Race with Radmoor 5K

Age Group Results

October 13, 2013


Results by: Michigan Running Foundation


5k Run/Walk Men: 6-10 11-18 19-99
5k Run/Walk Women: 6-10 11-18 19-99
1 Mile Men: 0- 5 6-10 11-18 19-99
1 Mile Women: 0- 5 6-10 11-18 19-99

5k Run/Walk

Top

Female Elementary

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Emma Ellefson-Frank                                     459    8       25        34:43.6     11:12/M
       2    Mckenzie Smith                                         1918   8        26        34:44.2     11:12/M
       3    Theresa Oegema                                          482    8       32        37:52.3     12:13/M
       4    Alison Settimi                                          484    8       33        40:26.6     13:03/M
Top

Female Alumni

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Jane Stephenson                                        1916   12       17        28:22.6      9:09/M
       2    Sarah Wohlford                                          492   12       24        32:54.7     10:37/M
       3    Michelle Kang                                           474   12       31        37:52.0     12:13/M
       4    Kymm Hadlock                                            466   12       36        48:08.4     15:32/M
Top

Female Open

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Jessica Stuart                                          489   20       10        23:20.0      7:32/M
       2    Sarah Grosh                                             461   20       15        27:22.1      8:50/M
       3    Sarah Berman                                            450   20       16        27:22.3      8:50/M
       4    Erika Smith                                             485   20       18        28:24.7      9:10/M
       5    Jeanne Loh                                             1912   20       20        31:02.5     10:01/M
       6    Jessica Moy                                             479   20       22        31:32.9     10:10/M
       7    Barb Reblin                                             498   20       23        32:50.4     10:35/M
       8    Michelle Munson                                         481   20       27        36:20.0     11:43/M
       9    Lisa Smith                                              486   20       28        36:43.1     11:51/M
      10    Kristy Drachman                                         457   20       35        42:22.9     13:40/M
      11    Catherine Hadlock                                       463   20       37        48:08.7     15:32/M
      12    Jamie Miller                                            493   28       38        48:31.6     15:39/M
      13    Beth Wright                                             494   51       39        49:56.2     16:06/M
Top

Male Elementary

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Kevin Gamper                                            460    8        7        21:20.2      6:53/M
       2    Cameron Moy                                             478    8       21        31:17.7     10:05/M
       3    Nicholas Brady                                          454    8       30        37:29.0     12:05/M
       4    Eric Baird                                              449    8       34        40:28.7     13:03/M
Top

Male Alumni

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Scott Jordan                                            469   12        2        18:41.8      6:02/M
       2    Cj Hadlock                                              465   12        3        19:11.9      6:11/M
       3    Charles Hadlock                                         464   12        4        19:35.0      6:19/M
       4    Noah Wolfe                                             1917   12        6        21:10.4      6:50/M
       5    Andrew Stephenson                                      1915   12        8        21:42.2      7:00/M
       6    Erik Schultz                                            483   12        9        21:42.4      7:00/M
       7    Kaivalya Kulkarni                                       476   12       13        26:25.5      8:31/M
       8    Ryan Kang                                               475   12       29        37:06.1     11:58/M
Top

Male Open

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Nathan Stuart                                           490   20        1        18:03.6      5:49/M
       2    Elliot Kadrofske                                        471   20        5        20:02.1      6:28/M
       3    Mark Kadrofske                                          472   20       11        23:54.2      7:43/M
       4    Scott Bryan                                             455   20       12        25:51.7      8:20/M
       5    Steve Binioris                                          452   20       14        27:14.8      8:47/M
       6    Lee Stuart                                             1913   20       19        30:01.8      9:41/M

