.9  7:58/M    9 
   81  (> 7)   2890  Cody Hefron           Saranac                                 27:30.8  8:52/M    9 
   82  (> 7)   2899  Chris Mutschler       Saranac                                 27:50.7  8:59/M    12
   83     54   2922  Aaron Pratt           St Patrick                              32:08.1 10:22/M    9 
   84  (> 7)   2902  Spencer Risner        Saranac                                 35:06.0 11:19/M    9 



Top

Overall Finish List - Boys

Middle School


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1   2982  Ryan Kingsbury        Laingsburg                              11:06.1  7:04/M    8 
    2      2   2962  Nick Conner           Fowler                                  11:30.2  7:19/M    8 
    3      3   2963  Tony Hufnagel         Fowler                                  12:07.0  7:43/M    8 
    4  (< 5)   2970  Tristan Johnson       Fulton                                  12:23.6  7:53/M    7 
    5      4   2947  Jack Skidmore         Bath                                    12:28.2  7:56/M    8 
    6  (< 5)   2990  Trent Barker          Pewamo-Westphalia                       12:35.3  8:01/M    8 
    7      5   3003  Ross Schmiedeknecht   Potterville                             12:35.6  8:01/M    8 
    8      6   2957  Nolan Datema          Fowler                                  12:36.1  8:02/M    7 
    9      7   2960  Charlie Boak          Fowler                                  12:39.3  8:03/M    8 
   10      8   2964  Nick Thelen           Fowler                                  12:40.4  8:04/M    8 
   11      9   3004  Kody Smith            Potterville                             12:44.3  8:07/M    8 
   12  (< 5)   2951  Spencer Anderson      Dansville                               12:45.4  8:07/M    8 
   13     10   2946  Amie Mafuta           Bath                                    12:47.4  8:09/M    8 
   14     11   3002  Rickey Prudden        Potterville                             12:48.2  8:09/M    8 
   15     12   3005  Isaiah Stimer         Potterville                             13:06.4  8:21/M    8 
   16  (< 5)   2952  Myles Douglas         Dansville                               13:10.6  8:23/M    8 
   17     13   2981  Kobie Corp            Laingsburg                              13:34.2  8:38/M    8 
   18     14   2945  Michael Armistead     Bath                                    13:36.2  8:40/M    8 
   19  (< 5)   2950  Nick Kadluboski       Dansville                               13:38.7  8:41/M    7 
   20     15   3016  Mason Houtteman       Saranac                                 13:39.4  8:42/M    8 
   21     16   2940  Justin Brown          Bath                                    13:40.8  8:42/M    7 
   22     17   3015  Riley Bedard          Saranac                                 14:04.5  8:58/M    8 
   23     18   2944  Noah Schott           Bath                                    14:12.9  9:03/M    7 
   24  (< 5)   2989  Ryan Schafer          Pewamo-Westphalia                       14:14.1  9:04/M    7 
   25     19   2959  Carter Bertram        Fowler                                  14:14.5  9:04/M    8 
   26     20   3014  Brice Harder          Saranac                                 14:17.6  9:06/M    7 
   27     21   3018  Connor Talcott        Saranac                                 14:19.3  9:07/M    8 
   28     22   2999  Zach Reynolds         Potterville                             14:27.0  9:12/M    7 
   29     23   2996  Kenny Ginther         Potterville                             14:38.2  9:19/M    7 
   30     24   3001  Donovan Niemi         Potterville                             14:42.2  9:22/M    8 
   31     25   2958  Riley Goerge          Fowler                                  14:42.9  9:22/M    7 
   32     26   2941  Darius Clemen         Bath                                    14:45.0  9:24/M    7 
   33  (> 7)   3000  Luke Tarr             Potterville                             14:55.5  9:30/M    7 
   34     27   3012  Connor Congdon        Saranac                                 14:57.2  9:31/M    7 
   35     28   3017  Geordie Ruid          Saranac                                 15:17.5  9:44/M    8 
   36     29   2979  Connor Brown          Laingsburg                              15:28.6  9:51/M    7 
   37     30   2980  Tyler Siben           Laingsburg                              15:30.8  9:52/M    7 
   38     31   2943  John Kyes             Bath                                    16:06.5 10:15/M    7 
   39  (< 5)   2971  Hannah Lutz           Fulton                                  16:15.8 10:21/M    8 
   40     32   2983  Ben Ranson            Laingsburg                              16:42.7 10:38/M    8 
   41  (> 7)   2939  Zaphen Bendoit        Bath                                    17:45.2 11:18/M    7 
   42  (> 7)   2942  Andy Hilts            Bath                                    18:29.0 11:46/M    7 
Top

Team Summary Report - Boys

Boys 5k


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Pewamo-Westphalia                      43               1   2   8  14  18  24  27         
        Top  5 Times: 1:25:26.4
        Average Time: 17:05.2

