LAKEWOOD INVITATIONAL AT LAKE ODESSA--9/19/13

 

                                       GIRLS TEAM SCORES

    1. Hart                                 22     3. DeWitt                               70

    2. Lake Odessa Lakewood                 65     4. Battle Creek Pennfield               85

 

 

  FIN   NAME                           TEAM                                        RESULTS   PTS

    1.  Audrianna Bornamann (12)       Battle Creek Pennfield                      19:10.1     1

    2.  Jennie Gottardo (11)           Hart                                        20:50.1     2

    3.  Sierra Albus (9)               Hart                                        21:21.9     3

    4.  Sabrina Smith (12)             Hart                                        22:06.8     4

    5.  Maddie Hodges (11)             Hart                                        22:21.5     5

    6.  Ashley Brzozowski (10)         DeWitt                                      22:46.0     6

    7.  Davita Mater (9)               Lake Odessa Lakewood                        23:34.5     7

    8.  Jenny Herrygers (11)           Hart                                        24:03.6     8

    9.  Hailey Johnson (10)            Battle Creek Pennfield                      24:08.8     9

   10.  Lindsey Tooker (12)            Lake Odessa Lakewood                        24:36.8    10

   11.  Bailee Morgan (12)             DeWitt                                      24:48.1    11

   12.  Kassidy Baum (10)              Hart                                        24:58.1     P

   13.  Riley Bosanic (9)              DeWitt                                      25:03.5    13

   14.  Kayleigh Gordon (10)           Hart                                        25:28.2     P

   15.  Betsy Reynolds (11)            Lake Odessa Lakewood                        25:39.7    15

   16.  Madison Neustifter (12)        Lake Odessa Lakewood                        25:52.8    16

   17.  Brooke Stahl (11)              Lake Odessa Lakewood                        25:54.2    17

   18.  Kristin Jensen (10)            Lake Odessa Lakewood                        25:57.4     P

   19.  Ali Altland (9)                Hart                                        25:58.9     -

   20.  Chandler Kirinovic (11)        DeWitt                                      26:00.0    19

   21.  Mycah Ridder (12)              Lake Odessa Lakewood                        26:13.0     P

   22.  Madison Hawkey (12)            DeWitt                                      26:13.8    21

   23.  Alyssa Scott (10)              Hart                                        26:15.0     -

   24.  Frankie Bosanic (10)           DeWitt                                      26:21.5     P

   25.  Olivia Louthan (10)            Lake Odessa Lakewood                        26:28.7     -

   26.  Nicole Peters (10)             Lake Odessa Lakewood                        26:41.2     -

   27.  Malaina Monroe (11)            Hart                                        27:17.5     -

   28.  Holly Leonard (11)             Lake Odessa Lakewood                        27:35.7     -

   29.  Alexa Phillips (11)            DeWitt                                      27:52.7     P

   30.  Emily Wilson (12)              Lake Odessa Lakewood                        27:57.3     -

   31.  Danielle Kosten (11)           Lake Odessa Lakewood                        28:10.1     -

   32.  Anna Zuver (10)                Lake Odessa Lakewood                        28:20.1     -

   33.  Stephanie Weber (9)            DeWitt                                      28:33.7     -

   34.  Harley Curtiss (10)            DeWitt                                      28:35.5     -

   35.  Jessie Ramos (9)               DeWitt                                      28:37.8     -

   36.  Taylor Swartz (11)             Battle Creek Pennfield                      28:39.4    24

   37.  Brooke Wenger (11)             Battle Creek Pennfield                      29:02.9    25

   38.  Marianne Tate (9)              Hart                                        29:13.0     -

   39.  Lauren Hazel (11)              Lake Odessa Lakewood                        29:41.9     -

   40.  Monica Davis (12)              Lake Odessa Lakewood                        29:45.4     -