1 Mile

Top

Female Primary

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Olly Montgomery                                         344   4        15        12:01.9     12:01/M
       2    Nilima Kapoor                                           308    4       24        12:21.6     12:21/M
       3    Sheets Smith                                            368   4        34        12:31.6     12:31/M
       4    Maranda Burke                                           349   4        37        12:34.1     12:34/M
       5    Adrienne Burke                                          348   4        38        12:35.7     12:35/M
       6    Elizabeth Burke                                         347   4        39        12:36.1     12:36/M
       7    M Vadnais                                               373   4        41        15:15.2     15:15/M
       8    Judith Dworkin                                          299    4       42        15:21.1     15:21/M
       9    Mia Gougeon-Adarkwa                                     302    4       44        15:28.7     15:28/M
      10    Laura Bryan                                             293    4       47        16:31.3     16:31/M
      11    Lucy Phung                                              375   4        48        18:17.9     18:17/M
      12    Milena Weebadde                                         339   4        53        28:10.0     28:10/M
Top

Female Elementary

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Anjali Sardar                                           366   8        12        11:50.7     11:50/M
       2    Lauren Schultz                                          329    8       13        11:56.1     11:56/M
       3    Pravesh Patel                                           326    8       22        12:16.2     12:16/M
       4    Jenna Settimi                                           330    8       46        15:43.5     15:43/M
Top

Female Alumni

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Zahava Dworkin                                          300   12        5        10:08.0     10:08/M
       2    Lila Nieland                                            315   12       17        12:05.6     12:05/M
       3    Iris Nieland                                            314   12       18        12:10.0     12:10/M
       4    Kayla Jordan                                            304   12       43        15:23.4     15:23/M
Top

Female Open

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Morgan Jamison                                          369   20        4        10:01.3     10:01/M
       2    Georgina Montgomery                                     343   20       16        12:02.1     12:02/M
       3    Theresa Hale                                            303   20       20        12:11.1     12:11/M
       4    Mitchell Delgado                                        296   20       26        12:25.4     12:25/M
       5    Kate Oberdank                                           319   20       27        12:25.9     12:25/M
       6    Kari Oberdank                                           318   20       28        12:26.2     12:26/M
       7    Bridget Booth                                           370   20       31        12:29.8     12:29/M
       8    D Smith                                                 367   20       33        12:30.6     12:30/M
       9    Cheryl Burke                                            346   20       40        14:13.4     14:13/M
      10    Jayanthi Weebadde                                       342   20       49        18:41.1     18:41/M
      11    Archana Patel                                           323   20       50        18:41.4     18:41/M
      12    Denise Markham                                          310   20       52        19:06.3     19:06/M
Top

Male Primary

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Owen Kadrofske                                          305    4        2         7:02.8      7:02/M
       2    Ian Dworkin                                             298    4        6        10:09.7     10:09/M
       3    Bhargava Kulkarni                                       309    4        7        10:40.9     10:40/M
       4    Morgan Moy                                              313    4        8        11:01.3     11:01/M
       5    Prashant Padwal                                         321    4        9        11:37.6     11:37/M
       6    Shaurya Padwal                                          322    4       10        11:38.2     11:38/M
       7    Abbott Romig                                            327    4       19        12:10.4     12:10/M
       8    Omer Bilgin                                             292    4       32        12:30.2     12:30/M
       9    Henry Stahl                                             331    4       35        12:31.8     12:31/M
      10    Kwafo Adarkwa                                           291    4       45        15:39.5     15:39/M
      11    Rowan Markham                                           312    4       51        19:05.8     19:05/M
Top

Male Elementary

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Jeffrey Schultz                                         328    8       14        11:56.5     11:56/M
       2    Mitchell Markham                                        311    8       23        12:16.5     12:16/M
       3    Joshua Fraiberg                                         345    8       36        12:33.4     12:33/M
Top

Male Alumni

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Sam Booth                                               372   12       25        12:24.0     12:24/M
       2    Morris Booth                                            371   12       30        12:26.9     12:26/M
Top

Male Open

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Sam Kadrofske                                           336   20        1         7:02.2      7:02/M
       2    Pratham Patel                                           325   20        3         9:52.2      9:52/M
       3    Jam Sardar                                              365   20       11        11:48.3     11:48/M
       4    Ketan Patel                                             324   20       21        12:14.5     12:14/M
       5    Marc Oberdank                                           320   20       29        12:26.6     12:26/M
       6    Dunishi Weebadde                                        340   20       54        28:40.3     28:40/M