    2 Bath                                   74               6  10  16  17  25  29  30         
        Top  5 Times: 1:27:43.0
        Average Time: 17:32.6

    3 Saranac                                81               3   7  21  22  28  33  35         
        Top  5 Times: 1:27:45.5
        Average Time: 17:33.1

    4 Fowler                                 91               4   5  11  32  39  40  47         
        Top  5 Times: 1:28:45.1
        Average Time: 17:45.0

    5 Potterville                           118              12  15  20  34  37  43  44         
        Top  5 Times: 1:30:47.9
        Average Time: 18:09.5

    6 St Patrick                            148              19  23  26  31  49  50  54         
        Top  5 Times: 1:35:08.8
        Average Time: 19:01.7

    7 Dansville                             173              13  36  38  41  45  51             
        Top  5 Times: 1:35:07.9
        Average Time: 19:01.5

    8 Fulton                                197               9  42  46  48  52  53             
        Top  5 Times: 1:42:18.2
        Average Time: 20:27.6

 Inc. Laingsburg                           2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

Top

Team Summary Report - Boys

Middle School


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Fowler                                 26               2   3   6   7   8  19  25         
        Top  5 Times: 1:01:33.2
        Average Time: 12:18.6

    2 Potterville                            59               5   9  11  12  22  23  24         
        Top  5 Times: 1:05:41.6
        Average Time: 13:08.3

    3 Bath                                   62               4  10  14  16  18  26  31         
        Top  5 Times: 1:06:45.5
        Average Time: 13:21.1

    4 Saranac                               100              15  17  20  21  27  28             
        Top  5 Times: 1:11:18.1
        Average Time: 14:15.6

    5 Laingsburg                            105               1  13  29  30  32                 
        Top  5 Times: 1:12:22.5
        Average Time: 14:28.5

 Inc. Dansville                            3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Fulton                               2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Pewamo-Westphalia                    2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 