   41.  Kendall Rooks (9)              Lake Odessa Lakewood                        30:49.6     -

   42.  Katie Draper (11)              Battle Creek Pennfield                      30:50.1    26

   43.  Mercedes Smith (10)            Lake Odessa Lakewood                        31:23.3     -

   44.  Erin Parker (11)               Battle Creek Pennfield                      34:34.7     P

   45.  Mikaela Lakes (11)             Battle Creek Pennfield                      35:47.1     P

   46.  Lauren Hegedus (11)            Hart                                        36:49.2     -

   47.  Jade Miller (9)                DeWitt                                      38:38.3     -

   48.  Monica Courter (9)             DeWitt                                      38:39.0     -

   49.  Macey Mathews (10)             Lake Odessa Lakewood                        44:13.1     -

 

         TEAM                                     NAME                    FIN    RESULTS    PTS

 

     1.  Hart                                     Jennie Gottardo (11)      2      20:50      2

                                                  Sierra Albus (9)          3      21:21      3

                                                  Sabrina Smith (12)        4      22:06      4

                                                  Maddie Hodges (11)        5      22:21      5

                                                  Jenny Herrygers (11)      8      24:03      8

                                                  Kassidy Baum (10)        12      24:58

                                                  Kayleigh Gordon (10)     14      25:28

 

         Hart                                     ** TEAM TOTAL **               1:50:41     22

 

     2.  Lake Odessa Lakewood                     Davita Mater (9)          7      23:34      7

                                                  Lindsey Tooker (12)      10      24:36     10

                                                  Betsy Reynolds (11)      15      25:39     15

                                                  Madison Neustifter (12)  16      25:52     16

                                                  Brooke Stahl (11)        17      25:54     17

                                                  Kristin Jensen (10)      18      25:57

                                                  Mycah Ridder (12)        21      26:13

 

         Lake Odessa Lakewood                     ** TEAM TOTAL **               2:05:35     65

 

     3.  DeWitt                                   Ashley Brzozowski (10)    6      22:46      6

                                                  Bailee Morgan (12)       11      24:48     11

                                                  Riley Bosanic (9)        13      25:03     13

                                                  Chandler Kirinovic (11)  20      26:00     19

                                                  Madison Hawkey (12)      22      26:13     21

                                                  Frankie Bosanic (10)     24      26:21

                                                  Alexa Phillips (11)      29      27:52

 

         DeWitt                                   ** TEAM TOTAL **               2:04:50     70

 

     4.  Battle Creek Pennfield                   Audrianna Bornamann (12)  1      19:10      1

                                                  Hailey Johnson (10)       9      24:08      9

                                                  Taylor Swartz (11)       36      28:39     24

                                                  Brooke Wenger (11)       37      29:02     25

                                                  Katie Draper (11)        42      30:50     26

                                                  Erin Parker (11)         44      34:34

                                                  Mikaela Lakes (11)       45      35:47

 

         Battle Creek Pennfield                   ** TEAM TOTAL **               2:11:49     85

 

 

 

                                       BOYS TEAM SCORES

    1. Hart                                 20     3. Lake Odessa Lakewood                 79

    2. DeWitt                               35

 

 