Top

Overall Finish List - Girls

Girls 5K


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1   2780  Annie Fanta           Bath                                    18:59.0  6:07/M    11
    2      2   2856  Betsy Arens           Pewamo-Westphalia                       19:19.4  6:14/M    12
    3      3   2864  Audrey Pohl           Pewamo-Westphalia                       20:08.4  6:30/M    10
    4      4   2866  Leanna Schafer        Pewamo-Westphalia                       20:16.8  6:32/M    11
    5      5   2782  Kwyn Trevino          Bath                                    20:37.2  6:39/M    12
    6      6   2869  Brenna Wirth          Pewamo-Westphalia                       20:37.8  6:39/M    9 
    7      7   2915  Madelyn Miller        Saranac                                 20:38.7  6:39/M    10
    8      8   2863  Olivia Nurenberg      Pewamo-Westphalia                       20:41.8  6:40/M    9 
    9      9   2776  Faith Brown           Bath                                    20:53.4  6:44/M    10
   10     10   2835  Julia Angst           Laingsburg                              20:59.4  6:46/M    10
   11     11   2787  Katelyn Trevino       Bath                                    21:08.2  6:49/M    9 
   12     12   2775  Kelsey Billingsley    Bath                                    21:08.9  6:49/M    9 
   13     13   2785  Melissa Schott        Bath                                    21:09.5  6:49/M    10
   14     14   2883  Danielle Koepke       Potterville                             21:09.8  6:49/M    12
   15     15   2870  Mykena Witgen         Pewamo-Westphalia                       21:14.3  6:51/M    11
   16     16   2858  Brooke Bengel         Pewamo-Westphalia                       21:24.9  6:54/M    11
   17  (< 5)   2812  Bri'Anna Schmitt      Fowler                                  21:34.6  6:57/M    11
   18     17   2800  Emily Foster          Dansville                               21:39.1  6:59/M    11
   19  (> 7)   2867  Jenna Thelen          Pewamo-Westphalia                       21:52.7  7:03/M    12
   20  (> 7)   2862  Katie Nurenberg       Pewamo-Westphalia                       21:58.2  7:05/M    12
   21     18   2919  Megan Wolters         Saranac                                 21:59.9  7:05/M    12
   22     19   2840  Emily Garner          Laingsburg                              22:10.4  7:09/M    11
   23     20   2885  Emily Walter          Potterville                             22:10.7  7:09/M    9 
   24     21   2786  Jessie Sullivan       Bath                                    22:18.1  7:12/M    9 
   25     22   2917  Miriam Price          Saranac                                 22:19.5  7:12/M    11
   26  (< 5)   2823  Taylor Bolinger       Fulton                                  22:24.4  7:14/M    12
   27     23   2884  Kylee Marcussen       Potterville                             22:25.4  7:14/M    9 
   28  (> 7)   2777  Lindsey Brown         Bath                                    22:30.9  7:15/M    10
   29  (< 5)   2811  Savannah Boak         Fowler                                  22:34.0  7:17/M    10
   30  (> 7)   2865  Jessica Schafer       Pewamo-Westphalia                       22:45.1  7:20/M    10
   31     24   2834  Hanna Angst           Laingsburg                              22:45.9  7:20/M    10
   32  (> 7)   2857  Emma Arens            Pewamo-Westphalia                       22:47.8  7:21/M    10
   33  (< 5)   2814  Ashley Vanells        Fowler                                  22:48.4  7:21/M    9 
   34  (> 7)   2859  Kara Hengesbach       Pewamo-Westphalia                       22:53.9  7:23/M    10
   35  (> 7)   2779  Samantha Evans        Bath                                    22:56.0  7:24/M    11
   36     25   2839  Peyton Fleming        Laingsburg                              22:57.3  7:24/M    9 
   37  (> 7)   2784  Pearl Sattler         Bath                                    23:03.0  7:26/M    12
   38  (> 7)   2861  Ashley Nurenberg      Pewamo-Westphalia                       23:19.1  7:31/M    12
   39  (< 5)   2815  Brooke Vanells        Fowler                                  23:25.0  7:33/M    12
   40  (> 7)   2783  Marisa Hilts          Bath                                    23:30.7  7:35/M    12
   41  (> 7)   2860  Felicia Hummel        Pewamo-Westphalia                       23:43.2  7:39/M    9 
   42  (> 7)   2778  Jena Burley           Bath                                    23:47.4  7:40/M    10
   43     26   2914  Kristi Mileski        Saranac                                 24:13.2  7:49/M    12
   44  (< 5)   2928  Mary Wernet           St Patrick                              24:19.1  7:51/M    12
   45  (> 7)   2774  Delaney Abendroth     Bath                                    24:22.3  7:52/M    10
   46  (< 5)   2926  Shelby Miller         St Patrick                              24:28.6  7:54/M    11
   47     27   2918  Jessica Sluiter       Saranac                                 24:36.3  7:56/M    9 
   48  (> 7)   2781  Hannah Hacker         Bath                                    24:36.9  7:56/M    11
   49     28   2913  Alissa Knepper        Saranac                                 24:58.0  8:03/M    9 
   50     29   2881  Cecilia Corbin        Potterville                             25:05.6  8:05/M    12
   51  (< 5)   2825  Emily Fife            Fulton                                  25:15.4  8:09/M    11
   52     30   2910  Karina Carle          Saranac                                 25:18.7  8:10/M    10
   53     31   2838  Bailey Fleming        Laingsburg                              25:25.8  8:12/M    9 
   54     32   2841  Katie Hummel          Laingsburg                              25:29.2  8:13/M    11
   55  (< 5)   2822  Emily Troub           Fulton                                  25:35.4  8:15/M    9 
   56  (> 7)   2909  Ali Beckhorn          Saranac                                 25:49.3  8:20/M    12
   57     33   2802  Hailey Mays           Dansville                               26:00.7  8:23/M    12
   58     34   2797  Anna Atkins           Dansville                               26:03.8  8:24/M    11
   59     35   2801  Gabbie Graf           Dansville                               27:11.5  8:46/M    11
   60  (> 7)   2868  Abby Wirth            Pewamo-Westphalia                       27:13.0  8:47/M    11
   61  (> 7)   2911  Jackie Jax Fountain   Saranac                                 27:55.4  9:00/M    10
   62     36   2882  Tarah Gates           Potterville                             28:21.8  9:09/M    10
   63     37   2843  Tessah Sperry         Laingsburg                              28:56.9  9:20/M    10
   64  (< 5)   2826  Morgan Jernstedt      Fulton                                  29:06.2  9:23/M    12
   65     38   2799  Hannah Dunham         Dansville                               29:52.2  9:38/M    11