  FIN   NAME                           TEAM                                        RESULTS   PTS

    1.  Adam Rifenburgh (11)           Battle Creek Pennfield                      18:10.1     -

    2.  Travess Smith (12)             Hart                                        18:44.3     1

    3.  Jonathon Vanderstelt (12)      Hart                                        18:50.4     2

    4.  Devin Whitney (10)             Hart                                        19:11.7     3

    5.  Nathan Tempelman (9)           DeWitt                                      19:20.4     4

    6.  Juan Lugo (11)                 Hart                                        19:28.4     5

    7.  Patrick D'Haene (9)            DeWitt                                      19:30.5     6

    8.  Jacob Lentz (12)               DeWitt                                      19:41.4     7

    9.  Joshua Ryan (10)               DeWitt                                      19:49.0     8

   10.  Thomas Stoneman (12)           Hart                                        19:53.4     9

   11.  Nathan Lentz (10)              DeWitt                                      20:13.1    10

   12.  Jean-Luc Lachance (9)          Battle Creek Pennfield                      20:55.5     -

   13.  Benjamin Campbell (11)         Battle Creek Pennfield                      20:59.9     -

   14.  Ryan Armbrustmacher  (9)       DeWitt                                      21:27.9     P

   15.  Dakota Dietz (9)               DeWitt                                      21:28.1     P

   16.  Traviss Wilkerson (12)         Lake Odessa Lakewood                        21:46.1    13

   17.  Jonah Gale (10)                Hart                                        21:52.9     P

   18.  Bryce Fisher (9)               DeWitt                                      21:59.6     -

   19.  Spencer Wamsley (9)            DeWitt                                      22:06.1     -

   20.  Brody Jones (11)               Lake Odessa Lakewood                        22:33.4    15

   21.  Grant Patrick (10)             Lake Odessa Lakewood                        22:44.5    16

   22.  Isaac Evans (9)                DeWitt                                      22:54.5     -

   23.  Brett Robbins (12)             DeWitt                                      22:57.4     -

   24.  Zach Norris (12)               DeWitt                                      23:09.5     -

   25.  Evan Hamp (9)                  DeWitt                                      23:18.3     -

   26.  Dylan Greenman (11)            Lake Odessa Lakewood                        24:15.7    17

   27.  John Jackson (10)              Lake Odessa Lakewood                        24:20.9    18

   28.  Liam Wierenga (9)              Hart                                        24:26.3     P

   29.  Justin Smith (11)              DeWitt                                      24:46.7     -

   30.  Jack Wittman (9)               Hart                                        24:51.6     -

   31.  Willard Dold (9)               Hart                                        25:50.3     -

   32.  Treston McGarry (10)           Lake Odessa Lakewood                        26:16.1     P

   33.  Michael Eva (9)                DeWitt                                      26:38.1     -

   34.  Quinten Bortz (9)              Battle Creek Pennfield                      33:45.3     -

 

         TEAM                                     NAME                    FIN    RESULTS    PTS

 

     1.  Hart                                     Travess Smith (12)        2      18:44      1

                                                  Jonathon Vanderstelt (12  3      18:50      2

                                                  Devin Whitney (10)        4      19:11      3

                                                  Juan Lugo (11)            6      19:28      5

                                                  Thomas Stoneman (12)     10      19:53      9

                                                  Jonah Gale (10)          17      21:52

                                                  Liam Wierenga (9)        28      24:26

 

         Hart                                     ** TEAM TOTAL **               1:36:06     20

 

     2.  DeWitt                                   Nathan. Tempelman (9)     5      19:20      4

                                                  Patrick D'Haene (9)       7      19:30      6

                                                  Jacob Lentz (12)          8      19:41      7

                                                  Joshua Ryan (10)          9      19:49      8

                                                  Nathan Lentz (10)        11      20:13     10

                                                  Ryan Armbrustmacher (9)  14      21:27

                                                  Dakota Dietz (9)         15      21:28

 

         DeWitt                                   ** TEAM TOTAL **               1:38:33     35

 

     3.  Lake Odessa Lakewood                     Traviss Wilkerson (12)   16      21:46     13

                                                  Brody Jones (11)         20      22:33     15

                                                  Grant Patrick (10)       21      22:44     16

                                                  Dylan Greenman (11)      26      24:15     17

                                                  John Jackson (10)        27      24:20     18

                                                  Treston McGarry (10)     32      26:16

 

         Lake Odessa Lakewood                     ** TEAM TOTAL **               1:55:38     79

 

     4.  Battle Creek Pennfield                   Adam Rifenburgh (11)      1      18:10

                                                  Jean-Luc Lachance (9)    12      20:55

                                                  Benjamin Campbell (11)   13      20:59

                                                  Quinten Bortz (9)        34      33:45

 

         Battle Creek Pennfield                   ** TEAM TOTAL **               1:33:49