Top

Overall Finish List - Girls

Middle School


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1   2932  Riley Ingram          Bath                                    12:20.6  7:51/M    7 
    2      2   2988  Brooke Stump          Pewamo-Westphalia                       12:26.4  7:55/M    8 
    3      3   2975  Cassidy Ballard       Laingsburg                              12:56.9  8:14/M    8 
    4      4   2986  Brooklyn Nurenberg    Pewamo-Westphalia                       13:09.1  8:23/M    8 
    5      5   2987  Emily Spitzley        Pewamo-Westphalia                       13:14.3  8:26/M    8 
    6      6   2984  Claudia Heckman       Pewamo-Westphalia                       13:34.8  8:38/M    8 
    7      7   3007  Sidney Klynstra       Saranac                                 13:40.5  8:42/M    7 
    8      8   2930  Hannah Behl           Bath                                    13:42.2  8:44/M    7 
    9  (< 5)   2953  Kiah Becker           Fowler                                  13:46.0  8:46/M    8 
   10  (< 5)   2956  Michaela Ward         Fowler                                  13:49.5  8:48/M    8 
   11      9   2972  Malinda Barberio      Laingsburg                              13:59.9  8:54/M    7 
   12     10   2938  Ella Signs            Bath                                    14:02.6  8:56/M    8 
   13     11   2976  Gracie Bayle          Laingsburg                              14:11.1  9:02/M    8 
   14     12   2933  Jenna Koch            Bath                                    14:22.8  9:09/M    7 
   15  (< 5)   2948  Grace Klemmer         Dansville                               14:24.4  9:10/M    7 
   16     13   2985  Anneliese Hummel      Pewamo-Westphalia                       14:29.0  9:14/M    8 
   17     14   2967  Chaelon Campbell      Fulton                                  14:30.8  9:14/M    7 
   18     15   2969  Emma Jernstadt        Fulton                                  15:02.4  9:35/M    7 
   19     16   2934  Anna Kyes             Bath                                    15:07.1  9:38/M    7 
   20     17   2966  Sierra Bates          Fulton                                  15:07.9  9:38/M    7 
   21     18   2973  Georgia Hill          Laingsburg                              15:13.8  9:42/M    7 
   22     19   3011  Emily Peterson        Saranac                                 15:15.6  9:43/M    8 
   23     20   2992  Morgan Myles          Potterville                             15:18.7  9:45/M    7 
   24  (< 5)   2954  Mariele Feldpausch    Fowler                                  15:30.1  9:52/M    8 
   25  (< 5)   2949  Addie Dunham          Dansville                               15:37.7  9:57/M    8 
   26     21   2993  Kiarah Piercefield    Potterville                             15:41.2  9:59/M    7 
   27     22   2978  Emma Smith            Laingsburg                              15:49.4 10:04/M    8 
   28     23   2991  Samarah Bowen         Potterville                             15:57.1 10:10/M    7 
   29     24   2994  Sarah Walter          Potterville                             16:04.4 10:14/M    7 
   30     25   3008  Emma Hale             Saranac                                 16:07.2 10:16/M    8 
   31     26   2995  Sydney Yarger         Potterville                             16:10.1 10:18/M    7 
   32     27   2937  Yulia Fox             Bath                                    16:11.8 10:18/M    8 
   33     28   2931  Spaulding Cami        Bath                                    16:14.3 10:20/M    7 
   34  (> 7)   2935  Abigail Cunningham    Bath                                    16:55.7 10:46/M    8 
   35     29   2965  Brittany Barrus       Fulton                                  17:37.2 11:13/M    7 
   36     30   3009  Jenna Horoky          Saranac                                 18:52.9 12:01/M    8 
   37     31   2968  Makayla Grover        Fulton                                  19:22.7 12:20/M    7 
   38     32   3006  Sara Bushre           Saranac                                 20:28.7 13:02/M    7 
Top

Team Summary Report - Girls

Girls 5K


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Pewamo-Westphalia                      23               2   3   4   6   8  15  16         
        Top  5 Times: 1:41:04.3
        Average Time: 20:12.8

    2 Bath                                   38               1   5   9  11  12  13  21         
        Top  5 Times: 1:42:46.8
        Average Time: 20:33.3

    3 Saranac                               100               7  18  22  26  27  28  30         
        Top  5 Times: 1:53:47.8
        Average Time: 22:45.5

    4 Laingsburg                            109              10  19  24  25  31  32  37         
        Top  5 Times: 1:54:19.0
        Average Time: 22:51.8

    5 Potterville                           122              14  20  23  29  36                 
        Top  5 Times: 1:59:13.4
        Average Time: 23:50.7

    6 Dansville                             157              17  33  34  35  38                 
        Top  5 Times: 2:10:47.5
        Average Time: 26:09.5

 Inc. Fowler                               4 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Fulton                               4 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. St Patrick                           2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

Top

Team Summary Report - Girls

Middle School


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Pewamo-Westphalia                      30               2   4   5   6  13                 
        Top  5 Times: 1:06:53.8
        Average Time: 13:22.7

    2 Bath                                   47               1   8  10  12  16  27  28         
        Top  5 Times: 1:09:35.5
        Average Time: 13:55.1

    3 Laingsburg                             63               3   9  11  18  22                 
        Top  5 Times: 1:12:11.3
        Average Time: 14:26.2

    4 Fulton                                106              14  15  17  29  31                 
        Top  5 Times: 1:21:41.2
        Average Time: 16:20.2

    5 Saranac                               113               7  19  25  30  32                 
        Top  5 Times: 1:24:25.0
        Average Time: 16:53.0

    6 Potterville                           114              20  21  23  24  26                 
        Top  5 Times: 1:19:11.5
        Average Time: 15:50.3

 Inc. Dansville                            2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Fowler                               3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: